Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

baraf
16. dub 2010

haloooo, já jsem tady !

tady taky vykukuje sluníčko, tak snad to vydrží. za chvilku jdu na ten dort pro Lukyho, tak snad se povede..........

baraf
16. dub 2010

Akty- no,jo to je tak s chlapama..... manža taky nesnáší nakupování....

aktaka
16. dub 2010

Baruš a jaký budeš dělat dortík? že bych se stavila 😀

baraf
16. dub 2010

piškot, naplním čokol.krémem s banánama, potáhnu marcipánem a ozdobím autíčkama a jinejma vymodelovanejma blbůstkama z marcipánu... snad se Lukymu bude líbit

aktaka
16. dub 2010

zni to zni lakave 🙂 urcite se mu bude libit,to je jasne

baraf
16. dub 2010

no,to doufám, při tý patlačce, co s tím je.... ale co bych pro něj neudělala.... korupus už mám hotový, čekám,až vychladne a začnu plnit...

danda78
16. dub 2010

ahoj holky,
tak se hlásím po dnešním 1.ultrazvuku.. 🙂 🙂 🙂 🙂
výsledek je takový,že čekáme 1 miminko,ale musím vám to popsat od začátku..
samozřejmě jsme v čekárně čekali více jak hodinu, přítelovi zazvonil telefon a volal mu vedoucí ze slovenska,tak to vzal,šel s tím pryč a v té chvíli mě primář volal...
tak hned ať jdu na kozu, koukl na mě, viděl 1 váček bez embrya asi 4mm velký a pod ním další embryjko které když měřil tak samotné embryo mělo asi 5,7mm a už mu krásně tlouklo srdíčko..
takže závěr byl takový, že se asi ujali obě,ale to druhé to vzdalo ale na ultazvuku na fotce kterou mi dával,jsou ještě 2 váčky ale ten druhý opravdu o dost menší, ...
řekl že jsem asi 6+3, dle počítání bych měla být asi 6+5 ale na dnech tak nezáleží...takže 7 tt...
termín porodu mám napsaný na fotce kolem 5.12 nebo 7.12.
no a už když jsem se oblíkla a vykládal mi o lékách.. tak zaklepal přítel, a že se omlouvá, já řekla už je po všem, a on že by to chtěl taky vidět, tak primář nakonec i když měl skluz tak řekl ok... a tak jsem šla znovu na kozu a ukazoval to ještě jednou jemu...
bylo to úžasné, hlavně to tepající srdíčko, jsme moc š´tastní..
ptala jsem se na léky, až do 12.týdne užívat stále stejně, takÿ koupele stále nedoporučoval, jen se sprchovat, no a když už jsme tam byli ,tak jsem se zeptala i na sport, jelikož na vánoce jsem dostala golfovou sadu a permanentku na golf s instruktorem abych se to taky naučila a mohla chodit s klukama,ale tovůbec nedoporučoval,takže mám letos smůlu..
pak jsme se ptali ještě na lítání, jelikož už 3 měsíce máme zamluvené a zaplacené lsítky do Anglie,které jsem dostala od přítele k 10.výročí seznámení a chtěli jsme se tam podívat,říkal,že nikde není prokázané že to škodí,ale že ještě nebudu ani za 1.trimestrem - měli jsme letět 12.5. tak že by to taky raději nedoporučoval,ale rozhodnutí je na nás..
tak samozřejmě po skoro 6 letech co jsme se konečně dočkali,tak to nebudeme riskovat...
takže takový byl náš dnešní den..
a co ty ivčo?? viděla jsem vás zrovna odcházet, když mi jsme si sedli do čekárny,tak jste vycházeli od sestřičky,ale nechtěla jsem už na tebe volat a hned jste šli, tak jak jste dopadli????
napiš, taky jsem na tebe moc myslela a držela ti pěstičky..
tak přeji holky pěkný zbytek dne, a brzo zase ahoj..
jo jinak jsme se domluvili,že ještě do konce 12.týdne můžu chodit na kontroly k němu,říkal,že s tím nemá problém, pokud to nevadí mně to dojíždění,tak se mám objednat na další ultrazvuk za 2 týdny, jenže on tam je jen příští pondělí a úterý a pak až do konce měsíce ne, tak sibudu ještě volat...
říkal,že mi udělá i ten screening v 1.trimestru a pak už mě asi předá k mému gyndaři,tam taky musím dojíždět,ale jen 20 km..
kdy jste holky dostaly těhotenskou průkazku??
a co sex?? na ten jsem se zapomněla zeptat, můžeme když bude chuť a nálada, jen tak zlehka??
díky moc za držení palců a pěstiček ...
d.

