Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

evamik
23. únor 2008

Kropi, za týden jdete do Institutu?? Který den? Já tam jdu v pondělí!

kropinka
23. únor 2008

Evi ,v pondělí 3.3. ve 12.00 😉

Dala jsem si naší neteřinku do albíčka,tak můžete mrknout ! 😉

evamik
23. únor 2008

Ty jo, to je škoda... já tam jdu už ráno... 😒 A ke komu jdete??
Jé, takovej štrůdlík! 🙂
Hele, kde ve Skvrňanech bydlí ty tchánojc?

kropinka
23. únor 2008

Já nevím Evi,objednávali jsme se u sestry a ta nám řekla jen datum ale při mé smůle to bude nemůžuhojmenovat 😀

Evi,bydlí v Lábkovce,kousek od Hypernovy

kropinka
23. únor 2008

Evi ,kousek od Alberta,já to spletla s Locháčem 😅

mikira
23. únor 2008

No vidíte, holky, ono to nakonec dobře dopadne všem! Já nevím, ale mám z toho takovej nějakej dobrej pocit. Však budete všechny správný maminy. Už se těším, až tu budeme rozebírat porody 😀

Jinak těm, co najely na pozitivní notu, držím palce. Ještě jsem si vzpomněla, že ty konkrétní myšlenky na to těhu (teda tady v našem případě) musí být provozovány vždy tak, že chcete ty myšlenky mít, že se těšíte, až si to zase budete představovat, musí to být příjemné a ne jen ve stylu: jé, dnes jem na to ještě nemyslela, tak honem. 😀 Ale nebojte, jedu v tom s váma, myslím na vás! 😉

Kropinko, až půjdeš do Insitutu, stejně se prvně přihlásíš na recepci. Zkus sestrám říct, že bys raději paní doktorku, jestli tam je. Třeba ti to vyjde. A když ne, tak poznáš vímekoho osobně a příští schůzku si domluvíš u sester vyloženě s doktorkou a bude 🙂

evamik
23. únor 2008

No, já myslím, že když objednávají, tak ke konkr. dr., takže v den návštěvy už to se to asi ovlivnit nedá...

kropinka
23. únor 2008

Evi,jsme domluvený 😀

Ještě se jdu rozloučit s vámi,dneska jsem tu jen na skok,ahojky,dobrou noc 😉

evamik
23. únor 2008

Já myslela, že už jsi pryč! 😀 Tak pa!

mikira
23. únor 2008

Kropi, i když už seš pryč, stejně tě chci říct, že na tebe budu myslet, abys byla u paní doktorky. Nevím, jak moc se poměry v Institutu změnily (nebo nezměnily), ale myslím, že to snad (alespoň do budoucna) zařídit půjde 😉

A ještě jedna věc, jak jsme tu rozebíraly ty vědmy atd., vzpomínám si, že jsem několikrát byla na www.vestirna.com Ale jak jsem obdržela pozitivní věštbu, už jsem se na to samé podruhé neptala 😉 Já jsem totiž děsnej srab 😖 😀 Znáte to: Tonoucí se stébla chytá...

tetes
23. únor 2008

Já jdu do institutu teď v úterý, tak to vás tam asi žádnou nepotkám, sakra ☹ . Ale doufám, že bude ovu i folíky, tak mi koukejte držet palce, čeká mě první IUI v životě, jsem nervozní jak před maturou 😀

saruska1
23. únor 2008

HULDI, tak to je ZPRÁVA DNE, MOC GRATULUJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...a neboj, dr. si Tě jistě moc dobře pohlídá, protože budeš díky gynekologické anamenéze určitě spadat do "rizikových", takže si užiješ časté kontroly a z vlastní zkušenosti musím přiznat, že jsem ráda, že lítám na kontroly taky celkem často, alespoň mám klid, že je všechno v pořádku 😉.

