Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sonka.77
18. kvě 2009

Vítám Siki! Ahoj Akti! Jste tu ještě?

aktaka
18. kvě 2009

Soni, já jsem tuuuuu!!! 🙂

sonka.77
18. kvě 2009

Teda, já jsem zničená, právě jsem přišla z cvičení. A mám velikánskej hlad. 🙂

aktaka
18. kvě 2009

se máš, já teď raději necvičím. to je tedy jediné omezení, které jsem si naordinovala 🙂
ale hlad mám taky, i bez cvičení 😀

sonka.77
18. kvě 2009

No já se taky chystám necvičit až budem stimulovat a po tom. Říkají, že by člověk měl vše dělat jako normálně, ale já myslím, že lehce ubrat by to chtělo. Ale zase ne jen sedět doma. Jdu si donýst něco k jídlu, jinak padnu. 🙂

sonka.77
18. kvě 2009

A jak to IUI probíhá?

aktaka
18. kvě 2009

já si hlavně myslím, že je rozdíl, jestli jdeš na iui nebo ivf. u ivf bych se rozhodně více hlídala, prý nedoporučují ani domácí práce a sex. ale u obojího platí, že neležet jak placka na posteli, děloha se musí prokrvovat a to se v leže neděje, jen při pohybu 🙂

Soni, iui je jen taková rychlovka 🙂 byli jsme v sobotu objednaní na poledne s tím, že máme přijít cca o hodinu a půl dřív a odevzdat sperma. to si můžeš dovést i z domu, pokud to stihneš do hodiny, musí se udržet v tělesné teplotě. to jsme odevdali, pak jsme se courali po okolí a ve 12 nástup. pak už jen hups na křeslo, doktor zavedl kanylu a stříkl sperma. před tím mi dal zkontrolovat, že je na té injekci štítek s našimi příjmeními (co je opravdu uvnitř, to ví bůh 😅 ). a bylo hotovo. akorát říkal, že šlo hezky všechno rovnou do vejcovodů, protože mi nic nevyteklo zpátky. což jsem se tedy podivila, co by mělo vytékat, když tam toho stříkl jen takovou trošikul... no a prý děloha má ještě menší kapacitu než byla ta injekce, tak to jsem čučela tedy. no a to byl konec. teď už jen každý večer zavádím crinone (to je jako utroš), za dva týdny testovat a pak se uvidí 🙂

sonka.77
18. kvě 2009

No, slyšela jsem, že sex radši ne, ale ty domácí práce (ne mytí oken) můžou být fajn pohyb. Znám holčinu, co po ET vygruntovala celý byt a minulý týden se jí narodil chlapeček. 🙂 Prostě, jak jsi psala, držet dělohu pěkně prokrvenou! 🙂

No tak to je fakt rychlovka. 🙂 A folík a sliznici jsi měla pěknou? Teď už nemají jinou volbu než se prostě spojit. 😀 Děloha, že má menší kapacitu než ta injekce??? Fakt??? 😕

aktaka
18. kvě 2009

ono je to asi induviduální, někomu by to mohlo uškodit, takové vysávání, někomu ne... já bych asi pro jistotu uklízení vyměnila za procházky, přijde mi o bezpečnější a příjemnější 😀

folik byl jeden dorostlý, 20mm, sliznice nevím kolik, ale asi ok, jinak by se nic nedělo. minulý cyklus jsem měla 10mm, tak je to snad v pohodě

taky jsem na to čučela jak tele na nový vrata, ale prý fakt

sonka.77
18. kvě 2009

Tak to je rozhodně příjemnější jít na prochajdu než trčet doma s vysavačem. 😀 😀 😀 Příteli řeknu, že nesmím doma nic dělat, jen chodit venku a bude. 😀 Ať si poradí. 🙂

Tak to máš krásný! Folík i sliznice, super. Vlastně vám na nic nepřišli, proč to mimi nejde, že?

sonka.77
18. kvě 2009

A jak se cítíš po laparce? Už je vše OK?

