Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

tetes1
28. bře 2008

Ahoj holky, měli jsme zavirovaný pc, takže mě to na tetes nepustilo a musela jsem založit tetes1. Z práce mi asi tetes půjde, tak aby jste věděli, že jsem to furt já. Takže teď se vám ze všeho vykecám,jo Ráno jsem byla v nemocnici na objednání na laparku, nejbližší termín mi dali 1.6.,takže teď řeším zdali to má vůbec cenu jí podstoupit. Předpokládám,že pravděpodobnost,že bych příští měsíc měla ovu opět na "správné straně" je podle mě minimální, takže by IUI nešla no a pak květen taky ne páč mám dostat mrchu 5.6., takže to nemá smysl,když bych šla 1. na laparku. Furt přemášlím,co mi ta laparka vlastně vyřeší,když budu mít srůsty,tak s tím stejně nic nevyvedou u endiometriozi bych předpokládala, že budu mít nepravidelnou MS nebo nějaké špinění v průběhu cyklu, a to nemám.Takže jít na laparku, jenom protože předpokládám, že se říká, že tělo je po laparce tři měsíce plodnější.......Nevím jestli není lepší podstoupit ještě jednu IUI a pak se objednat na imuno a genetiku a jít do IVF, tak to zvažuji jak to jen jde. Fakt vůbec nevím?
A teď z jiného soudku. Dneska byl ten pohřeb, bylo to lehčí než jsem si myslela, holky v té rakvi vůbec nebyl děda,to byla vosková figurína, dokonce jsem dokázala mu tu protézu ruky dokázala zasunout do košile a fotku maminky dát na prsa.Strašně jsem se zabejčila,než jsem tam šla,tak jsem ani ten pohřeb tak neprobrečela a pak jsem zoorganizovala hostinu,objednala mísy,koupila pití a všichni mi pak hrozně moc děkovali a říkali jak jsem statečná. A já byla uzlíček nervů,klepali se mi nohy,že jsem myslela,že nedokážu ani stát.....Jen můj muž přesně ví,co se ve mě odehrává, když jsme byli všichni u babi na té hostině, tak jsem všechny (babi,mámu,tetu) utěšovala a byla silná.....Petr přesně ví,co se ve mě odehrává, zatnu ruce v pěst,zkousnu zuby a mám nepřítomný pohled....,bavili jsme se i doma, před chvílí jsme přišli,a on mi říkal hrozně hezké věci, jakože je to se mnou stejné i v tom jak jsem brala neúspěch první IUI,že si vždycky myslel,že Konik je pro mě hovadina,že se na všechno pak moc upínám a prožívám vaše peripetie do našeho života a že to všechno přehodnotil, že zjistil, že když někdo potřebuje pomoct nebo "nakopnout", takže je dobře,že někoho takového mám, že pak zapomínám na své strasti a bolesti, že je pro mě důležitější pomoct někomu jinému.....Že jsem bojovník. Holky,prosím neberte to jako chvástání, jen mi to prostě od mého muže hrozně potěšilo......

tetes1
28. bře 2008

Teď už se snad budu normálně zapojovat do debaty, omlouvám se, měla jsem dost blbé období a zkopčila jsem vám sem,co jsem psala na inseminaci.

tetes1
28. bře 2008

Omlouvám se, nějak jsem se do toho zamotala 😉

evamik
29. bře 2008

Terez, neomlouvej se... Vždyť si tu nepíšeme jen o otěhotňování, ne?! 😉 Psala jsem Ti na IUI.

kropinka
31. bře 2008

Ahojky,nějak jsme zamrzli 😉

Holky od středy píchám Puregon a chci se zeptat,může se to píchat současně s Decapeptylem,nebo tam má být pauza? Mě nenapadlo se zeptat sestry. 😅

Renys,Ramonko,jste v pohodě?

saruska1
31. bře 2008

ahojky, já jsem to píchala současně... 😉 . Taky mi nikdo nic neřekl, tak jsem to brala při jednom a žádný problémy z toho nebyly. Držim palce!

kropinka
31. bře 2008

Sarusko,díky moc! 😉 koukám,že už máš 22 tt 🙂 je všechno v pořádku? Taky držím palce!

mikira
31. bře 2008

Ahoj holky!
Kropi, taky jsem to do sebe ládovala všechno najednou 🙂

renys
31. bře 2008

Ahoj holky, zas nějak nestíhám, v práci mi kolegyně už druhý týden choří, tak dělám za dvě 😒 ..

