Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
22. kvě 2009

no podle mě chlap, když neví, jaké to je, tak nezná míru. ale já mám zatím zkušenost, že chlapi super, sem tam nějaká blbá ženská

nového nic, mám asi všechny vedlejší příznaky z crinonu, které můžu mít, takže žádná sláva 🙄
testit příští sobotu, ale bojim 😖

siki26
22. kvě 2009

Crinone jsem si zaváděla taky, ještě mám 3 krabice doma. Tak doufám, že je budu používat i tentokrát. Přeci jen je docela drahej 😠 Při jeho používání ze mě vycházely hrudky a nevěděla jsem, zda je to ten crinone nebo nějaká mykóza, docela blbý pocit. Ale po neúspěchu to ustalo, takže to byl crinone.

aktaka
22. kvě 2009

jéžíš, Siki, teď jsi mi udělala hroznou radost! 🙂 ne že by mě těšilo cizí neštěstí, ale ze mě včera začaly ty hrudky lézt taky a já jsem z toho celá na nervy, jestli je to mykoza nebo co 😀
tak díky moc, aspoň vím, že to je fakt z toho. blbé je, že mě to tedy i pálí ☹
a ty sis ho platila? já jsem dosala normálně zadarmo, doplácela jsem jen za položku na receptu 😕

siki26
22. kvě 2009

jo tak to si nevzpomínám, jestli mě to pálilo, ale asi ne, protože bych si to nejspíš pamatovala. Myslím, že každej na to reaguje jinak. neboj, podle mě je to k tomu a žádná mykóza nehrozí.
jj, já jsem si ho doplácela a to to měli v té "své" lékárně ještě levnější než normálně. Za 2 balení jsem dávala cca 800kč. Tak to jsi mě teda nakrkla 😠 je vidět, že každý CAR je prostě jiný...

aktaka
22. kvě 2009

tak to je tedy pěkně naprd, jestli to dělají všude jinde 😠
každopádně jim řekni, že ho máš, aby ti ho případně nechali dobrat. je možné, že teď ani moc utroš předepisovat nebudou, prý je ho všude nedostatek...

siki26
22. kvě 2009

I kdyby mi ho předepsali, tak si ho prostě nevyzvednu...S tím počítám 😎
Dneska jsem dokonce viděla v Iscare tu rusku 🙂 bohužel jmenovku neměla 😀 Měla jsem po ní skočit a dokud mi neřekne jméno, tak držet 😀

aktaka
22. kvě 2009

😀 to jsi měla, otázka je, jestli bys jí ho rozuměla 😀 😀

siki26
22. kvě 2009

No tak aspoň zhruba jo ne? 😅 No uvidíme, třeba mě taky jednou čeká...
Příští týden mě čeká předoperační vyšetření kvůli narkóze při odběru vajíček. mám štěstí, že mi ho může udělat mamča, protože nevím, kdy bych obýhala doktory 😒 Nějak nic nestíhám. A dneska mě to tu ale vůbec nebaví 🙄

aktaka
22. kvě 2009

no já taky zhruba vím, že je p...ová 😀 😀

už příští týden? a kdy máš opu? to už tedy stimuluješ? myslela, že zatím čekáš na ms... jestli se mi to zase nějak neplete 🙂
mě to tu taky neba. nejhorší je to vždycky odpoledne. dopoledne makám, ale po obědě už se k žádným výkonům nemůžu dokopat, je to děs se mnou 🙄

siki26
22. kvě 2009

Chtějí to předoperační vyšetření před MS, takže to musím mít někdy během příštího týdne. Jsem cca týden před MS, od pondějí si stříkám Synarel, aby se vytvořilo víc vajíček a 5-tý den MS začínám píchat Gonal.Jo ještě to tak 14dní potrvá ☹
Já tu nemám ani šéfa, takže tím víc se mi nechce nic dělat. kdybych aspoň věděla, že můžu utéct dřív domů. Odvaha ale není, co kdyby nás chtěl šéf náhodou skontrolovat 😒

