Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

siki26
25. kvě 2009

Asi ne 🙂 Jen se ptej na vše, co tě zajímá. Někdy k tomu přistupujou, jako kdybys měla všechno vědět, tak moc nevysvětlujou.

ardillas
25. kvě 2009

no, ja se musim ptat porad na vse, protoze stejne ty informace, ktere nacerpam treba na netu, jsou neuveritelne kuse a jako laik pak z nich vytvarim fantasmagorie a pseudostory atd.
ja chci vsechno vzdy vysvetlit 🙂

aktaka
25. kvě 2009

Siki a kolik ti je, jestli se můžu zeptat 🙂

Ardill, já jsem měla super zkušenost s dr. Langerovou, ale ta už tam bohužel není ☹ u Turkové mě bolel utz, to už jsem tu řešila, ale jinak nebyla nepříjemná. jen je pravda, že sama od sebe nebyla moc ukecaná, co jsem chtěla vědět, to jsem se musela vyloženě zeptat. pak jsem byla ještě u té rusky, co nemá jméno 😀 , ta je moc příjemná, ale zase mluví tak potichu, že jí není vůbec rozumět. a poslední byl dr. Hulvert, ten byl v pohodě, i mám na něj dobré ohlasy.

ardillas
25. kvě 2009

jak boli utz?

siki26
25. kvě 2009

Akty, můžeš se zeptat 😀 Je mi 26let. Strašně dlouho jsem se rozmýšlela, jestli jsem už na miminko připravená, přítel o něm pořád mluvil a já byla ta brzda, co pořád říkala, máme čas, máme čas...Pak jsem se ale začla setkávat s holkama, co se snažily a nemohly dlouho otěhotnět, tak mi došlo, že to tak rychlý být nemusí. A pak ještě ta Honzova nehoda...Tak jsem se rozhodla, že do toho skočíme 😀 No a bude to rok, co se o to pokoušíme...

Ardy, základ je prostě PTÁT SE 😉 Jen mě někdy dělá problém, že když vyjdu z ordinace, tak si z toho stejně půlku nepamatuju a ptám se pak ještě sestřičky, ke které po každé konzultaci jdeš 😅

aktaka
25. kvě 2009

Ardill, vezmi si nějaký delší předmět, trochu si tam s ním nešetrně porejdi.. tak to bolí 😀
a vážně, bolí, ale nevím jak to popsat 🙂 prostě takové bolestivé tlačení na spodek

Siki, tak to jsme stejně staré 🙂
a příteli se nehoda stala až když už jste spolu chodili? já se nechci nějak blbě vyptávat, jestli ti to třeba vadí, tak už mlčím 🤐
já chci dítě už dlouho, ale ať teď jsem si tím tak jistá, že jsem ochotná kvůli tomu podstoupit i nějaké to příkoří v caru 😀

siki26
25. kvě 2009

vůbec mi to nevadí. Je to už 4roky, takže dost dlouhá doba na to, abych si z toho dělala hlavu 🙂 Chodili jsme spolu 2 měsíce a pak se mu to stalo. Takže začátky byly krušné, ale oba jsme se s tím poprali a vyhráli, což je důležité 😀
Teď bojujeme znovu, aby jsme se rozrostli 🙂 Taky ti někdy přijde, že si musíš vše vybojovat? Mně pořád...

aktaka
25. kvě 2009

Siki, klobouk dolů, fakt. že jste to nevzdali, ani jeden. dva měsíce jsou krátká doba, to by se snadno uteklo

tak musím říct, že ani nemám. resp. až teď mám pocit, že je ke mně život nespravedlivý. jinak já jsem zatím proklouzávala nějak bez problémů, spíš jsem si to zkomplikovala sama, že jsem dělala kraviny a tak. takže teď si to možná vyberu plnými doušky 😖 ale zase na druhou stranu, člověk si pak všecho víc váží. vím, že je to malá útěcha, ale myslím, že to jednou oceníme 🙂 (jsem chytrá jak rádio 😀 )

siki26
25. kvě 2009

Já vím, je to pravda, teda aspoň v to taky doufám 😉 Jednou to štěstí přijít musí. Já při tom prvním pokusu opravdu věřila a nevyšlo to. Ale nezbývá než věřit znovu. Myslím, že jsem na to i líp připravená. A pocit, když už vím, co mě čeká a do čeho jdu, je k nezaplacení 🙂
Kolikrát chcete ještě podstoupit IUI v případě, že se to nepodaří?

