Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

elana
30. zář 2009

Neme, jsem taky ve Františkových🙂 To mimoděložní jsi měla přirozeně nebo po IVF?

Jinak já PK taky určitě doporučuji, nejsou to vyhozený peníze. On by to vlastně správně měl rozhodnout embryolog, většinou jedou podle strategie, že když je kohorta hodně krásných embryí, tak se nechávají co nejdýl to jde, aby odešly ty, co by stejně neměly na vývoj šanci. Pokud jsou ale dvě, tři embrya a to ještě jakás takás, tak spíš je lepší je transferovat co nejdřív, pod filozofií, že nejlíp je jim v děloze a pokud se nezberchají tam, tak miska jim nepomůže. Tak asi tak🙂

Akty, v lázních je fajn, už si zvykám🙂 chodím na koupele, na slatinné koupele (+ je v tom slatinný tampon, to je teda hnus 😖 aplikace je dost nepříjemná, ale vydržet se to dá se zatnutýma zubama), na výplachy minerálkou (to je dost sranda🙂), pak nějaký vaginální plyn (to budu mít dnes a nevím co to znamená, samo slovo plynné lázně ve mě evokuje představu plynové komory🙂, takže bojim bojim-ale zkušené říkají, že nejhorší je opravdu ten bahenní tampon), pak tam mám nějaký cvíčo a aquacvíčo, šlapací bazénky...a za odměnu masáže a parafínový zábaly rukou 😵 takže dobrý. Hlavně že už se tak nenudím jak ty první dva dny.

aktaka
30. zář 2009

bahenní tampon? tak z toho mi přešel mráz po zádech tedy 😅
ale cvíčo, masáže... to bych si nechala taky líbit 🙂
ty se vrátíš po těch všech procedurách tak superplodná, že projdeš kolem muže bude, ani ket nebudete potřebovat 🙂

siki26
30. zář 2009

Dobré ránko,

já PK také doporučuji. Myslím, že má jen samá pozitiva. Až teda na ty peníze, které se za ni platí 😀 ale vyplatí se 😉

El, akty má pravdu. Jen aby si manža stačil stáhnout kalhoty 😀
Některé ty procedury zní opravdu hrozně, ale ten zbytek bych si taky nechala líbit. A co spolubydlící? Máš nějakou nebo jsi na pokoji sama?

elana
30. zář 2009

Akty, bahenní tampon je tu velmi oblíben🙂...fakt to neni příjemný. Totiž obsah tuby s tím léčivým bahnem se vytlačí do takové síťky a to je ten problém, že ta síťka při zavádění dost dře. Říkala mi holčina od stolu, že ona to vůbec nesnese a že jí tam dává rovnou to bláto...tak to já zas takhle cimprlich nejsem (přece jen vydržet se to dá a než mít v sobě blátíčko v nativu, to musí pěkně dlouho lézt ven 😝 ).

Siki, spolubydlící zatím stále nemám. Mám teda dvojlůžák, ale jsem tu sama, paní co měla přijet jako já, tak příjezd nepotvrdila, tak nevím, jak dlouho bude trvat, než sem někoho dají, možná týden (na měsíc si ani netroufám pomyslet), možná dvě hodiny (myslela jsem totiž, že nástupy jsou jen v neděli, ale prý ne, prý celý týden).

aktaka
30. zář 2009

holky, nám se tu ubytuje nocležník ☹
jsem z toho tedy docela nasraná. manžel má sestřenici a její dcera začne od zítřka studovat v praze VŠ. měla doluvené bydlení (oni jsou z moravy), ale to jí na poslední chvíli vybouchlo. takže než něco sežene, bude bydlet u nás. ale to může být taky klidně několik týdnů 😠 sbohem mé soukromí, ještě se o ní budeme muset starat. fakt děsné

siki26
30. zář 2009

El, úplně jsi mi tím bahnem připomněla crinone - fuj 😝 Jsem tak ráda, že ho už nemusím brát...
A jak dlouho tam vlastně budeš? Měsíc? Doufám, že tam máte aspoň hezčí počasí než je tady. Chčije a chčije 😠

aktaka
30. zář 2009

tak já jsem si myslela, že ti tam to bláto právě dají jen tak samo a že se pak udělá nějaký výplach, aby se dostalo pryč. no nezní to moc příjemně. připomnělo mi to utz od turkové 😀

snad ti tam někoho nedají, to je dost blbé, když je tam ta manželská postel. to bych tedy s někým cizím spát na posteli rozhodně nechtěla 😝

