Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

kropinka
13. bře 2008

Renys,děkuju moc za popis! Já jsem koukala na stránky IVF ale moc se mi nechce tam chodit,ty holky už jsou sehraný.Já raději tady mezi námi. 😉
Antiko asi nedostanu,menses mi chodí přesně,naštěstí a Krmníčková nic neříkala,mluvila rovnou o injekcích.Pořád něco počítala v kalendáři a řekla že se to dá stihnout. Já jsem jí poslouchala ale byla jsem trochu mimo,jak jsem se dověděla kolik budem doplácet,tak jí v úterý znovu podrobím výslechu. 😉

mikira
13. bře 2008

Ahojky!
Kropi, já to měla úplně jinak 🙂 Dostávala jsem antikoncepci Minulet - aby měli přesně MS. Od MS2x denně Synarela spray do nosu (na vyřazení přirozené činnosti hormonů) + kyselinu listovou, 14. den od MS Uz, od následujícího dne Menogon (kvůli velké reakci nahrazen Luverisem, ale i ten mi pak vzali) + puregon pen. 21. po MS jsem měla zase Uz, 24. den opět Uz, 26. den Pregnyl, 28. den punkce a zároveň estrofem a duphaston (ten byl místo agolutinu, protože agolitun nebyl kam aplikovat...) 3x1 (pak mi to dodatečně estrofem změnili za něco německého, ale nevím co, protože za několik dnů mi vrátili zase ten estrofem). Celou dobu jsem navíc pojídala Metformin (lék pro cukrovkáře), protože prý pomáhá na PCOS. Druhý den po punkci jsem byla ještě na UZ (moc vajíček) Pak už to bylo tak, jak psala Reny, jen s tím rozdílem, že jsem celou punkci vnímala (byla jsem jen lehce oblbnutá), nikdo mi neřekl, že mám hodně pít (takže hyperstimulák jako blázen 😒 ) A že si můžu zavolat, to mi taky neřekli. 31. den cyklu byl transfer (i přes hospitalizaci kvůli hyperstimuláku). Test byl pak lehce pozitivní, šla jsem na krev, ale HCG byl tak nízké, že to označili za hormonální nerovnováhu po stimulaci a bylo. Ale zase jsem neplatila za nic ani korunu. 🙂 To se jim musí nechat. Léky cvakla pojišťovna, ostatní jsem měla gratis (jako jedna z prvních pacientek centra = zdarma nás to mělo víc). Ale vzhledem k tomu, jak je to již dlouho, tak bych řekla, že teď už bude dost věcí jinak, tak ten můj sloh tady ber jen jako informaci (historickou 😀 ). Ale přežít se to dá 😉 Budu držet palečky!!! Jo, a Krmíčková při nás taky pořád studovala kalendář (na jaře mívala týden dovču, tak jestli to třeba není kvůli tomu, ale to jen hádám).

kropinka
13. bře 2008

Holky,co je to ten hyperstimulák?? 😕 Já za den vypiju tak 1.5 l vody,tak 4l nevím jak to do sebe dostanu! To budu pořád na záchodě!

mikira
13. bře 2008

Kropi, když ti odeberou moc vajíček - moc tě nastimulujou (= hyperstimulační syndrom, ale prý to má cca jen 1% žen), můžou se ti ohromě zvětšit vaječníky, můžeš mít bolesti a volnou tekutinu v břiše. Proto je moc důležitý, abys hodně pila (začni klidně už teď - jen ti to prospějě i při stimulaci). Zní to šíleně, ale když se to pozná včas a včas se to zaléčí, není to zas tak hrozný. Ale je to (myslím) docela individuální záležitost. Něco o tom zkusím najít.

kropinka
13. bře 2008

Tak to začínám pít!
Krmníčková mi říkala že mi musí hodně nadopovat hormonama aby měli co nejvíc vajíček,protože budou zkoumat ty embrya geneticky,takže potřebují hodně materiálu. Mám počítat s tím že běžná dávka hormonů stačit nebude.

mikira
13. bře 2008

Rizikové faktory a stadia OHSS
Mezi rizikové faktory při OHSS patří nízký věk pacientky, nízká tělesná hmotnost, hyperestrogenismus u pacientek s polycystickými ovarii, prodělaný OHSS během předchozích stimulací. (Mně v té době bylo 22, BMI 21 a PCOS)

Stadia OHSS se rozdělují do tří úrovní podle průběhu – lehké, střední a těžké, přičemž střední a těžké vyžadují hospitalizaci. Jiné rozdělení je na stupně I až V: při stupni III až V pacientky hospitalizujeme.

