Intrauterinní inseminace s dárcem

mikulka
19. kvě 2007

Mátě některá zkušennost s inseminací s dárcem? Zdá se mi to mnohem šetrnější, než jít hned do IVF (pokud by tedy nešlo jinak, než vzít spermie dárce)...

jankatr
20. kvě 2007

Ahoj Miku, to strašně záleží na tom, jak jsi na tom zdravotně ty. Pokud nemáš žádné zdravotní problémy tak by to snad mělo být v pohodě a pro tebe by to bylo určitě lepší. V každém případě by to ale chtělo probrat s odborníky. Nevím jestli není použití darovaných spermií nějakým způsobem ovlivněno např. mražením a tak podobně. V každém případě by ale nebylo od věci aby prohlédli i tebe. Já osobně do toho šla s bujarým optimismem, jak všechno půjde hladce, když jsem já v pořádku a jen jsem vkročila do ordinace, tak si mě pan doktor přeměřil pohledem a hned mě zchladil, že to se mnou taky nebude tak jednoduché. A to co mi řekl od stolu na první pohled mi pak už jen na ultrazvuku potvrdil (PCO - polycystický ovariální syndrom) Nevyrovnané hladiny hormonů způsobují, že se vajíčko utvoří, zraje, ale nedojde k ovulaci a místo toho se utvoří cysta. Příznaky jsou různé např. akné, nepravidelná MS, vyšší hmotnost, nadměrné ochlupení atd. ale může být jen některý, protože tento problém má různé stupně. Tím tě nechci strašit, jen ti chci říct, že i když budeš mít pocit že jsi v pořádku, rozhodně nepodceňuj vlastní vyšetření.
V každém případě ti přeju hodně štěstí - budete ho potřebovat. 😉

bledulka
20. kvě 2007

mikulka- my nemáme zkušenost s dárcovskými spermiemi,ale podstoupila jsem IUI se spermiemi mého manžela,které byly zmraženy stejně jako dárcovské (manžel byl hodně nemocný a před léčbou si nechal spermie zmrazit)
Kvalita spermatu je tím samozřejmě trochu ovlivněná-zmražení a následné rozmražení jim trochu dá zabrat,ale dárcovské sperma je kvalitní (myslím,že mají na dárce přísnější požadavky co do počtu atd ) takže tam je naděje relativně velká.Nám se po rozmražení hodně spermiogram zhoršil a i s tímto spermiogramem se nám podařilo otěhotnět při IUI.
Takže pokud Vám nic jiného než použít sperma dárce nezbyde (ani po MESA/TESE )a pokud jsi ty zdravá a netlačí Vás tvůj věk,tak bych zkusila pár pokusů IUI.

Přeji hodně štěstí a brzo vytoužené miminko 🙂

mikulka
autor
21. kvě 2007

Díky holky, já mám vyšetření za sebou, jsem zdravá - ale můj věk 33 nic moc. O IUI s dárcem uvažuji, pokud by manželovi nenašli žádné spermie (při prvním spermiu neměl nic).

lanka
21. kvě 2007

Mikulko / musíš jen počítat s nižší pravděpodobností/úspěšností otěhotnění než pri IVF. Ale rozhodně je to šetřnější k tělu v počtu léku co do sebe dostaneš. Ještě je na tom jedna věc - pokud jsem z diskuzí o IUI pochopila správně - plně ho hradí pacient - zdravotní pojišťovna nic nepřispívá. (i když ve výsledku vydané peníze na IUI mohou být podstatně nižší než peníze vydané na IVF)

mikulka
autor
21. kvě 2007

lanko, ano, to vím, že procento úspěšnosti je nižší, ale snažím se vymyslet šetrnější variantu pro tělo. Moc se bojím cpaní se hormonů... I když při IUI je asi také nějaké menší stimulace, ale ne tak strašná jako při IVF.
Jsem bývalá dětská sestra a hned vidím ve všem komplikace - třeba právě ta stimulace před IVF - to je strašný záhul pro organusmus. Mám strach abych to zvládla... ☹
Já se vlastně bojím i toho, když půjdeme do MESA/TESE, že spermijky budou nekvalitní a jimi oplodněná vajíčka se nebudou moci použít.
Jsem prostě plná strachu, je to vše moc čertsvé a nové, IUI s dárcem mi připadá jako šetrné k tělu...