Kropinko, jsem hlava děravá, to je jasný, že jsem taky měla při Decap. menzes - už se mi to vypařilo z hlavy..jo Puregon jsem si píchala hned ráno doma a v práci jsem měla v lednici ten Decap. a píchala jsem si ho dopoledne, teď jsem si tak vybavila, jak se mi občas stalo, že jsem tu jehlu vytáhla a z té dírky trošku vyteklo...holky to jsem to určitě píchala rychle, že jo.. Už je ti líp?

Tetes, to máš teda náročné období, drž se holka!!! No s tou laparkou, naprostý souhlas, může pomoci, ale třeba ne, a v tom případě je to zbytečný zásah do organismu, zkus nejdřív všechny ty vyšetření a pak holt do IVF..

saruska1
31. bře 2008

Kropi, ono to nějak blbě počítá (nejde mi to nějak zkorigovat), jsem 20. max 21. týden. Zatim všechno v pohodě, ve středu mě čeká už jen ten velký geneticky zaměřený ultrazvuk a pak mi dají snad konečně pokoj. 😖
Kdybych mohla, tak Krmíčkový každej den líbám ručky; fakt je mi jedno, že čekám kluka skleněnýho 😀, hlavně že je 😵. Jak už pícháš i Puregon, tak se to blíží a já fakt věřím, že všechno dobře dopadne, stejně jako u nás!

tetes1
31. bře 2008

renys: díky,já to fakt furt zvažuju horem dolem. Myslím na to před usnutím, při vstávání. Fakt už nemám v hlavě nic jiného. Samozřejmě je tu ještě šance, že vyjde tohle IUI, ale moc šancí tomu nedávám 😠

evamik
31. bře 2008

Tetes, já na to taky furt myslím...

ramonaa
31. bře 2008

Kropinko, klidně si píchej oboje hned za sebou, já to taky tak dělala a v pohodě.

Už se zase krotím s tím chozením sem na diskuzi, zase už totiž myslím furt jen na mimčo a namlouvám si, že už jsem třeba tenhle měsíc zase těhotná, přitom jsme si sotva přestali dávat pozor 😒

ramonaa
31. bře 2008

Sarusko, gratuluju, že je zatím vše ok, pro mě byli tyhle týdny ty poslední ☹
Hlavně se hlídej a klidně zbytečně plaš, kdybys měla pocit, že ti něco je. Raději ject několikrát zbytečně do nemocnice než pozdě. Držím palečky.

kropinka
31. bře 2008

Renýsku,mě taky z tý dírky něco vyteče a manžel to píchá pomalu,takže to bude asi normální. 🙂

Sarusko,tak pak dej vědět jak Ti dopadl ten ultrazvuk!

Tetes,mě nikdo ani laparku nenabízel ale u nás je jiná situace se spermiem,nás nahnali do IVF rovnou. Takže já Ti moc neporadím.

Ramon,já to chápu,kdyby něco tak klidně písni IP.

