Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

martiska
3. dub 2008

To je správný přístup.... Snad se chytí obě! Je to fakt úžasný... Pro mě by to teď třeba byl dost problém, ale u prvního a navíc s IVF myslím není co řešit. Už se na Vás moc těším 😎 Je to za pár....

saruska1
3. dub 2008

Evamik... naštěstí to není jako obvodní gyn.dr. ale pracuje v Praze v Gennetu (tam dělají IVF a je tam genetické pracoviště). No a jestli někde funguje jako obvodní, tak potěš koště 🙄 . Já tam byla jen na konzultaci po screeningu, na plodovce a teď naposledy na genetickém UZ na vyloužení ostatních vad. Trošku mi přišlo, že jak nemáš titul, tak jsi pro ně nicka a podle toho s člověkem jednají (alespoň když jsem byla svědkem, jak se sestra rozplývala nad jednou vyskákanou rachejtlí - pacientkou: paní doktorko sem, paní doktorko tam 😀). Jsem tam objednaná na 4D UZ na 10.5., ale odvolám to. Nedám jim vydělat už ani korunu za ten přístup 😠 . Radši to zaplatím komukoliv jinému.

evamik
3. dub 2008

Kropi, nic moc, mám neschopenku minimálně do pondělka, takže nejedeme na víkend do Krumlova... ☹ Nic mi zatím nezjistili, ale hl. výsledky budou v pondělí. 😒

kropinka
3. dub 2008

Evi,vy máte výročí svatby! 😉 To jsi psala že chcete jet Krumlova. Tak musíš počkat do pondělí,ale jsou to nervy,vid.

Sari,jestli je to obvodák,tak už nemá žádnou pacientku,všechny utekli 😀 Já bych tam taky už nešla a ještě za to platila,určitě si najdeš něco jinýho. 😉

evamik
3. dub 2008

Kropi, no nejhorší je, že výsledky z Inst. budu mít až ve čtvrtek... 😒

kropinka
3. dub 2008

Evi,ty toho máš málo,vid 😒 Něco dovíš v pondělí,něco ve čtvrtek,to je na nic. Takový roztahaný. Tak odpočívej!

evamik
3. dub 2008

No právě... 😒
A co Ty, odpočíváš? 😉

kropinka
3. dub 2008

A víš že jo,po tom jak mi bylo špatně minulý pátek,tak jsem se na všechno vykašlala. Uklidím jen tak povrchově ,uvařím rychlovku a jinak nedělám nic. 😀

tmavovlaska
3. dub 2008

Holky, to čekání je fakt hrozný. Držím palečky. Ať jste obě v pohodě. 🙂

kropinka
7. dub 2008

Ahoj,koukám že Institut pěkně zamrzl 😉

Tak jsem tady já s čerstvýma zprávama. 😉 Podle dr. Krmíčkový jsme rarita,protože ještě nezažila 2 bratry se stejnou gen.poruchou. Švagr se švagrovou tam totiž byli v pátek a taky musí mít PDG. Prostě musíme mít něco výjmečnýho 😀
Folíky mám 3+4 což je docela málo ☹ takže zvedli hormony,dostala jsem injekce Merional,takže až do čt pícháme 3 a v pátek znovu na sono,v po nebo ve st OPU,podle toho jak to bude vypadat. Když bude málo embryí,tak se zamrazí a za měsíc bych projela stimulaci znovu. Aby měli co nejvíc materiálu,který můžou gen. vyšetřit. Zdá se nám to rozumný,je lepší když vyšetří třeba 7 embryjí než 3. Tak to je tak ve zkratce všechno. Víc budu vědět v pátek. 🙂

mikira
7. dub 2008

Kropi, myslím, že ti navrhli velice rozumný řešení pro případ, že bude vajíček málo. iI když to budeš mít dvě punkce, viď? Ale co, hlavně že se to dá řešit a přinese to kýžené mimčo 😉 Ale třeba se ti po té vyšší dávce hormonů ještě rozmnoží 🙂 třeba budeš dobře "pohnojená" a tu případnou druhou várku vajíček budeš mít jako o Velikonocích 🙂 Pak budeš mít na rozdávání 😉 😀 Moc ti držím palce a doufám, že bude všechno ok!

