Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

kropinka
20. led 2008

Evi my k tomu PGD 10000,-

jo brácha to ani nečekal tak rychle 😀 prostě vysadili ant. a už to nedostali 😀 zaskočilo je to parádně 😉

kdy tě čeká IUI,už víš termín ?

evamik
20. led 2008

Zítra jdu na krev - chybí mi ještě horm. profil. Chceme ještě zkusit plánovaný styk, takže si nechávám IUI ještě v záloze - dala bych tomu tak 2 měsíce...

kropinka
20. led 2008

tak to tady budeme probírat 😉 loučím se ,manžel chce k netu, dobrou noc Evi 🙂

evamik
20. led 2008

Dobrou!! 🙂

ramonaa
20. led 2008

Holky u nás to vědí rodiče, ale ostatní příbuzný ne, myslím, že je to zbytečný je s tím seznamovat. Takže já jásat na švagrovou naštěstí nemusím, ale i tak je to děsný.

ICSI stojí 12,500 plus 3000 jsem platila za puregon na stimulaci.

Evamik...kolik se platí za IUI? Mohla bys mi napsat něco o tom plánovaným styku, jak to jako probíhá? 😉

evamik
21. led 2008

ramonaa: Za IUI se (aspoň myslím - teprve se na něj chystáme) neplatí nic (hradí to poj.) - jen něco málo za léky, ale to jsou fakt desetikorunový položky... A někdo tu psal, že když to nehradí poj., tak to stejně stojí asi jen 200,-, takže v tomhle směru to je OK.
Plánovaný styk vypadá tak, že Ti řeknou, kdy je nejvhodnější doba k oplodnění, na a vy na to v tu dobu vlítnete... To je celý! 😀

Dnes ráno jsem byla v Inst. a vzpamatovávám se z toho ještě teď!!! Ten přístup je pro mě fakt neúnosnej... Vůbec nevím, co mám dělat - zvažuju, jestli nepřejít, ale zase se mi nechce do Natalartu... fakt nevím...

kropinka
21. led 2008

Ahoj Evi ,co se tam stalo? Jestli jsou nepříjemný,tak se těším,já si nedám nic líbit 🙄

hulda
autor
21. led 2008

Holky, za IUI se platí 1500 Kč, to je přímo za ten zákrok. Plus nějaké další výdaje za léky, ale to už není tolik.

Evi, co ten Institut? Kdo z doktorů s vámi mluvil?

evamik
21. led 2008

Mluvila jsem s Hradeckým - nechtěla jsem rovnou clostil, ale aby ještě udělal utz, jestli opravdu nemám ovulaci (osobně si myslím, že ji mívám...). Byl hrozně odměřenej a choval se ke mně stylem, že dělám problémy. Mám pocit, že by mi ho chtěl nacpat, i kdybych měla ovu, prot. je to "jednodušší"... Byl slušnej, ale bylo vidět, že ho štvu, a mluvil se mnou hrozně povýšeně... Vůbec z toho nemá dobrý pocit a navíc v něj nemám důvěru... Jsem z toho fakt úplně hotová.. ☹

hulda
autor
21. led 2008

Ten je arogantní vždycky. Ale jak říkáš, snaží se to skrývat, i když mu to nejde. A co tedy zjistil, máš ovulaci?

evamik
21. led 2008

Já byla jen na krvi a on mi tam nechal recept na clostil, tak jsem s ním chtěla mluvit a vysvětlit mu, že bych chtěla ještě tenhle cyklus zjistit, jestli mám ovu a počkat na horm. profil... Nakonec souhlasil stylem, že je to tedy moje věc... Takže jdu 30. na utz, ale moc mu nevěřím, což je nejhorší...

ramonaa
21. led 2008

Evi..to je celý on, přesně takhle se choval i ke mě. Měla jsem chut mu jednu vrazit. Je šíleně arogantní. Ale jsi dobrá, žes to uhrála tak, jak jsi chtěla. Divím se, že ti nedělali problémy s tou IUI. Nabídli ti jí oni nebo jsi to po nich chtěla sama? Třeba na něj příště nenarazíš, já se mu příště taky pokusím vyhnout, snad budu mít štěstí.

