Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sonka.77
7. dub 2010

Garp, tak to jsem stejná, jsem rozená optimistka a pohodářka, ale to nevydařené IVF mi teda dalo ťafku (možná právě pro ten můj přehnaný optimismus). S tím jsem prostě nepočítala.

No tak to je teda hodně peněz! To je drsný.

Já mám neprůchodné vejcovody a 2. IVF bysme měli začít cca za 14 dní.

garp776
7. dub 2010

no tak teď budeme muset trochu v tom optimismu polevit a nasadit pesimistické tváře! Půjde to ale z tuha...no pár nevydařených IVF a jsem pesimistou do konce života! A vejcovody ti ponechali? Nedělají třeba nějakou neplechu při uhnízďování mimísů?

sonka.77
7. dub 2010

Tak teď mi to sežralo docela dlouhý příspěvek. 😠 😠 😠

garp776
7. dub 2010

..no jo doba oběda je doba oběda! Tak hezky piš znova a hlavně všechno..jsem teď lačná po informacích a kontaktu se stejně postiženými pesimisty-začátečníky.

sonka.77
7. dub 2010

Garp, vejcovody mám, dr. říkal, že je teoretická šance, že se otevřou. Mám je jinak zdravé, oni dělají neplechu jen když jsou hodně poškozené nebo je v nich tekutina.

Garp nebuď pesimistka, jen realistka. 🙂 🙂

Těch 12 tis. se platí na ICSI, PK, mražení a podobně. Nám vrátili vše, nic jsme nevyužili.

sonka.77
7. dub 2010

Jsem to teda trochu zkrátila. 🙂

garp776
7. dub 2010

..teď jsem si četla tvůj blog..taky mi našli na laparoskopii malá ložiska endometriozy a odstranili malou cystu, ale ta byla ze zárodečných buněk.. proč jste neměli pk?

sonka.77
7. dub 2010

Garp a ty už teda doma jedno dítko máš?

sonka.77
7. dub 2010

Protože jsme měli slabá embrya a tak mi je radši dali hned po třech dnech, PK by asi nepřežili.

garp776
7. dub 2010

jj, mám chlapečka z předešlého manželství, teď v létě mu bude 6. Zaplaťpánbů za něho, je to zlatíčko, strašně empatické..pořád se mě ptá, jak mi je a jestli nejsem smutná...všechno ví..děti jsou hrozně vnímavé , 100x víc než dospěláci. Jinak s ním jsem otěhotněla hned první cyklus po svatbě..proto jsem si myslela, že IUI zvládnou levou zadní hned na poprvé..no asi jsem už stará koza(34) a ještě k tomu nerealisticky optimistická..

sonka.77
7. dub 2010

Garp a chtěli ti tu endometriózu nějak léčit? Mě původně řekli v nemocnici po lapace, že budu půl roku brát léky. Já jim řekla, že bych radši co nejdřív otěhotněla přes IVF no a pak už se to nikdy neřešilo.

garp776
7. dub 2010

to je děs..takže u IVF hrozí: 1. před IVF může být cysta 2. nereagovaní na stimulaci 3. přehnaná stimulace 4. žádná vajíčka. 5. neoplodnění vajíček 6. embrya se nevyvíjejí 7. embrya se neuchytí. BEZVA, už se nemůžu IVF dočkat...

sonka.77
7. dub 2010

Garp, jsem jen o rok mladší. 😀

sonka.77
7. dub 2010

Garp, takhle jsem to fakt nemyslela. 😀 😀 😀

Pěkně ti dají do bříška embryjka a pak děj se vůle přírody, buď to klapne nebo ne. 😉 Není důvod, aby vám to hned na poprvé nevyšlo, stejně jako nic neznamená, pokud to zrovna nevyjde.

