Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

dadulam
21. únor 2008

mikira: tak to je teda síla. Mám slzy v očích. Já do institutu nechodím, takže jména doktorů neznám. Já jsem na úplném začátku. V březnu jdu na genetiku. Mám po borelioze zvýšené testy. A tak se musím domluvit s doktorama jestli se už můžeme začít snažit. Můj gynďák mě straší, že mám možná endometriozu a teď mi zase řekl, že mám asi v děloze myom. Prostě samý super zprávy, ale nakonec mi řekl, že se máme snažit otěhotnět a že to třeba vyjde. No, tak tomu věřím.

Chtěla jsem se zeptat na paní Chalupskou. Já jsem si k ní shodou okolností včera volala. Prý by mě objednala až na květen, červen. a v té době nesmím mít mentruaci. Snad to nějak vypočtu a budu jí mít pravidelnou. Mohla bys mi popsat jak to u ní probíhá? Prý jsou to vždy 2 dny.

Jinak ti přeji aby kluci rostli jako z vody a dělali ti jen samou radost. 🙂

mikira
21. únor 2008

Ahojky Dadulam, s těma doktorama je to kříž. Někomu to vychází, když je poslouchá, někomu, když se na všechno vykašle a jde to taky. Tady je každá rada drahá, ale jestli tě netlačí věk, nebo něco jiného, klidně ještě chvilku zkoušej. Ono se řekne: udělají mi umělý a pohoda. Jo, kamarádce vyšly napoprvé dvojčata, rodinné známé to již stálo 150tisíc a pořád nic. Ke všemu mají příčinu neplodnosti neznámou. S endometriózou zkušenosti nemám, myom jsem sice neměla, ale kamarádka ano. První dítě kvůli němu potratila, po odstranění myomu má zdravého chlapečka. Zkus zajít na konzultaci k jinému doktorovi, nebo do FN (víc očí víc vidí 🙂 ). Když tě potvrdí ty nálezy, můžeš zkusit laparku (ale to bys ani musela, i kdybys chtěla na umělý - nevim). Ale jestli tě jinak nic není, proč to nezkoučet doma, že? 😉
Paní Chalupská je zlatíčko! Poradí hodně věcí a navíc tu Mojžíšku cvičí individuálně. Já jsem měla zaseklou bederní páteř a "ocásek", tak se zaměřila tímto směrem a musím říct, že to fakt pomohlo. Vlastně tam chodím do teď a moc mi to pomáhá. Dopředu ti můžu poradit - hodně hodně pít a nepadat na zadek - to ti řekne taky 😀 Po dobu cvičení nepřijít do jiného stavu (ona ti řekne, kdy už se můžeš snažit). A jak to probíhá? Se mnou si nejdřív povídala, pak si mě pořádně prohlídla, srovnala mě a naučila cviky. Jediný, co mě zaskočilo a na co jsem se nikdy fakt netěšila, bylo "srovnání zadku". Nevím, jak to popsat, abych tě nevyděsila - no, asi tak, jak to je. Prostě ti srovná zadek přes konečník. Když máš svaly hodně rozhozené, je to nepříjemné, když se to zlepší, už to ani necítíš. Tak jsem to aspoň měla já. Ale asi je to individuální. Jo, a stydět se nemusíš. Ona je taková, že to před ní snad ani nejde. Ale zase musím říct, že aby co nejvíc odpoutala mou pozornost, povídala mi, jak tohle snáší chlapi a to jsem se málem potrhala smíchy. 😀 😀 😀
S tou MS - je lepší, když tam jdeš těsně po ní. Špinění nevadí, ale krvácení ano. Jednou mi to ale nevyšlo, byla jsem objednaná a měla jsem MS, ale paní CHalupská mně doslova vecpala na jiný termín, takže se vlastně nic nedělo. Ona je fakt hodná, snaží se pomoc.
Přemýšlím, co jsem ještě prováděla, co by ti mohlo pomoc, ale nemůžu se soustředit - lítají mi tu děti. Kdyžtak se ozvu později. Ale nevěš hlavu, nejseš na tom zdaleka blbě, jsou ženský, který jsou na tom podstatně hůř a taky nakonec ty děti mají. Počkej, jen co se trochu rozrodíš 😀

