Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

hulda
autor
14. říj 2007

haninap Tak to moc gratuluju!!! Takové nervování a nejistota je peklo a nikdo, kdo nečím podobným neprošel, to vůbec nemůže pochopit. Držim palce, abys teď slyšela už jen samé pozitivní zprávy 😉

hulda
autor
18. říj 2007

renys Ahoj, byla jsi dnes v tom Institutu? Jaký z toho máš pocit?

renys
20. říj 2007

Ahojky Huldi, radši ti to písnu do interní poštičky, ju?

hulda
autor
28. lis 2007

Holky, je tu momentálně někdo, kdo tento institut navštěvuje? Já jsem u nich v létě absolvovala IVF+ICSI a včera jsem zahájila stimulaci na IUI, tak bych ráda věděla, jestli tu mam nějakou spolubojovnici 😉

renys
29. lis 2007

Ahojky Huldi, škoda, že je tady tak pusto, taky bažim po nějakých nových info. Jinak Ti moc a moc držim pěsti!! 😵

hulda
autor
29. lis 2007

Ahoj renys, děkuju 🙂 . Jak jsi na tom Ty, děje se něco, nebo to zatím necháváte?

evamik
30. lis 2007

Ahoj holky, jsem objednaná do Institutu, protože mi ho kamarádka, kt. tam měla skvělý zkušenosti, moc doporučovala, ale když jsem si přečetla vaše příspěvky, tak uvažuju, jestli to nemám zrušit... Chodila jsem taky k doc. Ulčový Galový, kt. mě poslala na laparoskopii, tak jsem ještě nejdřív chtěla zkusit tuhle cestu...
Renys: Moc by mě zajímalo, jakou jsi měla zkušenost. Byla bys tak hodná a písla mi. Díky moc!
Haninap: Taky moc gratuluju!!!! 🙂

lucijda
30. lis 2007

Ahojky, hlásím se k vám jako spolubojovnice, v tomhle institutu jsem byli s manžou na spermiogramu a teď nás čeká IUI, ale zrovna zdílní a příjemní nejsou, tak uvidíme?

peetulka
3. pro 2007

Ahojky holky, taky se k vám hlásím 🙂 Chodíme do institutu od října, stihli jsme 1.IUI, druhá se nekonala, protože to vyšlo na neděli, tak jsem to nechali přírodě. Nepovedlo se, takže mě čeká příprava na moje 1.IVF(ICSI+PK+AH). Dvě kamarádky mi institut doporučovali, obě už mají miminka, ale taky jsem četla negativní názory. Já jsem byla na vážkách po první návštěvě, ale když jsem tam byla naposledy, tak dr. byl moc příjemný a milý. A taky jejich 50% úspěšnost u ET blastocyst, mě zatím od změny centra odrazuje.
Doufám, že se tu brzo některá ukážete. 🙂

hulda
autor
3. pro 2007

Ahoj peetulko! Já jsem bohužel při IVF spadla do té špatné druhé půlky ☹ . Ale za to institut samozřejmě nemůže. Překvapuje mě, že když IUI vychází na neděli, nechá se to na přírodě 😒 . Já jsem dobrala clostil a pozítří jdu na UTZ - 11.DC. Taky mi ovulka nebezpečně vychází na víkend, to bych tedy nerada 😒

peetulka
3. pro 2007

Ahojky Huldi, dr. Hradecký mi řekl, že v neděli IUI nedělají, takže nám zbyl jen plánovaný sex. Jinak jsem taky brala clostík a na UTZ jsem byla 11 DC(ve čtvrtek) a měla jsem 2 folíky 13 a17 mm, takže pregnyl jsem si píchala v sobotu. Ale ty jdeš už ve středu, tak to určitě stihneš. Jinak jsem dneska pročetla krom vašich příspěvků i něco na neplodnost.cz a docela jste mě vyděsili. Kdyby to 1.IVF nevyšlo, asi bych začala přemýšlet o Natalartu.

peetulka
3. pro 2007

Když jsem četla, kolik vám zůstalo embryí po PK. Tak přemýšlím, že pokud budu mít při OPU málo vajíček, tak bych souhlasila jen s ICSI, ale PK a AH bych odmítla. Je to přeci moje rozhodnutí, za co si připlatím.

hulda
autor
3. pro 2007

peetulka No, já bez stimulace mívam OVU třeba i 19.DC, tak uvidim, jak to bude po tom clostilu, snad mi to na neděli nevyjde, to by mě mrzelo.
Jinak k té PK, těžko říct, jestli by se ta embryjka, co se při PK přestala dál vyvíjet, nezastavila i v děloze. Možná kdybych to odmítla, zbyli by mi mražáčci, ale kdoví, jestli by KET nebyl jen další zbytečné zklamání. Myslíš, že ta prodloužená kultivace zbytečně vyřadí i života schopná embryjka?

peetulka
4. pro 2007

Joo, tak to netuším. Ale říkám si, že u mě v bříšku jim bude třeba líp než "ve zkumavce". A taky jsem četla, že některá centra, v případě, že je málo vajíček, PK nechcou dělat a že nejlepší je transfér 8-mi buněčných embrií, prý blastocysty už jsou moc zhýčkaný. Tož čert aby se v tom vyznal 🙂

renys
4. pro 2007

Ahojky holčiny, to je fakt, toť otázka 😉 , kort když jsme laikové, že?