kropinka
7. dub 2008

Mikir,je to rozumný,ono těch 35.000 platíš bez ohledu na to kolik je materiálu,tak já klidně půjdu ještě jednou,hlavně at je toho co nejvíc. A druhou stimulaci by jsme mohli mít už za měsíc,stačí jedna menses,takže by se to ani neprotahovalo. Uvidíme v pátek,snad se ještě zmátoří,slíbila jsem Krmíčkový,že jim domluvím 😀
Punkce nějak přežiju,hlavně at je výsledek. 🙂

evamik
7. dub 2008

Kropi, to je rozumný... Tak ale třeba se ještě umoudří a dorostou teď. 🙂

kropinka
7. dub 2008

Stěhuju se na Plzen 😀

ankonco
11. únor 2009

Ahoj vsechny maminky, kteří jste v Plzni. Píšu diplomovou práci o umělém oplodnění a chtěla bych se některé z Vás zeptat, zda nevíte o někom, kdo IVF nebo jinou techniku AR podstoupil a byl svolny k rozhovoru se mnou. Bylo by to pro mne velmi uzitecne a prinosne. Preji vsem, aby Vase cesta k miminku byla co nejkratsi 🙂

krista
15. únor 2009

ankonco • 11. únor 2009 ve 13:02
Ahoj vsem, zajimal by mne Vas nazor, jaka jsou CAR v Plzni? Mate s nimi dobre zkusenosti ci nikoli?

lea296
16. únor 2009

Ahoj Ankonco. Absolvovala jsem loni CAR v Plzni(bohuzel to nedopadlo) a ted se chystam na dalsi pokus. Jsem ochotna se s tebou podelit o svoje zkusenosti.

krista
25. kvě 2009

jitka86 • snž • 23. květen 2009 v 08:36
Ahoj holky, máte někdo zkušenost s Institutem reprodukční medicíny Plzeň ve Smetance?

marketa137 • 1d, snž • Dnes v 09:07
Co jsem slyšela a nebylo to od 1 holčiny tak tedy nic moc. Já osobně bych tam nešla ani za nic, my jdeme do Natalartu

zuzana.79
25. kvě 2009

Já mám skvělé zkušenosti!!! "Výsledkům" bylo minulou středu 5 měsíců 😉 🙂 🙂 🙂 ... Přístup personálu fajn, ceny myslím hodně dobré!! Zkusila bych tam jít na konzultaci..
Hezký den!
Zuzka a klučíci

mandarinka
27. kvě 2009

Já mám teda taky dobrý zkušenosti, byť to teda nedopadlo...i když teda abych to upřesnila, chodíme k jednomu doktorovi, ten je super, bohužel den OPU připadl na sobotu a byla tam doktorka a tak úplně se neřídila tím, co jsme si domluvili s doktorem...no ale přesto bych neměnila, navíc vybavení tam mají super, to nikde jinde v Plzni nemají....

esterka610
28. kvě 2009

Ahojky,
já mám z Institutu taky dva výsledky- tříměsíční!! 🙂 🙂

oriolka
2. lis 2009

ahoj holky, je škoda, že diskuse je nějak mrtvá. Ve čtvrtek mám jít na první konzultaci do tohoto centra a co si čtu tak na něj nejsou moc pozitivní ohlasy. Mám strach aby mi místo pomoci spíš neoškubali jako slepici.

