Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

zlatonka123
7. dub 2010

Ahoj sonko.77 🙂 děkuju 🙂 píchala sis ho do zadku? Já měla do břicha ☹ manžel napřed říkal, že to udělá, ale když to viděl tak raději odešel 😀 no nevím, snad to vyjde.

garp776
7. dub 2010

ahoj zlatonko, taky moc držím palce!!

ivca81
7. dub 2010

JJ to je pravda, než jsem se rozkoukala už jsem byla na OPU a ET, takže možná to mělo i své plus, kdyby to nedopadlo, tak mě to asi mrzí víc
přiznám se, že mě to tehdy tak překvapilo, že jdu rovnou na IVF, že jsem ani neměla sílu se pídit po tom, kde vznikl ten informační šum a teď už je to vlastně jedno, ještě uvidíme co příští týden UTZ 🙂

zlatonka123
7. dub 2010

Děkuju garp776 🙂 ivca81 budu ti držet palečky 🙂

ivca81
7. dub 2010

mě Turková tak nějak asi nesedla, dokonce poslední kontrolu před OPU jsem na ní narazila znova a stěžovala jsem si, že mám trošku tlak v břiše a ona hned, že to je OHSS a že k ET nedojde, tak já to samozřejmě doma ořvala, že mi budou muset vše zamrazit a budu muset 2 měsíce čekat než budu moct pokračovat a pak mi samozřejmě při OPU Anuška i primář řekli, že je vše v pohodě i výsledky krve jsou prý v pořádku tak ET normálně za 5 dní proběhl
asi je to prostě tím střídáním doktorů :(
jinak je pravda, že sestřičky a všichni kolem jsou prima a jede to tam jako po dratkách, jsem moc spokojená
zlatonko tak dej zítra vědět jak testík a případně hurá do IVF určitě to brzy vyjde, prostě musí 🙂

sonka.77
7. dub 2010

Zlatonko, jo já měla do zadku, píchala mi ho kamarádka.

Já mám zas jinou zkušenost. Šla jsem k Anušce na kontrolu, a pak jsem jela pro léky na IVF, ale Anušku skolila nějaká nemoc, tak jsem byla u Turkové a ta přesně věděla proč tam jsem, jenže mi našla tu cystu. A pak jsem zas byla u Anušky a ona hnedka jestli tam cysta ještě je. Takže věděly. 🙂

zlatonka123
7. dub 2010

no mě trochu zmátlo, že mi primář řekl, že bych mohl mít neprůchodné vejcovody a že se uvidí. Pak mi napsal Fostimon a na další KO jsem se dostala k Anušce. Ta mi napsala další a pak ještě další a najednou mě objednala na IUI 🙂 jsem trochu zmatená, tak doufám, že to nebylo zbytečné. Je fakt, že Turková je trošku studená, byla jsem u ní jednou a pak jen u Anušky 🙂

garp776
7. dub 2010

..zlatonko s těmi neprůchodnými vejcovody je to zvláštní..z čeho tak usoudil? máš laparoskopii? Myslela jsem, že v Iscare posílají před IUI každého na laparoskopii nejdříve.

sonka.77
7. dub 2010

Zlatonko, pokud holka nemá potvrzené neprůchodné vejcovody, tak je určitě dobrá volba napřed zkusit IUI. Takže zkus a když to nevyjde, tak na IVF můžeš vždycky.

zlatonka123
7. dub 2010

No právě že o tom mluvil primář a pak Anuška rozhodla o IUI. Jenže to bylo tak rychlé, že mě nenapadlo se na to zeptat. Laparoskopii nedělali, nakonec bylo rovnou IUI. Až tam půjdu, tak se budu muset zeptat. Nějak se v tom ztrácím.

ivca81
7. dub 2010

je pravda, že já jsem se taky na laparoskopii ptala, jestli mi jí neudělají před IUI a prý není důvod, že se uvidí jak budu reagovat a jak to vše proběhne, prý jsem mladá a nevidí důvod k laparoskopii, tak nevím, jestli podle UTZ prostě poznají, že to vypadá vše v pohodě
takyjsem to moc nechápala, protože jsem četla v jiných diskusích, že laparoskopii v některých centrech před IVF dělají automaticky.....

aktaka
7. dub 2010

tak jsem se dotřepala po celém dni domů
obávám se, že se to neobešlo bez následků, jak jsem se teď převlékala, přišlo mi, že mi nějak kleskl pupek 🙄

