Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sonka.77
31. srp 2009

Eli, určitě ne, do Vánoc to stihneš i s Ketíkem určitě.

Eli taky máš stavy, kdy ti přijde absolutně jistý, že to příště vyjde a jindy zase 100% jistotu, že se nezadaří ani na druhý pokus? Je to děs, když mě přepadne to nadšení, tak bych nejradši hned začla stimulovat a když mám tu nenáladu, tak jsem ráda, že je ještě skoro dva měsíce čas.
Ach jo, škoda, že nám to nevyšlo hned na poprvé, těch stresů už jsme měly dost, ne?

elana
31. srp 2009

Jo, úplně přesně tak to mám 😖 momentálně jsem ve fázi, kdy, kdyby nevyšel KET, mám chuť odsunout 2.IVF někam hooodně dozadu (teda dopředu🙂).

Věř mi, že to stále taky cítím jako velkou nespravedlnost...prostě vím, že jsem byla připravená, že se TO nemělo stát. Nojo, ale co naděláme, že? 😖

sonka.77
31. srp 2009

Jo jo, já taky cítila, že jsem připravená, nevím proč se to nepovedlo. Já ani nevím, co budu dělat pokud by druhé IVF nevyšlo, ale myslím, že nedokážu čekat, ani vzhledem ke svému věku nemám na co, takže bysme na jaře šli do třetího a pak dál, dokud by byly peníze. A kdyby nebyly, tak klidně i minimálku. Někde před třetím IVF lázně, ale jinak to vidím spíš tak, že pokud budou neúspěchy tak budu v Iscare otravovat co tři měsíce. Až se nám to prostě povede a basta!

elana
31. srp 2009

No, tak snad to prostě k tomuhle scénáři nedojde a obě skončíme se slavným snažením už na podzim-zima🙂

sonka.77
31. srp 2009

Jo to by bylo to nejlepší! Omlouvám se za trochu depky, ale kde jinde by se člověk vykecal než tady, kde ostatní VÍ o čem mluví. 🙂

elana
31. srp 2009

Mě se za depky omlouvat určitě nemusíš. Sama bych někdy ráda depkařila, ale teď se to sem nehodí, Siki je šťastně těhu a Akty nebudem určitě znervózňovat🙂

sonka.77
31. srp 2009

No to ne, protože Akty bude těhulka, to cítím v kostech. 🙂 A myslím, že Siki nám to pro jednou promine, však sme lidi, nejsme stroje........ 😀

elana
31. srp 2009

Já si taky myslím, že Akty se to povede 😉

Jdem na chvilku ven, přiznám se, že radši bych tu s Tebou depkovala, ale choť touží po prochajdě...tak razím.

Zatim pa.

sonka.77
31. srp 2009

Eli, jdu se trochu natáhnout, jsem z toho sezení celá rozlámaná.

Tak dobrou noc. Pa.

sonka.77
31. srp 2009

Užijte si prochajdu!

baraf
31. srp 2009

ahoj holky, zdravím vás..... přiletěli jsme dnes po jedné hodině ráno, tak snad vás zvládnu dočíst....

snad jen,jak jsem to prolítla-AKTY-moc držím palečky.
ostatním se fakt omlouvám, na zbytek budu reagovat později.

měli jsme se fajn, Luky se vyřádil a taky pěkně rozjel, takže školka bude rodeo 😉 později vložím nějaký fotky.

papa B.

aktaka
31. srp 2009

No kocky,co to tu je za depkareni? 🙂 ale ne,ja vas chapu,ja mam uplne stejne stavy. Akorat ted jsem si naockovala pozitivni mysleni,nebyt toho ohss,tak by mi to i slo
jinak si uprimne myslim,ze u vas k zadnym tretim a dalsim ivf vubec nedojde. Jste obe zdrave (nepruchodne vejcovody neberu jako nemoc 😉 ),takze druhe to jisti. Druhe ivf a dvojcatka,ne,co? 🙂
ale jinak diky,ze ve mne mate takovou duveru 🙂

ahoj Barus,jak sis uzila dovcu? Doufam,ze se dockame nejakych zajimavych historek a pikantnosti 🙂

elana
31. srp 2009

Tak ještě nakukuju🙂

Baruš, vítej doma, tuhle jsem na Tebe myslela, že už byste měli být zpátky. No, já taky pěkně áčkovala ten minulý týden. Hlavně že jste si to užili a Luky se vyřádil.

Akty, dík za pozitivní slova...ono je občas fajn se vydepkařit, protože potom je na řadě pozitivní vlna🙂..(stejně jako každá MS je začátek dalších nadějí😀-to bylo historické okénko, všechny jsme tomu kdysi věřily, žejo😀).

