Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

mikira
15. bře 2008

Ahoj všem!

Renýsku, to, jak se to stalo v centru, to je pomalu na žalobu, ne? Já bych asi trvala na tom, že ten cyklus zaplatí celý a nebudou to účtovat ani pojišťovně. A zrovna bych trvala ja jiném dr. - vímekomu bych řekla, že mu už nedůvěžuji (co když zase na něco zapomene). A že to máš slíbené zdarma, to na věci nic nemění. Stejně vystupují v podstatě jako soukromá firma ne? Jen je takový blbý, že oficiálně je tam šéf Uher, ale můj bývalý gynekolog říkal, že neoficiálně je tam šéf vímekdo. Takže já bych ani nevěděla, kam si mám stěžovat. A vůbec, já jsem taková "voprsklá", já bych si od nich nechala zaplatit i léky - kdyby to nezvoral, mohlas být dvojnásobná mamina a třeba bys už žádný další cyklus nepotřebovala. Ale asi to není tak jednoduchý, jak se mi to píše, viď?

Jinak s těma hormonama máš naprostou pravdu. 😉

saruska1
15. bře 2008

AHojky děvčata... mě dali Estrofem 2xdenně od OPU (od 21.11.) a brala jsem ho nepřetržitě až do 3.1. zároveň s tim nechutným Agolutinem a pak už jen Duphaston do 12. týdne těhu. No příbalový leták u Estrofemu je fakt odstrašující 😀 , ale i v lékárně mě upozornili, že to nemám brát moc vážně, protože to by se člověk musel zcvoknout. Mám za to, že ty estrogeny s progesteronem se berou proto, aby se náhodou nestalo, že se tělo po té předchozí drastické útlumo-stimulaci nějak zasekne a ztíží začátek těhu.

Krásný víkend 🙂 !

tetes
15. bře 2008

Evi: drž se, ale podle mě je dobře, že sis ten estrogen nebrala. Mě se hlavně nezdá normální, že ti doktor naordinuje prášky jenom po telefonu a nepotřebuje Tě ani vidět.
Renys: to jsi teda měla fakt pech, no alespoň to uznal, že chyboval, ale stejně, to je asi slabá útěcha.

evamik
15. bře 2008

Jé, nazdárek Tetes! 🙂 Já myslela, že už jsi v Pze! Tak jak to včera dopadlo? Kdo vyhrál??
Já jsem si dneska ráno vzala ten estrofem, prot. jsem zase krvácela. Jsem blbá, ale včera jsem se hrozně vynervila, i jsme se kvůli tomu pohádali, a já jsem teď úplně rezignovaná - nechci mu v pondělí volat, že jsem to nebrala a bez toho by se mi ta MS rozjela... 😖

renys
15. bře 2008

Čauky,

asi lítáte venku, co? No bodeť, je tam krásně!

Holky, díky moc za podporu, jinak já jsem nejdříve napsala dopis na dr. Uhera - jelikož je přednosta kliniky, zrpostila jsem se nějakých emocí, kámošky říkaly, že vypadal jako od doktrorky 😀 , no a ať mně to tedy zodpoví, proč mi ten lék nedali. No a copak se nestalo - hned za dva dny po odeslání telefon - od vítekoho, že si o tom musíme promluvit, ať tam zajdu co nejdříve a probereme to. No je to jasné, báli se to dát písemně! Asi měl vítekdo kvůli mně pěkný průser...takže vám můžu říct, že se mi tam ani nějak nechce 😖 , doufám, že se ke mně nebudou chovat nějak zle...to jsem ale blbá, co, že takhle přemýšlim, naopak musím být na koni!!!

Evi, jakto, že krvácíš, teď jsem z toho volaká zmetená, já myslela, že tento cyklus bereš ten Clostyl.