aktaka
18. kvě 2009

no ale to fakt není sranda, kámoška po ivf měla zákaz prakticky cokoli, včetně umývání nádobí 😅 takže to by sis vlastně vůbec nevymýšlela 😠

jj, na nic nepřišli. tak si říkám, že proč by to teď nemělo vyjít, když není žádný problém... na druhou stranu, proč by to mělo vyjít, když to nevyšlo 2,5 roku... a tak se v tom tak plácám 😀

po laparce v pohodě, ještě minulý týden jsem byla trochu unavená, ale teď už je to v pohodě

Soni vás vlastně čeká rovnou ivf, že?

sonka.77
18. kvě 2009

Jo, jo rovnou IVF, u nás jiná cesta není. Čekáme na konzultaci a v létě na to vlítnem. jsem v klidu a těším se. Doufám, že to klapne. Tak nějak jsem se uklidnila, že víme proč a že je řešení. I ten sex je teď lepší, když vím, že to není kvůli mimi. 🙂

aktaka
18. kvě 2009

jj, úplně ti rozumím
ve mně se to někdy tluče, na jednu stranu jsem ráda, že jsme oba v pohodě, na druhou mi štve, že proč to tedy nejde, když jsme v pohodě a blbě se s tím srovnám. že nemám na co to svést, jen na cosi mezi nebem a zemí, ale to mi nestačí 🙄 tak si říkám, že mít nějaký hmatatelný problém, tak bych se cítila lépe. pak se zase hodím do klidu, že zase máme šanci, že se zadaří přirozeně nebo po iui... jsem teď prostě trochu rozpolcená 😀

sonka.77
18. kvě 2009

Akti, a já zas naprosto rozumím tobě. Po laparce jsem si napřed pobrečela, ale pak se mi moc ulevilo. Nejvíc jsem se bála toho, že se prostě na nic nepřijde. Je fakt, že nemůžu vědět, že ty neprůchodné vejcovody jsou náš jediný problém, ale rozhodně je to ten důvod, proč to dva roky nešlo. Uvidíme jak dopadne IVF.
Akti, uvidíme za 14 dní! 🙂 Třeba pomohla ta laparka a celé se to tam nějak prošťouchlo a bude. 🙂

aktaka
18. kvě 2009

jj, nezbývá nám, než doufat a být trpelivé (děsné vyhlídky 😀 )

já jdu naproti manželovi na nádraží, pak už se asi neukážu, hodlám jít brzy na kutě, včera jsem ponocovala a dnes jsem v práci trochu klimbala 😅 tak se měj hezky a snad se tu zase v brzké době sejdeme. papa

sonka.77
18. kvě 2009

Ahojky, měj se krásně, já jsem taky dneska uondaná, to cvičení mi dalo zabrat. Pa příště. 🙂

siki26
19. kvě 2009

ahoj všichni 🙂 včera jsem už musela domů a jelikož doma sedí na počítači přítel, tak se k němu moc často nedostanu 😠 Tak abych odpověděla na otázku - rozhodli jsme se minulý rok v létě, že do toho půjdeme. Od té doby jsme stihly 1 pokus, protože přítel musel na odběr (operace), to bylo v listopadu 08 a teď jdeme do 2.pokusu. Takže se snažíme asi rok.

Co dělat a nedělat po IUI a IVF? To je taky otázka, pravidelně cvičím a až začnu stimulovat, tak toho raději také nechám, doktorka říkala, moc se fyzicky nenamáhat. ale bude mi to chybět.

