Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

kropinka
21. bře 2008

Ty máš prázdniny,vid?

evamik
21. bře 2008

Jo, ale mám strašně korektur!! 😖 Dnes jsem ještě nic neudělala - jsem furt na Koníkovi! 😒

kropinka
21. bře 2008

Já vidím,že hned odepisuješ! 😉 Já odbíhám uklízet,máme to tu jak před výbuchem,včera jsem chtěla mýt okna a manžel mi řekl,že přes žaluzie to není vidět! 😀 Stejně se budeme stěhovat. 😉

evamik
21. bře 2008

Mytí oken považuju za ztrátu času! Souhlasím s Tvým manželem! 😀 O mně už se tady ví, že jsem bordelářka, takže je to jedno... 😀

kropinka
21. bře 2008

Já když naklidím,tak je stejně do večera bordel,já nevím jak je to možný. 😀

evamik
21. bře 2008

No, a proto já neuklízím! 😀

kropinka
21. bře 2008

Ted jsem si na něco vzpoměla! Když jsem dostala v Inst.tu tašku léků,tak mi k tomu sestra dala dárek-menstruační kalendář! Já doufám,že ho dlouho nebudu potřebovat! 😀 Ale překvapilo mi to,já se snažím otěhotnět a dostanu kalendář. 😅

evamik
21. bře 2008

Kropi, tak to je fakt zajímavej dárek k týhle "léčbě"... 😅

kropinka
21. bře 2008

Evi,vid! 😀
Tak jsem se přemohla ,vytřela a vyluxovala. 😝

evamik
21. bře 2008

My jdeme zítra po hrozně dlouhý době do kina na Venkovskýho učitele (vůbec jsme teď nestíhali...) a v neděli na návštěvu ke známým, tak se těším, že vypadnu od toho compu aspoň na chvíli... 🙂 Ale v pondělí jedeme ke "tchýni2" (Danielova babička), tak se musím nějak obrnit, abych to přežila... 😠

tetes
21. bře 2008

Evi: a bude tam Jana 😀 😀 😝 😠 ???? Jinak škodolibá nejsem ani trochu!!!! Jsem úplné zlatíčko.

evamik
21. bře 2008

Tetes, to snad ne!!!!! To by mě tam viděli naposled!! 😠 Ale určitě jí před Velikonoci volala - to je jasný, že by na "babičku" nezapomněla, kráva! 😠 😠

evamik
22. bře 2008

Holky, vy tu nikdo nejste?? To všechny pečete mazance, nebo co?! 😠 😉

kropinka
22. bře 2008

Evi,já jsem na Plzni! 😀

evamik
22. bře 2008

Kropi, to je dobře! 😀 Já mám tolik práce a tak se mi nechce!!!! 😖

kropinka
22. bře 2008

Já jsem v kuchyni,Pavel jel s mým bráchou řezat stromy do Litic,odmítla jsem s nima jet,je tam hnusný počasí. At se tam poperou s větvema sami. 😅

renys
22. bře 2008

Ahój holky, přeju vám příjemně strávený prodloužený víkend a krásné Velikonoce!

Tak jsem si dneska dělala znovu testík a negativní ☹ a už mi plíživě začíná mrška, takže je u nás trošičku smutno. Musim říct, že nás to pěkně s...(pardon), dle grafů k ovulkám dochází, progesteronu je taky dost, když byla v úterý ta sliznice ukázková, tak o co sakra jde...normálně mě napadá, že se s manžou k sobě třeba "nehodíme", příroda to nechce 😖 . Tak jsme dnes probírali, že kdyby ani 2. IVF nedopadlo, tak 3. zkusíme s darovaným vajochem. Ale zase ta představa, mít miminečko, které mi nebude ani trochu podobné 😢 ...

kajka1j
22. bře 2008

Ahojky také přeji krásné velikonoce.
renys a tobě držim palečky však ono se to povede uvidíš.

renys
22. bře 2008

Ahojky Kajko, no díky moc, snad ano...

mikira
22. bře 2008

Ahoj holky!

Renýsku, koukej zapomenout na darovaný vajíčko! 🙂 Ty budeš mít svoje mimčo! 😉

Ale když jsme u těch darovaných vajíček - naše sousedka má holčičku z darovanýho vajíčka a kupodivu je jí podobná docela dost.

kropinka
22. bře 2008

Renýsku ☹ to mě mrzí,já věřila že to prolomíš!
No my tohle řešíme, když se nepovede první IVF tak dárce spermií ale nevím jak bych se s tím srovnala... Je to těžký rozhodnutí.

renys
22. bře 2008

🙂Ahojky Mikirko, jsi hodná, no kolegyně má sousedy, kteří si dokonce adoptovali klučíka a s taťkou jsou si děsně podobní 😉 ..né, já jsem to myslela spíš obrazně, klidně ať je moje mimi celá tchýně 😀 , ale je "tvoje", to objevování tvých genů třeba v povaze je přeci bezva a patří k mateřství.

