Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
17. zář 2009

Siki, stáník by prostě nebyl. to nejde mít jméno, které se jednomu tolik nelíbí. to by Honza musel chtíc nechtít pochopit

já myslím, že dát si jedno kafe denně, když to není žádný smrták, tak to vůbec nevadí. zvláš´t, pokud jsi byla zvyklá i před tím ho pít. já to střídám, jednou si dám kofeinové, jednou bez, jak mám chut

baraf
17. zář 2009

holky,mám tu návštěvu, ozvu se odpoledne, pokud tu budete...

Akty bude stejně spát 😀

a pro sraz v Letňanech jsem...

aktaka
17. zář 2009

pche, mi křivdíš, dnes nespím, využiju svých závratně dlouhých vycházek a jedu za kámoškou 🙂

sonka.77
17. zář 2009

Ahojky! Tak jsem zpět od psycholožky a pokud bych to měla shnout, tak "nevím proč jsem tam nešla už dávno". Povídaly jsme si přes hodinu, objednala mě na příští týden na testy a pak začneme s nějakou terapií. Jsem na to dost zvědavá, myslím, že mi může pomoct a to i v jiných oblastech než jen co se týká neplodnosti.

Jinak říkala, že holky s problémy s neplodností k ní moc nechodí, že jim to gyndaři nenabízejí, že je to ale škoda, že si myslí, že je to fakt dobré. Mě to dr. vlastně taky nenabídla, zeptala jsem se jí na to sama.

Šla jsem tam zrovna dneska s pořádnou depkou, takže jsem brečela skoro celou hodinu. Tak říkala, že je to vlastně dobře, že jsem neměla zábrany a řekla víc než bych řekla v "normálním" stavu. 🙂

Nuž uvidíme. 🙂

aktaka
17. zář 2009

ahoj Soni
tak to čučím, to jsem nečekala, že z toho budeš mít až tak dobrý pocit
ale je to moc fajn, a tím spíš, jestli budeš mít pocit,ž e ti to pomáhá 🙂

sonka.77
17. zář 2009

Siki, mě se třeba jméno Standa docela líbí. Mě připadá takový mužný. My máme vymyšlený jméno pro holku - Lucie, ale pro kluka teda nic. Ani já sama nemám žádného favorita, natož, aby jsme se na něčem schodli. Líbí se mi jméno Petr, ale to nejde k přítelovýmu příjmení. Takže nic. Jinak ještě by se mi moc líbila Markétka.

Akti, já bych to v práci zatím neříkala, nejdřív až po srdíčku. A pokud tam už nikdy nechceš dělat tak tím spíš.

sonka.77
17. zář 2009

Akti, dneska to bylo jen takový poznávací, co mě trápí, uvidíme jak to bude pokračovat dál. Dr. je moc milá, taky na ní byly moc dobrý reference, proto jsem k ní vůbec šla. Už z dřívějška mám některý věci, u kterých mě napadlo řešit s psychologem, ale nikdy jsem se neodhodlala, protože jsem si řekla, že mě vyhodí, že jsem normální. 😀 No a teď se to tak nějak všechno proplýtá a vše souvisí se vším.

aktaka
17. zář 2009

Soni, já mám taky něco, co jsem si říkala, že bych probrala ráda s nějakým odborníkem,ale vždycky jsem se hrozně bála toho, co mi řekne, tak jsem se k tomu nikdy neodhodlala. ne že by mě odpálkoval, že jsem normální, ale že by mi potvrdil, co si sama myslím 😅

ad práce - fakt nevím,co mám dělat, ještě si to přes víkend nechám projít hlavou a promluvím pořádně s mužem. i když, ten se vyjádřil dost nesmlouvavě, asi o tom se mnou znovu debatovat nebude chtít 😀

sonka.77
17. zář 2009

Akti, třeba by to mohl potvrdit, ale taky by s tím pak mohl pomoct. A nebo by ti to nepotvrdil a třeba by ti otevřel oči, že to tak není. Když o tom tak přemýšlím, tak jsem tam tehdá měla zajít, když jsem měla pocit, že bych to potřebavala probrat. Pokud je psycholog dobrý, tak to rozhodně nemůže ublížit.

Akti, uvidíš. Já mám obecný názor, že pokud přijde na tvrdý, tak zaměstnavatel na mě taky nebude brát žádný ohledy. I jsem to už zažila, ale pak to dopadlo dobře.

siki26
17. zář 2009

Ahoj Soni, tak to je fajn, že se u dr. cítíš dobře. To je důležité. Budu držet palce, aby to šlo takhle dál a pomohla ti ať už v neplodnosti či v něčem jiném. Podávej podrobná info 🙂
Lucinku taky máme a ještě Natálku. Takže pokud to budou 2 holčičky, tak je jasno 🙂 No i když - nikdy neříkej nikdy.