Jinak mi vychází, že asi týden po IVF bych měla jet autem na dovolenou do Itálie. Tak nevím, jestli jet nebo to vzdát. No musím se poradit s doktorkou, v pátek jdu na kontrolu před stimulací. co vy, jeli by jste nebo ne?

aktaka
19. kvě 2009

ahoj Siki

co vím, tak doktoři hodně doporučují chodit chodit chodit, ne žádná namáhavá vysokohorská turistika, ale prostě procházky aspoň 2h denně. dobře se tím prokrvuje děloha.

a to bys řídila nebo bys jela jen jako spolujezdec?

siki26
19. kvě 2009

Jela bych jako spolujezdec. každou chvilku by jsme stavěli, prostě podle toho jak mi bude. Ale říkám si, jestli se to má chytit, tak se to chytne i kdybych dělala kotrmelce 🙂

aktaka
19. kvě 2009

Siki, já si myslím to stejné. asi bych se pro klid duše poradila s mudrou, ale jestli to bude aspoň pár dní po et, ne hned druhý den, tak bych to asi riskla. zase aspoň se zabavíš a nebudeš na to tolik myslet. viděla jsem tu pár holek, co po et vyrazily na dovču a v pohodě

siki26
19. kvě 2009

Je pravda, že po psychické stránce na tom budu určitě líp. nebudu pořád přemýšlet: "A co když se to zase nepovede" apod. No přikláním se k verzi, že pojedu, ale uvidíme, co na to doktorka. Děkuji za pozitivní názor 🙂

aktaka
19. kvě 2009

podle mě je hodně důležitá ta psychika, aby se člověk neužíral. a zase ležet jak prkno na posteli taky není dobré, má se hýbat, aby se prokrvovala děloha. takže pokud to nebudeš přehánět, tak myslím, že by to nemělo vadit

siki26
19. kvě 2009

Já si taky myslím 🙂 a co tvoje dovolená? Máte nějakou v plánu?

aktaka
19. kvě 2009

my jedeme v červenci na pár dní do karlovy studánky a k moři až někdy v srpnu. koupíme nějaký last minute, jako každý rok 🙂
loni jsme byli na kanárech a moc se nám tam líbilo, tak bych klidně jela i letos

siki26
19. kvě 2009

Hmm, na Kanáry bych si taky dala říct 🙂 Já už na dovolenou čekám jak na smilování boží...mám toho nějak plný kecky 🙂

aktaka
19. kvě 2009

Siki, to já taky. jsem doma druhý týden po laparce, po ní jsem se válela dva týdny, hrozně jsem si to užila. bála jsem se, že se budu doma nudit, ale vůbec. hlavně ten relax od práce, to bylo k nezaplacení! mě to totiž v práci strašně se*e. nebýt docházení do caru, tak už bych dávno dala výpověď, ale takhle jsem tu trochu v pasti. pochybuji, že by mi v nové tolerovali docházet tak často k doktorovi 😒 musím to vydržet, snad už to brzy klapne

siki26
19. kvě 2009

to chápu, já mám sice práci skvělou, nemůžu si stěžovat, ale člověk potřebuje někdy prostě vypadnout. Teď jsme tu měli audit a já jsem totálně vyřízená. Taky žiju tím, že se v mém životě odehrává nějaká "velká" změna 🙂 Po 1.pokusu jsem byla 14dní doma a musím říct, že jsem se pěkně nudila. První týden člověk uklízí a běhá kolem domácnosti a ten druhý už jsem nevěděla coby. Chtěla bych umět co ty, nenudit se doma 😠

aktaka
19. kvě 2009

Siki, já mám po auditu před měsícem a myslela jsem, že padnu na hu.. pusu 🙂 pak jsem šla hned na tu laparku, tak to jsem si fakt odpočala

já jsem dělala tak trochu od všecho. chvíli jsme brouzdala na koňovi, pak jsem něco poklidila, vyložila se s kafíčkem na zahradu a četla si, pekla... tak nějak si představuju důchod 😀 ale je pravda, že delší dobu už bych to nevydržela. a myslím, že u mě v tom hrál dost roli i fakt, že mě to tady v práci nebaví, takže mě to z domu netáhlo

siki26
19. kvě 2009

to věřím 😒 Upřímně se těším na chvilku volna. Plánuju po transferu být tak 3dny doma, to bude tak akorát 🙂 Pak chvilku do práce a huráá do Itálie, teda jestli to doktorka schválí ☹ Doufám, že jo...
Laparka asi není nic příjemného viď? Slyšela jsem, že je to dost bolestivý zákrok...?