garp776
7. dub 2010

Také mi to řekli, byla jsem v Gyn Centru v Hloubětíně. Koukala jsem jak puk, myslela jsem si, že se asi spletli, že já 100% zdravá samice můžu mít endometriozu. Tak jsem hned volala Turkové a ona mne uklidnila, že to tak horké nebude..že hormonální léčba není vůbec nutná a hlavně, že vůbec nic v našem případě neřeší.že se stejně po dobrání léků vrací zpět a je neléčitelná..že je lepší rovnou skočit do oplodňovacího režimu.. Jo a jen poznamenala, že může trochu snížit naděje na úspěšnost IUI..

sonka.77
7. dub 2010

Já si to myslím taky, že když to není celé prorostlé, tak to nevadí, určitě to má spousta žen, které ale na laparku nejdou, protože jsou ok. Mě jen přijde vtipná jedna věc, že možnou příčinou endošky je vracení menstruační krve přes vejcovody do dutiny břišní, ale co já, když mám ty vejcovody neprůchodné. Jak jsem k ní teda přišla??? 😀

Jak je to dlouho cos byla na laparce?

garp776
7. dub 2010

..no to máš pravdu s těmi vejcovody! ptala si se na to? Na laparce jsem byla v lednu. Od té doby nepoužívám žádné tampony! Jinak o endošce si myslím to samé..pokud není nijak brutální, tak se s ní otěhotnět dá ( i když to výjde na víc peněz.. 😀 )

sonka.77
7. dub 2010

Ne nikdy jsem se neptala, oni vlastně nevědí z čeho endoška je a tohle je jen nejpravděpodobnější teorie. U mě teda neplatí. 😀

Tampony taky nepoužívám, ale asi rok jsem používala Mooncup a byla jsem spokojená. Ale teď s těma všema vyšetřeníma a lítáním po doktorech jsem se radši vrátila ke klasice, ale po případném porodu bych ten mooncup zase chtěla.

garp776
7. dub 2010

..a jak jsi teď měla tu cystu..byla taky hemorargická? bolela tě nějak? Odešla sama s MS?

sonka.77
7. dub 2010

Garp, myslím, že to byla zas hemoragická, ale úplně jistě to nevím, dr. řekla jen cysta, ale já to viděla na UTZ a vypadalo to úplně stejně, jako loni ta hemoragická, tak myslím, že byla. Jo nakonec odešla sama, ale já proto taky všechno udělala. 🙂 Trochu mě popichovalo na pravé straně, ale nic velkýho.

garp776
7. dub 2010

...no mne totiž taky někdy dost píchá na pravé straně, včera když jsem byla u Anušky, tak mi ale nic neříkala. Myslíž, že kdybych tam měla cystu, tak by mi to řekla? Co si dělala proto, aby ti cysta odešla sama?

aktaka
7. dub 2010

teda zensky,clovek si odskoci na jidlo a tady zatim diskuze jak blazen 🙂 mala loziska endosky jsem mela taky,ale pry uz zajizvene,tak se musela vylecit sama ci co. Soni s mooncupem tedy spokojenost? Ja bych ho chtela po porodu zkusit. Taky jsem vzdycky pouzivala tampony,ale po laparce presla na vlozky,moc jsem si tedy na ne nezvykla

garp776
7. dub 2010

aho aktako,

mooncup mám také, ale hodí se mi spíš na domácí používání..v práci se mi zdá dost krkolomné ho vymývat po použítí..jinak je ok

baraf
7. dub 2010

nazdárek všem!

teda tady se kecá 😀

Garp-jak píše Akty-zkus se trošku nad všechny ty problémy povznést.... a hlavně se nenech nervovat rodinou, ty za tohle přeci nemůžeš, tak nač ještě takové nervy? ale jinak držím palce,moc!