esterka610
2. lis 2009

Ahoj Oriolko,jak jsem psala,tak mě moc pomohli k dvojčatům. 🙂 a to jsme byli poměrně komplikovaný případ.
Uvidíš po první konzultaci,jak to na Tebe bude působit. 🙂

meduna
2. lis 2009

Oriolko,žádný strachy,je to tam dobrý,já tam jezdím a jsem spokojená 😉

oriolka
4. lis 2009

ahoj holky, jsem ráda, že sem zase někdo napsal. Uvidíme. my máme asthenospermii, málo se nám hýbou, ale zlepšilo se to po vitamínech zinek a C, ale manža kouří. Já jsem měla několikrát na folikulometrii vaječníky charakteru PCO, tak baštím clostil druhý měsíc. Uvidíme. Všude sem se dočetla, že s málo pohyblivými spermiemi doporučují iVF ICSI, ale já bych raději zkusila IUI. Za dva měsíce se nám spermie zlepšili z 12% celkově pohyblivých a 40% to je krásné ne? Ale progresivní pohyb je stále mizerný z 2% je to teď 7%:(

oriolka
5. lis 2009

esterka díky, uvidíme no.

ginak
7. lis 2009

Ahojky holky. My jezdíme taky do Plzně a jsem celkem spokojená. Mám za sebou 2x KET-bez úspěchu a teď začínáme s 2 IVF. Štve mě jenom to, že jsem vystřídala už tři doktory. Je mi jasný, že se dostanu k tomu, kterej je volnej, ale zase si řikam, že ten novej o mně neví to, co ten předchozí. Na 1. a 2. KETu jsem měla celkem problémy a dr. zž věděl co se mnou. A teď při druhý stimulaci jsem dostala jinýho a ten podle mýho názoru neví (a ani nemůže vědět, co se mnou pořádně bylo)

Ahoj meduna, tak se zase potkáváme. Ráda tě vidim. Jak se vede? 🙂 🙂 😎

kach82
7. lis 2009

Ahoj holky, koukam, že jsou tu i známé tváře 😉 🙂
My máme na Plzeň a CAR ve Smetance moc dobré vzpomínky. Byli jsme maximálně spokojený, přístup velmi příjemný a měli jsme pocit, že se dr. opravdu snažil nám pomoci a dost nás povzbuzoval. Zkusili jsme 1 IUI, druhou jsme odmítli(máme to tam kus cesty a vyšlo to tak blbě, že jsme na ní měli ject hned druhý den), tak jsme zkusili jen naplánovaný "hezký večer" - dostala jsem injekci a měli jsme se snažit. Pak 1.IVF+ICSI a hned to klaplo.
Takže my jen doporučujeme. 🙂 🙂 🙂

horalka021
8. lis 2009

Ahojky!

Kach: velmi podobný příbeh jsme měli i my, též se ujalo "jen" jedno embryjko a máme krásné, hodné a zdravé dítě... 😵
měli jsme mrazáčky, ale 2. KET nevyšel, resp. těhot. testy všechny okamžitě pozitivní, HCG rostlo, ale 20. den krvácení a to pokračovalo, obrovský smutek, v podstatě ani snad nebyl váček, aspoň mudr to tak viděl...

mimochodem u prvního KETu byla doktorka Krmíčková, UZ po něm dělal Hradecký, nyní nám vše "dělal" Hradecký a abych pravdu řekla, jsem krapet na vážkách, je to poněkud chladnější člověk, žádné emoce, nevím no...

je možnost si zažádat jiného mudru?

kach82
8. lis 2009

Horalka to je krásné, že máte krásné zdravé dítě. Moc ti držím palce, aby se znovu zadařilo a měli jste sourozence (chápu to snad dobře, že teď "pracujete" na druhém mimču).
Co se týče dr. Hradeckýho - my u něj byli od začátku až do OPU, pak se mě ujal dr. Vlček. Ale musím říct, že nám se dr. Hradecký moc pasoval, opravdu. Všechno nám vysvětlil, vždycky se ptal, jestli tomu rozumíme, jestli máme dotazy, na dotazy odpovídal. Dost nás povzbuzoval - manža mu říkal, že jsme se dohodli, že když do 5let nebude mimčo, tak si pořídíme psí farmu. On na to, kolik zbývá času. My, že asi 3 roky a on se zasmál, že za tu dobu stihneme založit mateřskou školku. 🙂 Myslím, že po profesní stránce je výborný.