Tak ahoj zítra.

aktaka
31. srp 2009

Jj,ja vim ono to chce dat pruchod citum a klidne si i zadepkarit a poradne se politovat. Vzdyt to neni zadna sranda,to vi kazdy,kdo si to zazil. A hrat si porad na hrdinky,ze to s nami nehne,to neni dobre.

aktaka
1. zář 2009

dobré ránko

holky, já se picnu asi, já vůbec nic nevíííím!!! ☹
volala jsem do caru, paní na recepci mi akorát řekla, že je všechno v pořádku a že zítra transfer, ale kolik jich je a v jakém jsou stavu, to vůbec nevím ☹
no hlavní, že je to ok

sonka.77
1. zář 2009

Akti, to nevadí, že nevíš podrobnosti, máš tam na zítra připravená nádherná embryjka a to je hlavní! Těš se na zítra. 🙂 A paní to nevěděla, nebo ses nestihla ani zeptat? Co jsem zatím byla v Iscare, tak na co se přímo nezeptáš, tak nepoví. Ale zítra budeš mluvit před ET s embryoložkou, tak se vyptej. 🙂
Akti, já jsu tak našponovaná, jako bych zítra měla jít já. 😀

a.jka
1. zář 2009

Dobré ráno holky tak se pomalu začínám ve vás orientovat🙂
Elane děkuju za přivítání.
Akti, je to super, že je máš a kolik, to je vedlejší🙂 já vim, že ne, ale důležité je, že JSOU 🙂 nalaď se na zítra pozitivně a těš se...četla jsem tady, jak jste měly holky včera depku...úplně jsem se cítila, jako bych to psala já...takové to, že mě se to musí přece povést a pak naopak, že já nikdy nebudu mít děti...úplně se mi svírá srdce,jen jak to píšu.

sonka.77
1. zář 2009

Ahoj Ajko, jo včera jsme tu trochu depkařily, občas to chce, léčba v CAR prostě není procházka růžovou zahradou. Koukám, že to maj všechny snažilky v podstatě stejný. 🙂

Ajko, psala jsi, že tě dr. odeslal do CAR. Co máte za sebou? Proč vám mimi nejde? Byla jsi na laparce?

aktaka
1. zář 2009

Soni, nevěděla, já jsem se ptala. že prý jim to neřekli...
no budu to muset do zítra vydržet. na druhou stranu je to možná lepší, kdyby zbyly třeba jen dvě, tak bych se hrozně stresovala
jéé, tak se šponuj za mě, ať můžu být v klidu, jo? 🙂
mně zase přijde hrozně zvláštní, že to najednou prožívám já, když doteď se to týkalo jen ostatních 😅

Aji, neblázni, jsi teprve na začátku, takové myšlenky můžeš mít až po x nevydařených ivf. teď musíš být optimista, že vám v caru pomůžou 😉

sonka.77
1. zář 2009

Jo, já se taky radši neptala, proč nedělali PK, protože jsem se bála, že řekne, že je špatná kvalita. Radši jsem si říkala, že nedělali PK, protože bylo jen pět embryí. No příště už si nechám říct, jaká je kvalita.
Tak to buď v naprostým klidu, já mám nervy napnutý za tebe. 🙂

aktaka
1. zář 2009

já se právě proto ani neptala na kvalitu (i když, teď by asi ani nic nevěděla). mám v tom takový rozkol, kdyby to bylo blbé, tak se budu stresovat, že se stejně nechytnou. když dobré, tak abych se moc neuchlácholila myšlenkou,ž e to klapne. takže si asi nic nenechám říct 🙂

sonka.77
1. zář 2009

Holky, musím pracovat, tak papa a kdybysme se neviděly na na zítra Akti držím palce a TFUJ, TFUJ, TFUJ! 🙂

a.jka
1. zář 2009

Akti: máš super teorii, nechtěj vědět víc, než je nutné, věř že to klapne, to ostatní nech na doktorech, ví co dělaji.Zítra budu moc držet palečky!!!!!! i na nohou!!!! v kolik jdeš?

Soni: já jsem hrozněj pesimista, co se týká mě, proto depkařim zcela běžně🙂 Snažíme se od dubna 2008, takže nějakých 18 měsíců, a je to fakt psychicky náročný (proč to říkám, však to známe všechny že? 🙂 ) , letos v únoru jsem byla na laparce, měla jsem cystu na pravém vaječníku a pak jsem věřila, že to klapne, že to byl ten problém, no a bohužel, nebyl. Brala jsem proveru na cyklus, protože jsem dostávala loni mrchu jen po agolutinu... no ale pak už normálně, brala jsem 3 měsíce Clostylbegyt, vajíčka tam na UTZ byly, ale nic...přítel na spermiu nebyl, takže uvidíme a to víš, chlapi ješitní, má strach...nedivim se.

