Iscare Centrum asistované reprodukce. Co mě tam čeká?

camili
22. led 2007

Ahoj holky, příští týden mě čeká první návštěva v Iscaru, vůbec netuším co mě tam čeká........já nemám ovulaci, jinak jsem v pořádku, přítel taky......máte někdo podobné zkušenosti?

katarina82
12. bře 2007

Ahoj Marka, tak to je mi moc líto, ale IUI většina holek zkouší víckrát než se to povede. Moc ti držím palečky 😉

marka
12. bře 2007

Camili : no já jsem taky chtěla zkusit alespoň 3xkrát IUI, ale Dr. říkal, že bychom měli jít už do IVF..tak fakt nevím. Taky jsem tady četla, že většinou se zadaří tak 3.pokus IUI 😒 no uvidím, jak se dohodnem s manželem.
No holky, ale nevzdám to 🙂

camili
autor
12. bře 2007

tak jestli ti to doporučil, tak k tomu má asi důvod, mě ta moje doktorka taky řekla, že po 2. neúspěšném by to viděla na IVF, ale že jestli budeme chtít, tak že máme nárok na 6, takže taky uvidím, co mi řekne ona, vzhledem k tomu, že každý neúspěch má vliv určitě i na psychiku, tak to má něco do sebe🙂 a při IVF je vyšší šance🙂

katarina82
12. bře 2007

Marka, oni většinou tlačí co nejdřív do IVF, jsou to pro ně další prachy. Z IUI nic nemají, tak z toho nejsou moc nadšení.

camili
autor
12. bře 2007

tak o těch penězích doufám, že to moc není, doufám, že se nám snaží pomoct a né že z nás tahaj peníze 😒 mě teda do ničeho zatím netlačili, ale dali mi na výběr............

marka
12. bře 2007

No já taky teda doufám, že to tak není o těch pěnězích...ale po dnešní návštěvě 😨 nevím, nevím...Mě to přijde taky moc brzy ztrácet víru,že IUI pomůže hned při prvním nezdaru. Navíc mi po první návštěvě Dr. říkal, že pokud bude dobrý spermio, tak to můžeme zkoušet dál (spermio je O.K.) a teď přijde hned s IVF.
Už před tou první inseminací jsem počítala s tím, že pokud nevyjde zkusíme 3.pokusy.
Ono je fakt rozdíl dát za IUI 1500,- nebo za IVF cca 15.000,-, že?

bigrendy
12. bře 2007

ahoj : marko tak to je mě líto,že ti to nevyšlo.ja dnes začínám s inj. tak uvidim . moje známá byla na uo a na poprvé se povedlo je už 16tt a to měli špatné výsledky. já budu iui ,když se nepodaří zkoušet iui. protože iui mě nic nestojí, ale uo nejméně 22.500kč prosim Tě kolikrát jsi byla na ultrazvuku před iui? a kolikátý den? já mam strach aby mě dali volno.já to musím říct dost dopředu a to bohužel dopředu nevím.

marka
13. bře 2007

Ahoj Bigrendy.....už jsem ti odepsala v tématu "komu se podařila inseminace" 🙂
Myslím, že Dr. ti určitě řekne dopředu, který den máš přijít na UTZ.
Já jsem to věděla hned při začátku stimulace, dal mi protokol, kde bylo rozepsáno kolik dnů píchat inj. atd...a zapsal tam i kontrolu UTZ.
Takže jsem cca týden dopředu věděla, kdy půjdu na KO.
Hodně štěstí 😵 !

mourek
13. bře 2007

Ahojky,take chodime do iscaru a jsem z toho zařizeni tak trošku zklamana. Mame za sebou neuspěšnou iui a ted nas čeka umělko.Ještě čekame na schvaleni pojištovny.Chyba je na me strane.přitel je v poho.V iscaru se mi nelibi přistup lekařu ale i sester,představovala jsem si že me podpoři psychicky, že me uklidni. Ale je to skoro naopak.Začinam s antagonisti ani nevim co jsou to za leky. Tak uvidim.Pa

marka
13. bře 2007

Ahoj Mourek 🙂
vítám tě tady, je mi líto, že máš takové špatné zkušenosti s ISCARem 😖 ...které centrum přesně navštěvuješ? A s čím přesně nejsi spokojená? Já navštěvuji centrum ve Zlíně a jsem spokojená, opravdu si nemůžu si ztěžovat.
Mám za sebou zatím také jedno neúspěšné IUI a jdeme do toho znovu.
Ty léky "alnagonisti" , co je přesně za léky? Vůbec jsem o nich neslyšela, na co se přesně užívají?

bigrendy
13. bře 2007

ahoj mourek ja chodim v Praze a jsem spokojena a nemužeš chodit jinam? mě čeka iui asi za týden tak doufám.