evamik
21. únor 2008

Mikir, připojuju se k holkám. Moc moc díky, taky z toho mám úplně husí kůži a fakt Tě obdivuju, že jsi tohle všechno zvládla!!!! K paní Chalupský chodím taky a jsem s ní moc spokojená! 🙂

dadulam
21. únor 2008

mikira: díky moc za povzbuzení. Je mi už 30, tak není víceméně na co čekat. V březnu jdu na genetiku. A pak se uvidí. K paní Chalupské se taky objednám. A kdyby bylo nejhůř podstoupím laparku a kdyžtak IVF, ale to je všechno daleko. Nebudu zbytečně plašit, třeba to fakt půjde normálně. Ještě jsem se vlastně ani nepokusili a já už plaším. Manža říká, že mám být v klidu a že to půjde. Tak tomu prostě věřím. Nechám tomu 1/2 roku volný průběh a uvidíme. Jinak už mi psala evamik, že se paní Chalupská srovná přes konečník. No, prostě to budu muset vydržet. S

dadulam
21. únor 2008

Nějak se mi odeslala odpověď.
Spíš se budu stydět, ale přežiju to. Tak díky moc.

hulda
autor
21. únor 2008

Holky, ten konečník je fakt hnusnej, co? Já vždy zatínam zuby a modlim se, aby ten prst už vyndala 😀 . Ale co bychom pro mimčo nevydržely, no ne? 😉

mikira
21. únor 2008

Já myslím, že ten konečník ještě docela pohoda, jsou fakt daleko horší věci. Ale když se člověk uvolní a odpoutá od toho pozornost, není to tak zlý. Ale to stydění se, to je v tomhle případě asi fakt zbytečný. Aspoň mně vždycky paná Ch. navodila takovou atmosféru, že jsem to brala tak nějak samozřejmě. Ale je fakt, že jsem jí dopředu řekla, že se stydím a taky bojím. Ale čím víc se to srovnávalo, tím míň jsem to cítila. Berte to jako rozcvičku na porod. Mně když kontrolovali, jak moc jsem otevřená, tak jsem ještě na paní Ch. ráda vzpomínala 😀

mikira
21. únor 2008

Jo, a ještě k Dadulam: 30 není zas tak moc 😀 Když z mimča neuděláš honbu za pokladem, tak si osobně myslím, že je to v pohodě. Já jsem v jednom období nedokázala myslet na nic jinýho než na to dítě. Tak jsem pak musela na to odblokování hypnózou a ztratila jsem tak několik měsíců. A stejně nejlepší terapie byla, když jsme si koupili psa. Tak nějak jsem mu věnovala ten přetlak citů, co ve mě byl, trochu mě to štěně omezovalo v rozletu, takže jsem se občas i rozčílila a nestíhala myslet na dítě. No, já jsem ho vlastně měla jako dítě 🙂 Ale podstata byla, že jsem se hodila do klidu. To mi před tím sice říkalo asi milion lidí včetně manži, ale tomu se poručit nedá, to musí přijít samo. Čím víc na to nechci myslet, tím víc na to myslím 😀 K tomu se v mém okolí množili těhule, prostě blázinec, kterýmu jsem se celá poddala. Tak jsem si našla "blokátor myšlenek" a bylo 😀

dadulam
21. únor 2008

mikira: to je právě ono. Všude okolo plno těhulek a každý se ptá, tak co už se snažíte a nečekáte mimčo? to je docela na psychiku a všichni se ptají mě. Manžela vůbec nikdo.
Já jsem celkem v pohodě. Zatím se ani nesnažíme, pak to bude asi horší. Doktor mě řekl, ať netrapčím a hned napanikařím, když hned neotěhotním. A pak taky říkal, že i když po roce se nebude dařit, tak se taky nic neděje. Tak uvidíme. Třeba to fakt vyjde a já zbytečně blázním. Kdyžtak si taky pořídím psa. 😀