aktaka
16. dub 2010

tak jsem se vrátila z cest. byla jsem v porodnici zaplatit předporodní kurz a manžela u porodu a děsný, utahaná jsem jak kotě. jsem přišla a padla na gauč, neschopná pohybu. místo kotníků mám válečky

Baruš jak dopadl dort?

Dandi, gratuluji k srdíčku 😵 hlavně ať bobeš krásně roste a moc tě nezlobí 🙂
já měla taky syndrom mizejícího dvojčete
těhu průkazku jsem dostala nějak v 10tt. počítej ale, že ti jí vystaví asi až tvůj gynekolog, takže dokud budeš chodit k mrázkovi, tak jsi bez ní 🙂
a sex - nám při transferu říkala sestřička vydržet 14 dní, pak už v pohodě, ale zase nijak extra neskotačit 🙂

madlinka
16. dub 2010

Dandi gratulujůůůůůůůůůů 😀 😀 😀

Mám na návštěvě švagrovou se synovcem z Anglie, tak se věnuju jim a na vás nemám čas. V pondělí odlítají (pokud sopka dovolí) tak to tu konečně dočtu.....pááá a hezká víkend!!!!

baraf
16. dub 2010

ahoj,

Dandi-gratulace veliiiikáááá

Akty-ale jo, dopadlo to dobře, tak snad vydrží do zítřka..... před Lukym jsem ho neutajila a jemu se líbí a to je hlavní 😀

danda78
17. dub 2010

ahoj holky,
díky všem a omlouvám se za tak dlouhý příspěvek,ale byla jsem plná dojmů tak jsem se s vámi o ně chtěla podělit..
dnes to vypadá na krásný sluníčkový den, už jsem byla s pesanem venku a dělá se tam opravdu hezky..
tak uvařím, po obědě jedu s babičkou a s dědou na zahradu,jen jako odvoz a pak půjdu ještě na procházku...
večer mám pracovní.....
co vy máte v plánu??
baruš, přeju ať se oslava vydaří a vše klapne..
akty a tobě na 1.utz už byl taky vidět jen váček prázdný od toho druhého mimi nebo jsi tam měla i embryo vevnitř?? protože sestřička mě pak říkala,že by mohlo to druhé embryjko se během těch dalších 14 dní ještě klidně vyvinout,ale to mi příjde málo pravděpodobné,když váček byl prázdný??? mrázek byl spokojený a říkal,že to je to co oni chtějí, jednočetná gravidita že je nejlepší jak pro dítě tak pro matku...
začínám si to teprve teď uvědomovat a je to fakt bomba, zatím to ví jen rodina nejbližší,ale pokud se mě bude někdo ptát,tak se s tím asi už nebudu tajit..
bříško jsem chtěla aby mi přítel vyfotil,ale prý je to zatím jako když se víc navečeřím,tak by nebylo moc co...
mám 54kg tak jsem zvědavá kam se vyšplháme..
ivčo???????? jsi tady???? jsem na tebe taky zvědavá,tak se prosím ozvi...
díky a hezký den.
d.

aktaka
17. dub 2010

čau ženy 🙂

Baruš, psychicky připravená na oslavu? 🙂 tak ať vám to dopře dopadne. tady nádherně svítí sluníčko, to vám hezky vyšlo