mourek
13. bře 2007

AChodime do Prahy, dlouho jsme vybirali kam jit. Jestli do Podoli nebo do genetu atd.Iscare se nam zdal prostě nejlepši. I muj kamarad lekař to doporučil.Muj přitel je velice optimisticky člověk,ale ted je take na važkach.Prvni nas překvapila lekařka ktera vypadala jako když vylezla z popelnice. Ja sama pracuji ve zdravotnictvi, tak vim jak duležite je přijemne vypadat.Druhe bylo když mě lekařka vyšetřila, bylo to dost bolestive a to se jednalo jen o prohlidku.Až jsem začala krvacet,No ale řikala jsem si, že pro mimiška vydržim všechno.Ale to hlavni je, že jsme přišli s tim že chceme hned umelko bez iui,tak nejdřive žejo. Potom nam řekli že bychom mohli stihnout ještě i iui. Mezitim než zažadaji pojištovnu o schvaleni umělka.Tak jsme souhlasili s tim že stejne hned dalši měsic podstoupim umelko.TROšku to upřesnim- 2.2 jsme byli na vstupni prohlidce a zrovna jsem mela 1den menzes po všech vyšetřenich na pohlavni choroby ktere byli negativni jsem byla 17 den tak mi navrhli iui bez hormonalni lečby jen že udelaji inseminaci a budu brat utrogestan.-Tak jsem si řekla proč ne.V mem připade jsem vědela že iui nepomuže a vim jaka je mala pravdepodobnost a ješte v mem připade kdy se pořadne nevi co semnou je.No tak jsem to dostala a utikali sme do iscaru pro leky na umelko. Jake bylo naše překvapeni když se začali vymlouvat. nejdřive že mame měsic ještě počkat aby si telo odpocinulo od hormonu .Ale vždyt ja jsem skoro žadne hormony nebrala, potom zase že mame podstoupit ješte nejake vyšetřeni. No nakonec z nich vylezlo že zapomneli poslat žadost na pojištovnu.Tak musime zase čekat. Nejhorši je to čekani.Jsem uplne hotova nikdy jsem toho tolik nenabrečela jako ted a to nas to hlavni ješte čeka.A k tem lekum: pro hormonalni stimulaci vaječniku se použiva nekolik lečebnych schemat tzv.protokolu.Kratky protokol kdy začneš uživat leky 2den menstruace.Potm je dlouhy protokol leky se uživaji od 22 dne menstruačniho cyklu.No a pak je protokol s antagonisty a to se začina 2nebo 3den cyklu a to nevim co to je a myslim že se to ani nedozvim a proč prave tuhle lečbu a ne třeba ten kratky protokol.Jsem s toho blazen.

camili
autor
14. bře 2007

Ahoj holky, já jsem na neplodnosti četla také pár špatných názorů na Iscare, moc jsem z toho nebyla nadšená, nám to bylo taky doručené od dr., já zatím docházím do Chomutova, kde pro Iscare pracuje dr. Fršlínková, chodíme k ní na veškerá vyš., ale na samotné IUI pojedeme také do Prahy, tak si říkám, že když budou stát za prd, že to snad jednou vydržím🙂 i když vím, jak je to nepříjemné, když Vám nějaký rd nesedí, mám to s gynekologem, je sice jako odborník moc dobrej, ale jako člověk mi moc nesedí, ale co se dá dělat, lepší než chodit k někomu kdo zase umí prd 😒
Bigrendy držím palce ať se zadaří!🙂
Marko vy jste se teda rozhodli ještě pro IUI? Já bych asi taky chtěla jít alespoň 3x, o těch penězích máš každopádně pravdu a 2 měsíce není už tak strašně dlouhá doba, navíc spoustě holek to na potřetí vyšlo, nechápu proč jít jen jednou, když všude píšou, že každým IUI se šance na otěhotnění zvyšují!

mourek
14. bře 2007

Ahoj camili, už by jsme do iscaru nešli.Dnes jsem mluvila s kamaradkou ktera chodi do Podoli- peče o matku a dite,a je uplne spokojena, chodi tam take třeba třikrat tydne a stale ke stejne lekařce.My chodime pokažde k nekomu jinemu a vždy si ješte před nami čtou v karte udaje o nas,to fakt jdeme do kolen.Ja prave moc na iui nespoleham, když do tebe ty spermie jen vstřiknou sice do delohy, ale potom je to zase jen na tobe. A umelko tu šanci zvyšuje.Ja totiž ani neznam nikoho kdo by otehotnel přes IUI.Vždy až po umelku.No tak se uvidi.Iscar byl totiž dobry když tady v česku začinal, ale ted fakt hruza.Tak pa a držim všem palečky.