Akty-tak co prsenky, máš? 😝

sonka.77
7. dub 2010

Garp neboj, Anuška by ti určitě řekla, kdybys měla cystu. To oni před IVF řeší. No já brala měsíc antikoncepci, brala jsem thyamin, čínský bylinky a možná hlavně přišla s psycholožkou na jeden problém z minulosti, jak se říká, cysty jsou odrazem nějakých starých nevyřešených problémů. Tak jsem je vyřešila a to vše dohromady mělo za výsledek, že cysta je fuč. 🙂

Akti, jo mooncup byl moc fajn, je to trochu krkolomné, ale ekologické, pohodlné a levné. Tak zkus. 🙂

ivca81
7. dub 2010

Sonka, u mě s tím přeskočením IUI to bylo zvláštní, byla jsem totiž před zahájením stimulace u Dr.Hulverta a s tim jsem se tedy dohodla na IUI a pak další návštěva byla u Dr.Turkové, která mi řekla, že tam je malá reakce a tedy zvýšila hned dávky Menopuru a moc mi k tomu neřekla
3.návštěvu jsem absolvovala u Dr. Mrázka a ten se podivoval proč jsme rovnou stimulovali na IVF, proč jsem nechtěla vyzkoušet nejdřív IUI a že těch folikulů je tam moc, že teď to IUI prostě udělat nelze, že to IUI u mě v kartě je škrtnuté a je tam přepsané na IVF, tak prostě nevím kde se stala chyba, možná jen neodhadli jak budu reagovat, fakt nevím......každopádně jsem z toho tehdy byla pěkně rozhozená.....
Menopur jsem měla opravdu kvůli anovulačním cyklům, mám totiž PCO :(

zlatonka123
7. dub 2010

Ahoj holky,

taky chodíme do ISCARE. Poprvé jsme šli k Apolináři a tam se nám nelíbilo. Přístup hrozný a 4 měsíce se nic nedělo. Tak jsem zkusili toto. Musím říct, že všici jsou tam moc příjemní. Pan pan primář tak ostatní doktoři. Díky nim jsem během 2 měsíců podstoupila IUI 26.3.2010 🙂 takže mě zítra čeká test 🙂 moc šancí tomu nedávámne, abychom nebyli zklamaní, ale kéž by se zadařilo 🙂 jen nevím, kolik pokusí IUI zkusíme, než budeme muset na IVF. Nevím, jak dlouho vydržíme takový stres. A ty injekce, taky nic moc ☹ nějak mi to nedělá dobře. Taky jste měly křeče? Píchala jsem si Fostimon ve dvojitých dávkách a před IUI Ovitrelle. Poraďte pls 🙂

sonka.77
7. dub 2010

Ivco, no jednu výhodu to mělo, nestihla ses před IVF nervovat. 🙂 Ale je mi fakt divný, že takhle narychlo změní něco, co bylo dohodnuto s druhým lékařem. Ale na druhou stranu, jsi těhule, tak teda měla pravdu! 😉

garp776
7. dub 2010

...sonka...to s tou cystou a staré nevyřešené problémy jsem už někde taky slyšela...tak to jsi zabila 2 mouchy jednou ranou! staré problémy fuč i s cystou 😎
...ivca...no to je asi hlavní problém střídání doktorů v carech...jelikož se nestará jen jeden, tak si nic nepomatují a berou v úvahu jen zápisy ...mě taky trochu Turková naštvala, byla jsem s ní domluvená na IVF už na březen a ona mi papíry na pojišťovnu vůbec neposlala...vím, že měsíc nehraje roli...ale i tak mi někdy příjde, že v tom mají trochu hokej. Minule se mě Anuška zeptala, jestli je to moje první IUI..přitom ze zápisu přece musela vědět, že jdu už na 3..No ale jinak jsou všichni moc fajn, jsem ráda, že jsem si vybrala Iscare...dá se říct, že tam jde vše velmi rychle.

sonka.77
7. dub 2010

Ahoj zlatonko! Vítej u nás. 🙂 Tak ať to zítra dobře dopadne, držím palce. 🙂 Já měla Fostimon ve trojitých dávkách a nic mi nebylo, jen mě bolel celý zadek. 🙂