mikira
21. únor 2008

Kamarádka mi poradila, ať všem na ty blbý dotazy říkám, že je na dítě času dost. Ona prý říkala, že ani neví, jestli nějaký dítě chce. Tak jsem to taky tak říkala 🙂 Jakpak je to rychle přešlo 😀

dadulam
21. únor 2008

To u mě moc nejde. Všichni ví, že mimčo chcem. Tak jim zatím říkám pravdu. Nesnažíme se, čekáme na výsledky po borelioze. a třeba se už od března začneme snažit. 😉
A kdo má blbý kecy nebo je nepříjemnej (to se mi zatím nestalo), tak ho odpálkuju. Je to naše věc. A kdyžtak je manžel prostě srovná do latě. Taky jsem mu říkala, ať se je´ho mami taky neptá. Já vím, že to nemyslí špatně, ale akorát bych byla na nervy. ☹ A pokud se v práci zeptá nějakej chlap, tak mu říkám až to přijde tak to přijde. A oni zmlknou.

mikira
21. únor 2008

Hm, to je taky pravda. Ono je tak děsně individuální... U mě právě nikdo moc nevděl, že mimčo chci, ale bylo jim divný, že jsem se poměrně brzo vdala a dítě nikde. Ale netrap se, počkáš si na ty výsledky, zacvičíš si (to si stejně dáte tvůrční pauzu), uděláte si hezkou dovču a příští rok už vás bude víc. Ještě mi napadlo, že se občas doporučuje (aby se víc navnadili spermoušci 🙂 ), že se má souložit s prezervativem. Prý si tělo na ty potvůrky odvykne a pak je líp přijme. Taky jsme to zkoušeli, cpala jsem do manžela vitamíny a kdo ví co 🙂 Chtěla jsem to mít pojištěný ze všech stran 🙂 Dokonce jsem mu zabavila i rifle a nakoupila plátěný gatě. Jenže pak se ukázalo, že on má vše v pořádku až moc (ale třeba jsem se na tom taky podepsala 😀 😀 😀 )
Na tu genetiku jdeš k Lošanovi? A jdeš tam kvůli něčemu konkrétnímu, nebo jen pro kontrolu? I kdyby tě ale našli nějakou tu trombofilku, tak se neboj. Hnusná je jen Leidenská, ale podle posledních zpráv z hematologie ve FN už se z toho nedělá taková věda jako dřív. Stejně to má údajně polovina planety, nějakou tu mutaci. Prý je teĎ důležitý homocystein - tak pak si vyber 😀 A doufám, že ti nenajdou vůbec nic - co by taky chtěli najít, že jo? Komplikace se nepřipouští 🙂

dadulam
21. únor 2008

mikira: já prášky neberu, takže když teď zatím nevím jestli můžu otěhotnět bez rizika ohrožení mimča, tak používáme prezervativ.

Jinak na genetiku jdu na Slovany, tak asi k Lošanovi. I jsem si s ním e-mailovala. Mě ale asi nebudou dělat vyšetření na trombofilku ani další. Já tam jdu kvůli těm zvýšeným hodnotám v krvi po borelioze. Měli by tam mít tabulky, kdy už by to nemělo mimču vadit. Možná se tam jenom domluvíme. Uvidím.

renys
21. únor 2008

Ahóojky děvčátka, tedy Mikiro, to jsi si ale užila...máme bohužel podobné zkušenosti, taky bych mohla povídat mé pocity a zážitky z nemocnice po třech potratech....ale já to v hlavě zandala do posledního šuplíčku a chci na to zapomenout...Jsem moc ráda, že jsi tu a dodala jsi nám velkou naději, že i na nás snad sedne štěstíčko!!

Já jen nechápu, proč v institutu automaticky nejdříve všem ženám neudělají všechna důležitá vyšetření, protože škoda "zbytečně" vyplácaného pokusu 😠 😠 .

Já si nechala srovnat kostrč loni od pí Woznicové, ukázala mi nějaké cviky a dala doporučení co dělat a nedělat - viz má oblíbená noha přes nohu - to je prý pro ženy největší peklo!!!! No a ta bolest při srovnávání...za dvě vtřeřiny jsem byla orosená jako v sauně 😀 ...ale stojí to za to, od té doby mi přestalo v té kostrči pobodávat no a taky chodim plavat a to je na páteř blahodárné.