Ale proto se při stimulaci chodí hodně na UZ, aby k tomu pokud možno nedošlo. Myslím, že bys o tom radši neměla nic hledat na netu. Ty odborný statě jsou dost morbidní. Ale to jako se vším. To bys pak nešla ani na IVF, ani nechtěla být těhule... Zkrátka vždycky a všude hrozí nějaká komplikace. Já jsem na to asi magnet 🙂 , ale někomu se to obloukem vyhýbá. Takže se těš na mimčo, hodně pij a šetři se. Když tě náhodou bude bolet a zvětšovat se bříško, bude ti špatně, nebo se ti bude hůř dýchat, rychle to řekni doktorům. Ale věřím, že se tě to vyhne 😉 Fakt to není častá komplikace, jen se o ní dost mluví.

evamik
13. bře 2008

Ahoj holky, tak to tady tak pročítám... začatolo to hezky, ale tohle! Já zrovna chtěla napsat, že ten hyperstimulák je hrozně ojedinělej a teď koukám na to BMI - já mám 18!!! 😕 😖

kropinka
13. bře 2008

Mikr,díky za uklidnění!
Ještě že jste tady,aspon to můžu s někým probrat! 😉

kropinka
13. bře 2008

Já mám BMI 21,což je v normě. Evi,ty jsi strašně hubená! 😕

evamik
13. bře 2008

Kropi, nejsem!!!! Já jsem jen vysoká! 😅

kropinka
13. bře 2008

Tak to jo ,Evi . 😉 To máš postavu jak modelka! 🙂 Moje nej kámoška je taky vysoká a já si vedle ní připadám jak malý pivo!

evamik
13. bře 2008

No, to jo! 😀

mikira
13. bře 2008

😀 Holky, máte zajímavou debatu 🙂 Manža zase říká, že kila má ok, ale centimetry mu chybí 😀 Prý je asimetrický - asi metr vysoký, asi metr široký (ale samozřejmě to není pravda 😀 Sice by mohl zhubnout, ale je to chlap jako hora 😀 )

kropinka
13. bře 2008

Mikir,tady se prostě probere všechno! 😉 Manžel je taky vysoký a má strašně velký nohy a ruce,když si položím chodidlo vedle něj,tak se směje,moje noha je poloviční. 😀

mikira
13. bře 2008

Kropi, to máme podobný - a že já nemám tu nohu nejmenší 😀 Ale ten můj má zase děsně silná lýtka - už od narození a kluci to mají po něm. Obvykle se kalhoty kupují na dýlku a aby byli v pase. My navíc řešíme, aby byly i v lýtkách 😀 A jako na potvoru já mám lýtka naopak děsně hubená (máme to v rodině - náš táta má lejtka jako baletka 😀 )

mikira
13. bře 2008

Jééé - tu chybu samozřejmě vidím až teď 😒 Omlouvám se a stydím se ☹

renys
13. bře 2008

Ježiš, Kropi, promiň - píšu to tady v letu 😀 - já píchala pak k tomu Decapeptylu taky Puregon!

Mikirko, jestli se nepletu, ty jsi to měla v jiném centru, viď? Ten sprej do nosu opravdu 100 procentně funguje? Já bych asi měla strach do něj jít, injekce je jistota.