camili
autor
14. bře 2007

já tam zatím nebyla, takže nemůžu soudit, ale doufám, že mě taková nemilá zkušenost mine, člověk se už tak necítí moc dobře, že nemůže otěhotnět! Nerada bych měnila CAR, jsme z Loun a nemáme tady moc na výběr. jinak taky držím palce!!!! nám všem🙂

marka
15. bře 2007

Zdravím holky 🙂
Mourek : teda já být tebou, tak asi změním CAR. Jestli nemáš důvěru a dobrý pocit z lékařů, tak to není moc fajn základ pro těhotenství 😒 Myslím, že v Praze je určitě větší výběr těchto center...tak hodně štěstí a hlavně pohody 😵

Camili : Ano, rozhodli jsme se ještě pro IUI a pokud to teď nevyjde půjdeme do toho i po třetí (a to asi naposled) a pak už se vrhneme na umělé, asi nějak v létě. Dr. mi řekl, že podle něho (a hlavně kvůli té dlouhé době snažení)by bylo pro nás lepší jít rovnou do IVF, ale rozhodnutí nechal na nás. Vůbec nás do ničeho nenutil, což je taky fajn 😉
Takže teď opět začínám se stimulací, dnes ráno jsem dostala od manžílka první "píchanec" 😀 ... tak hurá na to ! 😉

Bigrendy : Tak snad se nám to podaří 🙂 ...já jsem dnes 2.DC

Holky, tak ať už jsme brzy všechny "těhulky" ... držím všem palečky 😵

bigrendy
15. bře 2007

ahojky Marka tak držím palce 🙂 ja jsem dnes 5dc tak to budem čekat skoro stejně. zítra jdu na ultrazvuk tak uvidíme.prostě to musí vyjít! já už to totiž asi nevydržím je to hrozný. já už chci mimi.

marka
16. bře 2007

Bigrendy : Určo to vyjde 😉 ...držím palečky, ať máš dnes na UTZ krásné folíky a brzy ti budou moct provést IUI 😵

bigrendy
16. bře 2007

Ahoj Marko:tak jsem přišla s UTZ. jsem nějaká sklamaná je to sice 6dc,ale nic moc.jeden folík byl 9,par jich bylo 7. to nejhorší je ,že mám cystu 1.5 cm velkou.dr. říkal,že to nevadí protože je malá,ale je tam. ☹ říkal,že pujdu na rizikove těhotenství kvuli práci. tak snad věří,že to vyjde. na UTZ jdu v pondělí 19.3 tak snad to bude lepší. jsem uplně bez nálady. mam strach,že to zase bude marné.dneska jsem viděla krásnou soupravičku v krabičce deku dupačky a mikina v sametu a druhá byla v růžovem souprava do porodnice tak krásné. já chci mimi copak je to tak moc? a jak je tobě?

marka
16. bře 2007

Ahojík Bigrendy 🙂
Nebuď smutná, vždyť UTZ dopadl dobře, uvidíš, že v PO budou folíky zase o kus větší 😉 a z té cysty si nic nedělej, když Dr. říkal, že to neva 🙂
Musíš teď v sobě "pěstovat" dobrou náladu a ne se pořád tím trápit, aby se miminku k tobě chtělo...A uvidíš, že to vyjde 😵 ...říkal to přece i doktor, když už tě pomalu posílá na "mateřskou" 😀 , ne?
No jinak já se mám tak nějak pořád stejně, pícháme inj. a doufám, že to bude už snad naposled 😉

bigrendy
17. bře 2007

Ahojky Marka:máš pravdu musím mít jen dobrou náladu protože to musí vyjít.určitě to dobře dopadne a my si budeme psát o miminkách. já mam zatím inj. jen na dva dny tak snad to bude už brzy. někde jsem četla ,že citlivé testy to ukáží už 6-8 den po oplodnění.tak nebudeme muset čekat tak dlouho.přeji Ti hodně štěstí určitě to vyjde. 😎

jolanka
17. bře 2007

Ahojky holky,podle mych zkusenosti s centrem Iscare musim napsat, ze to neni ono.My jsme tam sice chodily, ale ten pristup byl hrozny.Jak uz jste tady psaly navsteva pokazde u nekoho jineho to bylo hrozny.My jsme tam prodelali 3 pokusy.Prvni pokus byl s odebranych vajicek,2 ze zmrazenych a 3 opet s odebranych.Na ten treti pokus jsem se nachavala objednavat ke stejnemu lekari.Nikdy mi nedokazali rici proc se to nepovedlo.Pak jsem se na dalsi pokus chystala na Podoli, ale to uz nevyslo,s toho duvodu,ze jsme se odstehovaly na slovensko(manzel je totiz slovak).Ted tady chodime do CAR Gyncare a je to uplne neco jineho, kdyz se vam venuje jenom jeden lekar.Nechci aby jste se nejak toho bali,ale doporucuji radeji jit na Podoli. 😉
Jinak vam vsem drzim palecky.

