Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
25. bře 2010

ahoj holky

Lentilko, je mi moc líto 😔 ale jak píšou holky, nejlepší je asi se vyřvat, udělat tlustou čáru a jít dál

jinak gratuluji všem pozitivním testům, hezky jste se tu holky (i v iscaru 🙂 ) sešly 🙂

a musím vám napsat, co se mi včera stalo. vyrazila jsem si za kámoškou do pardubic a při cestě zpátky mě chytl nějaký posel nebo co to bylo. jenže to netrvalo pár vteřin nebo minut, ale asi hodinu v kuse. takže jsem se skoro celou cestu domů svíjela za volantem, bolest ukrutná, šlo mi to i do zad, takže opravdu zážitek z vůně. auto jsem tlačila i očima, abych už byla doma. a jak jsem vylezla z auta, tak to přešlo. no ale každpádně sama už asi nikam nejezdím 🙄

madlinka
25. bře 2010

Ahoj holky,

Dandy uppřímnou soustrast ☹ , je mi to líto.........a k těm testům......má testovací čáraka nenaskakovala ani do 5 minut, ale až tak kolem 10-15 minut a test sílil až tak obden, prý hcg stoupá výrazněji ne každý den, ale obden.....

madlinka
25. bře 2010

Lentilko kočko to mě moc mrzí ☹ , vyplakej se, nadechni a nachystej se na další pokus.....jednou to prostě vyjde!!!!!!!!!

danda78
25. bře 2010

ahoj holky,
akty tak už na sebe dávej pozor, sice máš ještě čas, ale už to můžeš teoreticky přijít kdykoliv....
já testuji už od pondělí, to bylo 9.den od ET jelikož jsem pořád špinila,tak jsem si udělala test takhle brzy a ty čárky od té doby mi příjdou skoro pořád stejné, možná nepatrně tlustší jsou,ale opravdu jen malinko....
vím,že hcg stoupá tak obden, proto jsem si myslela že už to bude trošku lepší,ale nic moc...
no co, už to nebudu řešit, zítra se to rozsekne, stejně to moc neovlivním... ale prsa mě teda bolí fest a občas píchne v podbřišku...
nebojte, zítra dám hned jak budu něco vědět echo, i kdyby to bylo dobré i kdyby to náhodou nedopadlo,tak určitě písnu..
ivčo, tobě jelikož se zítra neuvidíme, tak přeji,ať máš krásnou hodnotu hcg a odpolko taky hned napiš, ať na to nejsem sama a můžeme snad porovnávat.....
přeji pěkné odpoledne...
D.

danda78
25. bře 2010

madli, koukala jsem ti do albumu, to jsi dělala mamatest že?? já je mám taky, tak jsem to porovnala s těma mýma // a mám je dneska jako ty asi ten 10.nebo 11.den, já jsem dnes 12.den od ET,tak snad ok..
ono se to špatně srovnání, když to není vedle sebe ve skutečnosti,ale hlavní asi je že tam jsou a nemizí...
jinak mně taky příjde,že ta druhá čárka se tam začne objevovat až tak za 4-5minut a pořádně zesílí až tak za 10minut...
no jsou to nervy,ale už jen dnešek a zítra bude rozhodnuto...
D.

danda78
25. bře 2010

a čím víc se pije tím víc se ta moč ředí, takže je lepší pít nebo ne?? aby to bylo průkaznější...

elana
25. bře 2010

Ahojky🙂

Akti, nojo, už se to blíží...pomalu, ale jistě🙂 Hlavně že jsi dojela.

Gratuluju všem třem novým těhulkám 😵 někdo se tu ptal na tu kontrolu po krvi, tak mně objenali na uzv až za tři týdny (to jsem měla být 7+3) a bylo to pozdě, mimoděložní mi prasklo dřív, v 6+1...takže já po svý zkušenosti bych dneska šla už dřív, i kdyby nemělo být ještě nic vidět konkrétního...ale oni zkušený doktoři poznají to projasnění sliznice ještě dřív, než je vidět dutinka, natož dutinka s embryem.

