Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

mishi
21. kvě 2010

ja si myslela, ze jste uz na imuno byli? kdyz mi nevyslo druhe IUI, tak jsme s hulvertem hned dali rec a on navrhl laparo, hysteroskopii a imunologii pred prvnim IVF. na genetiku nam rekl, ze je jeste brzy

mishi
21. kvě 2010

no ted delam chytrou, promin mi to sonko

aja37
21. kvě 2010

Sonka, to mi je luto. Velmi dobre viem, ako sa citis. Ja som to takto mala 4krat za sebou. Aj prazdne folikuly, aj neoplodnene vajicka ... vsetko. A to mame aj imunulogiu, aj genetiku, vsetko dobre. Vyskusaj vsetko, co sa da.

Inak baby, chodite niektora v Iscare k Mudr.Turkovej? Ja som presla do Iscaru z Gestu, pretoze som chcela urobit native a musim priznat, ze som z pani doktorky v soku. Jak som mala ucasny pocit z prvej navstevy Iscaru, tak som teraz uplne na bode mrazu. Pani doktorka sa vobec nepozrela na moju historiu a iba na zaklade toho, ako videla ze dopadol opakovany hormonalny profil zahlasila, ze by isla na darovane vajicka. Ano, je pravda, ze FSH som mala teraz az nejakych 17,6, ale krv mi brali hned po ukoncenom stimulovanom cykle, takze to mohlo byt ovplyvnene, nie? V 2/2010 som mala hormonalny profil ukazkovy. Minuleho roku tiez, tak inu pricinu, preco je teraz FSH tak vysoke nevidim. Vysetrovala ma tak, ze som skoro vystrelila az na strop od bolesti a ona nic. A na to, ze mi ma utrobit ster na testy na chladimie a pod som ju musela upozornit. Ach jaj.

baraf
21. kvě 2010

Soni-posílám spoustu síly!!!!!!!!!!Drž se! kdy jdeš se do ISCARE domluvit co dál?

aktaka
21. kvě 2010

Soni, to snad ne, to je mi moc líto 😢 já to brala tentokrát jako tutovku, že to vyjde, zatracená práce. kočko tak se drž, snad to rychle přebolí!

baraf
21. kvě 2010

Akty-ahoj, jak válčíte, dobrý?

aktaka
21. kvě 2010

Baruš děs a hrůza 🙄 přes den to jde, to je Sára pořád hodné miminko, ale ty noci nám nějak nejdou. budí se na jídlo pořád po dvou hodinách, takže já za den naspím tak 5-6hod. občas to musím dohánět i přes den, jinak bych padla na pusu. pořád doufám, že je to jen růstový spurt a srovná se to, trvá to už od neděle. do toho jí asi trápí prdy, i když tedy prdí průběžně celý den, tak v noci jak se moc nehýbe, tak pořád tlačí. i ze spaní, a i když jí to nebudí, tak mě jo 😅 pořád jsem si myslela, že to prdy nejsou, právě proto, že přes den to z ní lítá jak ze starého chlapa, ale dnes mi docvaklo, že vlastně v noci nic moc. tak jí asi budu muset v noci víc hýbat nohama, to na ní naštěstí zabírá. ještě, že nepláče, fakt jen tlačí a klidně u toho i usne 😀

co u vás, všechno v pohodě? konečně se počasí trochu umoudřilo, tak můžeme zase začít chodit víc ven. akorát čekám až se vzbudí a vyrážíme

baraf
21. kvě 2010

Beruška malá..... přejde ji to, uvidíš.

u nás všechno dobrý (ťuk,ťuk,ťuk), Luky chodí do školky, př.týden jedou na výlet. doděláváme domeček, tak se tu pořád něco děje....¨
hezky si užívej kočárkování 😉

elana
21. kvě 2010

Ahoj, tak to nejsou veselé zprávy...Soni, myslela jsem, že napíšeš, že se zberchaly 😔

Není tak docela pravda, že genetika a imunologie mají vliv spíš na donošení, imunologie ano, ale genetika ne nutně, při větších aberacích se klidně můžou embrya zastavit ve vývoji už pár dní po oplození, ještě na té misce...nechej si to udělat.

