Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

mikira
26. únor 2008

Ahoj holky! Dneska zase pěkně svítí sluníčko, tak doufám, že sem s ním bude svítit i dobrá nálada, že jo? 😉

Tetesko, to je super, že ti to zatím takhle vychází.S dobrou náladou a bez stresů to půjde líp. Vždyť jsem říkala, že si lze vybojovat i doktorku 😀 Jen tak dál. Za 14 dní doufám nahlásíš //! 😉 Klidně mi pak i zazpíváš 😀 Jo, a na čtvrtek vychází předpověď počasí taky hezky, tak doufám, že ti to pomůže v tom těhotnění 🙂

Renýsku,mně můj první Pregnyl vyšel píchat v neděli o půlnoci. To bylo sado. Nechala jsem to celý na mažovi 😀 No, zvládl to dobře, ale jak byl rozespalej, tak mi tu injekci vrazil normálně do zadku (ne jakoby nad ty půlky), pěkně doprostřed zadnice. A on ten Pregnyl ještě tak pěkně pálí a já po něm měla trošku i reakci. Ale co, aspoň je na co vzpomínat, ne? 🙂

A ještě něco pro zasmání, když dovolíte 🙂 Dnes jsem jako obvykle vyrukovala na kluky s hodinkou učení. Moc se jim nechce mluvit (povídají si jen svojí hatmatilkou mezi sebou), tak se na ně snažím hodně mluvit. Tak říkám, Kluci, budeme si povídat. No, chytráci mi přinesli telefon, dali mi ho přímo do ruky a s úsměvem oznámili: Dějej hajó. No, proč ne, když si chceš, mámo, povídat, tak si povídej, ale s námi teda nepočítej.... No, nebojte, děvčátka, taky vás to čeká 😀 😀 😀

kropinka
26. únor 2008

Ahojky 😉 no Tetes,jak to že jsi to nezařídila Evamik?? 😀 😀 😀 Ty si ale, víš.... 😀 😀 😀
Když jsem si četla co si tu napsala tak jsem se smála jak magor, s tím zpíváním jsme na tom stejně ale když občas mrknu na XFaktor,tak bych tam mohla jít taky 😀

Jinak ti moc přeju aby ti to ve čt vyšlo!!! A brzy nahlásit //

Renýsku,ty máš albíčko!

Jste s manželem moc sympatický a fešný pár 😉 A pejsek,no ten je...to je mazel od pohledu,je kouzelnej 🙂

Já s pícháním spoléhám na manžela,dělal civilku v nemocnici a má zdr.kurz,tak to bude muset zvládnout ! Píchá injekce i jeho mami,tak si bodne i do mě! 😉

kropinka
26. únor 2008

Mikir,nechceš nám sem hodit fotku tvých dvojčátek 😉 Klidně to pak můžeš smazat,my se jen pokocháme 😉

At víme do čeho jdeme. 😉

tetes
26. únor 2008

Mikiro: no vidíš jaký máš kluky šikovný. Takhle malý a takhle vyčůraný 🙂 😀
Kropi:to jsem ráda, že jsem Tě pobavila. Ale ty jsi si začala 😀
Jo, jsem megera zlá a normálně jsem se na Evku vybodla, ale vždyť je dospělá a šikovná, tak to zvládne sama.
Jó, holky já bych si ty dvě // taky moc přála, ale budu se sanžit se na to neupínat a přesto myslet pozitivně, jak je to jednoduché.....

renys
26. únor 2008

Mikirko 😀 😅 , kluci budou chytrý po mamince zřejmě.

Kropinko, díky 😵 Tak takovýho statečnýho manžu Ti moc závidim, ten můj si musel přede mnou zavřít dvoje dveře, když jsem šla do kuchyně aplikovat Agolutin 😠 .

dadulam
26. únor 2008

renys: jste fakt sympatickej pár a máte super pejska. Teda jestli můžu na takovýho halamu napsat pejska. 😀

kropinka
26. únor 2008

Renys,já jsem taky ráda že ho mám,nejvíc jsem to poznala loni,měla jsem zápal plic,40 horečky,zvracela jsem 😝 nic
hezkýho na pohled a můžu teda napsat že to byla profesionální péče 😉 Ničeho se neštítil a fakt se staral.
Chodil s čubinou a ty první dny kdy mi bylo nejhůř,tak si zařídil práci z domova.

Ale třeba můj brácha je jako tvůj manžel. Ten když jde na krev,tak omdlívá ,chudák,přitom je to chlap jako hora.

Ale k porodu šel a byl v pohodě 😉

mikira
26. únor 2008

No, když toklik přemlouváte..... Původeně jsem se rozhodla, že žádný fotky našich kluků nikma na net nedám, ale večer něco vyberu a na chviklu to sem připíchnu, ju? Teď to nestíhám, jdeme papat a ven...... 🤐 😵 😀 😀 😀 Jo, kdybych zapomněla, ještě jednou mi to připomeňte.