evamik
21. led 2008

No, moje představa byla (pokud tedy mám ovu), že bych zkusila třeba 2x IUI bez stimul., pak tedy clostil a plánovaný styk a pak clostil + IUI... Ale on to vidí zcela opačně: clostil hned + 1x plánovaný styk, a pak clostil + IUI... Já bych hrozně chtěla někoho jinýho, kdo by to se mnou probral, a neměla bych z toho takhle šílený pocit... Dneska jsme se už kvůli tomu i pohádali s manželem... ☹ - nechápe, že jsem z toho takhle hotová a je zásadně proti, abych už brala ten clostil... Já fakt už nevím...

ramonaa
21. led 2008

To si tak neber, chlapy jsou prostě trochu jiný. Chápu tě, chceš to zkusit nejdřív co nejpřirozeněji, jenže to u Hradeckýho musíš pochopitelně narazit, on to chce hlavně co nejrychleji. I když to tam chtějí asi všichni, nejenom on. Nám IUI vymlouvala i Krmíčková, že prý manžovi spermiogram kolísá, že to nemá cenu. Přitom už to může být od léta úplně jiný.

evamik
21. led 2008

Já prostě teď nevím, co mám dělat... Jestli rezignovat a podřídit se Hrad., nebo se s ním snažit "bojovat", nebo jít jinam... Fakt na h....

hulda
autor
21. led 2008

Evi, jestli Ti do toho můžu kecat, každý měsíc, kdy s Tebou něco dělají, v Tobě vyvolá větší naději na úspěch. A o to větší zklamání, pokud to nevyjde. Pravděpodobnost úspěchu u IUI je se stimulací 15%. To je dost málo. Bez stimulace se to procento ještě snižuje. Je to velká psychická zátěž a šance jen o malinko větší, než v přirozeným cyklu bez asistence. Možná Ti to vyjde hned 1. cyklus a moc Ti to přeju, ale pokud ne, šiješ si na sebe tímhle postupem bič. Na Tvém místě bych to ještě zvážila. Ten clostil neni nic hroznýho...

evamik
21. led 2008

To víš, že mi do toho můžeš kecat Huldi, já jsem strašně ráda, že to se mnou takhle konzultujete!! 🙂 Asi máš pravdu... Omlouvám se, Huldi, ale nepamatuju si přesně, jak je to s vámi. Vy jste byli na IUI se stimulací??

hulda
autor
21. led 2008

Jojo, teď v prosinci. Bohužel to nevyšlo. Ale jak říkam, třeba to vám vyjde hned napoprvé a bez clostilu, kdoví? Když to vezmu podle sebe, každý neúspěšný cyklus těžce nesu, ale po tom IUI, i když jsem předem znala statistiky, stejně jsem doufala víc a pak jsem byla úplně hotová... Je to prostě větší zátěž na psychiku. Tak to dobře zvaž, jestli by nebylo lepší jít do toho rovnou se vším všudy a pravděpodobnost zvýšit na maximum. Každopádně moc držím palce! 😉

kropinka
21. led 2008

Já nevím co mi doporučí v centru ale chtěla bych rovnou na IVF ,můj gyn.mi řekl.že s tímhle spermiogramem je IUI téměř nulové a nechci zažít to co popisuje Hulda,je to zátěž na psychiku a ten rok a půl co to nešlo taky nepřidá 😒

saruska1
22. led 2008

Ahoj holky, přeji příjemný den v rámci možností 🙂 .
Po očku to tu sleduju a musím opět souhlasit s huldou, každý neúspěšný pokus velice cloumá psychikou, obzvlášť, když se člověk "víc" sleduje a tajně doufá, že teď už třeba konečně... Stačí pár dní vynechání menstruace a červíček, co červíček, pořádnej červ hlodá: že by? Já jsem podstoupila nespočet "plánovaných" styků, jeden stimulovanej clostylbegytem a pak jsem se domluvila s doktorem. Zavolal dr. Krmíčkové, aby si mě vzala do péče a byla jsem plně rozhodnutá od začátku, že už žádný "nervový cykly" podstupovat nechci, že chci prostě miminko. Tak jsem rovnou odmítla IUI (jak psala hulda, procento úspěšnosti je i s clostylem velice malé cca těch 15% na cyklus, což je méně než v přirozeném cyklu) a šla rovnou do IVF. Hrozně jsem se těšila, asi jsem divná. Krmíčková nic proti tomu neměla (oni by asi uvítali pacienty jako já, protože jsem tam šla s tím, že chci rovnou IVF 😀). No a hned napoprvé se zadařilo!!! Vůbec nelituju toho, že jsem šla rovnou do IVF, ušetřila jsem si další probrečený rána na záchodě a pocuchaný nervy 😅 .
Jinak pro všechny posílám zase pořádnou porci těhu bacilů, ať se všem konečně zadaří, ať už to bude jakoukoliv cestou!!!!! 😉