Kropinko, tak to je moc dobře, že už je jí líp!

evamik
15. bře 2008

Ahoj Renys, Tvoje story je fakt neuvěřitelný! Já mám úplně strach k němu chodit... 😠
Já právě začala včera krvácet (23 DC) a vímekdo mi hned dal dvoje hormony - já jsme z toho byla fakt docela vedle! 😠 😖

renys
15. bře 2008

Ahooj Evi, já se přiznám, že vůbec nechápu, proč Ti je dal? Vždyť to může být menzes, nebo to je ještě na Tebe brzičko? Evi, no jde to tam jak na běžícím pásu, i on to říkal, že při takovém množství pacientek se to může stát raz dva...a že by se nedivil, kdybych už příště k nim na to IVF nešla, že se to stává 😖 😲 😕 .

evamik
15. bře 2008

Ježiš, tohle mi vůbec neříkej!!! 😠 😖 Já taky nechápu, proč mi je dal - říkal, že buď na udržení emb. (což je blbost), nebo na zastavení MS, prot. je ještě brzy... Ale já si myslím, že snad mám právo menstruovat dřív, než on chce, ne?!

renys
15. bře 2008

jo 😀 . Né nechci tady nikoho strašit, holt jsem prostě smolařka...a hlavně, nikde není napsáno, že ten potrat byl způsoben tímhletím, to Ti nikdo neřekne, ale ti ostatní dr, s kterými jsem o tom mluvila, si myslí že jo 😖 .
Evi, snad ví, co dělá...no v pondělí jsem na Tebe zvědavá, co Ti řekne.

evamik
15. bře 2008

No, já nevím, jestli jsi smolařka, nebo je to trochu něčím jiným - třeba chybou dr., že?! 😖
No v pondělí mi nic neřekne, prot. já si mám udělat v pátek test a do tý doby brát ty hormony! 😠

kropinka
16. bře 2008

Ahojky,zase jen na skok. 😉

Renýsku,já bych tam šla a řekla,že chci jiného dokktora,prtože došlo k zanedbání péče ale současně bych je upozornila na to že vímekdo to bude hradit. Musí to tam mít někde zaznamenaný. Věřím,že v Tobě bude malá dušička ale nedej nic najevo!! Že se to může stát?? 😲 Každá pacientka má svojí kartu,ne ?? Ježíš,já se normálně rozčílila,když jsem to četla!

Evi,přestala jsi krvácet nebo se to rozjelo i po těch lécích? Je to nápor na psychiku. Já už ted manžela upozornuju že se mnou budou mlátit hormony.Hezky jsi napsala že máš právo menstruovat,kdy chceš. Je to tvoje tělo!

Holky KIKA není špatná ale IKEA je hezčí. 😉 Taková útulnější.
Jsou tam taky SIKO koupelny ,tak jsme si vybrali dlaždičky,jsou hezčí než ty co jsme chtěli původně a navíc o 60kč levnější na m3. Tak mám radost. 😉

Dneska jedem na domeček,tase mi snad podaří večer mrknout. 😉
Hezkou neděli! Ale včera bylo hezčí počasí.

evamik
16. bře 2008

Ahoj Kropi! 🙂 Tak co tchýně??? To víš, IKEA je IKEA! 😉 Já tam minulý týden jela jen pro 2 lampičky a nechala tam 6 tis.!! 😅
Pořád špiním, ale je mi hrozně zle!! V noci mi bylo fakt hrozně! 😖 A pořád brečím - úplně super! 😒

mikira
16. bře 2008

Ahoj holky,
Evi, mně přijde fakt moc divný, že ti ty prášky dal jen po telefonu. Já bych na něj vlítla 😠

renys
16. bře 2008

Ahojky holky,

Evi 😨 , co s Tebou provedem? Co Ti jen poradit? Ach jo.

Kropinko, no asi to bude nejlepší varianta, ale při představě, že tedy začnu chodit ke Krmíčkové a pak tam třeba nebude a vezme mě "on" a bude mě propichovat očima - v lepším případě..bojim bojim 😀 😖 .Tak sláva, že jste něco do domečku objevili 😉 .