Dandi, já už měla asi jen prázdný váček. anuška tam dlouho hledala, nebyla si úplně jistá, ale pak to odsoudila, že je prázdný. já pak díky tomu od 8tt do 10tt špinila, tak kdyby se ti to stalo, tak se nelekej

ivca81
17. dub 2010

Ahojky holky,
tak včera první UTZ a ještě teď jsem z toho úplně mimo, ale je pravda, že jsem to už podle hodnoty HCG mohla čekat, tak tedy: v bříšku mám opravdu dvě miminka. Dandi já jsem si tě ani včera nevšimla, celkem jsme spěchali a bylo tam mraky lidí a navíc jsem měla myšlenky úplně někde jinde, tak se moc omlouvám. Dandi moc moc gratuluju k mimískovi, já se teď začínám celkem bát jestli bych dvě opravdu zvládla jak fyzicky donosit(měřím 160 cm a vážím 49kg) tak psychicky, přece jen bude vše nové a navíc to bude 2x, tak jsem z toho teď taková přepadlá.......ale jinak mám taky fotečku tak je každou chvilku zkoumám prďolky 🙂 ještě jdu na kontrolu do Iscare cca za 14 dní a pak uvidím jestli už mě pošlou k mému gynekologovi. byla jsem tak přepadlá, že jsem se ani na spoustu věcí nezeptala, ale sport mi taky nedoporučoval, měřil mi jen jednoho mimíska a ten měl 7.5mm a prý odpovídá 6+5 a jsem v 7týdnu.......

sonka.77
17. dub 2010

Dandi a Ivco! Moc moc gratuluju! je to nádhera! Holky jen tak dál krásně prospívejte a mimísky si pěkně opatrujte. 🙂 Udělaly jste mi obě velkou radost!

Všem přeji krásný slunečný víkend. 🙂

madlinka
17. dub 2010

Ivi gratulujů k dvojčátkům 😀 😀 😀 😀

Holky mám z vás obou radost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Je to super, krásně se rozrůstáme 😀 😀 😀

ivca81
17. dub 2010

holky moc moc děkuju, teď se mi pořád honí hlavou jak to zvládnu, ale to je asi ta počáteční úzkost, napadají mě tavé ty praktické věci, bydlíme v 7.patře a do výtahu se mi kočár pro dvojčátka prostě nevejde, no budeme to muset nějak vykoumat 🙂
jinak primář říkal, že mu to moc radost nedělá, přiznám se, že by mi jedno taky stačilo
tak nějak jsem se prostě bála, že když si nechám zavést jedno, že to nemusí vyjít a holky na pokoji si nechávaly všechny taky zavést dvě a navíc embryoložka mi to taky doporučila 🙂
dneska bude krásně tak vyrazím asi do přírody, přítel je v práci, tak si půjdu asi vyčistit hlavu sama jen se stavím u tchýně pro pejska ať se taky proběhne 🙂

danda78
17. dub 2010

ahoj ivčo,
no konečně!!!!!
díky za info o tobě..
to víš že to zvládneš, jako všechny ostatní, co čekají nebo už mají 2 miminka naráz, snad tě to nemrzí a nebo nelituješ rozhodnutí,že jsi si tam dala nakonec 2,protože ta pravděpodobnost,žeby se chytli obě 2 a ještě hned na 1.pokus bylla opravdu hodně malá... a vidíš, asi to tak má být... 🙂 🙂 🙂 🙂
já vlastně taky chvíli měla 2, i s tak nízkou hodnotou hcg,takže podle toho se to nedá určit..
přítel si 2 přál, maximalista,ale nakonec byl spokojený i s jedním..
já jsem ještě před 2 měsíci taky měla 52kg při výšce 164cm,ale touto stimulkou jsem trošku nabrala,tak teď mám přes 54kg..
a kdy jdeš na další utz?? taky se mám objednat ještě tak za 14 dní do Iscare a pak se uvidí..
a co přítel na to??
oboum už bili srdíčka???
byly jsme na ET i OPV stejně,takže bych taky měla být 6+5 ale jsme o 2dny pozadu zatím,takže 6+3,třeba to doženeme,každopádně termín budeme mít tak nějak nastejno, i když ty s 2 miminkama asi dřív..
a co ti říkal na práci?? můžeš chodit normálně?? nebo ti vystavili PN a musíš být doma??
já jelikož pracuji jako OSVČ tak PN nemám a zatím to nějak zvládám jak to jde, uvidíme dál...

