Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

baraf
3. únor 2010

Soni-ty jo, to se máš, že se těšíš na mluvení v cizím jazyce,já se hroooozně stydím

El-no Luky 100% nebude sedět doma na zadku 😀

baraf
3. únor 2010

Soni-naši jsou oba ze tří sourozenců, my s manžou taky..... takže půl na půl příbuzní a přátelé.

elana
3. únor 2010

Já se taky mluvit cizí řečí hrozně stydím. Hlavně proto, že nemám praxi...když člověk musí, tak holt musí, ale teď, jak už je to nutný jednou za dva roky, tak jsem jak zařezaná a radši nechávám mluvit manžu.

baraf
3. únor 2010

El-moje řeč. když jezdím s manžou do Rakouska,tak je to se mnou úplně stejný. přitom, když mám napsat mejl, tak je mi to fuk

sonka.77
3. únor 2010

No princezna to není, ale rozhodně tak bude vypadat, je to moje kámoška a spolubydlící ze studií. A její nastávající je moc fajn, jednou jsme společně strávili jeden den v Praze.

Eli, ty levný olivy žeru taky, ale nejradši mám ty s lososem. 🙂

Tak děvčata, u nás svatba asi nehrozí, přítel v poslední době mluví o tom, že se nikdy ženit nebude. No už jsem si nějak zvykla, ale je to škoda. Nechápu, že když nemůžu otěhulit, že k tomu taky nebudu nikdy nevěsta. To je teda nespravedlivý. ☹

elana
3. únor 2010

No právě. Ale já se stydím za ten svůj projev, že nemám výslovnost, dělám chyby, chybí mi slovíčka. Kdysi jsem mluvila obstojně německy a tak, no...jakžtakž anglicky (ale to fakt nic moc), jenže dneska už se stydím i v tý Nj a když jsme byli loni v Rakousku, tak se tam dorozumíval muž angličtinou 🤐

baraf
3. únor 2010

Soni-to teda je.... neříkám, že každá ženská, ale myslím,že jich je většina, o svatbě sní už od malička....a moc se na to těší.

sonka.77
3. únor 2010

Já se anglicky nestydím, mám práci každý týden hodinu, jsem za to vděčná, jinak bych všechno zapoměla a když jsme se setkali s tím jejím ženichem, tak jsme si v pohodě rozuměli. Mluvil hezky srozumitelně. 🙂

elana
3. únor 2010

Soni a neříká to "jen tak"? Jako jestli tohle povídá na Tvé dotazy, tak dejme tomu, ale pokud zničehonic bez důvodu mluví o svatbě (byť vlastně o nesvatbě), tak spíš mi to připadá, že chystá na Valentýna nebo na první Máj nějaký překvápko. Jinak mě to mrzí, pro mě manželství hodně znamená. No, pokud to myslí vážně, tak stejně věřím tomu, že se umoudří. Už proto, že je ponižující, když se děti jmenujou jinak než maminka. Teda aspoň mě to připadá 🤐

Ad olivy: jo, s lososem jsou super 😵 a pak mám ráda s nivou.

sonka.77
3. únor 2010

No přítel nikdy nebyl hr do svatby, a u mě s věkem a s tím jeho přístupem ty představy krásné svatby dost vychladly, ale vdát bych se chtěla, hlavně kvůli dětem a prostě abych nemusela všude říkat "můj přítel".

baraf
3. únor 2010

El- přesně tak, přeci se děti nebudou jmenovat jinak... já jsem si pořád myslela, jak mě manža požádá o ruku a nic, prostě jsme se dohodli 😀
a Soni taky si myslím,že se přítel umoudří

a olivy miluju s mandlí

baraf
3. únor 2010

Soni-přestě tak "můj přítel" v jisté době a věku zní divně, to je fakt

elana
3. únor 2010

To máš Baru pravdu...Soni vypadá mladě, tak to ještě jde...ale třeba za deset let, kdyby měla říkat můj přítel, tak to spíš už vypadá, že je rozvedená a má novýho partnera 😒 ale upřímně, já snad neznám žádnou dvojici, kdy by se nakonec nevzali. Vlastně jo, jednu, mají dvě děti a nejsou sezdaný, naštěstí ten chlap aspoň souhlasil, že se děti jmenujou po mamince.