Jak dlouho po OVU či vynechání ti vyšel pozitivní test? Já moc dobře znám ten pocit, zažít poprvé v životě ty dvě fakt viditelný čárky na testu (čučela jsem na ty testy celých 9 let), žádný "vykoukaný" slabý/neplatný čárečky... 🙄 . Ten "dvoučárkový" pocit je FAKT SUPER 😉 .

hulda
autor
23. únor 2008

Holky, moc děkuju! 😉 . Ty krásný // se objevily den po vynechání MS, jinak 16.DPO. Zkoušela jsem ho už včera, ale ta druhá čárka se ukázala až po limitu, takže jsem to nebrala vážně. Snad bude vše ok. Tak dobrou, holčiny 😉

apolena
24. únor 2008

Ahoj evi- k dotazu- dřívější pokusy byly v Natalartu, tady jsem nejdřive chodila k Dr. Suché, prý se teď jmenuje jinak, musím zjistit jak- protože té se vyhnu na 100 kilometrů, pak se manžel naštval , sehnal o ní reference, které potvrdily naše domnenky a řekl, že kdyby jsme měli jezdit do Prahy tak tam už nejde.... naštěstí se nás ujal dr. Hradecký a výsledek je Tomášek!
Toho se trochu bojím, že nebudu moci ovlivnit ke komu půjdu

hulda
autor
24. únor 2008

Tak to je tedy síla! Apolenko, jsi tady zatím první, které víc seděl Hradecký než Krmíčková (dříve Suchá)! Holky, slyšíte to???

saruska1
24. únor 2008

Tak to se mi snad ani nechce věřit!!!!!! Já mám díky dr. Krmíčkové prcka na cestě po prvním IVF a to nemluvím o úžasným přístupu a jednání. Ale je jasný, že si někdy lidi prostě nesednou a to je lepší pak jít zřejmě jinam.

Já se tedy musim přiznat, že jsem nikdy se žádným dr. nějaké špatné zkušenosti neměla (až na jednu zubařku, ale od té jsem honem rychle utekla)... Mě se to osvědčilo v práci v bance a většinou i ten největší bručoun, když se na něj člověk usměje a je milý a nedá na sobě znát, že ho protistrana taky třeba štve, dřív nebo později dojde k tomu, že prostě musí trochu "přibrzdit" (to se mi osvědčilo jak u lékařů tak třeba v obchodě a v práci jsem to mohla dennodenně trénovat). No a pak "pozornost"... je to třeba pro někoho nepřijatelný, ale já kafe a bombošku třeba nepovažuju za nevhodnou, beru to jako formu poděkování a zatím nikdy nikdo neodmítnul a hned se pak chovají lépe 😀

evamik
24. únor 2008

Tetes, budu na Tebe samozřejmě strašně moc myslet - určitě to bude OK! Už jsem Ti i psala na IUI...

Teda Apolen, to jsi fakt první! 😕 Co Ti Krmíčková udělala?? Já ji vůbec neznám, ale všichni ji tady hrozně chválí, že jsem uvažovala, že bych k ní přešla...

mikira
24. únor 2008

Tetesko, samozřejmě držím palečky!!!

Apolenko, s tou Krmíčkovou mi to fakt zajímá, protože má měla přesně opačný problém 😕 Ani se mi to nechce věřit 🙂 Ale je mi jasný, že každý každému nesedne a taky že každý může udělat chybu, takže to třeba Krmíčkové ujelo na tobě.... Já jí mám hodně ráda, tak je možný, že pod přehnaným nadšením nad ní mi něco uniklo (i když fakt nevím, co 😀 ). Ale budu ráda, když nám napíšeš, co a jak. 😉