Mikiro, já teď naposledy čekala jednovaj. dvojčata s jednou placentou a to je prý velmi rizikové...jakpak to měli tvoji kluci?

mikira
21. únor 2008

TEda ženská, takže ty seš vlastně úplně v pohodě! To bude dobrý, uvidíš! Vždyť seš na nejlepší cestě k mimču!

renys
21. únor 2008

Já mám taky Leidena heterozygota, prý to má asi každá 4. žena a ani o tom neví, celý život se to u ní nemusí projevit, ale jsou případy, kdy to ženám dělá neplechu při těhu-sraženinky v placentě 😢 . Fraxiparín jsem si taky píchala a budu zas píchat celé těhu. A k tomu budu brát konečně ten Prednison na imunitu...no prostě budu pochodující chemická továrna 😀 😖 .

mikira
21. únor 2008

Renysku, on prý ten fraxík zase není takový svinstvo, ale věř tomu a obzvlášť v těhotenství. ALe jestli chceš udělat "radsot", píchá se to do konce 6nedělí, ale po porodu už zase můžeš do břicha. To je docela sranda, protože jak máš všude hafo kůže, svaly povolený a kdo ví, co ještě, tak se to píchá dobře. Horší jsou ty stehna a ruce, když už máš břicho, ale i to se nechá. Když někdo přežije 8 týdnů na agolutinu, tak je to vlastně ještě krásný, mít jen fraxiparine. Prednison neznam osobně, ale prý dost pomáhá. Renys, jak jsem to četla všechno na rychlo, už si nepamatuju, proč si byla na IVF?

dadulam
21. únor 2008

Ahoj holky, teda co vy všechno vydržíte. Obdivuju vás, ale pro mimčo se vydrží všechno.
Já jsem se objednala k paní Chalupský, tak snad mi to pomůže. Při nejhorším mi alespoň srovná záda. A nohu přes nohu si taky dávám. Skoro pořád. Je to blbej zlozvyk. 😒

renys
21. únor 2008

já píchala Agolutin 2 týdny a ještě teď se mi dělá mdlo...párkrát jsem si napíchla cévku a krev vesele tryskala.....

Fraxik jsem si píchla párkrát do stehna a celkem to bolelo, to břicho (špíčky) jsou lepčejší 😉 .

No po dvou potratech (po přiroz. otěhot.) se 2 roky nedařilo a nedařilo, Clomhexal taky nepřinesl žádný výsledek, tak hajdy do Institutu. Tam mi taky na dva měsíce nasadili Clostylbegyt, inseminace bohužel vždycky vyšla na víkend, takže jsme museli vlastními silami 🙂 a nic...

Mikro, nemůžeš nám nahodit nějaké foto prcíků? Ať máme motivaci..já se přiznám, že když mi v centru oznámili, že to budou jedn. dvoj., tak jsme se s manžou trochu lekli, jak je rozeznáme a tak...jakpak to u vás ze začátku probíhalo?

renys
21. únor 2008

Dadu, tuhle schopnost má každá ženská, ženská když je na dně, tak ještě "může" 😉 .

dadulam
21. únor 2008

renys: to máš pravdu. ženská snese hodně. Ale pak za to budou odměněné. Určitě dřív nebo později. Já tomu věřím. 🙂

evamik
21. únor 2008

Dádul, jestli se chceš objednat na tu Mojžíšovou, tak rovnou zkus myslet na tu nohu přes nohu a neseď tak. Prý je to fakt nejhorší! Já tak dřív seděla pořád a dalo mi docela práci si odvyknout...

mikira
21. únor 2008

Renysku, docela se divím, že ti ten clostyl dali, protože co já vím, doktor v institutu mi ho výrazně nedoporučil - prý snižuje sliznici. I když jsem to s ním chtěla zkusit, nepovolil.

