Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

meduna
8. lis 2009

ahojte holky,kach přidávám se k tobě,já si na dr.Hradeckého taky nemůžu stěžovat.Je to odborník a ví co dělá.No a že nemá furt dobrou náladu,mi nevadí je to jenom člověk a má toho jistě víc než dost.A abych pravdu řekla,je mi milejší někdo ,kdo je lidský a nemá stále nastavený úsměv,jako hodně jiných.on mi sedí

meduna
8. lis 2009

ahoj ginak,neboj,oni to maj stejně všechno v poči,takže si to může přečíst 😉 díky za optání,vede se dobře a co ty?a koho jsi vyfásla?

horalka021
9. lis 2009

kach82: no, "pracujeme" je zatím silné slovo, čekám na první porevizní MS 😒 ale chceme to nyní zkusit přirozeně, na IVF jsme byli "kvůli" horšímu spermiogramu, piju nějaké čaje a manža zobe vitamíny a pije také čaj 😀 v pátek jdu na první kontrolu a hned si skočím i k svému mudrovi, abychom vše probrali a zkusili třeba nějakou tu metodu plodných dní apod., člověk nikdy neví 🤐 když nic - tak holt v lednu další IVF 🙄
ad Hradecký - nevím, možná jsem na něho nazlobená, že nám to teď nevyšlo, byly nějaké problémky u KETu, jako že se nemohl trefit či co 😀 ale jo, jedná s námi na úrovni, víc ho tedy zajímá ženská než chlap... ale je divné, že pokaždé si musel znovu o mně všechno přečíst, pořád dokola a to jsme tam byli několikrát během měsíce nebo prostě pár týdnů a vyptával se na první KET...

ginak
9. lis 2009

ahojky meduna. Mam teď dr. Vlčka, ten je tam prý místo dr. Krčmířové. Jinak to jde až na ty změny nálad.
Hormony se mnou pracujou o hodně víc než u 1. IVF 😀 😀 . Občas si připadam jak blázen, tak máme doma celkem "veselo" 😠 😀 😠 😀

Ahoj kach, jak se ti a mimískovi vede?

kach82
9. lis 2009

ginak ahoj 🙂 jo, nám se vede dobře. Skoro ani nevím, že jsem těhu. Teď nás čeká 1. screening(nevím, jak se to přesně jmenuje), tak mam trošku obavy z výsledku, ale jinak je nám fajn. Ty změny nálad mam taky. Ze začátku to bylo strašný - chudák manža si se mnou užil - teď už je to o dost lepší.

U dr. Vlčka jsme taky byli, dělal mi ET a pak další utz. Není špatný, trošku mi přišel jako vtipálek.

ginak
9. lis 2009

TAk to je dobře, že se máte dobře 🙂 🙂 Určitě to dopadne výborně. já už jsem s nervama v prdeli, je to všechno moc dlouhý. Když si představim, že si od května cpu do těla hormony, tak je mi ještě hů ☹ ☹ ☹ 8-Docela by mě zajímalo, jak to to tělo zvládá 🙄 🙄 🙄

kach82
9. lis 2009

Ginak a ty jsi na tom jak, to stimuluješ na druhé IVF nebo jak?

ginak
9. lis 2009

Jojo, opět stimulace. Poprvé jsem si řikala, že už nikdy a už jsem v tom zase. Nejvíc se bojim hyperstimuláku. Prý mi zase hrozí, tak bojim bojim. Počítam, že koncem měsíce bych mohla jít na OPU, teda jestli nebudou nějaký komplikace. Moje tělo je na to totiž expert

kach82
9. lis 2009

Tak to ti moooc držím palce, ať žádné komplikace nejsou a ať už to vyjde. Moc ti to přeju.

ginak
9. lis 2009

děkuju moc. Už bych si přála, aby byl konec teda šťastnej.

meduna
10. lis 2009

Ahoj holky,
Ginak a máš dlouhý,nebo krátký protokol?

ginak
10. lis 2009

ahojky, já se v tomhle moc neviznam, ale mam asi dlouhej. Začala jsem kolem 20.10.
Na OPU půjdu asi v pondělí. To se dozvim v pátek na UTZ.

horalka021
11. lis 2009

ginak: ty myslíš, že se hyperstim. může opakovat?!? 😕 bože, jen to ne... 😢 jsem si myslela, že mě prostě jen předopovali, důvody moc neznám, měla jsem ho hned po OPU a byl to masakrrr 😝

meduna: co znamená krátký/dlouhý protokol? 😕

ginak
11. lis 2009

horalka, mně řikali, že když jsem ji měla, že ji s největší pravděpodobností budu mít zas. Ale je fakt, že mi podruhý první dva dny snížili dávku menopuru a teď to vypadá, že mě mine. Na UTZ dr. viděl cca 13 folíků. Poprvé jsem jich měla 27

meduna
12. lis 2009

krátký protokol,trvá kolem 14 dní

ssaara
25. bře 2010

Zkouším obnovit uto diskuzi. Na přelomu dubna-května mě čeká úvodní konzultace v institutu. Snažíme se už přes rok a u prvního otěhotnění nám nakonec taky museli pomoci lékaři,tak není proč čekat. Najde se někdo,koho čeká to samé? Můžem si navzájem držet palce 😵

lorca
2. dub 2010

Ahoj ssaara, my jsme byli na první konzultaci v institutu 8. března. Snažíme se už od srpna 2008 a stále nic. Podle UTZ mi nedozrávají vajíčka (anovulace) a manžel spermiogram taky neměl moc výstavní. Teď jsem dobrala clostilbegyt a ve středu 7.4. jdu do institutu na UTZ a uvidíme, zda zkusíme IUI. byla jsem u dr. Hradeckého. Vše nám vysvětloval a zdál se mi zatím v pohodě.

