Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

santala
4. lis 2010

@ali87 a jeste jestli se muzu zeptat prosim te kolik jste platili tu prodl. kult.?

ali87
4. lis 2010

@santala 11 je super číslo 🙂 my jsme si říkali, že radši 2, ale říkali jsme že to necháme na domluvě s doktorem, a nakonec jsme měli 12 embrijek, ale z toho jen 2 dobrá (museli jsme dělat PGD) takže bylo jasno a ta dvě mám u sebe
na agolutin si zvykneš, my jezdíme denně na gyndu na pohotovost, protože to tam máme kousek, sestřičky jsou šikovné, sice to vždycky štípne, ale dá se to. co by pro ty prťouse člověk neudělal
u té PK nevím, celkem to bylo 15 000 plus 12 000 PGD plus léky takže suma sumárum necelých 33 000 celkem

santala
4. lis 2010

@ali87 tak to si nemela co rozmyslet 😉 z toho mam taky strach,ale snad to nejak dopadne 🙂 ja mam znamou sestricku no nez zacnu pichat ,tak ji poprosim aby si vzdycky na me udelala chvilicku bydli o vesnici dal. Tak hezky odpocivej. 😉

ali87
5. lis 2010

@santala dopadne to samozřejmě dobře 🙂

tosik
12. lis 2010

Ahoj,
moc se omlouvám, že se vkrádám do diskuse.skoro před třemi roky jsem byla i vf centru v Plzni a dělali mi také PGD a z dvanácti embryií nám zbylo, jedno a chytlo a tak máme krásnou holčičku.
Na jaře se chystáme zas pokoušet o miminko, tak sbírám rozumy.
Takže vám všem moc držím palečky a přeju pevné nervy.
Eva

santala
13. lis 2010

Cau devcata, tak jsem dnes byla na OPU a ve ctvrtek si jedem pro mimisky 😉

santala
13. lis 2010

@tosik no to je teda husty z 12 jen jedno ,ale hlavne ze se holcicka povedla drzim palce do dalsiho pokusu 🙂

santala
13. lis 2010

@ali87 jak je? uz si testikovala?

ginak
13. lis 2010

@ali87 držim palce při testování. MAm testovat až v pondělí, ale test dneska sněhobílej. Takže je to víte kde............Už nemam sílu jít do čehokoliv ☹ ☹ ☹

ali87
14. lis 2010

@santala @ginak já jsem dneska 11. den od ET, testovat mám ve čtvrtek, ale asi to zkusím zítra, to už by snad mělo být něco vidět, tak doufám, že tam budou //

@ginak žádné vzdávání, v podnělí zkus testnout znovu, třeba ti jde Hcg nahoru pomalu 😉

santala
18. lis 2010

@ali87 Ahojky,tak co testiky? dneska jsme si byli pro mimisky,tak doufam ze u me budou spokojeny a hezky se tam zabydli

ali87
18. lis 2010

@santala ahoj 🙂 tak ať se hezky zabydlují 🙂 já jsem dneska volala výsledky testu do CARu a v pondělí jdu na krev a nafasovat další léky 🙂 sice ta testovací čárka není tak silná jako kontrolní ale je tam 🙂 ale pořád si říkám, že je to takový první krok

santala
19. lis 2010

@ali87 diky 🙂 tak to je na velmi dobry ceste 😉 preju at jde honem, honem hcg nahoru 😉

santala
25. lis 2010

Ahoj holky,tak si predstavte ,ze me se dve // ukazaly uz vcera vecer 🙂 a to bylo 6 den po ET.Je to vubec mozny?! 😅 A o prsach ani nemluvim.

valuse
25. bře 2011

Holky, jste tu některé od začátku roku 11, co chodíte do ZECHu?

gambrinuska
26. bře 2011

Ahoj holky, jste tady některá spokojená s centrem a máte nějaké zkušenosti? snažim se dočítat, ale jde to pomalu 😅
Jinak já jsem chodila do Natalartu, jsem tam moc spokojená,s přístupem a se vším, ale mam za sebou už 2 neúspěšná IVF obojí se špatným koncem-biochemické těhotenství, tak ted zvažuji Smetanku ☹

ssaara
26. bře 2011

@gambrinuska - Ahoj 🙂 Tak já jsem se Smetankou nadmíru spokojená 😉 Zjednoho IUI mam chlapečka , po dalších třech letech jsem měla jedno neúspěšné a ze třetího mam teď jednu holčičku v bříšku 😵
Ale určitě záleží na problému,který máš. Mně pouze nedozrávaly bez hormonů folikuly a potom díky hodně zakloněné děloze se k nim spermijky obtížně dostávaly. Takže stačilo nastimulovat jejich růst a spermie dostat co nejblíž k vajíčku 🙂