Huldi, máš pravdu, popsala jsi to naprosto přesně. Jsem moc ráda, že jsem v tom "nejela sama" - taky jsem vykoukávala 2. čárku, přesvědčovala sama sebe, že tam je a podobně. Ale když tam byly poprvé dvě a pěkně tlusté, zase jsem tomu vůbec nemohla věřit a udělala jsem si těch testů asi pět 😀 😀 😀 Ten první mám doteď doma chovaný (i když jsem o miminko přišla). Opravdu moc přeju všem snažilkám, aby jim to taky vyšlo. Nejen ten test, ale všechny ty UZ, bříška. Dokonce jim přeju i takový ty běžný těhotenský nesnáze, protože když je to dítě vymodlené, i nevolnosti, nemotornost, kila navíc... To všechno je tak krásný. A pak, když vám to malý, růžovoučký, olepený štěstíčko ukážou... To OPRAVDU přeju každé, která po tom touží. Nebojte, holky, pak si porovnáme všechny ty naše vlastní zkušenosti. Uvidíte, že už to nebude dlouho trvat!!! Pascal to srhnul docela dobře: Kdo zasvětil svůj živost sebezdokonalování, nemůže být nespokojen, protože to, po čem touží, je vždy v jeho moci. A já myslím, že všechny, co tu jste, tak jste tomu sebezdokonalení dali, co jste mohly a teď už vás čeká jen ta "odměna".

renys
24. únor 2008

Jee Mikirko, to jsi tak hezky napsala 😵 , já tomu taky věřim, že se všechny dočkáme (sleduješ, jakej jsem optimista 😀 ?)

Tetes, v úterý Ti držim pěsti a těšim se, co budeš povídat za zážitky.

Holky dneska bylo nádherně, co? Na zahradě jsme naměřili 19 stupňů!!

tetes
24. únor 2008

Holky děkuju moc, jste zlatíčka. Dneska byl fakt parádní den, taky jsem si ho pořádně užila ráno posilovna, pak procházka s manžou, pak trénink nohejbal a pak volejbal jsem úplně mrtvá, ale den byl parádní 🙂

dadulam
25. únor 2008

huldi, tak to moc gratuluju. To je super zprávička. 🙂

A těm které jdou do Institutu držím palečky, aby to vyšlo.

Nestíhám všechno dočítat. Tak holt po kouskách.

Zatím se mějte.

mikira
25. únor 2008

Renýsku, to je super, že jsi přeladila na optimistickou notu! 😉 KDyž jsem se dočkala já, a dokonce dvojnásob najednou, proč by to nemělo vyjít všem ostatním?

renys
25. únor 2008

Miki, ještě, že jsi se tady objevila, fakt mě tvůj úspěch drží nad vodou 😉

kropinka
25. únor 2008

Ahojky 🙂 tak se hlásím po víkendu,bylo nádherně,byli jsme na zahradě,hrabala jsem listí a parádně si vyčistila hlavu 😀

Renýsku,ty máš taky pejska-už jsme měli klíště 😠 čubina si ho včera přitáhla v obočí !

Mikir-tak jsem koukala na tu věštírnu ,hodinu jsem u toho seděla! Je to supr,projela jsem všechno ale zkoušela jsem to jen jednou,když mi to vyšlo pozitivně ,už jsem se zpátky nevracela,nechtěla jsem nic pokoušet,pak bych moc přemýšlela.

Tetes,taky ti budu držet palce a ozvi se ,jak to dopadlo a u kterého Mudr jsi skončila !

renys
25. únor 2008

Ahojky Kropinko, no to je děs, je to holt daň za mírnou zimu, ta havěť už se probouzí a mráz je nijak zvlášť neohrozil 😠 .

