Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

ramonaa
29. pro 2007

Jo tak to chápu, to muselo být těžký. Já už pomalu začala nakupovat věcičky na mimčo, už to nikdy neudělám, dokud nebude těsně před porodem. Okolo mě samé těhotné kamarádky, prostě radost. ☹

kropinka
29. pro 2007

z bandy holek se kterou se kamarádím jsem netěhotná jen já 😒 už ani nechci chodit na babince,protože se probírají jen děti,já vím,že je to ted jejich hlavní starost ale nemám sílu to poslouchat .no uvidíme kam mě pošle gyn,já bych fakt nejraději ten Natalart,mám to od baráku kousek

mimo
30. pro 2007

Ahoj holky.Všem držím palečky...ať ten rok 2008 je krásný a ve znamení miminek.

Jinak začínám být trochu v šoku.Jak jsem psala,neměla jsem s Hradeckým potíže,ale už jen z toho co tu čtu a je Vás čím dál tím více,tak se mu budu asi vyhýbat.
S těmi oplodněnými vajíčky....byla jsem taky trochu rozčarovaná.Měli jsme 10 dobře vyvýjejících,z toho dvě prý"ukázkové".Byli mi zavedeny obě,ale na zmražení nic nebylo 😅 .Taky by mě zajímalo jak to vlastně je... 😕 .Jiné holčiny píšou,že jim je zmrazili hned a u mě čekali až do posledního okamžiku před ET.Tak ani nevím,jak to správně má být?? 😅

lucijda
30. pro 2007

Ahoj holky, jak vás tak čtu tak se jen utvrzuji o svém názoru na Hradeckého a jsem docela ráda že přecházíme jinam. Abych pravdu řekla ani si nedovedu předstvit že bych byla těhulka a pak o mimi přišla. Holky obdivuju vaší statečnost a moc držím palce aby na sebe štěstíčko nenechalo dlouho čekat 😀 IVF nás čeká nejspíš v Praze a vůbec nemám předstvu jak to celé dlouho trvá?

hulda
autor
30. pro 2007

lucijdo, já jsem začínala se stimulací 1.7., punkce vajíček byla 1.8., pak za 5 dní mi zavedli embryjka a pak čekáš cca 14 dní na výsedek. Ale jsou dlouhé a krátké protokoly, záleží, jakej Ti vyberou. Třeba se to do té doby povede samo! 😉

ramonaa
30. pro 2007

lucijdo, já měla dlouhý protokol, celé to trvalo asi tři týdny a pak ještě čekání na výsledek, což jsou dost nervy..ted se ještě navíc bojím, že když otěhotním, tak stejně není vyhráno ☹ ale i přesto člověk musí bojovat, protože mě to třeba drží nad vodou

hulda, tak to jsme se tam skoro potkaly, já měla odběr 9.8. a zavedení za pět dní.....testík mi vyšel už po 10 dnech, byla jsem hrozně netrpělivá

Holky, doufám, že pro nás všechny bude rok 2008 ve znamení miminek🙂

hulda
autor
31. pro 2007

Holky, kéž bychom se příští rok všechny dočkaly... Je fajn, že se tady můžeme navzájem podpořit 😉 . Člověk si pak říká, že není jediný, koho takové věci trápí. A když nás sem ještě občas přijde podpořit nějaká čerstvá těhulka, říkam si, že když to jiným nakonec vyjde, musí i nám!!! Šťastný nový rok, holky!!!

lucijda
31. pro 2007

Ahoj holky, díky moc za info jsem zas o něco chytřejší a přeru krásného silvestra a v tom novém roce nám všem to vytoužené miminko 😀 Musí se to povést jinak to přece ani nejde 😀 😀 😀

renys
31. pro 2007

Ahojky 😵 , přeji všem krásný nový rok ve znamení těhotenství a miminek, hodně zdraví, lásky a pohody a pevných nervů do toho našeho boje, který snad skončí pro každou z nás vítězně!!! 😵 😵

saruska1
1. led 2008

Milá děvčata, všem vám bez výjimky přeji, abyste našly dříve nebo později (i když sama vím, že dříve je lepší 😉 ) dvě čárky na testu!!! A když nebudou hned (jak občas někdo píše), tak budou prostě později! Schválně jsem si vyfotila svoje "výsledky" testů pár dní po sobě někdy od 10. dne po oplodnění ve zkumavce a skoro týden to vypadalo dosti nejasně... Takže, DRŽIM VŠECHNY PALCE vám, co čekáte a sobě, aby bylo všechno i nadále v pořádku a já to nejen udržela, ale i zdárně ze sebe nějak dostala 🙂 .