Dneska jsem celý odpoledne drbala s kámoškou a vypadá to,že brzy přijde mezi nás. Taky se jim nedaří. 😒

saruska1
2. dub 2008

Ahoj holky, teda tak vám musim napsat, že s tak povýšeneckým chování jsem se dlouho nesetkala, ale u tohoto dr. to bylo už podruhé. Byla jsem na genetickém UTZ a prosila jsem ho o nějaký snímek, že by se jako rodina taky ráda podívala na prcka. Začal pindat, že to u mě bude problém a to mi asi 3x zopakoval (mám trošku "špekatější" břicho - u amnio si zase neodpustil poznámku jako směrem k sestře, že by si taky chtěl někdy píchnout amnio do hubený ženský, že k němu choděj samý korpulentní) - samozřejmě mě nezapomněl upozornit, že to ALE stojí 140,- za snímek, tak jestli mi to stojí za to. Tak jsem rezignovala, protože pořád brblal, jak to má asi udělat, že to je špatně zachytitelné, tak jsem ho prozměnu já 3x upozornila, ať to nechá být, že je to jedno. No připadala jsem si jak jeho "osina v zadku". Alespoň jsem se dozvěděla, že teda orgány má prcek v pořádku a váží bez pár deka už 500g. Když jsem se ptala, kolik asi pro představu měří, tak zase náísledovalo sáhodlouhé zamyšlení, že to mi nemůže říct, že se to nedá odhadnout přesně. Tak jsem zahučela, že alespoň přibližně - co si mám k tomu půl kilu představit, tak zabručel něco mezi 20 - 25 cm.
No prostě vopruz hadr 😠 , doufám, že jsem ho viděla naposledy v životě...

Omlouvám se, že vám to sem píšu, ale nějak jsem to neměla komu svěřit a snad by mi bylo i trapně... 😅

tetes1
2. dub 2008

😠 😠 😠 pak doktor bude asi kokot, fakt že jo. Sarus, už k němu fakt nechoď, tohle není normální. Ale co, důležité je, že jste oba v pořádku a všecho je jak má být. 😉

kropinka
3. dub 2008

Sari,co to je vola? 😎 Vůbec Ti nemusí být trapně.To on by se měl zamyslet nad svým chováním!
Neomlouvej se,my jsme tady od toho aby jsme Ti vyslechly. 🙂
Chlapeček je v pořádku,tak se z toho raduj a doktora rychle vypust z hlavy,přece se v těhotenství nebudeš trápit takovým hovadem!

kropinka
3. dub 2008

Sari,já si spletla smajlík,tam měl být tenhle 😠 😠 Mě už hrabe z těch hormonů! 😝 😀

saruska1
3. dub 2008

Holky, hrozně moc dík za tak fajn reakce, moc si vážím toho, že tu všechny jste a vzaly jste mezi sebe "vetřelce" neplzeňskýho jako jsem já 😉 ! Já na něj házim bobek, ale ozvu se u svého dr., že to je fakt debil jak mi říkal on. Že chtěl zkontrolovat prsty a pak se na to vyfláknul, to už jsem pominula - magor jeden.
Tak dneska ráno mě přes ten můj špek konečně dloubnul ten náš drobek v posteli do dlaně, je to zvláštní pocit... 😵

Tak holky, další pupky sem, šup! Já už nevim, jak bych těm vašim vajíčkům domluvila (je fakt, že mě neposlouchaly ani ty moje vlastní, ale to si s nima vyřídim jindy), aby se laskavě přeměnila na další prcky!!! Takže vajíčka... koukejte mě poslechnout a urychleně se začít spojovat, milující mámy na vás netrpělivě čekají!!!!!!! 😵

Ale jinak jsem fakt zdravá, asi až na tu hlavu... 😀 Já budu hrozně šťastná s vámi, až se to konečně povede, takže další čekám minimálně Kropinku!!!!

kropinka
3. dub 2008

Sari,ty nejsi vetřelec! Vždyt máš chlapečka z Institutu! 😉 Ty už máš pohyby,to je krásný!!