Ajo, dr. Turková je zvláštní...asi každá z nás se tu s ní minimálně jednou setkala, ona je hodně náladová, třeba na jedné návštěvě byla protivná a hrubá a na druhé vtipkovala a v pohodě...jinak ale obecně jsme se shodly, že uzv od ní bolí trochu víc a mě např. při stimulaci odbyla slovy "no, zas tolik folikulů tam neni, aby to bolelo" 😖

aja37
21. kvě 2010

Elana, diky za odpoved. Ja teda urobim vsetko preto, aby som sa s nou uz nemusela stretnut.

Vies, clovek by ocakaval, ze je to zena, ze ta skor pochopi. Jednak co sa tyka psychiky a jednak aj co sa tyka fyzicna. Ona uplne v pohode zahlasi ... "mate uz dieta?" ... ty brdo, ako mi chce nastavit liecbu, ked nevie/neprecita si z karty ani to zakladne, ci som uz rodila alebo nie? Co je toto za lekarku? Mam 100 chuti to povedat primarovi. A ze je naladova? Tak nech ide robit k stroju a nie s ludmi a zvlast ako lekarka pre tak citlivu oblast, ako je produkcia. Ja tam predsa nechodim skrz to, ze sa mi kazdy mesiac zadari a chcem to zastavit. Ale skrz to, ze sa mi nedari a uz niekolko rokov a chcem s tym nieco urobit. No velmi som sa teraz rozculila. 😠

Baby, drzim vam vsetkym palce a snad dopadnete lepsie ako ja. Uvidim, ze co bude v pondelok. To som objednana u Mudr.Schmitzza. U toho ste niektora bola?

katrin32
21. kvě 2010

Ahoj aja, taky mám zkušenosti s Turkovou, je taková bez zájmu, flegmatic, že jí nic nezajímá a vůbec nepomůže. Mě zvrzala odběr u 1 ivf, vůbec se nesnažila odebrat folíky z druhého vaječníku, prostě byl nepřístupný a basta, zbytečně jsem přišla o vajíčka. Jinak dr Schmitze neznám, není tam nový?

elana
21. kvě 2010

Ajo, mně to jméno taky vůbec nic neříká, já chodila do Iscaru před rokem a to tam určitě nebyl.

Jinak ten Tvůj odstavec...to je pravda. Zrovna toto je dost citlivá oblast a lékaři v CARech by neměli zapomínat, že celá léčba neplodnosti je náročná nejen fyzicky, ale i psychicky.

Kat...to je síla 😖 to jsem vůbec netušila, že Ti takhle zvrzala OPU.

biris
21. kvě 2010

sonkko:je mi to taky moc líto drž se prosímtě!
Já dnes byla na ult. a Anuška mi řekla že mi levý vaječník moc nereaguje tak mi prodloužila do neděle menopur a zítra a v neděli si mám ještě píchat corcotide do stehna,tak to jsem zvědavá!
Předoperační vyšetření mám mimo tý moče tu mám přivízt v pondělí na kontrolu do iscare.

madlinka
21. kvě 2010

☹ Sonko sakra to je mi líto ☹ ☹ ☹ , já tak věřila že to vybojujou brouci ...... drž se holka!!!