hulda
autor
2. led 2008

Ahojky v novém roce! Jak se v něm máte? Já poněkud podezřele oplývám optimismem, což je pro mě velmi netypické 🙂 .
Sarusko, Ty jsi naše zatím jediná těhulka, tak na nás choď prskat těhu bacily co nejvíc, jo? 😀 !

Peetulko, už se Ti to blíží, viď? Doufam, že ses přes svátky pozitivně naladila a že to půjde vše hladce a úspěšně 😉 .
Co vy ostatní spolusnažilky, krajanky, jak je? Já jsem sice pozitivně naladěná, ale je fakt, že s manželem dost aktivně uvažujeme o adopci... Nevim, jestli je to ten správný krok 😒 .

kropinka
2. led 2008

Huldo,ahojky,dneska jsem četla horoskopy 2008 ,je to rok Krysy podle čínského kalendáře a má být mimořádně úspěšný a hlavně plodný 🙂 tak tomu musíme věřit 🙂

Já mezi vás zatím nepatřím ještě nevím jestli nepůjdu do Natalartu,10.1. jdu k Mudr s výsledkama z genetiky tak uvidím co mi poradí ale jsem z Plzně tak jsem se trochu vetřela jestli nevadí 😉

hulda
autor
2. led 2008

kropinko, jasně, že nevadí 😉 . Můžu se zeptat, jak ses dostala na genetiku? Poslal Tě tam Tvůj gynekolog? To je snad jediný vyšetření, na který mě neposlali 😒 . Kde jsi na tom byla?

ramonaa
2. led 2008

Holky, taky jsem trošku pochytila optimismus, že už je ten blbý rok za námi. Na silvestra jsme si pobrečeli a rozhodli jsme se s manžou, že musíme být optimisti. Navíc jsem někde četla, že rok 2008 a hlavně prý 2009 mají být opravdu stastný, tak snad to vyjde.

Kropinko..já taky nevím, jestli půjdu napodruhé taky sem nebo do Natalartu, ještě jsem se nerozhodla, ale na to mám zatím času dost. Třeba bude překvápko a půjde to samo🙂

kropinka
2. led 2008

ahojky,lnejdřív jsem vyměnila gynekologa protože ten předchozí neřešil naše 1.5 leté snažení a můj věk, je mi 34 ,ten nový mudr-opravdu se jmenuje Nový 😉 mi okamžitě nabral hormonální profil a dal doporučení na genetiku,když ho máš tak to vyšetření neplatíš,tam udělali spermiogram,udělali nám DNa vyšetření a genetický profil a při zjištění 1% živých spermíků napsali že doporučují asist.reprodukci

je to v plzni písecká ulice směrem jako když jedeš na Olympii

já jsem po konizaci čípku,mám málo hlenu takže nemáme šanci na přirozenou cestu 😒

chci se domluvit kam mě pošle ,navíc ted marodím beru antibiotika ,musím se dát dohromady kvůli mimču

Huldo kde vám dělali spermiogram já myslela že to dělají jen na tý genetice,moc jsem po tom nepátrala taky jsem slyšela že se za to platí ,my to měli zadarmo

peetulka
3. led 2008

Ahojky holky, tak si už píchám včeličky, zatím jednu a příští týden přidám ještě druhou 🙂 Ta noc před první byla hoooodně dlouhá. Ale musím říct, že to skutečně nic není 😉 Podle mých výpočtů by OPU mělo být kolem 23.1.