Baruš, prsenku jsem koupila jednu, plácla jsem se přes kapsu, že abych měla jednu lepší mezi lidi, tak jsem koupila v triumphu za 750 🙄

ad laparoskopie - podle mě z utz rozhodně nepoznají, jeslti je něco ok. soudí podle mě jen podle pravidelnosti cyklů a věku. což jsou ukazatele na prd, co si budeme povídat. mě tedy na laparku poslali, ale to byla ještě v iscaru Langerová

zlatonka123
8. dub 2010

Ahoj holčičky,

tak ráno testík dopadl špatně ☹ jsem z toho trochu přešlá, i když jsem si říkala, že si to nesmím připouštět. Tak zavolám sestřičkám a poptám se, co teď 🙂 jsem zvědavá, jestli bude další IUI, nebo se pro laparoskopii rozhodnou... Cyklus jsem měla po vysazení anti. nepravidelný a srovnal mi ho až Utrogestan. Chjo... dnes nebude dobrý den 🙂 co je u Vás nového?

aktaka
8. dub 2010

Zlatonko, hlavu vzhůru. to iui, to je taková hra na náhodou, šance máš jak při normálním styku, akorát kdyby byl problém třeba s alergií na sperma, tak tím se to dá obejít. máte za sebou teprve první? já bych jich pár vyzkoušela, pro klid duše. my byli na třech

zlatonka123
8. dub 2010

Vím aktako, kamarádka říkala, že poprvé je to nápor na nervy a pak už tobudu brát jinak. Jj, je to první. A Vám se to povedlo z IUI? 🙂 už to máš taky za pár 🙂

aktaka
8. dub 2010

Zlati nám se povedlo až ivf. já ty iui brala jen jako takový cvičák na ivf 😀 ale byla jsem ráda, že jsem to podstoupila, pro klid duše, co kdyby náhodou

zlatonka123
8. dub 2010

Aha 🙂 tak to jo. No taky se tomu nevyhneme, uvidíme jak dlouho mě nechají zkoušet IUI 😀

aktaka
8. dub 2010

nechat by vás měli tak dlouho jak budete chtít. rozhodně bych se nenechala do ničeho natlačit

zlatonka123
8. dub 2010

Anuška mi říkala, že IUI zkoušejí tak 3-4 x. Pak už to nemá smysl a přistupuje se k IVF. Přijde mi to docela logické 🙂

aktaka
8. dub 2010

jj, my měli taky 3x
tak uvidíte, nikde není psáno, že by zrovna vám nemělo vyjít 🙂

garp776
8. dub 2010

ahoj holky,
zlatonko...na laparo radši běž, alespoň budeš vědět, že je všechno ok...kdyby si náhodou měla něco s těmi vejcovody, tak zbytečně s IUI ztrácíš čas. Já jsem nejdřív taky brblala, když mě na laparo Turková posílala, ale opravdu o nic nejde. 2-3 dny v Gyncentru v Hloubětíně a pak pár dní doma(já byla jen 2 dny o víkendu) .
Aktaka...porod už se asi blíží...jak se cítíš? Chodila si na nějaké předporodní kurzy? Do jaké porodnice vlastně půjdeš?
Já dnes u Anušky vyfasovala Gonal, zítra začínám píchat a v uterý první kontrola..

aktaka
8. dub 2010

Garp, nic se neblíží, já si to nepřipouštím 😀
cítím se celkem v pohodě, akorát víc unavená a pupek už překáží. převalovat se na posteli je za trest. taky co chvíli lítám na záchod, ale jinak to jde
na předporodní kurz jdeme za týden a rodit budu v podolí
píchej píche, ať tu máme za měsíc další // 🙂

garp776
8. dub 2010

jo to převalování v posteli si také pamatuju...břicho už pak moc překáží...já rodila v červenci, bylo hrozný vedro a moje maminka mne donutila jít na dlouhou procházku, aby se vše dalo už do pohybu..v tu chvíli jsem jí proklínala, ale určitě to pomohlo..druhý den jsem jela do porodnice. Ale ty máš ještě čas! Krásně ti to vychází...není ani vedro, ale už je krásně na procházky s kočárkem.

aktaka
8. dub 2010

no já jsem ráda, že ten závěr nemám v létě. už jsem začala trochu otékat, vedro je mi beztak pořád, takže být venku 30, tak to jen ležím na posteli a nechám se ovívat 🙂

garp776
8. dub 2010

no tak to máš moc hodného muže...teď si nejsem jistá, čekáš chlapečka?

aktaka
8. dub 2010

Garp, myslím, že by se na mě vyprdl 😀
nene, holku

garp776
8. dub 2010

myslím, že nevyprdl! Ještě si tě užije u porodu. Jéjej, holčička, tu jsem si moc přála jako první dítě..tak to budete mít alespoň doma přesilu.

garp776
8. dub 2010

a co jméno?

aktaka
8. dub 2010

mně to nějak bylo jedno, co to bude. přeci jen po těch peripetiích už jsem to neřešila. manžel samo chtěl kluka, ale těší se i na holku. mu ani nic jiného nezbývá, že jo 😀
jo tak jméno, to je něco, co ještě nemáme. myslím, že si budeme házet kostkou až budu rodit 😀

aktaka
8. dub 2010

korunou, ne kostkou 🙂