Od včera pícháme Puregon, v pondělí jdu na sono,tak jsem zvědavá,jak to poroste.

saruska1
3. dub 2008

Kropinko, určitě to poroste dobře! Koukám na svůj stimulační protokol a byla jsem na utz 6. den píchání Puregonu a další návštěva byla až za 8 dní rovnou na OPU (do dneška nechápu, že ty vajíčka fakt rostou skoro přesně o 2 mm za den, takže to jednoduše spočítají). Já už se hrozně těším, až budeš psát, jak se právě cítíš... Jsem taky hlava děravá, vy budete mít to PDG? Jestli ano, tak to vůbec není špatný, alespoň by ses mimo jiné měla vyhnout i případné amniocentéze, kdyby to na tebe někdo zkoušel, protože budete vědět hned, že prcek je zdráv 😉.

kropinka
3. dub 2008

Sari,my to máme stejný 😉 6 den na sono a 14.4. bych měla jít na OPU.
My máme PDG.
Amniu se taky chci vyhnout,protože podle Krmíčkové PDg odhalí právě ty vady,co se zjištují na amniu.

Zatím mi nic nebolí,uvidíme až to poroste ale co by člověk neudělal. 😉

saruska1
3. dub 2008

Mě začal pupek bolet až dva dny před OPU (spíš to bylo hodně nepohodlný v noci a než bolest, tak takový ten tupý tlak). Na OPU jsem šla v 8:30, kolem 13 hodiny ta bolest byla celkem nepříjemná, ale večer už to bylo v pohodě a jen to bylo "otravný".
To je dobře, to co říkala dr. Krmíčková, protože zrovna včera jsme se o tom doma bavili, že máme prcka "46XY", totálně zdravého a jen díky tomu, že mi blbě počítali týdny a byla jsem na krvi místo v 16. týdnu už ve 14. a výsledky byly takhle divoký. Za těch 14 dní by všechno možná bylo jinak a já na to jít nemusela, ale to už je fuk 😉.
Holka, úplně jsem se vrátila do listopadu a začínám to prožívat s tebou 😉 , už máš rozmysleno, jestli budeš chtít zpátky dvě blastocysty nebo jen jednu?

kropinka
3. dub 2008

Sari,já jsem ráda,že jsi tady,máš to v čerstvý paměti a můžeme to probrat. 🙂

Dvě,když to bude možný. To jsme s manželem ani nijak neřešili,bylo to nějak jasný od začátku. 😉 Ty jsi měla jednu?

saruska1
3. dub 2008

Nechtěla jsem riskovat, že to jedno ztratím, takže jsem taky počítala automaticky s dvěma 😉. Jednoho prcka se mi asi podařilo nějak vykejchnout nebo co 😀 , protože se někam vypařil bez jakýchkoliv příznaků (krvácení, bolesti břicha) bůhví kdy. U svého dr. jsem se setkala s jednou paní, která si z Plzně nejdřív "přivezla" jen jedno embryo, ale to v 8. týdnu potratila (resp. zamlklé těhu, které zjistili v 10. týdnu). Na podruhé si nechala dát dvě a i když z počátku měla zase problémy - krvácela, tak nakonec se jí udrželi obě a čeká dvojčata - myslim, že už je někde v 13. týdnu 😵. Takže vás čeká asi prodloužená kultivace a to je dobře, protože na sebe budete navzájem dobře "připravení" 😉.

kropinka
3. dub 2008

My budeme mít prodlouženou kultivaci,aby se mohlo provést PDG. Já se bojím si dát jen jedno,právě z těch důvodů co píšeš ty. Když se jedno vypaří,tak snad zůstane druhý. 🙂

martiska
3. dub 2008

Kropi, tak ani dvojčata Mikirky, ani naše tě neodradily? To je skvělý! Moc na tebe pořád myslím!!!

evamik
3. dub 2008

Sarusko, to snad ani není možný! Co je to za kreténa?? 😠 Kam chodíš (abych věděla, kam nejít!)?
Kropi, tak už se to blíží viď?! 😉

kropinka
3. dub 2008

Evi,pořád čekám na zprávu! Jak jsi dopadla u doktora?? Já se ted přestěhovala sem, nechci tahat IVF na Plzen. 😉
Marti,ani nepřemýšlím o jednom,prostě dvě a hotovo! 🙂