Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

hulda
autor
4. led 2008

koukam, že jste všechny stimulovaly decapeptylem + puregonem. Já měla diphereline + menopur. Rozdíl by měl být jen v aplikaci, pokud vim. Měly jste pero nebo obyčejné jehly?

ramonaa
4. led 2008

Decapeptyl byl na jednorázové injekce a puregon byl na pero. Vybrala jsem si puregon i když se doplácel 3000, protože prý je nejúčinější a bez vedl. účinků, nevím no, na mě fungoval skvěle.

hulda
autor
4. led 2008

ramon, ještě se zeptam, Ty jsi taky měla 30 vajíček a nakonec jen dvě blastocysty, viď? Kolik jsi měla nejprve embryí? Ja jsem z těch 30 vajíček měla 15 špatných, renys taky tak nějak podobně, tak mě zajímá, jestli je to jen tou mou endometriózou, nebo jestli je to kvantita na úkor kvantity 😒

ramonaa
4. led 2008

hulda...z 30 vajíček se oplodnilo 23, měli jsme prodl. kultivaci 5 dnů, ale po třech dnech už jich zbylo asi jen 12 myslím a do páteho dne přežili jen dvě blastocysty, ale prý ukázkové...a 3 embria, které byli opožděné myslím o den.
Takže úbytek přímo šílený se mi zdá ☹

ramonaa
4. led 2008

Nene kecám, omlouvám se musela jsem se juknout na papír, špatně jsem si to pamatovala.
Takže znova...30 vajíček...u 23 udělali ICSI....embrií se chytlo jen 12, po pěti dnech zbyli ty 3 opožděný a 2 dobrý blastocysty. Takže fakt šílenej úbytek.

hulda
autor
5. led 2008

ramon, já měla taky 30 vajíček, u 15 dělali ICSI, z toho druhý den zůstalo 13 embryí a po pěti dnech byla pouze 2 použitelná embryjka. Říkali, že mam tolik špatných vajíček kvůli té mé endomerióze (slabé, ale možná o to víc škodící), ale když tady čtu o Tobě a taky o renys, máte výsledek stejný jako já 😒 .

hulda
autor
5. led 2008

Oprava, před ET byly dvě použitelný blastocysty, ne embryjka 🙂 . A Krmíčková říkala, že vypadají moc dobře. Jenže bohužel ☹

ramonaa
5. led 2008

Hulda, endometriozou to nebude, vždyt mě se oplodnila jen půlka z těch 23, což je děs běs.

saruska1
5. led 2008

Ahoj holky, teda doukám, že jste docela "výkonný" co se týká počtu vajíček. Já jsem píchala 26 dní Decapeptyl, pak jsem taky přidala Puregon (doplácela jsem 2400,-, dostala jsem dvě 900 jednotek + 2x po 100 jednotkách už na klasický podkožní píchnutí). Já si neumim představit, jak vás muselo tlačit břicho, když já ten poslední den nemohla ani spát a to jsem jich tam měla tak třetinu co vy...😅 Ten Puregon je čistý/syntetický - ty ostatní (většinou i méně doplácíš) se dělají z moči ženskejch v přechodu(nebo těhotnejch - píšou to v příbalovém letáku, už si to nepamatuju, ale to je fuk, pořád je to moč 😀) a to mě dostatečně odradilo, ta představa - fuj 😀. A jak psala ramonaa, aplikace je fakt pohodlná, i když jsem si i perem dokázala nějak "vytvořit" pár modřin na pupku (vmačkávala jsem to moc rychle, na to jsem pak přišla 😅 ). Já měla získaných 11 vajíček, z toho bylo 8 dobrých/zralých - provedeno ICSI, druhý den bylo oplozeno 7 vajíček a do toho pátého dne vydržely také! dvě ukázkové a zbytek stál za starou bačkoru. Když mi je tam vraceli, tak MUDr. říkala, že ukázkově hatchujou, že se nemůžou nechytit. Měla jsem je ohodnocené 5AA aAB. No a stejně se jedno někam zatoulalo 😀 .

hulda
autor
5. led 2008

sarusko - ale tomu druhému se u Tebe zalíbilo a to je to hlavní 😉 !

kropinko - pořád mi vrtá hlavou ta genetika... U jakého Dr. jsi byla?

kropinka
5. led 2008

na genetiku mě poslal můj mudr Dr. Nový ,že na mě nebude dělat žádné pokusy a rovnou tam,zkoumají z DNA i riziko samovolných potratů,protože už mám jeden za sebou,prostě tě projedou od hlavy k patě 😉 zkus si to vyžádat i ty u Mudr,podle mého by tě tam měl poslat,protože oni pak spolupracují s centrem... mě je divné že jsi nebyla,já myslela že se to dělá normálně...kde vy jste teda byli na spermiu ?

