Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

danda78
10. bře 2010

ahoj holky,
tak jak to jde?? koukám že tady řešíte úklid a vaření, takže nic pro mě....
dnes jsem měla už nějaké zařizování tak jsem musela fungovat, břicho už je trošku lepší,ale stále bolí a je nafouklé tak jsem zvědavá na ten zítřejší utz.
bude to náročný den, ráno brzo vstávat jet autem 20km,pak na vlak, metrem a šalinou a zase zpět, pak se stavit na chvíli do práce něco vyřídit a odpolko se psem na veterinu na kontrolu po té operaci...
to pak budu asi ko,ale za váma kouknu, abych vás informovala..
dnes jsem tam ani nevolala, tak snad mi zítra primář řekne jak se vyvíjí a kolik jich je, a doufám že v sbootu bude transfer..
tak přeji pěkný večer a zítra ahoj. D.

sonka.77
10. bře 2010

Madli a zrovna se vrátily ty mrazy. ☹ No nevadí, za chvilku to budete mít v cajku a zařídíte si utulný domeček. 🙂

Dandi, tak ať je to zítra co nejvíc v pořádku a dávej na sebe pozor, ať se moc neunavíš, přece jen jsi po narkóze. 🙂

Dobrou. Pa pa

danda78
10. bře 2010

ahoj madli buď ráda,alespoň to tam budete mít hezké pro broučky..
my bydlíme už 5,5 roku v bytě a to co jsme neudělali na začátku, tak tak zůstalo, teďbychom taky potřebovali alespoň vymalovat,ale nevím kdo to kdy bude dělat..
budeme přistavovat k provozovně a dělat docela dost věcí tam, tak na doma už asi nebudou peníze ani energie..
jo zítra tosnad nějak zvládnu, pak se ozvu, díky a hezký večer. D,

baraf
10. bře 2010

Dandi-držím palečky. a moc to nepřeháněj, ať jsi v pohodě.

Madli- neboj, budete to mít hezký. ale tu beznaděj znám. když jsme stavěli a začali dělat vnitřky-co to "žralo peněz" a práce skoro nebyla vidět....

madlinka
10. bře 2010

Dneska to bylo docela vtipný s kobercema, jsem chtěla po pánovi něco praktického do dětského pokoje....tak se mě ptal jestli je tam pouštíme s jídlem, tak manža mu řekl že se nám narodí až v létě, tak se moc nasmál 😀

Dandi a co pejsek??? Ten můj kočičáček nějak furt není v cajku.....počkát ještě pár dnů jak mu dopůsobí ty antibiotika a pojedem zas...... ☹

baraf
11. bře 2010

Madli-tak to je dobrý 😀 chudák kočičák, přeju, ať je mu dobře

aktaka
11. bře 2010

ahoj holky

Madli, to znám, tenhle pocit, že už nikdy nebudu mít doma uklizeno 🙂 jak píše Baruš, taky když jsme stavěli. resp. když nám bylo stavěno 🙂 a pak při stěhování, všude jen samé krabice a pytle, to bylo taky nekonečné. nechápu, že jsme to vůbec někdy vybalili

Dandi, moc se nepřepínej, pohyb ohss ještě zhoršuje

Baruš, někdo tam nahoře tě má rád. nevím tedy jak u nás, ale tady neprší. to nám, vždycky když umyjeme okna (resp. když manžel umyje okna 😅 ), druhý den prší 🙄

aktaka
11. bře 2010

mělo být "nevím tedy jak u VÁS"

garp776
11. bře 2010

ahoj holky,
tak vás jdu zase "obtěžovat" s nějakými otázkami ohledně Iscaru. Mé druhé IUI s dárcem se také nevydařilo, dnes jsem začala špinit... 21dc je možné, že clostybegyt cyklus takhle zkrátil? Normálně mívám cyklus 28 dní, beru jak utrous tak estrofem.. A další otázka, s Turkovou jsem dohodnutá, že hned další cyklus jdeme na IVF, je možné, že mi dá hned injekce na stimulaci, aniž by musela čekat na chválení pojišťovnou? Jdu k ní zítra..Jak jste to měly vy?
díky moc

aktaka
11. bře 2010

ahoj Garp
nevím jak clostyl, ale mně se po třech iui zkrátila luteální fáze až na 7 dní. píchala jsem si jen ovitrelle na ovulku a brala jsem crinone, ale to jen ten první cyklus
podle mě, dokud to nebudeš mít schválené pojišťovnou, tak ti léky nedají

garp776
11. bře 2010

aktaka: díky za odpověď, já tomu moc nerozumím. Při IUI jsem Turkové říkala, že půjdeme příští cyklus už do IVF a ona, že jo, ať příjdu až dostanu MS a že se domluvíme...ty papíry do pojišťovny musím také podepsat? Kdy jste platili zálohu 12000,-?