Dandi, mělo by se pít míň, proto je nejlepší testovat z první ranní moči, která je nejkoncentrovanější. Později už je to jedno, ale tyhle časný záchyty těhu jsou fakt lepší dělat ráno a nenapitá.

aktaka
26. bře 2010

ahoj holky

já nechci, aby se nic blížilo, dřív jak v termínu vylézt nesmí 😅 😀

holky, fakt ty čárky tak nezkoumejte, to nemá cenu. já měla pokaždé jinak tlustou i tu kontrolní. a pak se stačí jeden den víc napít a už to může být znát.
a odpoledne čekám na ty závratné hcg hodnoty 🙂

jinak já byla na prvním utz 7+5tt, zvou si tři týdny po krvi

madlinka
26. bře 2010

Dandy ano, měla jsem mamatesty.......a ta testovací čárka se mi malinko objevila kolem těch 5 minut, ale zesílila do finální podoby až za hodně dlouho....třeba 15-20 minut nebo až když zaschnul úplně.......když mi dělali mamatest v Iscaru, tak jak se tam po chvilce začal objevovat stíneček, tak sestra ani nečekala jak se zabarví, hned ho vyhodila s tím že je to pozitivní, pogratulovala k těhotenství a pak mi šla brát krev na hcg.....

madlinka
26. bře 2010

Jo a právě nám montuj vrata do garáže 😀 😀 😀 , poslední velkej zásah 😀 😀 😀 , budu je mít na dálkáč, to bude pohodička.........

baraf
26. bře 2010

ahoj všem,

je krásně, tak si všechny užíváte slunička,co?

Holky testovatelky, jsem zvědavá na vaše hodnoty!

danda78
26. bře 2010

ahoj holky,
tak je to pravda... jsem těhotná.... 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉
hodnota hcg je 112jednotek což je prý ok, těhotenství berou od 50j. a jako prosperující od 100 takže vše ok...
na ultrazvuk se mám objednat až za 3 týdny...
a co ty ivčo???
jak jsi dopadla?? jsem celá napnutá...

elana
26. bře 2010

Ahoj, Dandi gratulace veliká, super. Tak hlavně ať hezky roste a Ty s ním🙂

Ještě někdo šel dneska na krev? 😕

danda78
26. bře 2010

jo jo ivča,ale stále se nehlásí,taky se už nemůžu dočkat, jakou bude mít hodnotu...
a norisek jde v pondělí,tak už se taky těším na dobré zprávy...
a jinak holky co myslíte - 112 hcg 13.den od Et to vypadá spíš na 1 mimčo co??
vím,že každá to má jinak a dle hodnoty hcg se to nedá tak úplně soudit,ale stejně...už přece jen máte víc zkušeností..
díky za info..
D.

danda78
26. bře 2010

jo a ještě jsem se chtěla zeptat.. beru ten utrogestan, stále mám brát 2-2-2 a ještě kyselinu listovou, to je ok,ale ještě mám 1/2 prednisonu... a ten prý není zrovna nejlepší, nevíte na co je??
já jen že moje sestra,která je študovaná v oboru zdravotnictví říkala,že ať ho klidně vysadím,že to není pro dítě ideální...a že tím ničemu neublížím,ale mám strach... ať to nedopadne špatně
možná zkusím ještě zavolat primářovi a zeptat se přímo jeho, přece jenom mi dělal OPV i ET a ví o tom všem hodně..
tak ještě jednou díky kdo jste na mě myslely a ode dneška jen samé dobré zprávy, protože když už to vyšlo i nám,tak zázraky se dějí..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
jo ještě jsem zapomněla, kromě těch 14 embryí co nám zamrazili hned 1.den, máme ještě další 3 embrya po 5.denní PK ve stádiu blastocyst, takže celkem 17 embryjek ke KETu a případnému sourozenci..
jde vidět, že tento cyklus byl asi opravdu jiný, protože jsem měla 24 vajíček (to je normálka u mě),ale 23 se jich oplodnilo - to už hooodně dobrý a z toho 19 jich vydrželo...
takže jen 5 bylo nepoužitelných, což je super výkon...
to mi ani nebude vadit teď doplatit skoro těch 20tisíc co mi dnes řekli na recepci.. 😀 😀 😀