lanka
21. kvě 2007

Věřím že to taky je - jen jsem chtěla upozornit na nižší úspěšnost a následně delší čas který tam strávíš. Rozhodně neodrazuju - je tu na koníkovi spousta těch kterým to IUI vyšlo.
Možná by tě zajímal ještě i nativ - zaslechla jsem o něm až teprve v posledí době. A sama toho moc nevím - takže tady je link: http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/forum/re...

mikulka
autor
21. kvě 2007

Jéé, díky moc, lanko. To je zajímavé, nativ je takřka bez stimulace, ač pak úspěšnost je nízká, protože je jen jedno vajíčko, ale také je možná minimální stimulace, kdy se vyprodukuje 2-8 vajíček. Tak to mi trochu spadl kámen ze srdce. 🙂

micinka22
27. čer 2007

ahoj Mikulko
my nemeli zadne spermie-gen.vada..takze 3 krat iui s darcem a pak ivf..az to se povedlo a cekame jedno...pri iui sem do sebe nic necpala..nejka sem zapominala 😅 😅 brala sem jen pro lepsi uhnizdeni ...pri stimulaci iui se udela max 3 vajicka...
Tak drzim palce at vam to vyjde .))

mikulka
autor
27. čer 2007

Mici, nás asi bude čekat IVF, manžel zřejmě nakonec půjde do metody MESA/TESA, tady vytažení vajíček přímo z varlat... Ale díky!

krista
23. říj 2008

swika • 12. říjen 2007 v 17:08
Ahoj kocky, podarila sa niektorej IUI s darcom na prvy krat? Ja som v tom uplny zaciatocnik. Vcera som zacala brat Clostylbegyt na 5.DC a 9.DC mam ist na kontrolu, kde sa upresni dalsi postup. Velmi by ma potesilo, keby ste mi napisali vase skusenosti.

ajuska212 • snž • 12. říjen 2007 ve 21:36
swika ja teraz som po druhejIUI a cakam aby preslo 14 dni a isla som na HCG ktore dufam a verim ze tentokrat vyjde pozitivne🙂

swika • 12. říjen 2007 ve 22:13
Ajuska, drzim moc palceky!!! A ako to u teba prebiehalo, ak sa smiem spytat? Stimulovala si? A ako to pokracuje po prvej kontrole?

ajuska212 • snž • 12. říjen 2007 ve 22:27
swika dakujem🙂stimulovala som clostilbegytom a potom som si 2 dni pred IUI pichala pregnyl...

ajuska212 • snž • 13. říjen 2007 v 09:44
swika ja som ale zabudla podotknut ze to nemam s darcom myslim robenu tu inseminaciu ale s manzelikovymi spermijkami i ked som tomu skoro neverila ze sa nieco najde☹ale naslo sa🙂

staruska • 2d, snž • 15. říjen 2007 ve 22:25
Ahoj, swika, já jsem po 3. IUI s dárcem (byla jsem 3. a 5. 10.), první dva pokusy nevyšly ☹, ale člověk se nesmí vzdávat. Teď jsem v očekávání. Držím ti palečky!

ajuska212 • snž • 15. říjen 2007 ve 22:27
staruska ahoj aj ty si cakatelka???kolko dni si po IUI???takze s darco???aj nam to hrozilo ale predsa nieco nasli🙂

staruska • 2d, snž • 16. říjen 2007 ve 22:25
ahoj, ajuska, dnes jsem 13. a 11. dni po IUI, takž už snad brzo budu vědět, jak na tom jsem. 🙂

swika • 17. říjen 2007 v 19:37
Ahoj kocky, tak u mna to vzalo velmi rychly spad. V pondelok som bola na 9.DC na UTZ a krvi a po vysledkoch mi oznamili, ze v utorok idem na zakrok, ze mam uz vysoke hormony, ze uz ovulujem, takze to bude bez Pregnylu. Aspon som usetrila jedno injekciu do svalu 🙂. Takze uz sa radim k vam cakatelkam 🙂.