saruska1
3. led 2008

Tak děvčata... dle přání Huldy... každý týden sem na vás přijdu prsknout těhubacil 😉 !!!
Já dnes byla v Plzni naposledy, po 43 injekcích Agolutinu a totálně rozpíchaném a bolavém zadku mi je konečně vyměnili za Duphaston (do 12 týdne). Dle UTZ jsme dneska den "napřed" 😀. Velikost 16,4 mm odpovídá dle UTZ 8+2 a dle výpočtu IVF 8+1, takže se asi rýsuje obr po tatínkovi 😖 . Měla jsem dvě embria a jedno se někam vstřebalo, takže to nakonec bude jen jeden, díky bohu 😵 .
Takže velkej prrrrssk!!!!

hulda
autor
3. led 2008

Sarusko - gratuluju k tak skvělým zprávám! 🙂 Ať jde vše dál jako po másle 😉 .

Peetulko- takže už to jede, viď? Moc držim palečky 😉

peetulka
3. led 2008

Saruško, díky a moc gratuluju 😉
A mám dotaz, s tím agolutinem zkoušela jsi, jestli by ti ho nezměnili dřív? Mě už jste s ním vyděsili tak, že jsem pátrala na netu a našla jsem u duphastonu, že má srovnatelný účinky jako injekční podání. A na stránkách gestu píšou, že už od podávání agolutinu upustili kvůli nepříjemnému podávání a dávájí ultrogestan, což je přímo progesteron. Takže jsem pevně rozhodnutá, až tam 15.1. dorazím nechat si ho vyměnit. Nakonec jde o mě a já se přeci můžu svobodně rozhodnout, jaký lék chci užívat, když mají stejné učinky, ne?

ramonaa
3. led 2008

Holky mě vyměnili agolutin někdy v 8tt za duphaston a můžu říct, že to bylo sice nepříjemný, ale prý je injekční agolutin nejlepší říkali v centru, píchá se vlastně od transferu a já bych do něj šla znova, třeba mi pomohl otěhotnět hned napoprvé 🙂

saruska1
4. led 2008

Tak se mi celá krásná dlouhá odpověď při ukládání někam ztratila, takže to teď vezmu "ve zkratce" 😠 ...
1)od začátku jsem důvěřovala MUDr. Krmíčkové (byla jsem jen v její péči), že ví co a proč dělá, tudíž mě ani nenapadlo nějak "měnit" její plán medikace (měla jsem dlouhý protokol)
2)pokud tam vyrukuješ s názorem že... "jedna paní povídala, že..." aniž bys pro to měla opodstatněný odborný názor (kromě toho, že to je např. dle Gestu nepohodlné atd., což podle mě není jasné vysvětlení, proč je to špatné) tak si asi pomyslí něco o problematické pacientce a to nikdy není dobré
3)pokud nemáš panickou hrůzu z injekcí, tak se to dá rozhodně přežít (údajně je ten Agolutin opravdu nejlépe vstřebatelný, tudíž spolehlivě působící)
4) např. Duphaston, který jsem teď dostala (jsem 8+2) má obsah 1 tableta/10 mg a Agolutin má na jednu ampuli 60 mg, takže nesrovnatelně víc
5)ekonomická stránka věci: Agolutin je opravdu levná záležitost oproti Duphastonu a Utrogestanu, když vezmeš v potaz, kolik toho do sebe budeš denně rvát, abys třeba obsáhla těch 60 mg...
6)ať se k tomu dobereš jakoukoliv cestou, výsledek stojí za to (i za tu trohu nepohodlnosti nebo bolesti), pokud si dítě opravdu přeješ, tak pro to uděláš cokoliv a ani injekce tě nemohou odradit 😉
Je mi jasné, že si možná budeš myslet, že mám asi trochu "kontroverzní" názory (např. viz můj bod 2), tak věř, že to myslím jen a jen dobře a podle zkušeností vlastních 😉

saruska1
4. led 2008

Snad mě, holky, za můj příspěvek neukamenujete, ale mě vždycky trošku naštve, když kdokoliv dopředu přemýšlí že to či ono chce jinak, aniž by třeba to či ono nejprve zkusil...

