Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

ramonaa
17. led 2008

Holky...moje kámošky mají taky skoro všechny děti a navíc několik jich má čerstýho novorozence a já tam raději ani nejdu..po tom co se mi stalo. Vždycky se mi chce totiž děsně brečet a nechci kámošky deptat 😒 Taky se mi zdá, že ten můj to nese mnohem líp, nebo alespon se tak chová...Nikdy bych nečekala, jak může být tohle období života krutý, vůbec mě to dřív nenapadlo ☹

kropinka
17. led 2008

Já jsem o tom nejdřív nechtěla psát ale tady můžu...
Minulý týden jsem byla na gyndě a mají tam místnost kde se nahlásíš a kde je i monitor na ozvy srdíčka u těhulek,tak jsem si tam stoupla a najednou slyším známý hlas...Holky na tom lehátku ležela moje švagrová,máme stejného mudr a
já slyšela to srdíčko mý neteře...já se tam málem složila,já jim to strašně přeju ale ten okamžik byl příšernej,zatím jsem to nebyla schopná nikomu říct ,aspon jsem se vypsala...

ramonaa
17. led 2008

Kropinko...když jsem to dočetla, úplně mě zamrazilo, když jsem si to přečetla. Dost se dokážu do toho vžít, to víš šestinedělí...hormony na pochodu...prožívám taky hodně nepříjemný věci. Například kamarádky narozené miminko zhruba ve stejný okamžik, kdy jsem potratila. Jak k ní můžu chodit, děsný. Moc jí to přeju, ale je to hrozný. 😒
Snad bude jednou líp🙂

kropinka
17. led 2008

Ramono-člověk jim to přeje vid ale jsou to blbý pocity 😖 Dneska mi známá vnutila číslo na léčitelku a nedala si vysvětlit,že máme špatnou genetiku a potřebuju vyšetřit embryo ještě před zavedením a ještě měla takový keci jako že pomohla hodně lidem ale já na tohle nějak nevěřím...

Máte zkušenosti s léčitelema ?? Pomohl vám někdo??

ramonaa
17. led 2008

Ve vašem případě pokud se jedná o genetiku, si myslím, že léčitelka je na nic a věřila bych jedině lékařům. Příroda je sice "mocná čarodějka" ale jen v určitých mezích. 😉

kropinka
17. led 2008

já v tomhle případě věřím jen doktorům ,prostě mi léčitelé neberou 🙂

evamik
18. led 2008

Když jsem četla, co psala Kropinka měla jsem úplně stejný pocity... U sebe bych taky nikdy nečekala, že mě to takhle sebere...
S tím léčitelem mám naprosto stejný názor - obecně tomu moc nevěřím, ale ve vašem případě bych o tom vůbec neuvažovala....

hulda
autor
18. led 2008

Holky, já už byla u dvou léčitelů a nepomohl mi ani jeden. Oba jen shrabli prachy. Ten první nade mnou čaroval, že mi prý rozrušuje srůsty a že následující měsíc určitě otěhotnim. Už jsou to 2 roky. Ten druhý mi řekl, že je manžel mentálně zablokován na věku 4 let a že podvědomě dítě nechce a tudíž zpomaluje své spermie 😀 . Vyhozený peníze. Ale třeba to ve vašem případě bude jiné... 😒

evamik
18. led 2008

hulda: Tak to je fakt odstrašující!! 😉 Mně doporučovala léčitelku kamarádka, ale mám k tomu fakt nedůvěru...

hulda
autor
18. led 2008

A co bylinky, zkoušíte nějaké? Já měla směs od "báby Kamenické", ale zatim taky žádný výsledek 😒 . Teď jsem si koupila jeřáb ptačí, protože ho tady holky dost chválí. Neni drahej, tak ho příští cyklus zkusim 😉 .

evamik
18. led 2008

Já jsem zkoušela drmek, ale Grešík mi doporučil červený jetel. Ještě jsem si ho nekoupila... Holky tady psaly strašně moc různých tipů - vůbec se v tom neorientuju, a hlavně si myslím, že záleží, jestli chceš třeba na podporu ovu, na srovnání menstr., na růst sliznice.... - vše jsou byliny na neplodnost, ale každá účinkuje na něco jinýho....

kropinka
18. led 2008

přesně jak píše Eva,na trhu je spousta druhů a já se v tom neorientuju každá bylinka je na něco jinýho...

huldo,promin,musela jsem se smát jak nad tebou asi čaroval a ten druhej...to je ptákovina 😀 že chlap záměrně zpomaluje spermie 😀 no nevím ten můj ted spí ,až se vzbudí tak mu řeknu-přestan zpomalovat spermie!!!!! ten bude koukat 😀

o tý směsi od Kamenický jsem taky slyšela ale podle mě je to jen podpůrné,bez doktorů se stejně ničeho nedocílí 😒

lucijda
18. led 2008

Ahoj holky koukám, že bába kamenická je známá skoro všude. A jaký receptík od ní máte, jestli můžu bát zvědavá. Bába jedna už několik let nežije škoda, tak alespoň že ty svoje čáry máry tady nechala pro nás nešťastnice.

ramonaa
19. led 2008

Holky..já zas zkouším gynex na srovnání menstruace a ovulace...tak uvidím..v podstatě jsou to taky bylinky.