aktaka
25. kvě 2009

Siki, při ivf je šance necelých 50%. a protože ty sis při prvním vybrala tu špatnou polovinu, tak teď je na řadě ta dobrá, kde jsou na konci // 😉

já to vidím ještě na jedno, pak zažádáme o ivf a než nám ho schválí, zkusíme ještě poslední do třetice 🙂 možná to beru moc hopem, ale teď už se mi nějak nechce čekat. mám pocit, že jsem se už načekala dost 😅

siki26
25. kvě 2009

To jsme dvě, taky pořád čekám a nedivím se, že to chceš takhle zrychlit. Hlavně IUI nic nestojí, tak bys byla hloupá, kdybys toho nevyužila 🙂 A to můžeš jít na 2.IUI kdy? Teď by v případě neúspěchu přišla MS a před další bys mohla zase absolvovat IUI? Asi se ptám hloupě, ale v tomhle zkušenosti nemám...

😅 Já doufám, že to podruhé vyjde. Byla bych za to moc vděčná. No uvidíme...Uděláme proto opět vše 🙂

aktaka
25. kvě 2009

jj, hned další měsíc můžu jít na další. mám ty cykly bez stimulace, tak není problém. placených je šest do roka, takže zatím v klidu 🙂

nejhorší je, že pak už to člověk neovliní, že už musí jen čekat 😖 ale je fakt, že neplodnost naučí trpělivost 😀

siki26
25. kvě 2009

To ano 🙂 Ono taky nic jiného nezbývá 😠 Všechno špatné k něčemu dobré...

Přítelova sestra by měla do konce týdne porodit holčičku, tak se nemůžeme dočkat
😉

aktaka
25. kvě 2009

jé, to je super, to se budete mít na čem natrénovat 😵

já mám v okolí akorát synovce, tomu už jsou tři, je to tedy pěkný raubíř 🙂 jinak z kámošek mám teď akorát jednu čerstvě těhotnou a druhá je zatím ve fázi snažení, takže já moc trénovat nemám na čem 😀

siki26
25. kvě 2009

No když vidím, jakou s ní měla potíž...Celé těhotenství měla nějaké problémy. A moje kolegyně z práce je taky těhotná a už je po čtvrtý v nemocnici, protože pořád zvrací 😖 Tak nevím, nevím, doufám, že moje případné těhotenství bude probíhat lépe 🙂
Moje kamarádka se s manželem snaží už taky přes rok, tak začíná uvažovat o IUI. Její manžel je ale stará škola a už když měl dát poprvé sperma ke kontrole, tak dělal hroznej vyrvál. Ta to s ním bude mít ještě hodně těžký. Hlavně pořád všem říká, že problém je v kamarádce, né v něm...Je to fakt bl... 😠

aktaka
25. kvě 2009

no toho se taky bojím. já si tu maluju jak budu mít pohodové těhu, tak abych pak devět měsíců leobjímala záchod 😅
ale když jsem byla na laparce, tak se mnou ležela holka, co taky byla v těhu 3x v nem kvůli neustálému zvracení. asi to není fakt žádná prča 😒
jéžíš, tak to kámošce nezávidím, to nebude mít lehké. takový chytrák, to je fakt za trest

ardillas
25. kvě 2009

holky, ja hlavne chci tehu, jestli to mam cely prolezet, je mi to jedno.

siki26
25. kvě 2009

to jo, taky jí to nezávidím, díky bohu za naše miláčky 😉

Je fakt, že jsou teď kolem mě spíš ty, co mají v těhotenství problémy...Ale myslím, že pokud je pak miminko zdravé, tak to stojí za to 😉 Přečkala bych to jako všechno ostatní.