gambrinuska
26. bře 2011

@ssaara děkuju za povzbuzující odpověd 😉 potřebuju nějak nabudit do dalšího boje,čtu diskusi od začátku a některé zkušenosti s Dr. Hradeckým nejsou moc pozitivní a já mam doporučení jít rovnou kněmu, ani nevim jak se budou tvářit že jdu z jiného CARu 😅 s Natalem jsem s přístupem Dr.velice spokojená tak z toho mam trochu strach 😔

ssaara
26. bře 2011

@ gambrinuska - já teď měla taky Hradeckého a nemůžu mu nic moc velkého vytknout. Jen možná trochu chladnější přístup a pocit,že dělá jen svou práci a jako člověk ho moc nezajímáš 😝 Ale to je jen můj pocit 😉 Ale určitě je to odborník na svém místě.
To já měla zkušenost s jiným doktorem,který mě před iui naordinoval lékama,který se dávaj před ivf,takže se výkon musel nakonec zrušit a ani se mi neomluvil. To za něj udělal právě Hradecký a můžu říct,že díky tomu se trochu změnil i Hradeckého přístup ke mně,jako kdyby se bál,že si na ně budu stěžovat,od té doby byl strašně milej 😀 😝

valuse
28. bře 2011

no, holky, Hradecký je studenej čumák, ale já to neřešim

valuse
28. bře 2011

no, holky, Hradecký je studenej čumák, ale já to neřešim
@gambrinuska kdo ti doporučil Hradeckého?
měníš CAR kvůli tomu - jak se říká, že každý CAR má trošku jiné metody a léky a tak, že to zabere?
Já čekám po ETu na test. mám testit 17.den, ale prubnu to už zítra

gambrinuska
29. bře 2011

@valuse přesně tak, změnu CARu plánuju, jen kvuli tomu, že ve Smetance maj trochu jiné postupy 😔 jinak jsem v Natalu maximálně spokojená, jen ten úspěch ke mně se obrací zády ☹
u nás se chodí na krev 14.den po ET, já jsem měla 110den po ET //, už takhle brzo testovat nebudu, teda doufam 😅 že vydržim, pak je to šílené zklamání
kdy jsi byla na ET a pícháš si Agolutin, nebo zavádíš Utrogestan? Jaké máš zkušenosti s carem ty? jsem zvědavá do čeho jdu. 😅
maj tam ted narváno, tak mě objednali až na 6.5 ☹ no nečekala jsem takvou ochotu

valuse
29. bře 2011

@gambrinuska
píchám agolutin. s CARem jsem spokojená, byť těhu jsem zatím byla jen poprvé a to mimoděložně

gambrinuska
29. bře 2011

@valuse děkuji za povzbuzení 😉 snad se mi tam bude líbit 😅

lorca
11. dub 2011

@ssaara ahoooj, koukám, že se ti to už krátí.to je děsný jak to letí.

@gambrinuska ve Smetance se teď trochu prodloužily objednávací doby. Nějak jim tam ubylo doktorů. Nevím důvod, ale byla jsem z toho překvapená. Teď tě objednají buď k dr. Hradeckému nebo k dr. Vlčkovi. Já už byla u obou a mám raději Vlčka, protože je lidský. Jak tady bylo napsáno, tak Hradecký je studený čumák, ale z odborného hlediska je OK.
Jinak sestřičky jsou tam milé a vše OK. Určitě se ti tam bude líbit.

gambrinuska
11. dub 2011

@lorca díky za zprávy ze Smetanky 😉 taky jsem koukala objednávala jsem se v půlce března a objednali mi nakonzultaci až 6.5 😕 tak mi to docela vyděsilo, ale když jsem o tom pak přemýšlela, tak stejně nemam kam chvátat, do dalšího-posledného pokusu půjdem stejně nejdřív v září, předpokládam, že v létě stejně mají omezený provoz

lorca
11. dub 2011

@gambrinuska až 6.5.? Tak to je fakt dlouho. Já tam volala min. týden a objednali mě na 26.4. - snad jsem se nepřeslechla.

lorca
11. dub 2011

@gambrinuska Ty jo, jsi mi dala brouka do hlavy. Si teď vůbec nejsem jisná, jestli jsem objednaná na 26.4. nebo 26.5. Musím si tam pro jistotu zavolat 😀 😅
My taky do dalšího pokusu půjdem až v žáří.Loni měli v létě hodně omezený provoz, ale hlavním důvodem byla rekonstrukce.

gambrinuska
11. dub 2011

@lorca pokud by jsi do toho šla taky v září, tak aspon by jsme byly na to 2 a podrželi se 😉

lorca
13. dub 2011

@gambrinuska jj v září nám to vyjde.