Peetulko, neblbni, tady už nejde ani tak o tvojí pohodlnost či jakési svobodné rozhodnutí o změně medikace, ale o toho prcka, co budeš mít v bříšku a aby měl všechno, co potřebuje k úspěšnému "startu". Určitě Ti vysvětlí, proč volí zrovna toto. Držím palce ať do jara hlásíš prcka se srdíčkem 😉 !

ramonaa
4. led 2008

Saruska..plně s tebou souhlasím, když vím, že to dělám pro miminko, nechala bych si ty injekce napíchat kamkoliv, a přitom zrovna já jsem ten typ, kterej by si je sám nikdy nedal a oni se na to nemůžu koukat...

Přece holky co bysme pro prcka neudělaly. Já jsem se taky na začátku snažila jim trochu vnutit svůj názor na množství hormonů při stimulaci a nakonec jsem byla ráda, že mi dali, co mi dali a bylo tak tak dobře.
😉

kropinka
4. led 2008

saruško,já se teprve na všechno připravuju,můžu se tě ptát poradíš mi,prosím? 😉
chodila jsi do práce po dobu léčby,slyšela jsem že se musí chodit dost často na sono a zřejmě budu mít problémy v práci 😖 navíc dělám fyzicky náročnou práci ve 3-směném provozu 😖
Netuším co mě čeká ale pro mimčo všechno!

Moc Ti gratuluju 🙂 a chytám bacílky 🙂

ramonaa
4. led 2008

Kropinko..při stimulaci do práce chodit můžeš v pohodě, ale od odběru vajíček si nech napsat nemocenskou, to ti v pohodě napíšou. Možná je lepší pracovat, já měla dlouhý protokol a nějak to líp utíkalo. Na sonu jsem mockrát nebyla, jen před stimulací, a pak celou dobu co jsem píchala decapeptyl, což bylo asi 14 dní, tak žádný nebylo. Pak jsem začala s puregonem a asi po pěti dnech dělali sono a nakonec po deseti dnech a pak už byl odběr.

kropinka
4. led 2008

Ramonna-díky za odpověd 😉 to je docela rychlost,já jsem si myslela že to trvá dýl,jdu tam poprvý tak sháním info

saruska1
4. led 2008

Pro kropinku:
chodila jsem po celou dobu stimulace do práce, bylo to občas trochu náročnější, protože Decapeptyl, co navozuje umělý přechod fungoval naprosto "spolehlivě" 😀 , návaly horka, vzteklá nálada a to pracuji jako poradce, takže jsem se musela tvářit stále mile a usměvavě i když jsem si občas myslela něco o p...i (zadní části těla) 😀 . Jinak jsem si musela vzít dovolenou až den před odběrem vajíček, protože to už mě to břicho docela bolelo, jak to tam rostlo a to jsem měla jen 10 vajíček. Jinak na ultrazvuku jsem byla od začátku stimulace puregonem jen jednou (někdy v půlce samotné stimulace) a rovnou mi naplánovali, kdy píchnout Pregnyl a za 3 dny odběr. Pak jsem dočerpala 5 dní dovolený a dále si vzala neschopenku, takže si jí určitě nech vystavit už třeba den před samotným odběrem. Pak už to chce jen klid 😉 .

ramonaa
4. led 2008

Jasný chápu, mě ten dlouhej protokol a do odběru vajíček trval necelý měsíc, což je asi nejdýl, můžeš to mít i kratší.
Nejdřív jsem píchala jen Decapeptyl a pak se k němu přidal Puregon, takže 10 dní jsem měla dvě injekce denně. Klidně se ptej co potřebuješ, byla jsem v létě, ještě si to moc dobře pamatuju.

kropinka
4. led 2008

holky vy jste báječný,dokážete poradit,děkuju moc !!!! 🙂

ramonaa
4. led 2008

saruska..je fakt, že na mě ten Decapeptyl taky fungoval, docela nic moc příjemnýho ten umělej přechod 🙂 Jo a je fakt, že dva dny před odběrem jsem vlastně taky už měla dovču, protože mě tlačily vaječníky, bylo tam 30 vajíček 😉