ssaara
2. dub 2010

Ahoj lorca ! Tak přeci jenom nějaká spřízněná dušička 😉 Zdá se,že máme i stejný problém. Taky mi nedozrávají vajíčka, manžel naštěstí spermiogram v pohodě. Moje gynekoložka mi nasadila na půl roku clostilbegyt a měli jsme to ještě zkoušet přirozeně. Ale nevyšlo to,takže 22.4. jdu na kontrolu na gyndu a vyfásnu doporučení do institutu. Ale těším se tam,páč nám minule pomohli a já při první IUI otěhotněla.
Jen se tě zeptám - prosím tě,když tam zavolam,za jakou dobu mě objednají. Já už si to moc nepamatuju,jak to bylo před těmi třemi lety,jestli jsme dlouho čekali na termín nebo ne....
Zítra razíme na celé svátky ke tchánovcům,v pondělí večer nahlídnu. Přeji hezké velikonoce 😵

meduna
5. dub 2010

Saara,jde to tam rychle,dostala jsem termín hned,nějak kolem 14dní myslím

lorca
5. dub 2010

Ahojky,
Saara, poprvé nás objednali cca za 3 týdny. Pak už podle toho, jaký mám den cyklu. Už abych měla tu středu za sebou. Doufám, že clostil zabral. Kéž by nám také vyšlo první IUI. Moc tomu ale nevěřím, vzhledem k tomu, že manžel nemá spermiogram úplně OK ☹

rampepurda11
5. dub 2010

Ahojky holky,
my se chystame do CAR v lete a ve mne se porad tluce kam - jestli Institut nebo Natalart... Myslite, ze maji velky rozdily v uspesnosti, v lecbe atd?

ssaara
5. dub 2010

Tak to je bezva,2 nebo 3 týdny už pak přežiju 😉
Lorca : středa už je za chviličku,už se dočkáš 😉 budu držet palce 😉 Já tenkrát taky nečekala,že se to povede hned napoprvé,spíš jsem byla pesimista a počítala jsem s tím,že to nevyjde. Bylo to pak nečekaný hodně příjemný zjištění.
Ale teď to bude horší. Budeme podvědomě počítat s tím,že to zas vyjde na první pokus a jestli ne,tak budem hodně smutní ☹ Ale to už předbíhám 😉
Rampepurdo : před třemi lety mi moje gyndařka doporučila Institut vzhledem k úspěšnosti léčby.

ssaara
7. dub 2010

Lorca : dneska je tvůj velký den 😵 Tak držím palce,ať vyjde podle tvých představ 😵

lorca
7. dub 2010

Ahoj Ssaara, moc děkuji.
Tak mi doktor řekl, že tam mam 2 folíky. Jeden je prý přímo ukázkový a druhý je trošku menší, ale prý taky použitelný Tak mi píchli Pregnyl a zítra tam frčíme na naši první IUI. Moc se na to nechci upínat i doktor nám řikal, že úspěšnost IUI mají tak 15%. Tak uvidíme. Pokud to nevyjde, tak mě čaká s největší pravděpodoností laparka.

ssaara
8. dub 2010

Lorca,tak to je super zpráva 😉 2 folíky závidim,to by mohly být i dvojčátka 😀 😀 Tak si dnešek užijte 😉

ginak
11. dub 2010

ahoj holky, přeju vám všem, aby se vám v bříšku brzo zabydlela miminka.
Do institutu jsem taky chodila, ale bohužel jsem 2x potratila, takže si teď dáváme pauzu. Hlavně odpočívejte a buďte v pohodě 😎 😎 😎

ssaara
11. dub 2010

ginak - děkujem za přání 😵
Tobě taky přeju,ať ti nakonec do třetice vše dobře dopadne 😵

ssaara
22. dub 2010

Tak já dnes volala do institutu a jsem objednaná za 14 dní 😵
Už se těším 😉

lorca
22. dub 2010

Ssaara, já tam jdu taky za 14 dní na konzulatci. První IUI bohužel nevyšla. Tak uvidíme co dál. Chci se poradit s doktorem, ale určitě chceme ještě zkusit další IUI.

ssaara
23. dub 2010

Nám určitě taky doporučí IUI,stejně jako před třemi lety. Tenkrát nám vyšla napoprvé,trochu se obávám,že teď tak trochu budem počítat,že se to taky povede hned a budem klamaní,když ne 😒
Akorát moje gyndařka zjistila,že manžela ještě neposlala na spermiogram,tak to manžel do týdne musí absolvovat. Poslala ho do FN na Bory,kde je prý úděsná kabinka,tak nevím jak to dopadne 😀 😀