swika • 17. říjen 2007 v 19:38
staruska, ako uz si testovala?

staruska • 2d, snž • 20. říjen 2007 v 16:46
swika: testovala jsem v pátek, tj. 14. a 16. den po IUI a samozřejmě tam byla jenom jedna /... Ach jo. Takže jsem vysadila utrogestan, jak mi řekli. Dnes jsem testovala znovu, opět nic. Ale MS se zatím ještě nerozjela, jenom spinění. Přeju ti, aby ti to čekání rychle uběhlo, a hlavně aby tě na konci čekaly vytoužené //.

swika • 20. říjen 2007 v 18:11
Staruska, to este nemusi nic znamenat! Mozes mat este nizke hodnoty HCG. Uz som citala plno prispevkov, ze baby mali pozitivne testy az neskor. Hodne zalezi aj na senzitivite testu. Dokonca dnes som narazila aj na pripad, kde pozitivny test vysiel az v 6tt. A aj ked pride mrska, to tiez nemusi byt na 100% neuspech. Urcite by som sla este na krv, to je vacsia istota.

swika • 20. říjen 2007 v 18:14
staruska, este som sa ta chcela spytat, preco ti robili vlastne 2 IUI tak blizko po sebe, to som este nepocula. Bolo to v nativnom cykle? A bez Pregnylu? Preto, aby tam v case ovu, ktora sa nedala presne odhadnut spermose na 100% boli?

staruska • 2d, snž • 20. říjen 2007 ve 20:38
Swika, 2 IUI po sobě mi dělali proto, že když jsem přišla na UTZ, doktor říkal, že folikul je už na prasknutí, že by to nemuselo vydržet, než zabere pregnyl, tak mi dali jednu várku spermošů, večer jsem šla na pohotovost na injekci pregnylu a dva dny nato v poledne na další IUI. Dělala mi to začínající paní doktorka, která měla problémy zasunout mi i zrcadla... Nebylo to vůbec příjemné, ale neměla jsem jí to za zlé - každý se to musí naučit. Ona mi zase aspoň potom ukázala na UTZ dělohu a roztok s "klukama" uvnitř, abych viděla, že je tam mám. 😉
Jinak tomu nevěřím, asi jsem už opravdu moc stará a měla bych se radši těšit na vnoučátka, než se ještě snažit o mimčo. Jenže když já bych si to tolik přála. 😢

swika • 20. říjen 2007 ve 20:52
staruska a kolko mas rokov? ty uz mas nejake deti?

staruska • 2d, snž • 20. říjen 2007 ve 20:53
Je mi 41 a mame dve adoptovane holcicky

rosienka • snž • Včera v 15:10
tak vytahujem tuto rocnu teme, mozno su tu zas nejake cakatelky na IUI s darcom. Vyslo to nejakej, vsetky ste nejako stimulovali, alebo sli v prirodzenem cykle? A ako sa na to psychicky pozerate a zvladate?

kuspitka • snž • Včera v 16:01
Ahojte ja som mala IVF s darcom a teraz idem na IUI s darcom

rosienka • snž • Včera ve 23:18
a kolko si mala vajicok, resp. embrii po oplodneni darcovskymi spermiami? skusali ste len jedno IVF? A ako sa na to psychicky pripravujete, ze budete mat dietatko od inaho biologickeho otca? Ako to beries? Chcete mu to raz povedat, ked sa to podari?

krista
25. lis 2008

janisek88 • Dnes ve 12:04
Ahoj holky, chci se Vám svěřit se svým trápením...
S přítelem jsme se začali snažit o mimi před rokem a půl. Před nedávnem jsme byli odesláni na reprodukční genetiku a tam zjistili, že přítel má jeden chromozom chybný a tudíž není schopen splodit potomka! Když mě to doktorka zavolala a řekla mi to, chvilku jsem si myslela že si dělá srandu a že tam někde museli udělat chybu ☹ Rozhodli jsme se pro oplodnění od dárce, ale vůbec nevím kde bych o to měla žádat a co pro to všechno musíme udělat?? Jediné co vím je že se musíme vzít.. Prosím poraďte jestli máte někdo podobné zkušenosti a zážitky?? Přítelovi je 28 a mě 20... Jana