Huldi, já do dalšího pokusu asi vyrazím až na jaře, v tomto období se vždy zadařilo, rodí se ty koťátka 😀 a tak...Pak mi písni, jak jste dopadli, ju 😉 ?

Peetulko, nám tam onehdy řekli, že bez kompromisů dělají IVF jen komplet se vším všudy - ICSI, AH, PK. Tak jsem zvědavá, jak pořídíte.

Stejně si myslim, že jsou to od těch všech center tak alibistiké ty jejich tabulky úspěšnosti-počty pozitivních těhu testů za rok...ale spousta těhu se samozřejmě neudrží, na to by se také měl brát zřetel, i když oni tvrdí, že těhu po IVF se neliší od normálního, ale s tím bych s dovolením nesouhlasila, vždyť jenom ta darda hormonů...

renys
4. pro 2007

jinak peetulko, to je fakt zajímavý, že ty blastocysty jsou už moc zhýčkaný..tak jsem slyšela, že spousta embryí, která zajdou nebo se v roztoku při PK zpomalí, by v bříšku pěkně prospívala...pravdu se asi nikdy nedozvíme, co? 😔

peetulka
4. pro 2007

Ahojky Renys, já měla z tý první schůzky dojem, že to je jenom jejich doporučení. Tak to budu raději doufat, že vajíček bude dostatek, neboť si nedokážu představit, že jim dám 12500,- a oni mi pak řeknou, že PK nepřežilo ani jedno embryo. Já jsem holka držkatá, tak to by si asi něco vyslechli 🙂 Mno myslím, že až tam pojedu pro rozpis stimulace, tak se na tu PK teptám.
A můžu se zeptat, ty jsi přemýšlela nad změnou, přejít do Natalartu?
Huldi, určitě nám zítra napiš, jak ti dopadl UTZ.

lucijda
4. pro 2007

Ahoj holky,včera jsme byli na první IUI, a dr. Hradecký nám řekl že s našima spermouškama to pomalu ani nemá cenu dělat, fakt umí povzbudit. Jen nám vůbec neřekl proč je to tak špatné, nedoporučil žádná vyšetření prostě vůbec nic! Snažil se nás nasměrovat rovnou na IVF ☹

peetulka
5. pro 2007

Ahojky Luci, a zkoušeli jste vitamíny? Nám vyšly špatně první dva SPG, dokonce nám jeden moc milý doktor řekl, že s našima výsledkama nebudeme mít nikdy vlastní děti (mno teď se mi dostat do ruky, tak bych tomu idiotovi zakroutila krkem 😠 ) Tak jsem volala své gyndr. a ta mi doporučila multivitamíny, tak jsem koupila CEM-M, Q10 a k tomu ještě Macu. A když jsme absolvovali první SPG v institutu, byli jsme jen kousek pod spodní hranici a po dalších 3 týdnech při IUI už jsme měli SPG v normálu. Ono to asi nezabírá vždy, ale za zkoušku to podle mě stojí. Joo...ještě žádné horké koupele a upnuté spodní prádlo 😉
Jinak nás taky chtěli rovnou poslat na IVF.

evamik
5. pro 2007

Ahoj holky, já s tím sice nemám osob. zkušenost, ale taky si myslím, že tyhle centra motivují klienty k tomu, aby zvolili to nejdražší léčbu. My tam jdeme v lednu, tak jsem fakt zvědavá. Písněte mi prosím nějaké vaše konkrétní zkušenosti s Institutem...
Lucijda: Manželovi také všichni doporučili na spermiogram selen, zinek a vit. E. Samozřejmě žádné horké koupele a upnuté spodní prádlo - jak psala Peetulka. Vím, že dost chlapům to pomohlo, tak to můžete aspoň zkusit... než půjdete přímo na IVF. Jo a taky je na to prý výborný cvičení podle Mojžíšový - prej to opravdu VÝRAZNĚ zlepšuje spermiogram....

renys
5. pro 2007

Ahojky holky,

Peetulko, písnu Ti to do IP, ju?

Lucijdo, nám ještě po IVF zkusili dát Clostylbegyt, ale bohužel pokaždé nám den ovulky vyšel na neděli, takže smůlička, museli jsme doma sami...a teď po nevydařeném IVF jsem se ho ptala, zda před 2. IVF nezkusíme ty IUI a Hradecký na to, že mi nechce nějak brát naději, ale pakliže jsem měla při IVF hodně špatných embryí, tak že by nám to šlo asi těžko...a přitom pak za chvíli povídal, že kvalita embryí je při každém pokusu IVF jiná....tak mám v hlavě taky maglajz 😝....nebo-li, taky se nás snažil hned nahnat do IVF.