Už se to blíží, za chvilku jdeme domů 😵

aktaka
25. kvě 2009

no tak to je jasné, taky bych to přetrpěla, ale kdyby to bylo bez problémů, byla bych raději, že jo 🙂

já už to balím
jdeme s manžou na procházku a na pivčo, tak se těším 🙂
hezký večer všem

siki26
25. kvě 2009

Tak se měj krásně a užij si zbytek slunečného dne 😉

siki26
26. kvě 2009

Ahoj všichni! kde jste kdo? Neříkejte, že ležíte někde na sluníčku, když já musím sedět v práci😠

aktaka
26. kvě 2009

hola hola
já jsem tady
jsem si byla nechat udělat nové flaši, tak jsem se zdržela. ale za to jsem kuášná hvězda jasná 😀

jinak se mi dnes brutálně motá hlava, málem jsem se složila na záchodě 😠

co ty, Siki, jak je?

siki26
26. kvě 2009

Ahojky, už jsem se bála, že si tu dnes budu povídat sama 😀
Tak to ti to musí moooc slušet 🙂
motání hlavy je jeden z příznaků těhotenství, tak doufám, že je to tak i u tebe 😉 Pořád držím palečky.

Já se mám celkem fajn. Včera jsem byla v kině na Holce z města, ale až na nějaký scény je to docela nuda 😖

aktaka
26. kvě 2009

prý vypdám mladší, takže účel splněn 😎 🙂

no na těhu příznak si moc naděje nedělám. může to být počasím i tím blbým crinonem třeba.... ale úplně mě přestaly bolet prsa, tak to jako nevím, co si o tom mám myslet 😅

já už na romantické filmy do kina nechodím. jednou sjme právě byli taky na nějaké takové blbosti a od té doby nic. teď už chodíme fakt jen na to, co nás opravdu zajímá a takové ty hitovky, co je lepší vidět na velkém plátně. ono to taky není žádná levná záležitot. k tomu musíme mít popcor na pití, takže jedna návštěva je za 500 🙄 😒

siki26
26. kvě 2009

Tak v tomhle ohledu to mám bez problémů. pracuju na finančním v Palace Cinemas, takže lístky mám VIP 😀 Taky je fakt, že dokud jsem si vstupné platila, tak pro mě kino bylo NĚCO, teď už jsem si tak zvykla, že si filmy dost vybírám...Ale romantiku mám ráda, tak jsem doufala, že se pobavím. Omyl 😠
No a představ si až budete mít děti, to vás vyjde min na 1000,- 😒
v sobotu tě čeká testování viď? Tak to budu jak na trní a budu držet palce 😉

aktaka
26. kvě 2009

jéé, tak to máš dobré, to bych chodila častěji asi
děti kino nepoznají, dokud to nebude nezbytně nutné. stejně tak před nimi budu schovávat mekáč 😀

jj, v sobotu, ale to bude jen taková formalitka, abych se mrkla po dlouhé době jak vypadá sněhobílý test a mohla vysadit crinone 🙂

siki26
26. kvě 2009

Já taky budu dětem spíš číst a snažit se, aby sami pak hodně četly. ale v dnešní době to stejně moc neuhlídáme 😠 Těch pohádek, televize a kin je tolik, že to bude mít na ně moc velký vliv.

A kdy bys měla dostat případnou MS? Jo, test s jednou čárkou taky nemám ráda 😠 Objevuje se až moc často 🙂

aktaka
26. kvě 2009

já bych taky chtěla, aby četli. sama docela čtu, tak je k tomu rozhodně povedu

ms, od zítřka do pátku. otázka je, jestli mi jí zdrží ten crinone nebo ne

siki26
26. kvě 2009

myslím, že zdržení ms Crinone nezpůsobuje...Já ho brala a ms přišla tak jak měla, i když zrovna přijít neměla, když jsem chtěla vidět // Nebo to píšou v příbalovém letáčku?

aktaka
26. kvě 2009

já doufám, že nezdrží. v letáku nic nepíšou, ale utroš taky někomu zdrží a někomu ne, tak s tím raději počítám

Siki a ty pořád čekáš nebo už se madam uráčila objevit, ať můžeš začít stimulovat? 🙂