Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

ardillas
21. kvě 2009

operace je 35.000 i ISCV nebo bez?

siki26
21. kvě 2009

to je pouze MESE/TESE. ICSI už je starost Iscare, ta se platí zvlášť.

ardillas
21. kvě 2009

no kdyz je to posledni sance, tak klidne....

siki26
21. kvě 2009

My jsme to taky zaplatili a nevěděli jsme, jestli se vůbec něco najde. už jsme byli smíření s dárcem. A vyšlo to 🙂 Ten risk tam prostě vždycky je, jako všude...

ardillas
21. kvě 2009

muzu se Te jeste zeptat, jake jsou pak naklady v ISCARE?
diky moc.

siki26
21. kvě 2009

Takhle z hlavy nevím, budu tam podstupovat taky první pokus. Ale při první návštěvě by jste měli dostat ceník, kde je vše napsáno. Ale když jsem si tak počítala, co vše nás čeká a nemine, tak jsem se dostala cca 20.000,- (je tam ICSI, prodloužená kultivace, 1-10 oocytů)

ardillas
21. kvě 2009

teda siki , ty jsi zdroj informaci! Doporucil ti dr.koci nejakeho konkretnihi lekare, na ketreho by ses mela v Iscare obratit, kdo by mel o tebe pecovat. preci jenom, je to narocnejsi nez bezne IVF....

siki26
21. kvě 2009

ne, dá se říct, že dr.Kočí funguje sám bez Iscare, má tam sice druhou ordinaci, ale v bližším kontaktu s nimi myslím není. jakmile zakončil úspěšně operaci, tak říkal, že pro něj to už skončilo.
ICSI není zase tak daleko od IVF. Oboje probíhá mimo tvé tělo, akorát při ICSI spermii do vajíčka pomůžou. Obojí dělají ti samí lidé v laboratoři.
V Iscare jsi většinou pokaždé u jiného doktora. Teda pokud si výslovně nevyžádáš konkrétního. Ten tam ale na stanovený termín, na který se musíš objednat, nemusí být, tudíž ti nezbyde než objednat se k někomu jinému.

ardillas
21. kvě 2009

jasne rozumim, a transport z jednoho centra do druheho se nedoporucuje. Jako ze by se nasly spermie v Iscare u dr.Kociho a transfer by ti delali v jinem centru?

siki26
21. kvě 2009

Asi to možné je. Ale já jsem 1.pokus podstupovala v Brně a nedoporučovali to převážet. Možná to ale bylo jen tím, že to bylo do Prahy daleko. Za optání nic nedáš...ale myslím, že finančně se to pohybuje v každém centru přibližně stejně.

ardillas
21. kvě 2009

vubec nejde o penize. jen bych chtela mit jednoho lekare, ktery se o nas bude starat. Tyn system v iscare me trochu desi. Ze nekonec treba neco vydolujou, ale pak to nekdo jiny zkazi.toho bych se nechtela dockat....

aktaka
21. kvě 2009

holky, já makám jak šroubek a vůbec vás nestíhám. i když, já k tomuhle tématu ani nemám co říct, tak bych vám byla platná jak zmrzlému zimník 😅

aktaka
21. kvě 2009

Ardill, ale to nemáš jisté v žádném caru, že budeš mít jednoho doktora... nikde doktoři nepracují podle ms cyklů pacientek. jedině si to zaplatit, pokud by na to byl vůbec někdo ochotný přistoupit, ale to by pak byla asi fakt pálka

siki26
21. kvě 2009

Je to sice nezvyklý, ale oni zase tvrdí, že je lepší, když na tvůj problém kouká a posuzuje ho víc lidí. V Brně jsem taky byla u dvou doktorů. Jelikož u IVF jsou stanovený přesný termíny, tak se stává, že v ten termín tam doktor zrovna není. ale samozřejmě důležitá jsi ty a musíš se tam cítit dobře.

ardillas
21. kvě 2009

jasne rozumim. ja jsem uplny novacek, tak proto mam tolik otazek.dekuje

siki26
21. kvě 2009

V pořádku, klidně se ptej 🙂
A u vás je to jak? Ty jsi v pořádku, jen spermijky nejsou?

ardillas
21. kvě 2009

presne-jsme bez spermii. me zatim ani nikdo nevystetroval. 🙂
siki26: kdy jsi se prihlasila do Iscaru, jeste pred pritelovou operaci. Me se totiz nechce cekat az na Mesa/Tese, nevim jake maji cekaci lhuty atd.poradte

aktaka
21. kvě 2009

Ardill, já čekala na první konzultaci od zavolání tak pět týdnů.

siki26
21. kvě 2009

Já jsem se přihlásila dřív a pan dr.Mayer nás poslal ke Kočímu. Na 1.konzultaci jsem čekala 3 týdny a na konzultaci u Kočího taky 3 týdny.

ardillas
21. kvě 2009

fajn, jdu se prihlasit 🙂

siki26
21. kvě 2009

ten první krok je nejdelší, pak už máš aspoň pocit, že se konečně něco děje a utíká to líp 😉

aktaka
21. kvě 2009

jj, pak už to fakt běhá jak na drátkách. já po dvou měsícíh mám za sebou už první iui. vím, že u vás to bude trochu složitější, ale když už má člověk po první návtěvě, tak oni to už zbytečně neprotahují a to je fajn

siki26
21. kvě 2009

Přesně tak. Hlavně i termíny pro další konzultace jsou už kratší 🙂

ardillas
21. kvě 2009

to je presne co potrebuju-pocit, ze se neco konecne deje 🙂

aktaka
21. kvě 2009

Ardill, chápu, já to mám taky, když se něco děje, tak jsem spokojená 🙂

holky, tady je dneska gratulovací den - pořád někdo něco slaví 🙂
beru to jako pokyn k odchodu domů 😀

siki26
21. kvě 2009

A kdo co slaví? Já chci taky 😀

aktaka
22. kvě 2009

ahoj holky
jak je při pátečku?

Siki, nějaké nepodstatné věci se tu slavily, jako narozeniny a tak 😀

siki26
22. kvě 2009

Ahojky,

jj, tak to chápu, to je opravdu nepodstatný 😉

Dnes jsem byla v Iscare a vše dopadlo dobře. Ultrazvuk od Turkové mě sice nebolel, ale už jsem zažila i příjemnější. Jinak do Itálie jedu, juhůůůů 😵

aktaka
22. kvě 2009

Siki, super zprávy!!
já to říkala, že s tou itálií nebude problém 🙂

a taky jsem říkala, že Turková neumí udělat normální utz 😠

siki26
22. kvě 2009

Když jsem jezdila do Brna, tak tam byl jeden doktor a u něj mi skoro vyhrkly slzy, když mi dělal ultrazvuk. tak jsem se druhého bála, ten mi dělala jiná doktorka a bylo to v pohodě. To musejí být tak suroví? 😠

A co je u tebe nového? nějaké změny? kdy vůbec testuješ?