kropinka
5. led 2008

taky podle výsledků spermiogramu nám dali doporučení rovnou na IVF ,žádnou inseminaci,to u nás prý nemá smysl,tak jim důvěřuju

http://www.genetika-plzen.cz/?lng=cz

mrkni na to jestli chceš 😉

hulda
autor
5. led 2008

Já bych potřebovala vědět jméno toho Dr. na genetice, je-li tam nějaký. Nebyla to náhodou Dr. Ulčová? Ta nám dělala imunologii a nevim, jestli je to totéž, nebo jde o jiný vyšetření 😒

lucijda
5. led 2008

Ahoj holky, koukám co mě čeká a žádná sranda to opravdu nebude, ael docela se na to těším. U IVF je mnohem větší šance než u IUI. Kropinko mohu se zeptat jaký jste měli spermio, že vás rovnou nasměrovali na IVF?

kropinka
5. led 2008

lucijda ahoj,ptejte se na co chcete já si ráda povídám 😉 máš pravdu sranda to není ale taky se těším 🙂
náš sper.- norma 20mil,my 2 mil , živé spermie-ojediněle
diagnoza- závažně snížená pohyblivost i koncentrace

byli jsme tam 2 x ,pokaždé stejný výsledek 😝
navíc u nás je to genetický,manž.bratr má ten samý problém a taky se léčí a hrozí když budeme mít kluka tak to bude mít taky 😖 ale já si říkám že medicína bude za 20-30 let na takový úrovni že to snad dokážou vyléčit,kdyby jsme teda měli toho kluka 🙂 a my ho mít budeme!!! 😉

ramonaa
5. led 2008

Ty kropinko..to je mi divný, nás vyšlo z genetiky úplně to samé, 2 mil. spermií, živé jen ojediněle, a také nám to dělali dvakrát asi po třech týdnech...umí oni nějaký jiný výsledek?
Pak jsem byli na IVF asi po třech měsících a vyšlo nám 9 mil. a asi 40 procent pohyblivost. Je mi to trochu divný, nevím.

kropinka
5. led 2008

Ramono to jsi mi ted zaskočila 😒 nám to vyšlo dvakrát,taky tři týdny po sobě... na IVF se chystáme tak to jsem teda zvědavá co nám řeknou tam...

saruska1
5. led 2008

ahoj ještě jednou 🙂
mě teda na genetiku můj dr. nehnal, nebyl důvod (v rodině nic závažného nemáme) a když vezmu v potaz, jaké jsou objednací lhůty třeba do CAR v Podolí (3 - 6 měsíců není žádná doba a je to tam jak ve fabrice), tak jsem byla vděčná, že tam nemusim. Dr. Krmíčková mi vysvětlila, že žena v sobě může mít protilátky proti obalu vajíčka, vajíčko proti spermiín, příliš tuhý obal embrya, které nemá sílu se samo proklubat a dál se rozvíjet nebo jiné záludnosti, které se přirozenou cestou ani léky většinou neovlivní (proto dělají ICSI a asistovaný hatching, tak se vyhnou prvním dvěma kritickým okamžikům při zrození). Jinak dle dr. dělat spermiogram po 3 týdnech obzvlášť pokud je ten první špatný, je nesmysl, protože asi 2 měsíce trvá, než se případné změny či setrvalý stav dá vzít za bernou minci. Můj partner byl při prvním po nachlazení a nevyšel mu zrovna dobře, pak byl za dva měsíce a byl na hranici normy i s imunologií a když mu ho dělali už tady v Plzni po 5 měsících, tak už byl úplně v pořádku. Jinak můj dr. zastává názor, že špatný spermio nějaký vitamíny nespasí. Řekl mi, že s přibývajícím věkem to je stejně většinou horší než lepší a bohužel na ně má vliv jakákoliv infekce a to třeba po celý další měsíc po vyléčení, než se ty potvory zmátoří.

ramonaa
5. led 2008

To s těma spermiema je sice fakt, ale já už toho na netu přečetla dost, a ten spermiogram se dá celkem vylepšit, teda pokud není nějaká příčina, on totiž dost kolísá. Pravděpodobně budeme muset stejně na IVF znova, ale já bych se mu fakt ráda vyhnula a skákala štěstím, pokud by to šlo normálně.

kropinka
5. led 2008

to mi říkali na genetice taky,že vitamíny nemají smysl...manžel má několik druhů alergií

saruško to ICSI ti navrhli sami ?

hulda
autor
5. led 2008

Holky, my máme imunologii v pořádku, spermiogram výbornej a přesto se roky nedaří ☹ .
Teď mi psala švagrová, že je nejspíš těhu, po 3 měsících snažení. Samozřejmě jsem to obrečela. Všem to přeju, ale když vidim, že to někdo má hned, o to víc mě mrzí, že já se prostě radovat nemůžu ☹ ☹ ☹

ramonaa
5. led 2008

Jo úplně to chápu. Mě se ted začala snažit kamarádka a ještě švagrová, obě už děti mají, tak čekám, že za pár měsíců to pěkně obrečím taky. Taky jim to přeju, ale je to hrozně nespravedlivý 😒

kropinka
5. led 2008

v únoru se mi narodí neteř,hned po vysazení HA do toho švagrová vlítla 😒 těším se,přeju jim to ale...znáte to 😒 a to je brácha o 7 let mladší