Siki, nebolí nebo neboleli tě na začátku těhu kyčle? mně začaly prakticky hned jak jsem otěhu, a nic příjemného to tedy není ☹

siki26
30. zář 2009

Akty, bolely mě jak kyčle, tak bedra. Teď mě kyčle bolí podstatně méně často. Přijde mi, že na začátku těhu mě všechno bolelo víc. Možná to je tím, že se děloha začíná roztahovat. Teď už je přeci jen na to trošku "zvyklá", tak už tak nebolí.
už mě přestávají bolet i prsa, jen večer se zase nějak ozvou. Asi abych nezapomněla, že je mám 😀

aktaka
30. zář 2009

nebo sis možná už zvykla a tolik ty různé bolesti nevnímáš 🙂
ale tak někdy ty příznaky vymizet musí

elana
30. zář 2009

Siki, tohle je horší než Crinone...je toho tak 18x víc...ten tampon je fakt necitlivě velikej. No ale co, vydržet se to musí a kdyby to nepomáhalo, dávno se to nedělá. My holky statečný vydržíme všechno, žejo🙂

Akty, ojoj...tak to Tě chápu. Já bytostně nesnáším když u nás někdo přespává jen jednu noc (pokud to není někdo z blízké rodiny, ale fakt blízké). Tak snad si brzo něco najde...tohle je opravdu otrava.

aktaka
30. zář 2009

mě by spíš asi znervoznila představa, že tam budu mít bláto... vidím takovou tu špínu venku 😀
jj, ženská vydrží i kdyby na ní dříví štípali, to je děs s námi 🙂

taky to nemám ráda takové nocování, beru to hrozně jako vpád do soukromí. a tím spíš, když je to návštěva nezvaná ☹ přijede už dneska, zítra naštěstí zase odjede, ale pak od pondělka to začne. ale myslím, že jí to samotnou donutí si rychle něco najít, bude to pro ní i dost finančně nevýhodné, jak bydlíme za prahou, tak dá denně 50kč jen za dopravu vlakem, a to pro studenta přeci jen není malý peníz

elana
30. zář 2009

Akty, tohle je snad horší než špína venku😀...nevím teda co cpe do toho tamponu (to vypadá zvenku docela důvěryhodně, taková tuba jako např. od barvicího krému na vlasy), ale to, v čem se člověk následně válí, je teda humáč pár ekseláns😀....kromě tekuté složky jsou tam takový částečky asi nějaký tý rašeliny, no fuj🙂

No, tak snad si něco fakt rychle najde. Až se trošku rozkouká, pozná nové kamarády a tak, tak se jí nebude chtít každý den po škole jet domů, když lidi půjdou kalit.

aktaka
30. zář 2009

skoro ti ty lázně přestávám závidět 😀 ono to vypadá, že kdo ví jak se nebudeš měsíc flákat, ale některé procedury to asi bohatě vynahradí

doufám, sem je i v noci hodně špatná doprava, a já pro ní rozhodě nikam jezdit nebudu

Siki, kdy nastupuješ na mateřskou? ty už to letos asi nestihneš, co? já jen, že jí hodně ořežou ☹
http://www.novinky.cz/ekonomika/180257-materska...

elana
30. zář 2009

Akty, já myslím že na lázních neni nic záviděníhodnýho...kdybych jen nemohla otěhu, tak dobrá...ale s tím, co mám za sebou, bych si je opravdu ráda odpustila a radši už byla někde ve 22.tt nebo kolik jsem to měla být.

Přesně tak, zahaj represivní a pasivně agresivní přístup a holka vycouvá rychle😀😀

neme
30. zář 2009

Elan, mimoděložní jsem měla přirozeně. Tedy brala jsem clostylbegyt, protože si můj bývalý gynekolog myslel, že nemám ovulku. Vzali mi levý vejcovod.Tobě vzali nějaký vejcovod nebo ti ho zachránili? mě jen trochu mrzí, že většina holek už dávno otěhotněla i s jedním vejcovodem a já stále nic.Taky mě štve, že se ten vejcovod zase může kdykoliv slepit, takže snažení je opravdu nejlepší hned po profuku.Chodím k Apoli a tam opravu PK nedělají při ET, ale pak až při KET, než je zamrazí, tak je nechají...Přemýšlím, jestli nemám před druhým IVF radši jet také do lázní...Přišla jsem o práci a velmi těžce se shnání práce, když chce člověk na IVF a do lázní ☹ . Loni po tom mimoděložním jsem marodila asi 14 dni i s pobytem v nemocnici a pak jsem dostala za 2 měsíce v práci výpověd.(do té doby jsem tajila, že se snažíme)...