hulda
autor
22. led 2008

Sarusko, Ty to vždycky napíšeš tak hezky! 🙂 Díky za bacílky, chytáme 🙂
Já jsem při první návštěve v Institutu taky odmítla IUI a šla rovnou do IVF, bohužel u mě ani to nevyšlo ☹ . Můj aktuální cyklus je taky ztracenej, dnes mi klesla teplota, takže nejpozději zítra můžu čekat mrchu ☹ . To jsem dnes hezky optimistická, co? Omlouvam se, jestli jsem vás všechny otrávila 🤐

kropinka
22. led 2008

Ahojky Huldo,proč by si nás měla otrávit,tady se scházíme,protože máme podobný starosti a jenom tady můžeme si pokecat aspon teda já,mě se o tom líp píše než mluví 😉 když se chci o tom s někým bavit tak se mi stáhnou hlasivky a chce se mi brečet,tak si radši sednu k PS 😉

Ahojky Saruško,já ted tak ráda čtu 😉 chytám z tebe optimismus 🙂 já měla strach,že mi budou přemlouvat na IUI když chci rovnou IVf

ramonaa
22. led 2008

Sarusko..držím palce, at je všechno i dál v pořádku🙂

Huldo...mě jsi taky neotrávila...přece proto si píšem, aby jsme se mohly podělit o starosti a nálady.

Kropinko...my teda asi zkusíme IUI, ale jen proto, že na IVF nemůžu ještě dost dlouho, tak aby mi to čekání líp uteklo. Jinak já v létě taky hned chtěla IVF a taky se podařilo, až na ten konec 😒

kropinka
22. led 2008

Ahojky Ramonko,já vím ...u tebe je situace jiná...snažíš se využít každou možnost

A tam je časová lhůta kdy může být další IVF?

ramonaa
22. led 2008

Kropinko...asi tak no. Jo říkala Krmíčková, že doporučuje tak až na podzim IVF, podzim nesnáším,mám vždycky depky, tak spíš v zimě.

evamik
22. led 2008

Huldi, díky! Dnes jsem to ještě konzultovala s jiným gynekologem a ten v podstatě říkal, to co Ty... Takže už to asi nebudu řešit...
Holky, doufám, že na mě nebudete naštvaný, ale já fakt beru IVF jako poslední šanci (ne že bych byla nějak proti nebo tak, ale připadá mi to jako velký zásah), takže zatím o tom vůbec neuvažuju... a musím říct, že mě hrozně překvapilo, že po berete jako hned "první možnost".
Sarusko, taky velké přání, ať je vše OK a máš naprosto bezproblémový těhotenství! 🙂

ramonaa
22. led 2008

Evi....určitě na tebe nebudeme naštvaný...ale sama za sebe musím říct, že jsem se IVF poprvé dost bála, ale je to docela v pohodě, teda až na ty injekce, já je totiž nesnáším. Chápu, že to chceš co nejpřirozenějc, ale my měli hodně špatný spermio, takže jsem ani moc nepřemýšlela o něčem jiným. Když jsem pak zjistila při OPU, že se zlepšilo, dalo mi to naději, že třeba v budoucnu to půjde i normálně. Ale je pravda, že si na další pokus raději opravdu počkám alespon do toho podzimu, abych to nějak neuspěchala. A třeba se povede IUI 😉

evamik
22. led 2008

Ramonaa: Dík! 🙂 Přirozeně, ev. IUI byste se ale mohli snažit už dřív, nebo ne?!

ramonaa
22. led 2008

Evi...jasně, to už by šlo tak po 3 měsících. Takže to vidím zkusit IUI tak květen a samozřejmě to budem zkoušet i normálně. 🙂

hulda
autor
22. led 2008

Holky, stejne jsme hrdinky! Ty naše těhotné švagrové do toho přišly, ani neví jak a my si huntujeme tělo chemií a stresem. Jenže i my se jednou dočkáme a o to úžasnější děti to budou! Musíme přece být za to hrozný čekání jednou odměněný, no ne??? 😀