lucijda
6. led 2008

Ahoj holky, každému to asi říkají jinak. My když jsem byli na prvním spermio tak jsme měli 6mil/ml a pohyblivost nic mov, řekli 3měs počkat a pak kontrolní. Samozřejmě jsme tam naklusali po1,5měsíci ( můj gyn. řekl že je zbytečné čekat tak dlouho). Zázračné zlepšení počet sice 12mil ale 57%rychlejch čipernejch spermijek 🙂 A třetí při IUI dopadlo naprosto katastrofálně počet 8mil/ml a rychlý čiperný 0. Tak a teď se v tom člověk má vyznat vitaminky bereme, ještě jsme přidali kořen Maca.Genetiku nám vůbec nikdo nenavrh. Ale uvidíme co nám řeknou v podolí. 😀 Určo bude další spermio, tak jsem zvědavá jestli kořínek pomohl 🙂

hulda
autor
6. led 2008

Ještě k té mé čerstvě těhotné švagrové, to jsem se tu před pár dny vytahovala, jak jsem v novém roce krásně pozitivně naladěná! Hm, od včerejška jen fňukam. Na těhotný kamarádky jsem zvyklá, měla jsem z nich dokonce pokaždé i radost, ale těhu v rodině jsem neustála. Stává se ze mě ta pravá závistivá mrcha ☹

lucijda
6. led 2008

Huldi. to není závist jen smutek a lítost, přesně vím o čem mluvíš nejsme závistivé potvory jen ženské toužící po miminku. A když to vidíme všude kolem jak to jde jedna báseň a my kvůli tomu děláme takový kotrmelce tak se prostě nejde ubránit závistivejm pocitům. počkej až my budeme těhu, tak budou zase jiný holčiny srývat slzičky že se nedaří. To je prostě takovej koloběh ze kterýho se asi nedostaneme dřív než budeme ten uzlíček štěstí držet v náručí 🙂 🙂 🙂

hulda
autor
6. led 2008

luci, díky za optimismus 😉 . Je to nespravedlivý, že si někdo řekne: TEĎ a je těhotnej a my vyvádíme psí kusy a ty vytoužený // né a né uvidět. Jenže ve svým věku bych už měla vědět, že svět spravedlivej neni ☹ . Možná to je nějakej trest, ale já myslim, že už jsem si všechny svý hříchy odpykala 😢 .
Tak já už nebudu fňukat, ať vás všechny taky neotrávim 😉 . Za chvíli jdeme s manželem do kurzu tanečních pro dospělé (dala jsem mu to k Vánocům, už mi úplně hrabe, co? 😀 ), tka jdu žehlit košili 🙂

lucijda
6. led 2008

Huldi. krásně si to užij a kdyby taneční lektor byl takovej menší světlovlasej s brýlemi, tak dej vědět jak mu to šlo 😀 Mám totiž známého co tyhle kurzy vyučuje a smanžou jsme jeden čas o tom uvažovali, ale naše zaměstnání tomu nejsou časově nakloněna 😀 A nehrabe Ti je to bezvadnej nápad 😀 😀 😀

ramonaa
6. led 2008

Huldi, jestli jsi pravá závistivá mrcha, tak to jsme tu asi všechny 😉 To se prostě nedá, člověk to ostatním sice přeje, ale prostě závidí, já tedy určitě ano a myslím, že na téhle závisti není nic špatného.
A náhodou taneční kurzy jsou výbornej nápad na odreagování 😉

saruska1
6. led 2008

ahoj děvčata 🙂
...závist... to mi něco říká... jsem s partnerem 13 let a za tu dobu to kolem mě různě těhotnělo a vozilo kočárek, takže tento pocit mi je velice dobře znám 😒 ... To pochopí jen žena, která prožívá totéž co všechny ostatní, kterým se nestačí podívat na trenky 🙄 . Takže dle mého názoru to je absolutně přirozená reakce, protože to je určitá forma smutku a nenaplněné touhy a také pocit nespravedlnosti. Mě kupříkladu nedávno celkem "nadzvedla ze židle" rada mé spolužačky ze střední, která si upíchla první dítě v 19 a druhé v 21 - bez problému, že lepší než IVF je zkusit třeba cvičit Mojžíšovou, že se to může tak za PŮL ROKU!!! zlepšit. A zároveň napsala, že by tak brzké mateřství neměnila... no hodně jsem se držela, abych jí nenapsala, že je pěkná kráva, že se mi teda nechce čekat dalšího půl roku a snažit se cvičit něco, co mi třeba stejně vůbec nepomůže. Čas plodnosti hrozně letí a to jí jako dvojnásobné matce asi uchází... Toliko můj zážitek z velmi "plodného" názoru jedné zasloužilé maminy 😀, chtěla jsem jí poslat do pr...e (pardon, ale to je asi nejvýstižnější terminustechnikus). Věřím, že se štěstí usměje na každou z nás/vás, ať už to bude mít jakoukoliv podobu 😉 . Díky vlastní zkušenosti moc dobře chápu závist ve smyslu velké touhy po dítěti!!!

Takže do nového týdne nový těhotenský prskanec.... tfuj, tfuj, tfuj 😵