Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

mikira
14. bře 2008

Kropi, souhlas!

renys
14. bře 2008

Holky,ale já budu muse chodit k "němu" 😖 ...

kropinka
14. bře 2008

Renys ,proč ?? 😲

evamik
14. bře 2008

Mikir, já měla clostil a byla jsem na IUI... Byla tam sestra a řekla, že mi zavolá dr.! 😠
Kropi, ale já nemám problém... Chtěla jsem to jen zkonzultovat se sestrou, ne aby mi volalli, ještě k tomu on, že?! 😠

mikira
14. bře 2008

Evi, už mam jasno. U toho IUI je to asi jinak, než u IVF, že jo? Při každém transferu mě upozorńovali, že po pár dnech můžu začít krátce špinit, jak se bude (případně) mimčo uhnízďvat. Tak jsem si myslela, jestli to třeba u IUI neplatí taky.

evamik
14. bře 2008

To možná platí, ale já mám MS! 😠 Fakt mě tam dneska nasrali....

mikira
14. bře 2008

Jo tak, já jsem dnes fakt nějak mimo... 😖

evamik
14. bře 2008

Mikir, jejda, to nebylo vůbec myšleno neg. na Tebe!!! Já jen, že mám blbou náladu z toho Inst.!!! 😅

tetes
14. bře 2008

Evi,ale vždyť ty jsi poprvé taky nebyla u něj, a u doktorky,ne? No,já jsem se dneska objednávala na utz a vzala mi to sestřička a zrovna dvakrát příjemná nebyla..... To je nějaký postavený na hlavu,ne aby ti volal? Tak to teda vezmi,tak že si hezky pokecáte před víkendem 😉 , hele a není to celkově nějaké divné, vždyť ty máš po každém IUI třetí den teploty, pak začneš takhle brzo krvácet, nemůže v tom něco být,že to špatně snášíš??

mikira
14. bře 2008

Evi, já jsem to pochopila, já jen, že mi nedošlo, že máš MS, myslela jsem, že špiníš. 🙂

Tetesko (platí i oro Evi), to máš dobrý postřeh. Tak se rovnou na to může pana chytrýho zeptat, když už teda pán stojí o ten hovor 😀

evamik
14. bře 2008

Tetes, ne, já byla i poprvé u našeho favorita... To jsme si asi nějak špatně rozuměly... No, to mi povídej, a navíc mi pořád ještě nezavolal, tak já nevím, jestli tam mám ještě volat... Já totiž nemám ten clostil na příští měsíc! 😖 Ach jo, to jsou problémy... Já bych to s ním taky chtěla probrat - ty teploty a krvácení, ale ne po telefonu!!!! 😅

tetes
14. bře 2008

Podle mě tam mají do čtyř,né? No clostík můžeš vzít i v pondělí,ne? A navíc bych toho být tebou využila a prostě nestimulolvala clostíkem,když je ovu přirozeně a pak si stejně vydupala IUI, když půjdeš na utz...

evamik
14. bře 2008

Tetes, no já jsem si říkala, že dám ještě jeden měsíc s clostilem a pak už bez...

evamik
14. bře 2008

Proč já kráva tam volala!!!! Dostala jsem akorát nějaký šílený prášky - duphaston + estrofen, přičemž je tam napsáno, že tyhle dva léky se nemají užívat současně!!! Estrofen je na potíže v menopauze a mám se brát jeden denně a já mám brát TŘI. Jsem z toho úplně v prdeli a nevím, co mám dělat! 😢

mikira
14. bře 2008

Evi, klid, kdybys šla na IVF nebo ket, dostaneš je taky. Jen nečti ty příbalové letáky.... Duphaston je ok, estrofem nic moc. Tos dostala bez prohlídky? To není moc dobrý... Ale asi si tě vlmi dobře pamatuje.

kropinka
14. bře 2008

Evi,já bych ti strašně ráda poradila ale fakt nevím... 😒

evamik
14. bře 2008

Já to fakt nechci brát navíc si myslím, že to je zbytečný!!!

mikira
14. bře 2008

Evi, tak si vydupej tu Krmíčkovou. Vím, že tahle kombinace se fakt běžně v Institutu dává, ale proč jí dali zrovna tobě a v takové situaci?