sonka.77
3. únor 2010

Eli, to si nemyslím, on tak většinou odpovídá na dotazy z okolí, já už se po těch letech neptám a vždy jsem si myslela, že to je jen zastírací manévr, aby nemusel s cizími řešit svatbu a děti. No ale teď v poslední době mi připadá, že to asi myslí vážně. No uvidíme, my se už dávno dohodli, že se vezmeme až budou děti a co se týká příjmení, tak jestli si mě nevezme, tak děti budou po mě (to jsem mu i řekla a rozhodně nesouhlasil 🙂 ). To teda ne, že žádná svatba a pak ještě aby děti byly po něm. 😠

elana
3. únor 2010

Baru, vidím že asi máme podobný typy. My se taky "dohodli", čistě logicky a pragmaticky 😝

elana
3. únor 2010

Soni, myslím že to je úplně správný. Nevím sice, jaký důvody ho vedou k tak razantnímu odmítání svatby, ale když už, tak určitě je dobrý trvat na tom, že děti se budou jmenovat jako Ty. Nejenže je to praktický, ale...no prostě mi to přijde i správný morálně 😒

sonka.77
3. únor 2010

Holky a kdo tu dohodu nadhodil? Někdo přece musel začít se svatbou.

baraf
3. únor 2010

El-už jsi zase vtipná? 😀

Soni-taky jsem tenkrát říkala,že jak budu "svobodná" matka, děti se jmenujou po mě. taky se tvářil 😠

sonka.77
3. únor 2010

Jo jo bych už utřela hubu úplně. 😀 😀 😀

baraf
3. únor 2010

Soni-u nás to nakonec bylo tak,že jsme plánovali IVF a svatbu téměř najednou. protože jsem prostě řekla, že s btřichem se vdávat nebudu a děti budou mít moje jméno.
on manža je váha jak vyšitá, takže na všechno potřebuje dost času 😀

elana
3. únor 2010

Baru, mně to vtipný nepřijde...mně to dodnes trochu mrzí, že si nedal práci, nepožádal o ruku, nepřipravil zásnuby...a tak 😔

Soni, u nás jsem svatbu nadhodila asi já...teda my od začátku věděli, že jednou se vzít chcem, že jsme pro tradiční rodinu a tak, ale když potom došlo na věc, nějak moc dlouho to k ničemu nevedlo a mě to přestalo bavit. Tak jsem jednou natvrdku řekla, že už mě nebaví být jeho slečna a že si myslím že po 5 letech už by to chtělo hodit ten náš vztah o level výš. Tak souhlasil a spáchali jsme to.

sonka.77
3. únor 2010

No to já taky pořád říkala, že s břichem svatba nepřichází v úvahu, ale teď už by mi to ani nevadilo. No uvidíme, nechám to koňovi. 🙂

sonka.77
3. únor 2010

No tak to vidíte, co si ženská nezařídí, to nemá. Já to mám blbé, on už totiž jednou od oltáře utekl, takže jsem se zařekla, že tlačit na něj nebudu. No jsem tam, kde sem. 😀

baraf
3. únor 2010

El-mě to mrzí taky, a jednou jsem mu to i řekla...... v návalu nějakýho vzteku. a ještě mě mrzí, že když se narodil Luky, že jsem nic nedostala-teda jako nejsem žádná materialistka,ale nějak mi to bylo líto.korunoval to slovy, že si přece můžu koupit co chci. a jinak jsme to řešili asi jako vy, jen s tím rozdílem,že my spolu byli 12let 😕

elana
3. únor 2010

Přesně tak, nech to koňovi, však ono mu ego nedá, když budeš stát na svým a děti napíšeš po sobě. Teda dítě (pokud nebudou z IVF hned dvojky)...protože druhý už bude po Vás automaticky😀

sonka.77
3. únor 2010

Jé Báro, tak tos mě potěšila, ještě máme čas, my jsme spolu teprve 7 a půl. 🙂

sonka.77
3. únor 2010

Eli tomu nerozumím, děti stejných rodičů musí mít všechny stejné příjmení?

elana
3. únor 2010

Baru, tyjo 😕 12 let, tos měla svatou trpělivost🙂 Hele, já Ti rozumím, to je jasný, že nejsi materialistka, ale prostě člověka některý věci mrzí. Mně vadí, že nedostávám kytky ani k narozeninám (kytka jsou vyhozený peníze 🙄 ), že zapomíná na výročí a tak...vadí mi to a mrzí mě to. Vím, že ne každý chlap je romantik, asi bych nějakýho fňukálka ani nechtěla-ale čeho je moc, toho je příliš. Má jiný výhody, stojí nohama na zemi a tak, ale tohle je mi líto.

elana
3. únor 2010

Soni, néé, já to blbě napsala🙂, myslela jsem to tak, že než bude druhý, tak budete dávno vzatý 😉 😝

baraf
3. únor 2010

El-hele, nemáš ty doma mýho chlapa? 😀 bůhví, kam jezdí na svoje služebky 😝