Dětičky jsme od sebe nejdřív nepoznali, ale i ty hodně podobný dvojčata jsou nakonec každý jiný 😀 Když to máš pořád před očima, nakonec se i divíš, jak si je může někdo plést. I povahově jsou celkem jiní. A jiný dvojčatový "trápení" - no, něco bylo, ale to jsou prkotinky pro zasmání. Já od začátku říkám, že kdo neměl víc dětí najednou, neví, co to děti jsou 😀 A další maminky dvojčatovky a jedna trojčatovka mi daly za pravdu. I když ono jedno aktivní dítko taky udělá svý 😀 Není to vytahování, ale spíš taková okecávačka toho, že je s tím dost práce 🙂 Ale po tom všem musím říct, že krásný práce. Někdy sice nadávám, ale NIKDY bych neměnila - ale to tady asi nemusím říkat.

mikira
21. únor 2008

Ještě k tý paní Chalupský - když to teď řešíte. Mně kromě tý nohy zakázala ještě spát na břiše. Její další rady (co mi pomohly): MS podpořit i psychicky (nosit červené spodní prádlo v době, kdy MS čekám, nebo alespoň doufám, že přijde) a na tu mojí neovulaci mi poradile denně jedno vajíčko na hniličko. Pak ještě hodně pít, nespadnout na zadek, nenastydnout a jak jsou ty dva dny srovnání, tak v mezidobí (mám na mysli večer po jednom srovnání a před druhým)pozor na divoký sex - prý se to může zabloknout 🙂 No a víc už pro jistotu má hlava nevydolovala 😀

dadulam
21. únor 2008

Tak nohu přes nohu si dávám skoro pořád. Pak si na to vzpomenu, sednu si pořádně a za chvíli zase. Jsem prostě hrozná. Jinak spím taky na břiše. To bude se mnou síla. Chudák paní Chalupská, ale už po telefonu se mi zdála být fajn. Ptala jsem se jestli si mám něco sebou přinést. Myslela jsem třeba ručník nebo já nevím a prý si mám vzít tělo. Tak jsme se obě smály a já jí říkala, že to bych zapomenout neměla. A řekla mi kdybych náhodou měla menstruaci, tak mám stejnak přijít. Jí to prý nevadí a já to vydržím. No, vypočetla jsem to s rezervama, tak snad menstruace nedorazí. Tak teď už se jenom dočkat a mít to i za sebou a pak hurá do snažení. Hlavně, abych se donutila cvičit, jsem hrozný lenoch. Na druhé straně, když už jsem to takhle všechno rozjela, tak přeci nepolevím.

renys
21. únor 2008

Holky, taky jsem to slyšela, ženě, které se nedaří otěhotnět často chybí ten "hodný" cholesterol, takže holky denně spapáme jedno vajíčko, ju? 🙂 A neměli by se nosit modré kalhotky či plavky - působí chladivě, červené naopak prohřívají...a s tim spanim na břiše, no těbůch, já jinak neusnu 😖 .

evamik
21. únor 2008

Ještě jsem si vzpomněla, že nesmí nosit kabelka na rameni!! 🙂 V ruce to nevadí...

kropinka
21. únor 2008

Ahojky 😉 teprve ted jsem se dostla k Pc,Mikiro,já to četla jedním dechem jako napínavej román a moc ti přeju to tvoje vytoužený štěstí! Jen mám strach že se dostanu k tomu Mudr co ho tady popisuješ,je možný si tam vybrat doktora při objednání?
Jo a poloha noha přes je moje nej a usínám na břiše...

evamik
21. únor 2008

S tím dr. Všechnyvímekdo (jak ho tu někdo vtipně nazval) je to fakt zajímavý - mně už ho taky dvě kamarádky hrozně chválily a manželovi už je taky docela sympatickej... Má fakt pověst výbornýho odborníka, ale co tady psaly holky... a mně taky zrovna nesed...

renys
21. únor 2008

😀 taky se musim smát, té jeho přezdívce, no odborník to prý je, tak uvidíme...

Evi, nééé, to si mám jako koupit bágl na záda, jo? 😀 No je mi to jasný, když je kabela trošku těžší(a to moje teda je, já tam tahám takových krámů), tak se zákonitě ta páteř kroutí a bortí 😖 .

Mikirko, řekni mi prosím něco o té hypnóze? Copak tam s tebou prováděli?