evamik
14. bře 2008

Já vážně zvažuju, že to nebudu brát.... Ale nevím, co mu pak řeknu...

evamik
14. bře 2008

Holky, vy tu zrovna nikdo nejste?? 😢

kropinka
14. bře 2008

Evi,já jsem tady ale já fakt nejsem ta pravá,co ti poradí... 😒 A volal ti ten víškdo? a pak řekl,že máš tohle brát?

evamik
14. bře 2008

Jj, přesně tak!! Já spíš nevím, co mu řeknu, když to brát nebudu... Možná si jen snížím dávku... Do prdele - to je fakt situace... Kropi, jsem ráda, že tu jsi! 🙂

kropinka
14. bře 2008

Holky,já ted mrkla do volné diskuse,tam řádí nějakej magor,nahazuje strašně sprostý témata a naváží se i do holek 😠
Co to je zač,proboha??? 🙄

evamik
14. bře 2008

Co je volná diskuze?

kropinka
14. bře 2008

Evi,jako jsou snažilky ,tak je tam volná diskuse 😉

evamik
14. bře 2008

Aha, to jsem se nikdy nevšimla! 😅

mikira
14. bře 2008

Evi, sice se v lékách nevyznám, ale podle mě ti to dal, aby přestala krvácet - ten duphaston bych pochopila, to se dává těhulím poměrně často, když krvácí, ale ten estrofem se mi zdá nějak moc ustřelený. Já ho sice musela brát, protože jsem měla ty potraty, ale jen chvilku. Duphaston jsem měla ale téměř celé těhu. ten je vyloženě předepisován na udržení (ale to sis přečetla). Neznám samozřejmě důvody, proč ti to dal, ani nejsem odborník, ale přece jen mi to přijde přehnané, když tě to jen tak vrazí. Ale to jen můj nároz. Plně chápu, že s tím chceš něco dělat a souhlasím s tebou! 😉 🙂

mikira
14. bře 2008

😠 stává se ze mě dyslektik.... 😒

renys
15. bře 2008

Ahojky holky,

Kropi, já k němu asi budu muset...z důvodu toho, že došlo při IVF z jeho strany k určitému zanedbání, zapomněl mi dát důležitý lék..a proto jsem zřejmě potratila, alespoň si to myslí můj gyn., a dr v porodnici. Nechci to tady celé rozmazávat, jak asi chápete, jelikož nám tehdy slíbil, že příští cyklus mám zdarma - jen ten Puregon si asi připlatim. Takže nevim, pakliže to půjde z jeho kapsy, tak si mě asi bude už chtít fakt pohlídat a kdyby ne, tak se budu snažit chodit ke Krmíčkové.

Kropi, to je fakt zvláštní, ten Estrofem, co jsem tak slyšela se dává jen k IVF. Letáky nečíst!!!!!!To mi říkaly sestřičky v centru, radši se nestresovat a nechat to na doktorech..Já jsem po tom Estrofemu měla šílený chotky na sexík - a to jsem měla bohužel útrum, že?....
Ten Duphaston se dává hlavně na růst sliznice, při nedostatečné funkci žlutého tělíska dochází jen k malé tvorbě progesteronu, tzn. nestoupne tam teplotka a sliznice je nízká, pak i dopomáhá placentě..

kropinka
15. bře 2008

Ahojky,jen dneska nakouknu 😉 ,tchyně se malinko zlepšila,tak za ní jedeme do nemocnice a pak se konečně dostaneme do KIKA,minule mi to zhatili ty horečky.Dneska krásně svítí sluníčko,to je paráda. 🙂

Renys,on Ti něco zanedbal... 😒 vlastně jsi tady něco na začátku psala. Tak at kouká platit,to může být rád,že jsi ho nežalovala...Já bych se taky bránila...Kdy se chystáš do centra?
S tím Estrofenem jsem to nebyla já ale Evi. 😉 Já teda letáky vždycky pročtu a pak mám pocit,že mám všechny vedlejší příznaky,takže jak říkáš- nečíst! 😉

Tah hezkou sobotu Vám všem. 🙂