aktaka
17. dub 2010

Ivčo, gratulace obrovská!!! 😵
neboj, dvojčátka určitě zvládneš. je to asi záhul, ale ženské nejsou nějaké padavky, ne? 😅 takhle počáteční nejistota za chvíli zmizí, a pak už se budeš jen radovat

ivca81
17. dub 2010

Ahoj Dandi, samozřejmě toho nelituji, ono se to nedá předvídat, ale primář z toho opravdu nadšený nebyl, říkal: tak to dopadlo přesně tak, jak jsem se obával. Tak nevím, ale oni asi neradi vidí každé vícečetné těhotenství.
Já jdu asi 30.4. ikdyž primář říkal, ať se objednám k němu, ale on má právě tu dovolenou, tak půjdu k Anušce.
Přítel ten mě pořád uklidňuje, že to určitě zvládnu, je to moje zlatíčko 🙂
No vidíš práci jsme vůbec neřešili, já nemám zatím vůbec žádné obtíže, nevolnosti nemám, žadné špinění ani krvácení, prostě funguju úplně normálně......
V rodině jsme to zatím neřekli nikomu, ale už se na to chystáme příští víkend, tak jsem zvědavá na jejich reakce. Jediný komu jsem to řekla je kamarádka z práce. Ona je o rok starší a jsme tam jediné ženské, tak jsme si asi před 4 měsíci dělali srandu, že se tam na to vykašleme a půjdeme obě na mateřskou na co se nestalo: v pondělí jsem přišla do práce a ona mi hned hlásila tu novinu, že byla v pátek na utz a je těhotná, tak jsem to samozřejmě nevydržela a hned to ze mě muselo ven 🙂 takže jsme si padly kolem krku 🙂 a absolutně neuvěřitelné je, že jsme obě v 7.týdnu 🙂 jsem zvědavá jak to rozdýchá šéf, až za ním půjdeme 🙂 🙂 🙂

danda78
17. dub 2010

taky jsem měla jít na kontrolu toho 30.4. k primáři,ale jelikož tam nebude,tak mi paní na recepci řekla,ať si zavolám ve středu že to už bude mít jeho rozpis na květen,tak pojedu asi až ten další týden, přece jenom chci k němu, když už nám všechno dělal... 😉 😉 😉
jo mně zase říkal,že je rád, že tak by to mělo vypadat a tak si to představují,aby bylo jedno prosperující těhotenství,oni sami z 2 a více četné gravidity nejsou moc nadšení,protože vidí ty rizika,ale když na sebe budeš opatrná,budeš se šetřit a bude vše probíhat ok,tak to budete mít alespoň jedním vrzem a děti si spolu krásně vyhrají..
záhul bude asi první 2 roky,ale pak už to bude jen lepší 🙂 🙂 🙂 🙂
ta nejistota je normální..
u nás v rodině se to tentokrát nedalo zatajit, když všichni věděli že jdeme na ivf tak pak i věděli kdy mám jet na krev....takže ti to vědí a z kamarádů zatím jen 3,ale postupně už to snad můžeme začít říkat, a nic tím nezakřikneme..
tak to bude mít šéf v práci asi trošku smůlu, obě dvě těhotné, ještě ve stejném termínu, to aaby začal shánět náhradu...
já právě učím anglinu,to je taky ok, to můžu,ale ještě máme ten bar,u kterého momentálně probíhá rekonstrukce a ubde tam hodně práce,tak na stavbě samaozřejmě nebudu,ale za barem jsem občas, jen teď tam asi nevydržím stát třeba 10 hodin v kuse, budu muset tak od září shánět někoho nového....
na léto tam mám brigádnice,to je v pohdoě,ale podzim a zima budou horší..
dnes mi přítel taky říkal,že by jsme tady měli vymalovat, uklidit, protože máme sice 4+1 ale ty 2 místnůstky jsou opravdu maličké, z jedné máme udělanou jídelnu, kterou stejně moc nevyužíváme a v druhé je jen pc sedačka rozkládací, stará když přijede návštěva a jinak bordel..
ak tu prý musíme dát dokupy pro mimi...
stejně jsem mu říkala,že bude se mnou v ložnici, tak ta místnost spíš bude sloužit pro něj aby se trošku vyspal..
nikdy bych netušila,že tak brzo začne takhle sám přemýšlet, uvidíme jak bude ještě fungovat realizace, s tou je to u nás horší..... 😉 😉 😉 😉 😉
mám uvařeno,tak to spapám a pojedu na tu zahradu asi i s pesanem,ať se tam vyběhá..
tak hezké odpoledne všem