aktaka
11. bře 2010

papíry podepisovat nemusíš, aspoň já jsem nic nepodepisovala. možná, že už ti rovnou při té minulé návštěvě zažádala, tak že bys to teď měla už schválené. nicméně si myslím, že ti je nijak extra dopředu nedají. mně tedy nechtěli, protože kdybych náhodou otěhotněla ještě před ivf, tak ať za ně nemusím zbytečně platit. no to uvidíš jak se dohodnete
zálohu jsem platila, když jsem si šla vyzvednout léky na stimulaci, jestli si to tedy dobře pamatuju 🙂

garp776
11. bře 2010

díky moc, zítra tedy uvidím, kdyžtak si dám ještě jedno kolo IUI před IVF( no nerada bych..)

aktaka
11. bře 2010

Garp, ale zase do třetice všeho dobrého... 😉

garp776
11. bře 2010

..no nevím, s dárcem je asi šance malá trefit se přesně do ovulace.., mimo to mám tento měsíc BT celý cyklus dost nízkou..je možné, že bych po clostylu a pregnulu vůbec neovulovala?

aktaka
11. bře 2010

Garp, s dárcem to probíhá stejně, ne? oni to sperma mají už zmražené, nemyslím, že by ho sháněli až když je potencionální zájemce. a pokud pícháš pregnyl, tak je jasné, že máš ovu naplánovanou jak je potřeba.
jinak podle mě možné je všechno, každé tělo reaguje jinak, takže to tvoje klidně může zblbnou a jeden měsíc vůbec neovulovat

garp776
11. bře 2010

..s dárcem jsem to myslela tak, že už pak není šance doma se snažílkovat a pojistit to... jinak s clostylem jsi ms také dostala dřív? Já měla i IUI tento měsíc dříve -11 den místo 15, kdy mám normálně ovu.

aktaka
11. bře 2010

já clostyl vůbec nebrala, takže v tom neporadím. ale když mi zamávaly s cyklem ovitrelle a crinone, co by to nemohl zvládnout clostyl. jinak dřívější ovulace s ním je klidně možná

garp776
11. bře 2010

dík, už jsem nějaká moc unavená z těch nejistot..kolik IUI jsi měla před IVF? To IVF ti vyšlo hned na poprvé? V čem jste měli problém?

aktaka
11. bře 2010

my jsme absolvovali tři iui, ivf vyšlo hned první. problém u nás není žádný, resp. na nic se nepřišlo, takže zatím jsme idiopati 🙂

garp776
11. bře 2010

..tak to je bezva, snad to výjde i mně..a díky za rady!

aktaka
11. bře 2010

není důvod, proč by to nemělo vyjít 🙂 držím pěsti

danda78
11. bře 2010

ahoj holky,
tak jsem tady... moc jste toho teda nenakecaly snad se ukážete ještě večer a dokážete mě trošku povzbudit...
dnešní cesta ok, břicho ještě bolí i je nafouklé,ale už to není tak hrozné...
a u doktora??? dle utz tam troška volné tekutiny je na pravé straně, vaječníky jsou větší,ale ne zase nějak razantně, dal mi kromě kyseliny, prednisonu a utrogestanu ještě flavibion - to je na střeva ...
říkal, že pokud by to byl 1.nebo 2.pokus tak by to nechal raději vše zamrazit, ale jelikož už to je můj 3.pokus a z čerstvých je pravděpodobnost větší, tak to zkusíme, prý tam té tekutiny není tolik, tak třeba to nebude zase tak vadit..
domluvili jsme se že mi udělá v sobotu před ET ještě kontrolní ultrazvuk přímo na sále a už bude mít i výsledky krve které mi dnes brali kvůli OHSS a dle toho se rozhodne...
pak jsem se ptala sestřiček,jak se embrya vyvíjí a říkaly, že nevědí, že si mám volat až zítra ráno to je prý vytáhnou z těch nádob a uvidí, a rovnou mi řeknou kdy mám v sobotu přijet... když mi to dělali v Brně volala jsem si každý den, tady to prý nechávají několik dní kultivovat a není to pro ně dobré to pořád vytahovat, takže ani nevím na čem jsme a kolik jich je...
snad to do soboty bude ok a bude moct proběhnout ET, raději bych si nechala zavést 2embryjka, ale prý při OHSS raději zavádějí jen 1,kdyby se náhodou chytlo tak to pak OhSS ještě zhoršuje....
chtěla jsem se vás ještě zeptat, slyšela jsem, že pokud nedojde k ET tak pojišťovna ten cyklus nepočítá a hradí vám pak ještě jeden, je to pravda, nevíte některá??? a lze to tak udělat i když bude na zamražení na KET???
Zkusím si tam asi zítra zavolat, ať vím na čem jsme...
a ještě říkal, že pokud je dost embryí,což u nás asi bylo, tak zamražují hned na začátku ve stádiu prvojader některé a pak některé i ten 5.den kultivace, a pak asi zkoumají které z nich se lépe rozmrazí a uchytí, měla jste to tak některá taky???
díky za info, jsem toho dneska plná, přítel na Slovensku,já sama doma a mám z toho trošku lufta...
musím věřit, že oni nejlépe vědí, co a jak a udělají to tak, aby jsme společně dospěli k vytouženému cíli - miminku...
děkuji za podporu a za to že na mě myslíte a napište vaše poznatky, ráda se přiučím...
D.