Tak jsem holky navštívila mekáče. No ale aspoň jsem si dala salát, takže to to nezdravé snad trošku kompenzuje 😅

sonka.77
17. zář 2009

Siki, já teda nevím, ale mě přijdeš na kluky. Možná tam bude i holčička, ale kluk určitě. 🙂 Tak začněte makat na tom jméně. 😀

Na ty testy jdu příští úterý, asi to bude záhul, protože jdu v 7:30, prý abych to stihla do 11, kdy jdu na endokrinologii. 🙂

aktaka
17. zář 2009

no uvidím, teď už mě to netrápí, ale kdyby někdy začlo, možná že to zkusím s někým probrat
hlavní je, aby tě to dostalo do psychické pohody, abys po tom nebyla ještě víc rozebraná a zdeptaná 😀

já mám právě tak zkušenost, že když jde do tuhého, je zaměstnanec ten poslední. a vím, že tady by to rozhodně nebylo jinak

siki26
17. zář 2009

Soni, a co by to mělo být za testy? Tak to budu zrovna na dovče, takže si výsledky přečtu až za 14dní ☹
Vidíš kluky jo? No nevím, jestli jsi mě potěšila 😠 to bude boj...

aktaka
17. zář 2009

no Soni, to jsem fakt zvědavá, co to je za testy

Siki, já se předevčírem taky nacpala u meka a vůbec mě to netížilo, měla jsem na něj hroznou chu´t 🙂

siki26
17. zář 2009

Akty, chutím asi fakt neporučíš. A když to chutná nám, tak určitě i mimísci si pomlaskávají že? 😀

aktaka
17. zář 2009

no já si namlouvám, že to právě mimouši si objednávají, co chtějí jíst 😀

siki26
17. zář 2009

jo, přesně tak 😀 Co chtějí to mají. co bychom pro ně neudělaly 😵
No hlavně, že si to umíme nějak odůvodnit 😉

aktaka
17. zář 2009

no jasně. a vždycky najdeme ten správný důvod 😀
tak já jsem se přejedla špagínama, a když jsem dojedla, tak jsem si uvědomila, že jsem si je zapomněla posypat sýrem 🙄 mi to úplně zkazilo náladu 😀

siki26
17. zář 2009

to je vidět, jaký jsi měla hlad. Ses do toho pustila 😀

Tak venku krásně leje 😠 Ještě že na víkend a celý příští týden hlásí slunečno a 24stupňů. Tak snad se jim předpověď vyplní.

aktaka
17. zář 2009

no hlad jsem měla, to je fakt. budiž mi to omluvou 🙂

tak tady zatím ani kapka. ale chtělo by to, už nám zase žloutne trávník

Siki máš nějakou knížku o těhotenství? přemýšlím, co si koupit

sonka.77
17. zář 2009

Měla jsem tu šéfku. 🙂

No taky jsem na ty testy zvědavá, určitě mě rozeberou na prvočinitele a poprvé budu vědět, co jsem vlastně zač. 😀

Siki, tu dovču fakt závidím. Jinak, jak tys to vůbec řekla v práci?

Holky musím pracovat, dneska jsem byla celé dopoledne v tahu, tak musím, musím. 🙂

aktaka
17. zář 2009

Siki a ty máš tu dovolenou dva týdny?

siki26
17. zář 2009

Akty, jen týden, trošku jsem si přidala 😀 Knížku žádnou nemám. Spíš jsem koukala na deníček miminka. A dělají deníčky i pro dvojčátka. Chci počkat až budeme vědět, co čekáme a pak je hned koupím. Knížku nahradí internet 🙂

Soni, já to v práci řekla ještě před 1.IVF, že mě čeká a jak často budu mimo atd. A úplně bez problémů. Nová holčina místo mě nastoupí začátkem prosince. Jak říkám, já mám opravdu skvělou práci.

aktaka
17. zář 2009

já právě zase raději knihu, když něco studuju 🙂
ty deníky, to taky pořídím, taky se mi to líbí

ty to máš v té práci fakt super, mít to tak já, tak nic neřeším

sonka.77
17. zář 2009

Siki, to je fakt super práce. To se máš. 🙂 Tak pa, jdu dělat.

aktaka
17. zář 2009

Soni pa, hezky pracuj 🙂

siki26
17. zář 2009

Je fakt, že je to po škole moje první práce, když nepočítám brigády. Takže si ani nedokážu představit, jak to může probíhat u vás.

akty, ty deníčky jsou fakt roztomilý. Jeden hezčí než druhý, budu mít co dělat než nějaký vyberu 😵

aktaka
17. zář 2009

já měla první práci taky super, hrozně ráda na ní vzpomínám. pak se tam ale vyměnilo spoustu lídí a šlo to do kytek ☹
tady to bylo taky super, jenže pak nás koupila jiná firma a zase se to svezlo k horšímu. mám asi smůlu či co

já už se hrozně těším až začnu nakupovat 🙂

musím se jít chvíli natáhnout, bolí mě hlava ☹

baraf
17. zář 2009

Soni-ahoj, je bezva,že máš dobrý pocit. asi je fakt lepší si o některých věcech popovídat s odborníkem..

Akty-ty hladovče, špagety bez sýra 😀

Siki-to je dobře,že máš skvělou práci a nemusíš se stresovat...

siki26
17. zář 2009

akty, tak si běž odpočinout. Já bych šla taky hned. Nějak to na mě padá...

Baruš, to jo, proto bych tu chtěla zůstat do konce roku, už jen kvůli financím...