norisek
17. dub 2010

ahoj holky,
moc gratuluji k mimískům. Já byla taky včera nakonec na utz, protože jsem malilinko špinila. Doktor tam viděl přímo u obalu plodu nějaký výpotek, tak teď musím jen ležet. Největší šok byl ten, že se to jedno embryjko dělí na dvě...takže to vypadá na jednovaječná dvojčátka, ale prý může ještě zaniknout...tak doufám, že alespoň jeden z nich bude bojovník, nebo nejlépe oba. Další kontrolu mám v úterý, tak se modlím, aby to bylo vše OK. Tak se držte a dejte o sobě zase zprávy 🙂

ivca81
17. dub 2010

ahojky norisku,
taky moc gratuluju, koukám, že budeme mít pěknou úrodičku, to jsme holky šikovný 🙂
tak se hlavně šetři a odpočívej a určitě dej vědět jak s mimískama 🙂 budu držet pěsti......

danda78
17. dub 2010

tak jsem po obědě jela na tu zahradu s babičkou a dědou, pak s přítelem a jeho kamarádem na golf, vzala jsem i pejska,tak my jsme se tam prošly a oni si letos poprvé trošku zahráli..
teď si dávám večeři a na 8 jedu do práce, dnes náročný den,vlastně celý tento víkend, jako každý jiný, jsem zvědavá jak dlouho nám to bude mimísek ještě takhle tolerovat..
norisku,taky moc gratuluju,a to ti minule neříkal,že by se to dělilo nebo to viděl až teď??? ty už jsi přece na ultrazvuku byla dřív než my s ivčou ne??
tak pěkný víkend všem..
d.

ivca81
17. dub 2010

tak já budu doufat, že se mi do příště ještě některé z embryjek nezačne dělit, to už by byl fakt fór 😀

danda78
17. dub 2010

ivčo, to už snad ne, to už bych ti opravdu nepřála.... 😀 😀 😀 😀 😀

norisek
17. dub 2010

Ivi to snad už nééé 🙂 no byla jsem minulý pátek a to tam viděl jen dutinku. Tak jsem byla trochu smutná, že tam nevidí srdíčka, ale bylo ještě brzy. A včera už tam viděl dvě 🙂)) jojo, zdá se, že 13.3. byl opravdu "plodný" den 🙂

madlinka
18. dub 2010

Teda holky to je úrodička 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

baraf
18. dub 2010

ahoj všem,

předně gratuluju těhulkám, aspoň jsou tady se sluníčkem taky nějaké pozitivní zprávy! Držím palečky, ať je vše, jak má být.
a Ivčo neboj, dvojčátka zvládneš...

jinak oslava se vydařila, Luky byl maximálně nadšenej a spokojenej. počasí taky jak na objednávku, super. akorát stahuju fotky, tak pak nějaký přihodím do alba.

tak hezký zbytek neděle!

baraf
18. dub 2010

¨tak jsem tam dala 3 fotky.

norisek
18. dub 2010

Baru máš hezkého klučíka. Můj muž by měl radost z dortu 🙂) je fanda do mašinek. Krásně Vám vyšlo počasí, co?! 🙂