Holky, nedá mi to, to vám musim napsat:
psala mi do IP holčina, se kterou jsme se loni vídali v jedné diskuzi o IVF - no a ona má za sebou 4 potraty, tak jim udělali genetiku a objevili jim oběma nějakou poruchu na chromozomech, takže proběhlo PGD a tam zjistili, že u pěti embryí chyběla polovina párů v chromoz. a dvě byly dokonce bezpohlavní 😖 . Pak šli do IVF s darovaným vajíčkem - nevyšlo to. No a měsíc na to přirozeně otěhotněla!!A je v 16. týdnu a mimi se zdá být v naprostém pořádku!!! Jedním slovem zázrak. 🙂

evamik
16. bře 2008

Ahoj holky!! 🙂
Mikir, jak bylo na plese??? 😉 Nevidělas mýho manžu??
Renys, já Tě naprosto chápu, že se Ti tam vůbec nechce.... 😒

evamik
16. bře 2008

Holky, díky za "projevený soucit" 😅 Rozhodla jsem se, že mu asi zítra zavolám, že je mi po tom blbě, jestli je fakt nutný to brát... Co myslíte?

renys
16. bře 2008

Evi, zkus mu určitě zavolat, za to nic nedáš, aby Ti bylo takhle špatně..

kropinka
16. bře 2008

Ahojky,tak nás ze zahrady vyhnal déšt. 😒

Evi,tak ty jsi poslala manžela samotnýho na ples? Ten můj by nešel. 😉 Rozhodně mu zavolej at ti něco poradí,tohle není normální... Teda myslím toho doktora!

Renys,nás taky čeká PGD právě na to mě Krmíčková upozornovala,že když je tam gen.porucha,tak se může stát,že to bude nekvalitní.. 😒 Tak to je zázrak co se povedlo tý holčině a moc jí to přeju! 🙂

Tchyně je pořád na ARO ale už komunikuje! 😉

renys
16. bře 2008

Kropi, já si myslim, že budete mít všechno kvalitní, uvidíš. Ale určitě bych pro jistotu do něj šla. Jojo, občas tady člověk vidí fakt neuvěřitelné věci.

evamik
16. bře 2008

Holky, dík, zavolám, tak doufám, že to nebude ještě horší... 😒
Kropi, on šel s kamarádama - on má plesy hrozně rád, on je prostě takovej "zvláštní"... 😀

kropinka
16. bře 2008

Renys,my zkusíme všechno! 🙂

Evi ,ten můj je taky zvláštní ale zase jinak! 😀

Holky,my přijeli mokrý na kost a ted tam svítí sluníčko. 😅

tetes
16. bře 2008

Renys: tak to je opravdu dilema, snad to teď vyjde. Jak jsi psala o té holčině, to je paráda,že to takhle vyšlo. A právě proto než bych šla na IVF, chci vyšetření z imunologie a všechno co se dá už před tím.
Evi: drž se, a v pondělí učíš až od dýl né? Tak to bych tam okamžitě naklusala a chtěla vyšetření. A co manža už je to v pohodě? U nás jo, včera jsme se večer zhádali jako psi a od té doby už je zase úsměv. Ale sral mi parádně 😠 😀

kajka1j
16. bře 2008

Ahojky mohu se přidat do vaší diskuze

kajka1j
16. bře 2008

Mohu se zeptat jestli jste nikdo po ivf

evamik
16. bře 2008

Tetes, nazdáááár, tak jak bylo?? No teď byl asi nějakej hádací víkend! 😉
Já mám v pondělí sice od dýl, ale zítra zrovna jdeme v 9 na Jeden svět! Ale zavolám mu! Slibuju!!! 😅
Kajka: Ahoj, určtě se přidat můžeš! 🙂

renys
16. bře 2008

Ahojky Kajko můžeš, IVF jsem podstoupila loni a ty jak koukám v albíčku nedávno?

tetes
16. bře 2008

Evi:nechala jsem ti vzkaz na II ohledně toho dárečku.
Kajko: ahoj, já zatím jen po IUI. Ale některé holčiny ano. 🙂

kajka1j
16. bře 2008

chtěla jsem se zeptat po kolika dnech se vám objevil výsledek.Kokám že tady hodně nadáváte na dr.hradeckého

kajka1j
16. bře 2008

a mohu se zeptat co je IVI

renys
16. bře 2008

IVI?? Tak to jsem v životě neslyšela. Já testovala 16. den po OPU, abych měla jistotu 😉 a čárky byly výstavní. Někdo testuje už 12. den po OPU. Ke komu si chodila ty?