baraf
11. bře 2010

Dandi-držím moooooc palečky!!!!!!!! já těch poznatků moc nemám, Luky je z prvního pokusu a KETíky nevyšly.... ale je fakt, že po rozmražení zavádějí samo ty nejlepší. a co já vím, tak pokud nedojde k ET, tak by se tento pokus platit neměl, ale na 100% Ti to nepovím. Tak se holka drž!!!!!

aktaka
11. bře 2010

Dandi, já ti napíšu jak to bylo u mě
ad ohss - měla jsem celkem dost tekutiny kolem vaječníků i dělohy, vaječníky zvětšené na 7x7cm, průjem, první dva dny jsem nemohla pořádně sedět ani ležet, krev mi vyšla ale naštěstí v pořádku. na kontrolním utz mi Anuška řekla co tobě primář, že mi udělá ještě utz přímo při etu a uvidí se, že by se zavedlo případně jen jedno. nakonec to klaplo a zaváděli mi dvě. každopádně, pro tebe je teď asi nejdůležitější jak ti vyjde ta krev, tím se řídí nejspíš. pokud ale sama rozpoznáváš, že už je to dnes lepší, tak si myslím, že by to taky mohlo klapnout. jinak mně se po uhnízdění ohss dál nerozjel, a to se mi chytli oba prckové

ad embrya - asi to tak dělají v iscaru standardně, já jsem si taky volala druhý den po opu, kolik se jich oplodnilo, a pak až den před et. věř jim, oni vědí, co dělají. a pokud mají tak pádný argument, že je lepší nechávat embrya v klidu (což mi přijde i logické), tak tím spíš bych jim věřila

ad úhrada pojišťovnou - máš za život nárok na 3x plný cyklus (stimulace, opu, et) a jednou cyklus (stimulace, opu) bez et. pokud bys ale teď neměla et a embrya by zmrazily (tzn. nějaká embry máš, akorát zamražená a ne v sobě), bral by se ten další ket jako et. tzn. jako celý vypotřebovaný cyklus

ad mražení - skutečně mrazí při větším počtu embryí některá hned druhý den. já mám tak zmražené 3. zbytek až ten 5. den (z toho mám další 4)

jak vidíš, já jsem to měla dost podobné jak ty, tak buď v klidu, zatím není důvod panikařit. teď jen, aby to dopadlo dobře s tím ohss. od soboty už to pak potáhneš až k porodu 🙂

danda78
11. bře 2010

akty díky za tvé zkušenosti, právě že se primář docela divil, že vaječníky jsou jakžtakž ok, trošku zvětšené a ta tekutina jen na jedné straně taky jí není úplně hodně,ale trošku tam je... tak snad mi v sobotu mimísky taky zavedou...jinak tu hodnotu z krve jsem měla už o něco větší minulý pátek před OPV,ale nijak tragicky, říkal že je to tak na hraně, tak snad...
na embryjka jsem zvědavá, věřím jim,jen mě překvapilo že v každém CARu mají jiné metody, tam nám to říkali každý den a vytahovali je a tady pokud je jich dost tak to nechají dojít pomalu až do toho 5.dne kultivace a pak teprve vytahují ven...
zítra si zkusím zavolat na tu pojišťovnu a zeptám se jak to je s těmi ET a 3 cykly, třeba se něco dozvím..
takže ty máš ještě 7 mrazáčků u ledu??? ty jo, to je ještě min.na 2 míma... kéž by mi jich taky tolik zbylo..
kéž by jsi měla pravdu a tvůj i můj průběh byly podobné a oba se šťastným koncem, to by bylo super..
zítra navečer napíšu jak jsem dopadla...
a pak v sobotu..
hezký večer a dobrou noc. D.

baraf
11. bře 2010

Dandi-neboj, klapne to!

aktaka
12. bře 2010

ahoj ve spolek
jak to dnes šlape?
tady je tedy pěkně hnusně, ale naštěstí neprší

jinak neumím počítat, my máme celkem ještě 9 mrazáků 🙂

Dandi, ono ve finále stejně nezbývá než čekat a doufat 🙂

baraf
12. bře 2010

nazdárek,

u nás je taky zatažíno, ale mám sundaný záclony nahoře a už jdu na to.....ať už od toho mám klid

Akty-teď můžeš počítat špatně, v těhu je vše dovoleno 😀

aktaka
12. bře 2010

mě dnes čeká tesko a nákup jídla, tak se na to od rána psychicky připravuju 🙄