aktaka
22. kvě 2009

to je fakt, že kdyby ti brali krev, když už do sebe pereš hormony atak, tak to je asi lepší před ms

taky bych zdrhla dřív, ale je tu kolem spousta lidí, nedařilo by se mi proklouznout nepozorovaně 😅 ale aspoň si po práci zaběhnu koupit něco a sebe, snad tedy. mám nějakou slevovou poukázku, tak jí chci využít, ať jí to není líto 😀

siki26
22. kvě 2009

To chce si udělat radost 😀 Já si jí dělám taky docela často. Až si říkám, jestli to nepřeháním 😅

A co plánuješ na víkend? my budeme malovat, takže dnes jdeme nakoupit vše potřebné. Aspoň se zabavím, to čekání na mě už někdy padá...

aktaka
22. kvě 2009

já tak nárazově, někdy si každý týden něco koupím, někdy pár měsíců nic. ale teď na jaře je to horší, to je jasné, všude samé pěkné věcičky ... 🙂

malování nás taky čeká, ale až někdy v létě
my budeme mít zahradnický víkend, musíme sekat, vyplevelit trávu u keříků, chceme zajet do zahradnictví a domluvit si, aby nám udělali nějaký návrh na tu naší mega obří zaradu velikosti terasy 😀
jen doufám, že manžela nenapadne umývat okna, sice by to potřebovala, ale já to nesnáším 😝

aktaka
22. kvě 2009

Siki, z požďoval ti ten crinone ms?

siki26
22. kvě 2009

Tak by je mohl umýt sám, vždyť by ses neměla namáhat 😉 Musíš toho na něj nenápadně hodit co nejvíc...Ono jim to neuškodí 😀
Já si okna musím umýt sama, to mě taky o víkendu čeká. bude to záhul, ale mamča přijde pomoct, tak je to hned veselejší 🙂 Ještě, že ji mám...

aktaka
22. kvě 2009

ale to on by s tím problém neměl. můj muž je trochu uklízecí maniak. vždycky je klid, ale jak ho to chytne, tak se raději klidím 😅 on když uklízí, tak je u toho většinou nasratý jak ďas, tak doufám, že si nevzpomene 😒 🙂

jj, to máš fajn. já si taky neumím představit, že bych je umývala všechna sama. navíc máme ve třech pokojích francouzká, v tom jednom asi 4m široké, takže nic moc tedy 😒

siki26
22. kvě 2009

Tak ty okna ti nezávidím, z toho bych asi umřela 😝
Ale toho uklízecího maniaka ti závidím. Co já bych dala za to, kdyby Honza uklízel. Ale on zase vaří, takže už bych asi chtěla moc. Musím taky dělat něco já 😅
Tak jsem to riskla a zeptala se šéfa, jestli můžeme dřív domů a můžeme 😀 Takže mažu tak kolem 16h

aktaka
22. kvě 2009

já ti zase závidím to vaření. manžel nevaří vůbec, tak max čaj, občas by se mi líbilo nechat ho něco ukuchtit. ale zase já aspoň nemusím vařit v týdnu, jen o víkendu, protože nemá rád teplé večeře, tak to je fajn

se máš, já jdu "až" v půl páté 🙂

Siki, z požďoval ti ten crinone ms?

siki26
22. kvě 2009

nespozdil. Dostala jsem to snad o 2 dny dřív. V úterý jsem měla testovat, to bylo přesně 14dní od transferu a v neděli jsem to dostala.
MS se mi spozdila, když jsem si stříkala Synarel. Takže počítám, že se mi zpozdí i teď.

aktaka
22. kvě 2009

tak uvidíme, co to udělá se mnou, ale byla bych ráda, kdyby taky nezpozdil, aby se mi moc neprotáhl cyklus

siki26
22. kvě 2009

No ale ty už to stejně nedostaneš, protože objevíš // 😉 A jak míváš cyklus dlouhý?