bigrendy
19. bře 2007

ahoj všem :Marka tak jsem byla dnes na UTZ a mam dva folíky 15 a nějaké 9 cysta zmizela tak je to prý v poho. ve čtvrtek dopoledne si mám píchnout Pregnyl a v pátek 23.3 v11.15 mě budou děla IUI tak snad budu mít štěstí a vyjde to.nemam si prý dávat velkou naději ,abych nebyla moc sklamaná ,že na poprvé se to málo kdy podaří tak se snažím na to moc nemyslet,ale moc mě to nejde.a jak to vypadá s tebou . vidím,že sem moc nechodíš.atím ahoj a piš. 😅

marka
20. bře 2007

Ahoj holky 🙂
Jolanko děkujeme za reakci na ISCARE a přeju Ti ať už se vám brzy zadaří 😵

Bigrendy : tak to je skvělá zpráva 😉 , to to uteklo, co? Takže v pátek budu na tebe myslet a držet palečky 😵
Já jdu na UTZ teď ve čtvrtek tj. 9.DC, tak pokud to bude v pořádku a folíky budou O.K. počítám, že IUI by mohlo být nějak o víkendu ( teda jestli se o víkendu IUI provádí) a nebo pak až v PO.
Tak snad to vyjde !!! 😵 ...a pak bude zase nekonečných 14.dnů čekání, ale spolu to zvládnem! 😉

A co Camili ? Jak se máš, už se ti to taky blíží, ne? 😉

camili
autor
20. bře 2007

ahoj holky, moc Vám oběma držím palce!!! Jinak mě se nic moc neblíží🙂 Já jdu na kontrolu prolaktinu teprve 27.4.! 😒 Koukám, že jsem navštívila CAR první a na IUi půjdu poslední🙂 ale nevadí, hlavně aby se nám holky už zadařilo, co? Jinak my zkoušíme i tak, říkám si co kdyby🙂
Bigrendy: kde ty navštěvuješ CAR? tady skoro každý "straší" s tím že pražský ISCARE je na prd, tak z toho nemám moc dobrý pocit, i když jsem tam ještě ani nebyla.............

marka
20. bře 2007

Děkuji 🙂
No třeba se vám zadaří i bez pomocí lékařů a nakonec nás obě se dvěma // předběhneš 🙂 ...přeju ti, aby to tak dopadlo. Myslím, že Katarina82 na tom byla podobně 😉
S těma negativníma zkušenostma s ISCARem mě to taky docela děsí, ale snad je jen na některých lékařích...U mě sice návštěva ISCAR centra v Praze nehrozí (teda aspoň doufám, že mi pomůžou i tady u nás), protože jsem z druhého konce republiky, ale i tak je to docela síla 😖

camili
autor
20. bře 2007

no, bylo by to lepší, ale uvidíme🙂 podle všeho jsem prý s takovým množstvím prolaktinu neplodná...............taky si myslím, že je to o lékařích, tak snad natrefíme na někoho fajn, to že bych měla mít pokaždé někoho jiného se mi zatím nezdá jako problém, tak uvidím jaké to bude poté🙂 ale jak jsem už psala my by jsme měli jít do Prahy do Iscaru jen na samotné IUI, jinak vše zařídí doktorka, která pro Iscare pracuje v chomutovské nemocnici a ta je fajn, tak snad jednou vydržíme🙂 stejně nám nic jiného nezbývá, už takhle se to všechno táhne a když si představím, že bych šla zase k někomu jinému............musela bych k tomu mít asi víc důvodů, takhle číst to není příjemné, ale pořád to není moje zkušenost, tak uvidíme.

camili
autor
20. bře 2007

Marko a ty jsi vždy u stejného nebo taky u jiného dr? mě se zdálo, že když jsi psala, že je celkem fajn, líbilo se mi, že na vás netlačili s tím IVF

marka
20. bře 2007

Já jsem pořád u stejného Dr., takový "mladý fešák" 😉 je fajn, já jsem spokojená. Akorát tu minulou IUI mi dělal jeho kolega (taky příjemný Dr.), protože měl zrovna ten den dovču. Já jsem s centrem ve Zlíně spokojená, byla to reakce na ISCAR v Praze, nebo spíš na to, co tady holky psaly.

camili
autor
20. bře 2007

tak to se máš🙂 to my máme paní doktorku s velmi vyvinutým hrudníkem, která se spíš líbí příteli 😀