Jo a představte si, dneska jsem se dozvěděla, že švagrová je těhotná.. otěhotněla tak v asi v době, kdy jsem potratila. jsem z toho zoufalá, samozřejmě jí to přeju, ale to mi snad ten nahoře dělá schválně ☹ Nedovedu si představit, jak tam ted budeme jezdit..každou návštěvu to na mě padne, jakoby to nemohlo chvíli počkat, ach jo.

kropinka
20. led 2008

ramonaa ahoj,já vím jak ti je 😒 naše příbuzenstvo se nemůže dočkat Andulky,švagrová má termín 7 února,já nevím co to se mnou udělá až mi brácha zavolá že je na světě ,budu to muset překousnout ale ještě nevím jak 😒

ramonaa
20. led 2008

Kropinko...ahoj, já se s tím zatím nemůžu srovnat....a to nemluvím o tom, až se jí to mimčo narodí....je to hrozný, co všechno člověk musí překonat. Tobě taky držím palce, at to zvládneš.

kropinka
20. led 2008

Ramonaa-já jsem ráda,že můžu chodit sem na diskuze,tady si aspon postěžujeme a pochopíme se ,víme co prožíváme,musíme doufat,že se tady dočkáme 😉

evamik
20. led 2008

Ahoj holky, mám podobný problém - kromě toho, že fakt už nemám bezdětnou blízkou kamarádku, tak se teď známým narodilo mimčo a v pátek je oslava... Vůbec si nedovedu představit, že tam půjdu... ☹ Souhlasím s tím, že je super že se tady můžeme takhle podpořit... 🙂
Zítra jdu do Institutu - chybí mi ještě hormonální profil, tak doufám, že bude vše OK...

ramonaa
20. led 2008

Jo to je fakt, alespon my se tu můžem podpořit. Vy se holky máte, nejradši bych na to IVF naběhla taky hned, nesnáším čekání ani v jiných věcech a s tímhle navíc nemůžu nic udělat, to mě deprimuje. 😒
Mý kámošce se narodí miminko v únoru, taky mi to vadí, ale můžu říct, že takhle v rodině je to ještě mnoohem horší.

evamik
20. led 2008

ramonaa: Tak uvidíš, jak vám dopadne to spermio a třeba byste mohli zkusit IUI... Já bych to určitě aspoň zkusila...

hulda
autor
20. led 2008

ramonaa Já těhotnou švagrovou obrečela před 14 dny, přesně vim, jak Ti je. A ještě se od nás čeká nadšení a radostné gratulace, to je fakt peklo ☹

ramonaa
20. led 2008

evamik..jo taky přemýšlím o IUI, počkám ty tři měsíce a zkusím to. Sice malá pravděpodobnost, ale lepší než nic.

hulda...je to hnus co...věděla jsem, že se snaží a přeju jim to...ale nedokážu to vydýchat..a mám pocit, že to obrečím ještě stokrát 😒

kropinka
20. led 2008

ty gratulace jsou fakt peklo jak píše Hulda 😢

evamik
20. led 2008

Holky, když píšete o těch těh. švagrových, tak mě napadlo - ví vaše rodiny, že se takhle snažíte a tak, nebo to spíš tajíte??? Ptám se proto, že vím, že někdo to docela úzkostně tají a ani jeho nejbližší neví, že třeba chodí do CARu, což já si třeba vůbec nedovedu představit...

kropinka
20. led 2008

já nemám problémy o tom mluvit,s našima o tom mluvíme jen u tchánů mlčíme ale oni jsou hodně starý je jim přes 70 a myslím že by to asi nechápali,oni měli manžela dost pozdě a jsou stará škola 😉 jinak když se někdo ptá,takový ty blbý otázky,vy ještě nechcete? tak řeknu na rovinu,že se léčíme a oni pak dají pokoj ,já jsem dost držkatá 😀 tak už se raději neptají 😀

evamik
20. led 2008

Já si taky myslím, že je to lepší strategie... Přesně jak píšeš, aspoň už se pak tak blbě neptají!!! 😉 My o tom s manželovou rodinou taky nemluvíme, prot. oni jsou trošku mimo - jsou z malýho města a myslím, že by vůbec nechápali...
Ptala jsem se hl. proto, že pokud ti vaši příbuzní ví, že se zatím marně snažíte, že snad ani od vás žádný velký nadšení nemůžou čekat a že snad pochopí, že to prožíváte minimálně nejednoznačně...

kropinka
20. led 2008

taky jsem slyšela názor,že je to proti přírodě 😠 to mě docela nas...když není jiná cesta jak to udělat

mamina to chápe ale nejhorší jsou takový ty tetičky 😝 ty jsou někdy k nakopání 😝 ,brácha je o 7 let mladší,tak jsem si vyslechla svý ale já je hnala 😀

evamik
20. led 2008

kropinka: To totiž nejvíc říkají ty, kterým se to podařilo hned a nemuseli na tím přemýšlet!!! Pak pochopitelně taky bigotní katolíci, ale těch já moc neznám... 😀 Promiň, jestli už jsi to tu psala, ale ještě se zeptám, kolik Ti je?

kropinka
20. led 2008

no právě ,my máme tetičky co chodí do kostela 😀

je mi 34 ☹

evi ty chodíš ted do Caru,nevíš trochu ceny,už ti to tam spočítali?

evamik
20. led 2008

kropinka: Mně teď bude 31, takže je to taky na prd... ☹ Tak to je brácha docela rychlej, co!?
Já se teprve chystám na IUI, takže jsem se o ceny IVF moc nezajímala, ale jestli si to dobře pamatuju, tak klasic. IVF hradí poj. + ICSI necelých 13 tis.