aktaka
26. bře 2010

Dandi, tak gratulace těhuli 😵

s těmi hodnotami hcg, ono je těžké to posuzovat, každý to má úplně jinak a ty rozestupy jsou hodně velké. já měla 19.dpo téměr 2tis jednotek, ale měla jsem v té době prosperující dvojčata

s prednisonem neporadím, nemám zkušenost. ale asi by bylo lepší s někým se poradit než ho vysadíš, přeci jen je nějaký důvod, proč ti ho dali. já vím jen, že utlumuje vlastní obranyschopnost, tzn. brání embryo, aby ho tělo matky nenapadlo jak nějakého vetřelce 🙂

elana
26. bře 2010

Dandi, Prednison (v těch dávkách, jaký se dávají u IVF opravdu jen mírně) tlumí imunitní reakci těla na embryo, aby ho nevypudilo. Dává se proto, že embryo v břiše "nevznikne", ale je tam náhle vloženo, a protože jeho antigenní skladba je úplně jiná, než matčina, tak některý citlivý organizmus by mohl zavelet k boji a embryjko zahubit. Jelikož se neví, která z nás je citlivá, tak se raději nasazuje preventivně. My jsme ho u IVF neměli, myslím že Tys ho dostala proto, že přece jen to otěhotnění u Tebe není samozřejmá záležitost, měla jsi dost neúspěšných transferů, tak se jistí. Je to naprosto ok postup, u KETu bere Prednison skoro každá.

ivca81
26. bře 2010

Ahojky holky,
já jsem běhala po městě a byla jsem u kadeřnice nějaká nestíhačka, tak jsem volala až v 17,to jsem se nemohla dovolat a pak mi volala rovnou sestřička 🙂
tak jsem taky těhulka, ale pěkně mi vyrazila dech hodnota hcg mám 1034, co si o tom myslíte? 🙂

elana
26. bře 2010

Ivčo, že je to super hodnota 😵 a víc si myslet je zatím brzo🙂

ivca81
26. bře 2010

Dandi, moc moc gratuluju, to je úplně úžasný, jsme prostě holky šikovný. Škoda, že nebylo ráno víc času pokecat. Už máš termín UTZ? Já jdu 16.4. tak jsem zvědavá kolik bobíku tam bude, jestli už to bude tedy vidět 🙂

danda78
26. bře 2010

ahoj ivčo,
no konečně, už jsem se nemohla dočkat..
ty jo, 1034 😀 😀 😀 to vypadá opravdu hned na 1.pokus a hned dvojčátka.... 🙂 🙂 🙂
to já se můžu jít se svojí hodnotou 112 zahrabat.. 😲 😲
jinak ultrazvuk mám taky 16.4. v 8.40 tak se tam třeba zase potkáme, prostě na sebe máme štěstí a asi je to dobře, zatím to funguje...
těším se na další zprávy..
hezký večer
D.

ivca81
26. bře 2010

Ahojky Dandi,
já jdu 16.4. v 8:00 chtěla jsem totiž přímo k Dr.Mrázkovi a počítám, že ty jdeš taky k němu, tak se tam určitě potkáme 🙂
HCG 112j. je pěkná hodnota po tolika letech snažení je super, že to vyšlo ne? Mám z toho velkou radost, po tom čím sis prošla si to opravdu zasloužíš 🙂
každopádně jsem zvědavá na UTZ kolik jich tam bude, myslím, že napoprvé by mi klidně stačil 1prcek, uvidíme necháme se překvapit....tak krásný večer, věřím, že dneska se nám bude krásně usínat

baraf
26. bře 2010

tak gratulace oběma těhulkám!!!!!!