Renýsku, jestli budou po mně (a je jedno v jakém "oboru"), tak se mám na co těšit. Ale ono i tak. Manžel se jako prcek bavil tím, že strkal hřebíky do zásuvky a péra od propisek do lampičky místo žárovky... Já jsem lovila žáby a čolky a nosila to domů. Ségře jsem optařila zvířátko do postýlky - dostala malou živou ještěrku. Sice máme s manžou oba vejšku, ale prdlí jsme jak daleko vidíme a ještě za roh 😀 😀 😀 Ale co, hlavně že je zdravíčko, ne? 😀 😀 😀

mikira
26. únor 2008

Ježíši, já zase píšu......

apolena
26. únor 2008

Já nechci rozebírat kvality lékařů, nejsme ze zdravotnictví a to že si něco myslíme, ještě nemusí správné, ale když manželovi sice neskutečně pozitivní a uhihnaná dr. vykládá, jak má špatný spermie( což chlapii berou hodně úkorně), když mi někdo přednáší bludy o cyklu( cpe mi 4. !!!! inseminaci, prý aby to šlo rychle!!!, zkazí transfer atd. atd, tak se můj názor nezmění.
Navíc 2 kamarádky rodila, jednu zachránil nějaký nadřízený , který okamžitě ji hnal na sekci, čímž dítě zachranil a druhá s porodním poraněním neudržela stolici ( ve 26!!!) ještě dost dlouho. Takže to jen na dokreslení.... z kliniky byla odejita, jak mi říkalo několik známých. My jsme opravdu nechtěli být zaujati, řikala jsem , že kvůli dítěti překousnu všechno ,ale manžel je pravnik, ten to nevydýchal ...
Ale nikomu nic nevnucuji,každý má právo zvolit někoho, kdo mu vyhovuje ( mně i mým známým se moje volba osvědčila, manžel přijde do kontaktu s mnoha lidmi a má podobné názory, protože Plzen je dost malá).
Takže to jen na vysvětlení, když jste se ptaly.....

dadulam
26. únor 2008

holky, já jsem nějak mimo mísu. kdo je apolena a o čem to tu vlastně píše?

kropinko, musím se zítra podívat na tu tvoji neteřinku, zatím jsem to nějak nestihla. A teď už mám padla v práci, tak zase zítra. pa a hezkej zbytek dne

evamik
26. únor 2008

Apoleno, díky za odpověď. Mě to fakt zajímalo, jsem ráda, že jsi napsala svoje zkušenosti!

tetes
26. únor 2008

Dadulam: ptali jsme se Apo na názor proč ne dr. Krníčkovou a třeba to ani nemyslela, tak útočně jak to vyznělo. Prostě jiný názor než my tady. 😉

mikira
26. únor 2008

Ahoj děvčata, jste tu? Dám sem ty naše chlapáky (jestli to budu umět 🙂 )

tetes
26. únor 2008

Jé, ty jsou boží!!!! 🙂

mikira
26. únor 2008

Tak je tu máte.

Ještě k té Krmíčkové (a teď se snažím být objektivní). To, co psala Apolena může být samozřjemě pravda, ale zajímalo by mě, od kdy ve FN Krmíčková nepracuje. Ještě po porodu se totiž o mě starala, když měla službu. A co já vím, tak byla spíš na oddělení šetinedělí, než na porodním (i když samozřejmě asi taky chodila rodit). Ale je možný, že se to, co píše Apo, stalo teď v poslední době. My si na kontakty (co se týká zdravotnictví) opravdu nemůžeme stěžovat - spíš naopak. Samozřejmě, že nás napadlo se na Krmíčkovou zeptat, ale všichni ji chválili, tak jsem teď docela vyjukaná, co že se to děje. Nemůžu tomu uvěřit. Ale každý má právo na svůj názor, což respektuji.

evamik
26. únor 2008

Ty jsou fakt roztomilí... 🙂
Tak, jak je to s tou Tvojí školou Mikir? 😉

dadulam
27. únor 2008

mikira: Ty jsou prostě skvělý a jak mají ty kohoutky, to nemá chybu. Jsou fakt úžasný. 🙂

mikira
27. únor 2008

Dadul, ty kouhouti, to byl momentální nápad, jinak je nenosí 🙂 Když jsme je nechávali fotit, tak ta fotografka se válela smíchy, jaký ti naši šmoulíci dělali pózy. 😀 Ale tahle fotka se líbí každému, tak jsem jí sem dala.

dadulam
27. únor 2008

Jo, děti jsou prostě zlatíčka. Úplně vidím jak dělají blbosti. Asi si s nima užiješ plno srandy.