aktaka
22. kvě 2009

no jasně, hned na první iui, to by byl hodně zázrak 😀

většinou 28-30 dní, ale mívám pozdější ovu (většinou 18dc) a krátši luteální fázi (10-12dní). a kdyby mi ten crinone zpozdil ms, tak by se mi protáhne min o 2-4 dny (to za předpokladu, že bych to dostala hned jak ho vysadím)

siki26
22. kvě 2009

Koukám, že to máš dobře spočítaný 🙂 Já ani nevím, kdy mám ovu a ani tu LF. Nikdy jsem si to neměřila...Cyklus mám taky 28-30dní, ale třeba minulý měsíc to bylo 26. Dokud jsem nezačala brát prášky na vysoký prolaktin, tak jsem podle MS mohla nařizovat hodinky. Teď to dostanu jednou tak a jednou tak 😠

aktaka
22. kvě 2009

jj, já jsem si pár měsíců měřila bt. ale já to na sobě poznám i bez měření. a poslední dobou se mi to srovnalo, že fakt mám ovu pořád stejný den, jen sem tam se mi protáhne/zkrátí luteální fáze

ono je ale někdy lepší nevědět, já jsem s tím měřením nakonec sekla, protože mě to akorát stresovalo. pořád jsem se pozorovala a počítala, teď by se mělo uhnizďovat, klesla teplota neklesla, co to znamená, znamená to vůbec něco...? děs

to si člověk myslí, že mu nic není, pak si ho vezmou doktoři do parády a je vystaráno, co?

já jsem třeba někdy ve čtrnácti chodila na nedokrinologii, cpali do mě prášky, že mám zvětšenou šž. pak jsem si sama asi po dvou měsících naordinovala, že už je prostě brát nebudu a nebudu tam ani chodit. no a te´d, když mi brali krev v caru, tak samo šž úplně v pohodě. tzn. že jsem je tenkrát brala úplně zbytečně 😒

siki26
22. kvě 2009

Tak právě jsem napsala sloh a vypadl díky tomu slejváku internet 😠 Tak znovu...

Já jsem taky měla při jednom odběru horší šž, ale při druhém a vlastně i všech ostatních už byla v poho. Mě zlobil ten prolaktin. zabraňuje vývoji embria. A jelikož jsem ho při 1.pokusu neměla ještě srovnanej (nechápu, že i přesto mi IVF udělali, v té době jsem ještě nevěděla, že to vadí), tak si myslím, že to na neúspěchu mělo svůj podíl. Teď už to snad bude lepší...

Jsem možná hlupák, ale co je ta luteální fáze? 😅

aktaka
22. kvě 2009

ten byl slušný. doufám, že nebude pršet až půjdu z práce 🙄

tak tomu taky moc nerozumím, proč ti dělali ivf, když bylo všechno ok... a to bylo v tom brně?

luteální fáze je ta doba od ovulace do menstruace 🙂

siki26
22. kvě 2009

aha, tak to už jsem moudřejší 🙂

IVF dělat měli, ale když viděli, že je prolaktin pořád vysoký, tak měli říct stop, nejdřív ho srovnáme. A to oni neudělali ☹ Moje gynekoložka se moc divila, že do toho šli. Teď už vím, že nejdřív musí být hormony v normě. což je i logické že? 😉

Já nemám ani deštník ☹

aktaka
22. kvě 2009

taky mi to přijde logické, ani na to nemusím být mudra 😀

tak to já naštěstí mám, nedám bez něj ránu. tedy sen tam zapomenu a to pak zaručeně prší 😠

siki26
22. kvě 2009

už jsem šlohla jeden deštník kolegyni 😀 Přijít to musela, aspoň se pročistí vzduch.

Koukám, že tohle téma je jen naše co?

🙂

aktaka
22. kvě 2009

dobrý tah 😉

jj, přes den jo, holky jsou poctivé a hlásí se jen po práci. tedy aspoň někdy se hlásí 😅