Kropinko, no já piju tak ztěží 2 litry denně, takže jsem měla prvně v životě v břiše rybník 😝 , normálně jsem žbluňkala 😀 .

mikira
13. bře 2008

Renýsku, nene, chodila jsem jako vy všechny. Oni už ten spray nedávají? Ani bych se nedivila. Doplatek byl asi 3000Kč (ale naštěstí jsem to neplatila). Napsali mi dva a ten druhý jsem vůbec nepoužila. Kdybych to platila, asi jim dala do čenichu 😀 Ta aplikace byla nejdřív nepříjemná (ale já nesnesu ani kapky do nosu 😀 ), ale pak jsem si zvykla. A fungoval dobře. Doktor říkal, že je to prý o dost šetrnější než injekce, tak kdo ví.

mikira
13. bře 2008

Ještě k tomu pití. Já jsem s tím měla děsný problémy - nakonec jsem si naplánovala každou půlhodinu skleničku vody a pak to šlo samo. A v těhotenství jsem vyloženě chlastala. Pořád jsem měla příšernou žízeň (což se pak hodilo při kojení, protože v nemocnici sestry kontrolovaly, jestli vypiješ minimálně 3l). Jak jsem se jednou naučila pořádně se zavodňovat, tělo si pak říkalo samo. Teď, když nemám svoji obvyklou dávku (kolem těch 3-4l), mám fakt žízeň. To se mi dřív nestávalo (když jsem tak tak vypila 1,5l). Takže si osobně myslím, že je to zvládnutelný 😀 A nemusíte se toho bát 😀 😀 😀

tetes
13. bře 2008

Ahoj holčiny, jenom hlásím, že 1. IUI nevyšlo a mrcha dorazila. Nevěším se z toho a ani nijak strašně nesmutním, tak mi tu moc nelitujte, abych nezačla, pak bych nevěděla kdy skončit a musely by jste mi nabízet ramena na vyplakání 🙂 Takže 28.3. jdu do laparoskopické ambulance a možná,že se stihne ještě jedno IUI, ale na to bych nevsázela,páč se mi ovu pravidelně střídá a teď to bude vycházet na pravou stranu,kde bylo to mimoděložní a tutíž tak předpokládají srůsty. A po laparce,záleží na tom jak dopadne, ještě zkusím tak dvě IUI a pak bych šla na IVF. Ale to je ještě ve hvězdách. Takže teď mi nejvíc sere ten čas a možná trochu lituju,že jsem si zvolila tu laparku, ale to zas přejde,kdybych to zrušila,tak zase budu litovat opaku.
Takže Kropi budeš dřív, ale my tě pak všechny doženem a budeme společně chodit na prochajdy. 🙂

renys
13. bře 2008

Tetes ☹ , už končim neboj 😀 , tak teď hlavu vzhůru do dalšího boje a chci Tě povzbudit: moje kolegyně měla problém s vejcovodem, šla na laparku, no a do dvou měsíců otěhotněla a to se pokoušeli léta...na ty společný prochajdy se těšim už teď 🙂 .

Mikirko, aha, no o spreji loni vůbec nebyla řeč, tak že by změnili postupy?

tetes
13. bře 2008

Renys:jeden smutný smailík se povoluje,to zas jo 🙂 . díky taky na tu laparku sázím 😉

kropinka
13. bře 2008

Tetes,tak jeden smutnej ☹ ,víc si nedovolím 😀 naber síly do dalšího pokusu!
A mám nápad! Uděláme pak těhotenskej mejdan,jo!S džusíkem A Mikir přijede s dvojčatama!

Holky,o tom nosním spreji Krmníčková mluvila,prý se to lépe vstřebává do těla.

renys
13. bře 2008

Kropinko, 😲 Tobě ho taky nabídla, mně se o něm vítekdo ani nezmínil 😕 .

kropinka
13. bře 2008

Renys,říkala že mi ho dá,dokonce mi ho ukazovala...Ukazovala mi i injekce a pera na píchání at si vyberu co mi bude víc vyhovovat...