mikira
27. únor 2008

No 🙂 To užiju 😀 zrovna předevčírem jsem měla chuť jim dát na zadek. Ale odolala jsem 😀 Já si ty jejich největší ptákoviny zaznamenávám, protože až budou velcí, tak jim to ukážu, aby se taky pobavili 😀

hulda
autor
27. únor 2008

mikiro, vysvětli mně, úplnýmu analfabetovi, jak se k té fotce dostanu. Omlouvam se, ale jsem naprosto neschopná ji najít. A musíš polopaticky 😀

mikira
27. únor 2008

Huldi, to se ptáš na blbý adrese. Já myslím, že postačí, když klikneš u mých příspěvků na ikonu foťáku a pak asi na tu fotku, ne? Já sama pořádně nevím, nemám to ještě vyzkoušené 😖

tetes
27. únor 2008

Mikiro: je to přesně tak, stačí kliknout. 🙂

dadulam
27. únor 2008

Kropi: ta neteřinka je takovej malej uzlíček. Je moc pěkná. 🙂

Tak už aby jsme mohly taky mít takový fotečky se svýma děckama.

tetes
27. únor 2008

Holky, já vím že asi budu děsná, ale mě se takhle malinkatý miminka až tak moc nelíbí a když jsou čerstvě narozený, tak vypadají jako malé krysky. Mě se líbí,když už se to směje, reaguje.......a nebo tak věk Mikiriných kluku,když se pokouší mluvit, už jim to myslí........

renys
27. únor 2008

Ahojky děvčata 😉 ,

Mikirko, ty jsou tak kláššnýý 😀 a už celkem od sebe rozeznatelný 😅 .

Kropinko, neteřinka je taky moc nyny, ta má ale vlásků, nádhera!

Holky, já si myslim, že asi neexistuje doktor, který by v životě neudělal chybu...

mikira
27. únor 2008

Renýsku, myslím, že s tím doktorem máš pravdu. Navíc tahle oblast je dost citově vypjatá ze strany pacientů... A ke klukům - někdy mají období, že je skoro nerozeznáme, ale někdy jsou jako dvojvaječný. Tady jsou zrovna dobře poznat. Ale závěr doktorů byl, že jsou jednovaječný, tak asi jo, kdo ví 🙂

Tetesko, mně se malý děti taky moc nelíbily, ale když jsem viděla poprvý kluky, měla jsem pocit, že jsou nejhezčí na světě (však za chvíli posoudíš sama, že tvé děti budou nej nej od narození). Kluci, když mi je ukázali, tak dělali takové ksichtíky... Kdybych mohla, tak bych se smála. Bohužel jsem trošku kolabovala doktorům pod rukama, tak jsem si je užila později. Ale každý věk má své kouzlo. I když můj manža říká, že nejlepší to bylo, když byli ještě v porodnici - to prý byli neškodní (On se totiž manžílek hodně hrnul do všeho toho přebalování, chování atd. Když jsme se balili v porodnici domů, on začal aktivně přebalovat a jeden z prcků vystříkl obsah střev přímo na manžu. No, byla sranda. Ale jinak se mají všichni tři mooooooooc rádi 😀 )

Dadul, nebude to dlouho trvat a budeš mít první fotky z UZ. A když si necháš udělat fotky (a video) z 3D Uz, to je super. My jsme pořád doma zkoumali, komu že jsou podobní 😀 Jasně, že z toho moc nepoznáš, ale musím uznat, že základní rysy zůstaly stejný.

kropinka
27. únor 2008

Ahojky 😉 tak jsem k vám zase nakoukla,já mám ted zakázku tak barvím a maluju až do noci 😅

Mikir,to jsou krásný dětičky! 🙂 Jak jsi psala ,že jste s manželem prdlí 😀 tak u nás jsem to já za oba 😀 manžel má co dělat aby mi zkrotil,on je takovej vážnej,konzervativní introvert ale už si zvyká 😀 Aspon má v životě vzrůšo 😀
Já mu říkám,víš jak by ses nudil,kdyby si mě neměl?? 😀 A naše čuba je taky praštěná ale o víkendu říkal že je rád že nás má 😉

Tetes,já to měla dřív taky,že jsem nemusela miminka 😅 ale ta neteř je něco jinýho,to je v rodině ,prostě je naše 😉 tak se člověk přistihne jak je úúúžasnáá,krááásná...Jo a ty vlasy jako Anička jsem měla taky a taky má srostlý obočí,prostě bude chlupatá po mě 😀

Renys,souhlas 😉 taky záleží na tom jak se dotyčný vyspal,jakou má náladu,já jsem taky občas štěkala na zákazníky 😅

kropinka
27. únor 2008

Mikir,naše mami,když viděla fotky z 3D,tak prohlásila,celej Tomáš 😀