misicka455 • Dnes ve 12:11
Zkus jít semka 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

len • Dnes ve 12:13
Ano, k tomu, abyste mohli přijmout dárcovské spermie, musíte být skutečně manželé. Poté se obraťte na libovolné centrum asistované reprodukce (CAR). Vhodné centrum ti může doporučit tvůj gynekolog nebo se rozhlédni tady na Modrém koníku - diskuzí o různých CARech jsou tu desítky, záleží jen, odkud jsi. Držím palce 🙂

misicka455 • Dnes ve 12:16
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

rosienka
25. lis 2008

janisek - pravdepodobne nie je pristup k spermobankam z kazdeho maleho centra, ale ak si z väcsieho mesta, tak by nemal byt problem, take v okoli najst...musis zacat hladat v okoli bydliska, alebo ich rovno kontaktovat, ci taku moznost ponukaju. Ja som zrovna dnes oslovila dve centra v meste, lebo to kam chodim, by som rada zmenila.

mimco
25. lis 2008

Ahoj holky, prosím poraďte.
Z důvodu špatného SPG manžela jsme podstoupili v 6/07 IVF, podařilo se, ale bohužel v 6tt potrat.
V 1/08 byl KET, zase se podařilo a opět potrat v 8tt.
Na základě tohoto jsme se dostali do Plzně na imunologické vyšetření.
Včera jsme byli pro výsledky a ty teda nic moc .
Já bych měla být naprosto v pořádku, ale s manželem je to horší.
SPG byl sice hodně špatný, ale v hlavičkách spermiíí zjistili nějaký chromozomální problém.
Takže pravděpodobná příčina potratů podle prof. Ulčové byla postižená embria, tzn., že manža má defektní spermie a děti by nebyly zdravé, tak je mé tělo prostě vypudilo.
Závěr je tedy ten, že nám doporučuje dárce spermiíí a to je kámen úrazu.
Manžel o tom nechce ani slyšet, prostě, že by to dítě nebylo jeho a podobné řeči.
Je tam varianta, že půl vajíček oplodní od muže a půl od dárce a pak vloží jedno jeho a jedno dárce.
A nikdo pak nebude vědět (nebude pátrat), které se uchytilo.
Podle manžela je to jen psychologie na chlapy, aby to líp překousli.
Pokud by s tím souhlasil, stačila by možná jen inseminace, já jsem zdravá.
Jsem v koncích, nemůžu ho přemlouvat, to si musí rozhodnout sám.
Můj postoj zná, já bezdětná prostě nemůžu být.
Hrozně miminko chci a připadá mi to z jeho strany sobecké.
Kdyby po dítěti taky tak toužil, tak to překousne a bude rád, že donosím zdravé dítě, které bude jen jeho.
Rodiče jsou přece ti, kteří vychovávají.
Je mi ho líto a vím, že to není pro něj jednoduché. Ale pro mě představa života bez dětí je strašná.
Řešila jste některá stejný problém?
Děkuji.

rosienka
26. lis 2008

mimco - my sme sice v podobnej situacii, ale chvalabohu som manzela nemusela do nicoho prehovarat, sam to navrhol, ze nebude znasilnovat prirodu, ked jeho spermie nie su dobre a chce darcu. Ved co je na tom? Nerozumiem tym egoistickym, ci narcistickym muzom, ktori si zakladaju na vlastnej pokrvnosti...sorry, ale podla mna este nie je dost daleko a netuzi po dietati. Najlepsie urobis, ked este pockas, ked sa budete vela vela rozpravat a preberat vas spolocny zivot a jeho vizie do buducna. Ak sa on radsej zmieri s bezdetnostou, budes mat tazke rozhodovanie, ci vyhoviet jemu, alebo ist za svojim hlasom, aj keby sa cesty mali rozist... to si musite rozhodnut sami, co je pre koho v zivote dôlezite a je to strasne tazke, ale je to vas osud.