danda78
26. bře 2010

tak to je paráda ivčo, jo to se tam určitě zase potkáme...
ano, jdu k Mrázkovi, já k nikomu jinému nechodím, jen když to je opravdu akutní..
baraf, eleno, akty,ivčo díky moc za gratulace, snad je to dostačující ta hodnota a bude se jen zvyšovat..
paní z kineziologie i kartářka mi předpověděli 1 mimčo teď - kluka a druhé pak později,ale ne zase tak moc.. prostě budu mít 2 děti docela rychle za sebou, jo a taky ta paní z kineziologie říkala,že budu mít doma asi dalšího střelce (přítel je taky střelec),tak že by se fakt trefila a ono to nějak fungovalo??
já na to snad začnu i věřit...
teď už věřím všemu...
pěkný večer

katrin32
26. bře 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jaký je ten dr.Mrázek, půjdu na druhé IVF a zatím jsem chodila k dr. Turkové, tak nevím, jestli by byl dr. Mrázek lepší, zatím jsem u něj nikdy nebyla. díky

ivca81
27. bře 2010

Ahoj Katrin, já jsem vystřídala v Iscare všechny 4 doktory a s Dr. Mrázkem teda spokojenost největší, ale samozřejmě je to zřejmě ovlivněné i tím, že byl u všeho podstatného(absolvovala jsem u něj převážnou část stimulace a dělal mi ET) a teď jsem těhu 🙂 ale třeba OPV mi dělala Anuška a byla taky super a holky tady si jí moc chválí 🙂

madlinka
27. bře 2010

Gratulujůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů těhule!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jé já mám z vás takovou radost!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Holky s těma hodnotama hcg nemůžete určit jedno nebo dvě mimi........já šla na krev 12 den po KET a měla jsem 459 a čekám dvojčátka, kamarádka šla taky 12 den po KET, čeká jedno mimi a měla hodnotu přes 1 700 !!!!!

danda78
27. bře 2010

ahoj díky za info...
jo já jsem s Mrázkem spokojená,ale byla jsem párkrát i u Anušky a ta je taky ok,jen ta Turková mi moc nesedí. A Hulvert ?? Jo ten je v pohodě..
Pokud to jde, snažím se chodit k primářovi,ale ten tam taky pokaždé není a nebo je ale hooodně brzy,tak musím vstávat ve 3 ráno abych se tam na 7 dostala...
ty hodnoty zase tak moc neřeším,já jen že jsem byla 13.den od ET a hodnota 111,5j.mi nepřišla nijak vysoká po 5 denní PK,a pak když napsala Ivča, že má přes 1000,tak to mě dostalo...
sestřička to nebrala, že by mělo být něco v nepořádku,úplně v pohodě, prý¨ano, gratuluju,jste těhotná... a na utz za 3 týdny..
ale asi si zajdu mezitím ještě na krev tady u nás, pokud ji berou, zda to stoupá jen tak pro klid duše a taky mám doma ještě 3 testíky, tak ty asi taky vyzkouším...
přeji pěkný víkend, u nás jako na apríla, chvíli prší, chvíli svítí sluníčko...
zítra večer se vrací přítel z hor, tak se moooooc těším... 😉 😉 😉
a v pondělí nás čeká ten pohřeb a běhání po FÚ... 😖 😖 ☹ ☹ ☹

ivca81
27. bře 2010

Ahojky holky,
u nás je teda teď momentálně krásně slunečno 🙂 díky za ty info o těch hodnotách, tak uvidíme na UTZ. Jen jsem se děsila, že mám tu hodnotu nějakou divně vysokou a Dandi ptala jsem se sestřičky a ona říkala, že tu hodnotu teď zatím vůbec neřešit, že je podstatný, aby byla v počátku nad 50j a víc nechat prostě až na UTZ, takže super 111,5j je parádní 🙂

danda78
27. bře 2010

ahoj ivčo,
vidíš ty ses jí včera ptala, zda ji nemáš moc vysokou a já zase zda není nějak moc nízká na 13.den od ET.... 😉 😉 😉
ty z nás asi musí být hotové,ale ony jsou zvyklé...
ok, nebudu to tak zkoumat a raději ani nic hledat na netu, vím že každá to má jinak,ale pokud bude čas,tak si asi na konci příštího týdne zajdu na utz zda to stoupá,a ty testy, to je tutovka, ale ne jako teď každý den, možná v pondělí, pak ke konci týdne....a pak už by to mělo být jasné....
tak užívejte víkendu a brzo ahoj..
D.