Ale určitě to bahno musí mít nějaké blahodárné účinky.Já pořád trpím na nějaké výtoky, tak třeba by mi to pomohlo.Nezabírají mi všechny možné mastičky ani globule. 😒

elana
30. zář 2009

Neme, je to blbý, ale aspoň víš, že to přirozeně jde. Ztuha, těžko...ale jde. To já ne. Já se musím spokojit s tím (co je asi fakt, protože už mi to řekli dva doktoři nezávisle na sobě), že mám být ráda, že i když mimoděložně, tak aspoň jsem po tom IVF otěhotněla. No dobrá...malé ryby, taky ryby 😖 😅 ale už bych ráda nějakého pořádného sólokapra😀

Jinak mi vzali pravý vejcovod, já to měla komplikovaný, ani to nešlo laparkou, tak mám i velký řez v podbřišku. Vysávali mi litr a půl krve z břicha, protože mi to prasklo (byla jsem velká hrdinka a k doktoru nepůjdu, když mě jen bolí břicho-těhotný přece bolí břicho, žejo. Nutno říct, že bolebřich a těhuprask se odehrál v jeden den, stejně tak i operace🙂)

Hele, jestli můžeš...tak do lázní jeď. Odpočineš si, načerpáš síly a při každý tý procedůře (který jsou teplý), tak si říkáš, že přímo cítíš tu energii, jak do Tebe proudí. A takových jako jsme my, je tu spousta...víš, že i když se Ti subjektivně dějou nepříjemný a nedůstojný věci, tak je to pro Tvé dobro a nejsi první ani poslední, která to podstupuje.

siki26
30. zář 2009

Akty, jojo, s tou mateřskou to bude bída. Já mám předpokládaný termín porodu 9.3., ale zkusím ukecat doktorku, abych šla na mateřskou 8týdnů před porodem a napsala mi nástup 31.12.2009, pak bych měla předpokládaný termín porodu cca 26.2.2010. Uvidíme, jak se na to doktorka bude tvářit, ale myslím, že to pochopí, přeci jen bych měla skoro o 4000,- méně 😝

neme
30. zář 2009

elan, děkuju.tak to jsi to měla za pět minut dvanáct.To já jsem začala špinit asi čtyři dny před očekávaným termínem MS, zkusila si test a byl pozitivní.Jenže jsem pořád asi týden tak divně špinila, občas i červená krev.Tak jsem v neděli v deset večer nevydržela a jela do nemocnice. Na utz doktor nic neviděl, tak mě nechali čekat do čt a pak že půjdu na revizi, že mám HCG pořád kolem 2 tisic a neroste.Mysleli si, že je to potrat a pak zjistili až pri revizi, že tam nic neni, tak šli do břicha a vzali mi vejcovod....Byla jsem teprve asi v 5 tt.
Já to nechápu, proč šahají na mateřskou, vždyť je tolik oblastí, kde by ty peníze našli. To je děsný.Člověk udělá pro mimi cokoli, ale moc nás teda nepodporujou.

elana
30. zář 2009

Siki, snad by (kor u dvojčátek, která Ti samozřejmě přeju donošená do 38.tt nejmíň; ale známe zkušenosti) doktorka mohla být vstřícná a přimhouřit oko 😉

siki26
30. zář 2009

Neme, taky to nechápu. místo, aby podporovali, aby bylo miminek co nejvíce, tak nám to pěkně komplikujou ☹
El, myslím, že to půjde. Jen nevím, zda by ten posunutý termín porodu nedělal někde bordel. Ale snad ne. No uvidíme, jak se doktorka bude tvářit až na to přijde řeč. Myslím ale, že nebudu jediná, která s tím přijde...

aktaka
30. zář 2009

no holky, já za tu mateřskou přijdu o víc peněz, než kdyby snížili rodičovskou, co měli původně v plánu, za ty celé 4roky 🙄