staruska
26. lis 2008

mimco, možná to je pro tvého manžela jen ještě příliš nové a bolestné. Třeba jen potřebuje trochu času, aby tu hroznou zprávu vstřebal. Rozhodně o tom ale spolu co nejvíc mluvte! Jakmile se každý uzavře do své bolesti a pocitu, že mu ten druhý nerozumí a nechce rozumět, je to v háji. Takováhle situace je pro dvojici strašně těžká, ale věřím, že když lidi chtějí, najdou řešení.

lendulka007
26. lis 2008

Mikulko, my se na IUI s dárcem budeme chystat v případě neúspěšného IVF. Chtěla bych nejdříve zkusit v naturálním cyklu a pak případně mírně nastimulovaná. Máme spermijky po M/T, ale jsou v dost špatné kvalitě, při 1.IVF jsme zkusili všechna vajíčka oplodnit těmi našimi, žádné se neoplodnilo, při 2.IVF jsme zkusili dárce (ale to jsme nebyli ještě 100% s tím smířeni), nyní jsme u 3.IVF kde jsme zkusili půl na půl, bohužel z našich není nic a jeden embrýsek s dárcem se drží, tak uvidíme, jestli si pro něj pojedeme. ALe kdyby to nevyšlo, tak určitě zkusíme několik IUI než půjdeme do 4.IVF. Snad se zadaří.
Znám jednu holčinu, které se zadařila 1.IUI s dárcem a čeká dvojčátka. Takže šance jsou, jen tomu věřit a být srovnaná s dárcem, protože to je moc důležité. Tak držím palečky nám všem.

anneta
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mimco
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anneta
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rosienka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anneta
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anneta
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dominika76
24. srp 2009

Čauky děvčátka a snažilky, jen jsem chtěla poupravit info k inseminaci s dárcem. Na to není potřeba být v manželském svazku, máme z inseminace 2 letého chlapečka a v té době jsme ještě manželé nebyli.jinak nám to vyšlo na 4 pokus bez stimulace jen z injekcí pregny 🙂 l

dahra
14. zář 2009

Ahojte,
ako dlho sa caka na darcovske spermie? Manzel ma velmi zly spermiogram, mame schvalene aj IVF, ale zda sa mi to ako zbytocne trapenie s velmi neistym a radsej by som skusila najprv par IUI. S manzelovymi spermiami je to zbytocne, v centre o tom ani neuvazovali. Su tam cakacie doby? Treba si hladat darcu, ak chcem vsetko posurit?

cukor
14. zář 2009

skus najprv iui ak s tym manžel suhlasí.ja som bola 2 x na ivf , 4x na iui a to ivf je fakt dost náročné,,,,,,aspon pre mna bolo......zle som to znášala.....no nie je to jednoduché........iui je ovela jednoduchsie......netryzni sa zbytočne.....držím palce

garp776
28. led 2010

ahoj,
dlouho zde někdo nebyl, ale třeba se někdo mrkne:
nevíte náhodou, kdy se vyplňuje dotazník ohledně dárce? (krevní skupina..), při folikometrii 10dne cyklu? Je tedy nutné, aby byl partner se mnou? díky moc

lucia2431
25. črc 2010

@dahra ahoj, no mi sme na darcu nečakali. DR. mi urobila všelijaké vyšetrenia najmä ako prvé priechodnosť vajcovodov, to som mala v poriadku tak som šla hneď pri najbližšej ovulácii na IUI a na prvý krát to vyšlo 😉 Tiež považujem IVF ako prvé zbytočné keď je žena po ženskej stránke v poriadku

dahra
25. črc 2010

@lucia2431 - my sme nakoniec podstupili IVF a babo bude nase spolocne. A to som tomu davala velmi malu sancu.

lucia2431
25. črc 2010

@dahra tak to potom gratulujem, nech všetko dobre dopadne a bábo je zdravučké 😉

sovicka_
26. srp 2010

chtěla bych se zeptat, zda se někomu povedlo IUI s dárcem. Jak je to s kvalitou zmraženého a posléze rozmraženého dárcovského spermatu? Četla jsem, že tím zmražením dojde k velkému poškození a šance na úspěch hodně klesají.