A co vy holky, Akti, Soni, Elan...jak dlouho se snažíte a co máte za sebou? co vaše drahé polovičky, jak to nesou? mě totiž přijde,že o tom doma furt melu a že už jsem s tim protivná 😀

aktaka
1. zář 2009

Soni, díky. a pracuj pracuj, někdo musí, když já se flákám doma 😀

Aji, na dvanáctou na kontrolu kvůli tomu ohss, a pak hned na ET

my se snažíme skoro tři roky. problém u nás žádný nezjištěn. někdy je to na palici, že nemáme nic, na co si ukázat. na druhou stranu, je fajn být zdraví. i když je zase otázka, jeslti nám opravdu nic není nebo je to jen o tom, že metodami, které mají teď, nejsou schopni zjistit v čem je problém....
já o tom doma začala víc mluvit až když jsme začali chodit do caru, to jsem měla pocit, že se konečně něco děje. ale myslím, že jsem to nepřeháněla. mám výhodu, že si pokecám s kámoškou, která tím taky prošla a taky mám koně, že jo. můj manžel to třeba začal trochu víc prožívat až te´d, když jsme v procesu ivf, před tím to moc neřešil

siki26
1. zář 2009

Dobré ráno holky,

Jen ty depky ze sebe dostaňte a pak už myslet jen pozitivně! Co bylo to bylo, každá jsme si něčím takovým musely projít... Teď už to bude jen lepší. Vím, že mně se to lehce říká, ale já tomu opravdu věřím 😉

Akty, já to do zítřka nevydržím 😅 Doufám, že až dorazíš domů, tak se hned ozveš co a jak. Pokud ti řekli, že je vše v pořádku, tak se podle mě nic nezměnilo a vše jde tak jak má, určitě 😉

ahoj Baruš, vítám tě po dovče. Doufám, že sis pořádně odpočinula 😀 Já už se nemůžu dovči taky dočkat.

sonka.77
1. zář 2009

Akti, dřu jak blázen i za tebe, teďka si dám chvilku voraz a něco napíšu, jo? 😀

Ajko, my se snažíme od května 2007, všechna vyšetření - moje hormony, spermio, ovulace byly v pořádku. Letos v dubnu mě dr. nahnal na laparku a jejda, sice jsme oba zdraví, ale moje vejcovody jsou zcela neprůchodné. Takže jasný směr na IVF. To jsme zkusili a bohužel nic. Tak snad příště, ale nevzdávám ani otěhulení přirozenou cestou, beru to přes uvolňování masážemi, meditování, přes psycholožku. Třeba jsou mrchy jedny slepené jen nějakým vnitřním napětím.

S přítelem doma o tom všem moc nemluvíme, teď při IVF byl po ET pryč, takže jsme náš neúspěch řešili přes sms, což bylo docela fajn, protože člověk tak nějak napíše víc než by třeba řekl, ale zase doma to rameno na vyplakání fakt chybělo.

aktaka
1. zář 2009

ahoj Siki
a co mám říkat já, jak já to mám vydržet?? 😀 nejhorší je, že mám akorát info, že v pátek se jich oplodnilo všech 13 a 3 zamrazali, a teď, ž eje všechno ok. ale co bylo mezi tím,ví jen bůh a snad embryologové 😅
určo podám hned zprávu, to nevydržím nechat si po sebe 🙂

siki26
1. zář 2009

Akty neboj, oni ti to zítra všechno řeknou a co neřeknou, tak se hned ptej 😉

Soni, nepřeháněj to s tou prací 😀 Já jsem si řekla, že nebudu už nic ohledně práce tolik prožívat 😅 Doktorka mi chce dát v půli těhu neschopenku (což už je za 2 měsíce), ale já bych tu chtěla vydržet tak do konce roku. No uvidíme...

aktaka
1. zář 2009

no stejně nezbývá než čekat

Siki, tak uvidíš, jak to budeš zvládat, jak se budeš cítit. zase bych to moc s tou prací nepřeháněla. ikdyž ty jí máš v pohodě, ale věřím, že se to na mimi projeví, když není matka v klidu

siki26
1. zář 2009

Já se bojím, abych se doma moc nenudila. přeci jen být 5měsíců doma, uf 😖