mikira
13. bře 2008

Tetesko, je dobře, že o tom smýšlíš, tak jak smýšlíš. Nechci tě litovat, ale chci tě říct, že seš moc statečná ženská. Nepovedlo se teď, nevadí. Všechno špatný je pro něco dobrý. Myslím, že je dobře, že ses rozhodla pro tu laparku. Já jsem musela 2x potratit, aby na ní došlo a najednou byl problém odhalen 🙂 Neříkám, že ti musí nutně něco najít, to ne a ani ti to nepřeju!!! Ale budeš klidnější. Třeba pak budeš těhule z domácí výroby 😀 😉 nebyla bys první ani poslední! Takže, ženská jedna 😉 , ber to tak, že teď ses šla podívat, jak to v Institutu probíhá a vypadá - takový zácvik. Pak už tě čekají jen // a pořádný břicho 😉 😀 P.S.: Dělala sis pro jistotu test? Držím palce, mamčo! 😉 🙂

Kropi, já klíďo ty naše rošťáky přivedu, ale na vaše nebezpečí 😀 😀 😀 Pořád chtějí chovat 😀 Dneska si několikrát skřípli prsty do šuplíku, ale stejně nedali pokoj 😀

A ještě jsem se chtěla zeptat, jak se vlastně ta Renáta doopravdy jmenuje. Já ji znám jako Suchou, teď je Krmíčková nebo Krmníčková?

mikira
13. bře 2008

Kropinko, jestli ti do toho můžu kecat na píchání jsou super ty pera. Na tom se totiž nedá nic zkazit (přesně pro mě) 😀

kropinka
13. bře 2008

Mikir,na jmenovce měla Krmníčková. 🙂

Já se rozhodla pro injekce s připravenýma ampulema,bude mi je píchat manžel,tam nebyl tak vysokej doplatek. 😉
Už jsem to tady psala,on má zdr.kurz tak at se snaží! 😉

tetes
13. bře 2008

miki:dělala a ty dvě // jsem z toho nevycucala ani omylem.
Jinak díky za podporu holky. 🙂 Řídím se heslem s úsměvem jde všechno lépe. 😉

saruska1
13. bře 2008

Kropinko, tak mi to nedalo a koukla jsem do zprávy, co jsem dostala po transferu a je to Renáta Krmíčková - ne Krmníčková 😉. Ale to je detail... 😉 A když jsem jukla na jejich stránky, tak jsem si všimla že ona má na rozdíl od dr. vímekoho celkově zřejmě specializaci na IVF-embryolog a je vedoucí IVF laboratoře - on je "jen" zkušený klinický gynekolog a přes ultrazvukovou diagnostiku a ještě ke všemu jak všechny víme chlap 😀 (ale vůbec nic proti mužům gynekologům nemám 😀.
Jinak já měla dlouhý protokol s Decapeptylem a Puregonem, takže nemá smysl, abych tu měla nějaký "výlevy", protože Ti to stejně bude na prdlačku, protože máš krátký 😉. Jak psala Mikir, mě taky hrozně vyhovovalo to pero na Puregon (asi hlavně tím, že to na první pohled nevypadá jako injekce 😀). Mě hyperstimulační syndrom nepostihl a přiznám se, že celkově piju dlouhodobě taky max 1,5 l tekutin, zbytek si tělo zřejmě bere z potravin. Ani v institutu mi o tom nic neříkali. Asi proto, že bylo vidět, že mi to nehrozí (mých "umrněných" 11 nastimulovaných vajíček na to zdaleka nestačilo 😀).
Už na té odpočívárně nemají plenty, ale takový sádrokartonem oddělený místnůstky, kde sice slyšíš, co si povídají vedle, ale je to v pohodě. Já se po narkoze probrala do plnýho vědomí až na tom pokojíčku. Ani nevim, jestli jsem se oblékla do spoďárů po OPU sama, nebo mě nějak oblékla sestřička 😅. Prostě totální okno jako výloha... Jo a malá rada - mají tam na oko prázdné skříňky, ale můj drahouš tam objevil deku, protože jsem po probrání dostala hroznou zimnici. Jal se to tam prozkoumat, čím by mě přikryl, když jeho bunda nestačila a hle, byla tam schovaná teplá larisa 😉. A po půl hodině už jsem chtěla jít domů - jen by za mnou vlála kapačka - tak jsem tam musela ještě vydržet, než to do mě celý dokapalo 😠.

Takže hlavně držim všechny palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 😉 🙂