Co kluci, už se těší na velikonoce? Mají už na Tebe přichystaný proutek? 😀

renys
22. bře 2008

Kropinko, viď, je to moc těžké a když si už teď začínám bytostně připoštět tu myšlenku na případnou adopci, tak musím říct, že z toho mám strach...určitě bych v mých rodičích nenašla oporu, jednou jsem tu naší mami nadnesla a ona se hned začala čertit, ježiš Renátko, to néééé, co by z toho třeba mohlo vyrůst a vychovávat cizí dítě...oni by to normálně neunesli, a to fakt nedramatizuju, oni vedou takový pohodičkový život a to by s nima asi pořádně zametlo. Bohužel jim chybí taková ta síla, překročit svoje obavy a pohodlnost a naopak druhého do tohoto těžkého kroku nakopnout a podpořit...

kropinka
22. bře 2008

Renys,je to těžký,já mám strach třeba z toho že bude dělat blbosti v pubertě a já si budu říkat po kom vlastně je.
Víš bojím se abych toho nelitovala...

renys
22. bře 2008

No četla jsem na to takovou úvahu, že to že Ti vlastní dítě najednou začne dělat vylomeniny, může způsobit nějaký gen z bůhvíjakého až kolene, takže ta jistota asi není ani u vlastního. Jo a taky že je jen zdánlivé to, že jsou u nás mraky dětí k adopci. Jsou sice narvané kojeňáky a dětské domovy, ALE - né všechny jsou osvojitelné!! A většina žadatelů o adopci má představu a touhu dostat mimi, které porodila studentka a vzdala se ho a nebo mimi, kterému se zabili rodiče při nehodě...ale to je prý jen pohádka, většina dětí je skutečně ze sociálně slabých poměrů - prostitutky, feťačky, alkoholičky, cikáni a řada z nich má nějaký menší či větší zdravotní problém 😢 . Takže proto jsou tak dlouhé čekací lhůty. A řada těch miminek se narodí s nějakou nemocí, s kterou se hned musí poprat - žloutenka, absťáky,...

zulik
22. bře 2008

Ahoj renys a ostatní,
jen jsem chvíli zabrousila i na jiné debaty a nedá mi, než se taky trochu vyjádřit k tomu, se tady píšete. Faktem je, že když člověk hodně chce mi, zvažuje vše možné. Je ale také pravdou, že geny se nedají napravit a četla jsem někde, že výchovou do dítěte dostanete tak max. 10 %. Vidím to i doma, mám puberťáka, s jejím otcem jsem rozvedená a mám druhého manžela, se kterým si dítě rozumí. Bohužel, geny které dítko zdědilo, děsně převažují do rodiny bývalého manžela, tak mám někdy pocit, že s námi stále žije 😠 Je to ale moje dítě a nynější manžel ho bere taky za své a nezbývá, než se s tím vyrovnat nebo doufat, že po pubertě bude líp 😀 Co vím, tak na darování spermií chodí většinou studenti a v republice se to snaží dělat tak, aby byli například v Praze kluci z Brna a tak proházeně.Ale nikdo jim povahu asi nezkoumá, takže trochu loterie.

kropinka
22. bře 2008

Renys,máš pravdu,blbosti může dělat i vlastní.
Ty miminka jsou chudáci,narodit se tak nemocný...nevím jestli bych si dokázala adoptovat postižený dítě,asi bych to nezvádla.

mikira
22. bře 2008

No, já myslím, že vy tady máte na adopci času dost, ale rozumně vzato, ty děti vůbec nemůžou zato, komu a kde se narodily. A kdyždé dítě chce být hlazeno, usínat u rodičů (a geny v tomhle případě asi moc roli nehrají). A že se v pubertě nějak projeví? Kluci jsou naši a stejně se bojím, co s nima puberta udělá. To člověk nikdy neodhadne. Znám několik rodin s adoptovanými dětmi. Všichni se báli (někteří ještě bojí) puberty, byly i obavy, zde jim dítě neuteče. I když občas sem tam nějaký problémek byl, všichni, co znám, to ustáli. Jedna mámina kamarádka dokonce říkala, že si pořídili mimčo a když jim v 18 uteče, zbyde aspoň pocit, že se o to dítě postarali a udělali pro něj maximum. Ta jejich adoptovaná dcera se bohužel velmi brzo od ostatních dětí dozvěděla (vesnice...), co a jak. Kolem 15. roku opravdu chtěla zdrhnout. Teď je jí 20 a je vidět, že má ty adoptivní rodiče upřímně ráda.
Bohužel ne vždy je to taková idylka, ale to nikdo předem netuší. není tak dlouho, co o tomhle problému byl pořad v televizi. jedna paní ze sociálky říkala, že je to až s podivem, ale právě děti alkoholiče a feťaček bývají nejhezčí a paradoxně děti intelektuálek bývají problematičtějí v těch kritických letech. Ale můj názro je, že to je fakt jak sázka do loterie. Snad si jedině o tom promluvit s někým, kdo adoptované dítě má.

renys
22. bře 2008

Ahojky Zuli 😵 , doufám, že vás slečna moc nezlobí 😨 , ale dle fotek čertíček to teda byl pěknej 😉 , jak si na tom s testíkem? Je to taky ztraceno?

No holky nic naplat, vlastní mimi je vlastní mimi - ale udělat jednomu človíčkovi s těžkým začátkem života krásný a spokojený život plný lásky, je přeci taky nádhera. Mikirko, určitě ještě vyzkoušíme jiné možnosti, jak přijít k miminku, ale člověk už přemýšlí, co kdyby...já vim, ta pozitivita (ta je momentálně někde na výletě 🙄 ).

mikira
22. bře 2008

Renýsku, v pohodě, já vím... 😉 🙂 Neboj, zvládneš to 😉