Já tu věštírnu znam, včera jsem tam taky jukla 😀 , mám si prý dávat pozor, abych nepromeškala nějakou důležitou situaci, že se pak všechno protáhne, ale na konci mude tížené ovoce, takže včera chca nechca hupky na snaženíčko 😀 .

kropinka
25. únor 2008

Renys,tak jsi si pojistila vid! 😉

Mě to vyšlo taky pozitivní ale zatím to držím v sobě ,neřekla jsem nic ani manželovi ale jestli to vyjde,pošlu věštírně děkovnej dopis 😀

Renys a jestli se můžu zeptat,jdete na další IVF ?

renys
25. únor 2008

já taky 😀

ještě zkusíme tenhle a příští cyklus sami a pak tam vyrazíme a vy?

kropinka
25. únor 2008

MY tam jdeme 3.3 na první návštěvu ,tak vůbec nevím co s námi udělají. IVF je 100% ,takže jsem zvědavá,kdy začneme se stimulací.

My teda taky zkoušíme ale u nás je tak mizerný spermio,že nám můj gyn.řekl,že ta šance je téměř nulová. 😒

renys
25. únor 2008

Tak to fakt hrozí, že se tam budeme potkávat 🙂 , jinak nevdávej to, příroda je mocná čarodějka, třeba to dobře dopadne i bez IVFka.

Já mám trošku brouka v hlavě-poraďte mi - co když mám v děloze srůsty? Jsem po třech revizích, tak se tam třeba mohl udělat...respektive, myslíte, že by to v centru na tom velkém UTZ poznali? Když jsem se "onoho dr" při 1. návštěvě ptala, zda by nebylo před prvotní léčbou Clomhexalem lepší nejdříve zjistit, zda mám ty vejcovody průchozí, tak mi řekl, že když jsem 2 x přiroz. otěhotněla, tak by tam jedině hrozil proběhlý zánět, ale to by ty následky byly na UTZ vidět...neměla bych jít nejdřív na tu laparku, ale nikdo mi jí zatím nedoporučil..ale stejně nějak vnitřně cítim, že tady chyba neni..tak nevim..

mikira
25. únor 2008

Renýsku, jsem ráda, že ti mohu pomoci alespoň tím povzbuzením! Na nějaké srůsty se vykašli. Já jsem řešila úplně to samé a jen jsem si tím ubírala sílu. Říká se, že srůsty v děloze obvykle doprovází silně bolestivá MS (asi to ale není pravidlo). A když bude nejhůř, pošlou tě na HSK (ale myslím, že než k tomu dojde, budeš těhule jako fík! 😉 )A co se týká těch vejcovodů - spolužačka prodělávala jeden zánět vaječníků, vejcovodů a dělohy za druhým (frajeřinka s nahým pupíkem). Vejcovody měla podle výsledků laparky úplně zničené a nefunkční, o vaječníkách se nevyjádřili líp. Říkala jsem si, že jestli ta bude mít někdy dítě, tak to bude velký zázrak. A víš co? V lednu jsem ji potkala, je v šestém měsíci, protože si zapomněla vzít antikoncepci 😀 😀 😀 Mami známá měla dokonce od dr. čené na bílém, že je absolutně neplodná. Při prvním styku s prvním klukem otěhotněla a má v 17 letech dvojčata. Vůbec to neřeš. Jestliže je ti osudem dáno, že dítě mít budeš, tak ho mít budeš,i kdyby ses stavěla na hlavu! 😉 🙂 Sama jsi ve 12.43 napsala, že příroda je mocná čarodějka, tak jí nech čarovat 😀 I kdyby s pomocí doktorů, ale nech ji. Ono to půjde! Uvidíš, že nakonec to bude ve chvíli, kdy to vůbec nebudeš čekat, nebo se ti to bude nejmíň hodit 😀

To samé platí pro Kropinku. Nám taky řekli, že mám blbý spermoušky. Manža z toho byl smutnej a pak se přišlo na to, že je má naopak moc dobrý. Nikdy nevíš, jestli tam náhodou není nějaká mrška bojovnice 😀 Já vím, nemusí to tak být, ale chci tě nějak povzbudit. Včera bylo hezky, všechny jste byly takový veselý optimistky a dnes je to trošku zamračené 😒 Ale budu držet palečky, aby bylo vaše snažení úspěšné a konečně to vyšlo! 😉