Jo a k tomu spermiogramu - manža dopadl na výbornou, tak jsme se hrozně podivovali, proč i nám chtějí udělat ICSI a řekli nám, že nechtějí nic riskovat, že jsou případy, kdy vajíčko ty spermouše odpuzuje.. 😕 😅

renys
5. pro 2007

pardon Lucijdo, mělo být "před IVF"

hulda
autor
5. pro 2007

Ahoj holky, tak jsem dnes byla v institutu na UTZ, zitra mi manžel píchne pregnyl a v pátek mě čeká IUI. Taky jsem měla při IVF hodně špatných vajíček, ale Krmíčková mě od IUI nijak neodrazovala. Já si už vždy se sestřičkou domluvim, jestli má čas Krmíčková a zatim to vychází. Hradeckýmu moc nevěřim. Tvrdil mi hned po IVF, že mam polycystický vaječníky a že mám půl roku brát nějaká svinstva. Jenže mně se to nezdálo, tak jsem se objednala znovu a vyžádala si Krmíčkovou a ta mi potvrdila, že je to nesmysl. Nevim, nechci tvrdit, že Hradecký neni odborník, to vůbec ne, ale Krmíčková mi sedí víc.

renys
5. pro 2007

Ahoj Huldi, tak v pátek držim palečky! Teda ty máš ale statečného manžela!!Ten můj měl strach jenom kolem mě projít, když jsem si píchala...a takovej Agolutin do zadku, tak to je fakt nářez...několikrát se mi podařilo při napíchnutí cévy ohodit půl kuchyně 😖 😝 . Jinak to je fakt zajímavý, co lékař to jiný názor..

hulda
autor
5. pro 2007

No, upřímně, mam na Hradeckýho kvůli té špatné diagnóze pěkněj vztek. Tvrdil mi, že ovuluju tak 2x, 3x do roka, odcházela jsem od něj pomalu s brekem. A kdybych se sama nepídila po info a slepě mu věřila, cpu se půl roku léky, které dráždí žaludek, mění citlivost na inzulín a úplně zbytečně 😠

peetulka
6. pro 2007

Ahojky holky,
neděste mě s tím Hradeckým 🙂 já s ním mám domluvenou schůzku za 14 dní, kvůli plánu stimulace.
Renys, díky a kdy se chystáte na další IVF? S tím odpuzovaním spermoušů, to je bohužel pravda. Kamarád chodil do Sanusu, kde ani ICSI+PK+AH hned na první pokus nenabízejí, ale oni si o ISCI řekli sami a polovina vajíček, které jim napíchali se oplodnila a ta druhá polovina, kde to nechali na přírodě, tak ani jedno. Takže pro ICSI jsem všema deseti 🙂
Huldi, taky budu zítra držet palečky. Chtěla jsem se zeptat, když se Vám nepovedlo 1.IVF neuvažovali jste o imunu?

hulda
autor
6. pro 2007

peetulka My jsme na imunu byli už před IVF a všechno bylo v pořádku. Tak nevim, prostě se embryjkám v mé sliznici nelíbilo ☹ . Díky za ty palečky, pregnyl už mám v sobě od rána, tak snad folík nepraskne moc brzy a počká do zítřka na spermijky 😉

renys
6. pro 2007

Ahojky, tak Huldi zítra vykročit pravou!!! 😉 Držim palečky!

Peetulko, tak to já tedy taky jedině s ICSI, prostě holt u nás při tom oplodnění nedojde k přirozenému výběru, ale miminko nám tam namixují oni 🙂 .
No vidim to tak na ten březen, duben..když nad tim tak přemýšlim, tak to je za chvilku, hurá 😵 hurá Agolutin 😖

hulda
autor
6. pro 2007

renys díky 🙂 A máš pravdu, březen je za chvilku. Jaro je navíc pro otěhotnění ideální období 😉 A ten agolutin se taky dá přežít, Ty to zvládneš 😉

renys
6. pro 2007

čauky, Huldi, mně ten Agolouš tam jednou píchala sestřička, říkala, že nás ženy, které si to píchají sami obdivuje a nejen ona, ale i ostatní sestřičky 😲 a já na to, ale i né, a ona brrrr 😀 to je ale hrozná představa si něco sama do sebe píchat 😲 😀 . Já to mám ale v těch místech vpichů doteď (po půl roce) stále bolavé - asi jsem to zřejmě píchala moc hluboko a zapouzdřilo se to tam, takže příště už tam radši budu docházet. A ty jsi si ho teda taky píchala sama? A je zajímavý, že já si ho začala píchat ode dne transferu a moje kámoška, co má od nich dvojčátka, před transferem a pak už ne. A jak to bylo u Tebe?