El, tobě se to odehrálo všechno tak v jeden den? bolest břicha a rovnou operace, před tím ti nic nebylo? to je mazec docela. a v kolikátém tt to bylo? jestli se můžu zeptat. nechci ti to nějak připomínat, ale když už jste to načaly, bych se na to jinak bála zeptat 😅

Siki, tak snad budeš mít rozumnou dr, to by bylo dobré, kdyby ti tak vyšla vstříc. u mě to s květnovým termínem nehrozí 😀

elana
30. zář 2009

Holky, s tou MD je to teda drsný 😖 kor když na ni sáhnou všem. Mi vadí, že si určitá část pořizuje děti jako housky na krámě kvůli přídavkům a porodnýmu...ale to by šlo určitě ošéfovat i jinak, aby nemusely o peníze přicházet slušný rodiny, kde matka do MD odevzdávala státu nemalý daně.

Akty, jo, já to měla v jeden den...pořád jsem byla šťastná těhule až do 6+1 kdy to prasklo. Mi to nevadí si to připomínat, denně vidím tu jizvu a denně si to připomínám sama. Už je to za mnou, lítost je pryč a už i vztek. Zbyla z toho jen vzpomínka a pár vrásek navíc.

aktaka
30. zář 2009

jako asi by mi daleko mín vadilo, kdybych měla rodičovsou místo 7600 jen 7tis, to je fakt zanedbatelný rozdíl, i když na 4 roky, než mateřskou o tolik tisíc menší. já rozhodně nejsem pro žádné velké dávky, rozhazování, třinácté důchody apod., chápu, že se musí šetřit, ale tohle mi přijde trochu moc

El, tak špatné už sis vybrala plnými hrstmi, teď je řada už jen na to dobré 🙂 a pro jistotu po transferu žádné cestování autem 🙂

elana
30. zář 2009

Akty a jak dlouho budeš s malým(a) doma? Já vůbec nevím jak to teď teda po novu je, není to pro mě aktuální, tak to raději neřeším...ale tak jen pro info, pořád si můžeš vybrat rodičák na 2 3 nebo 4 roky? Nebo i tohle už je pryč?

aktaka
30. zář 2009

myslím,že to zůstalo, že si můžeš vybrat. kdybych neměla problémy otěhotnět, tak bych riskla klidně na dva roky, chtěla bych děti rychle po sobě. ale takhle si to dám na tři. kdyby byli dvojky, tak bych i uvažovala o 4... no to se ještě uvidí

elana
30. zář 2009

No jasný. Ale víš jak, Vy nemáte v podstatě žádný problém, nejspíš jsi na to "jen" myslela 😝 jsem přesvědčená, že druhý bude samo 😉 Ale tak Ty stejně do staré práce nechceš, tak můžeš být doma tak dlouho, jak se Ti bude chtít.

aktaka
30. zář 2009

jj a málo jsme jezdili na dovolenou 😀
ale jako taky si říkám, třeba jen to moje tělo nevědělo, co se po něm chce, a teď by se příště mohlo pochlapit. no uvidíme
do práce se nepohrnu. i kdybych se chtěla vracet do stejné, tak já jsem takový mateřský typ a vyloženě se na to těším, že budu doma s dětmi, hodlám si to užít, co to půjde 🙂

elana
30. zář 2009

Přesně, myslela jsi na to, nejezdili jste na dovolenou, nekoupili psa, nezažádali o adopci...a vůbec 😝 že se divíš😀

To víš že jo...děti vyrostou hrozně rychle a na práci máš čas dalších 30 let. Kdoví jesti ne víc, pokud se nám zhroutí sociální systém, tak budem možná ještě prstíčkem škrabat, aby nás nechali dělat v osmdesáti aspoň na vrátnici😀😀

aktaka
30. zář 2009

no to ne, já počítám, že tak do deseti let mi spadne nevím odkud do rukou pár milionů, abych byla na důchod zajištěná 😀

elana
30. zář 2009

Ahááá, tak to by ses neměla tak šklíbit na dceru manželový sestřenice, znáš to, ty milioni většinou přivanou od nějakých vzálených tetiček😀

Tak hezky do marketu a na zítřek nakoupit kachýnku, zelíčko, housky na knedlík (ať Tě ani nenapadne ho kupovat 😝 ) a cérečku uhostit😀

A já se jdu zas louhovat do nějakýho blivajzu 😅 zatím papa.