mishi
22. kvě 2010

mudr schmitzz tam musi byt novy a to velmi kratce - v iscare pracuije primar mrazek, hulvert, prjanichnikova a turkova.
jinak kdyz jsem u te turkve, napisu i ja vlastni zkusenost.
delala mi druhou IUI a ted ve studii jsem u ni byla si 2x na kontgrole (kdyz nebyl pritomnej primar, jinak by me k ni nikdo nedostal). je studena jak psi cumak, drsna a ty kecy...na vaginalni utz ani nenanesla gel a vylozene to do me "vrazila".byla jsem naprosto v soku. pak delala se settrou zapis, kolik a jake foliky mam a rekla, no tady napravo nic neni a sestra, ale musi byt, primar nasel vcera 5ks. a ona, no tak teda joo, tak ja jdu hledat!!!!. fakt hruza. vecer jsem vse vyklopila manzelovi a dost jsem to oplakala, jak se mnou zachazela.
kdyz jsem u ni byla na de druhe kontrole, mela jsem tam byt uz v 7h. vim, vzdycky jsem cekala a navic v 7h tam teprve oteviraji, vim z vlastni zkusenosti. jeli jsme manzelem autem a v 6,59 telefon, kde jsem, ze uz tam mam byt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
no to jsem si rekla, ona si ze me dela p....!! ubezepcila jsem ji,m ze jsem uz na libenaku, dorazila jsem tam 7,07, omlvuila se ji, ze proste doprava a ona na to, ze dost specha, ze ma byt v 8h nekde na pze 5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nikomu jsem to v iscare nerekla, ale uz mlcet nebudu. nevim , nakolik je odborna (podle me asi nema ani deti, jak je chladna), ale urcite to neni lekarka na svem miste, nemela by tam dle meho pracovat.

uff, tak jsem si vylila srdce a "zazitky". mozna, ze nekter z vas vyhovuje, nevim, netusim. kdyz jsem byla na OPU a na ET, daly jsme rec s babama, co tam byly se mnou a shodly jsme se na tom, ze turkova tedy NE. takze to neni jen muj pocit.

danda78
23. kvě 2010

ahoj holky,
zase po delší době, nestíhám....
sonko,je mi to moc líto,ale určitě společně něco vymyslíte, aby embryjka vydržely a nebo se zjistila příčina proč se 4.den vývoje rozpadají a nejsou schopny dál se kultivivoat třeba by jim u tebe opravdu bylo líp ten 3.den přenosu.... hlavně že ti to dopadlo alespoň tak,vím,že teď je to obrovské zklamání,ale lepší než kdyby ti je zavedli,říkali že vše je ok... a pak to za 14 dní bylo negativní....
kat, tobě přeji ať i ten 1 je pořádný bojovník a nahlásíš nám už třeba na konci týdne //.....
mishi, jsem ráda,že u tebe je vše ok, a už máš tt i v pase, mooooc pěkné..
jinak o dr. turkové nevím, byla jsem u ní jen 1x,ale stačilo,taky už bych se k ní neobjednávala, pokud bych nemusella...
mě zítra čeká ten NT screening v Gennetu, po 3 týdnech zase uvidím mimi,tak se těším,ale mám i trošku strach, snad bude vše ok....
mám tam být až na 11.30,tak se vám nahlásím spíš až večer...až dorazím domů,jedu vlakem..
jinak se cítím stále ok, přibrala jsem jen 1,5kg nezvracím,špatně mi není, žádné extra chutě, akorát mě bolí občas když dlouho stojím nebo sedím tak jako pod prsama, tlačí...
a taky v noci stále 2x na záchod, na břiše se moc spát nedá,ale co jsme chtěly to máme... že jo???
přeji pěkný zbytek neděle, dnes pořádně fandětě na hokej,ať naši vyhrají a zítra večer se ukážu,snad s dobrou zprávou...
d.

mishi
23. kvě 2010

dando, tak at ti zitra ten nt screening dobre dopadne!!! a proc musis jet extra do gennetu, to nedelaji ve meste, kde bydlis? anebo proc to nedelaji v iscare?

a vlastne jsem se chtela zeptta, nt screeeningy se delaji jen ve vetsich centrech? u normlaniho gynekologa ne? a vsechny vysledky jsou zname hned? a dela se ve 12 nebo 13tydnu? to mi gynekolg doporuci nebo si muzu vybrat, kde ho udelat?

baraf
23. kvě 2010

Dando-držím palce!

Mishi-tenhle screeening se dělá jen na některých pracovištích.... výsledky UTZ víš hned a tuším se k tomu bere i krev a výsledky už si nepamatuju,do kdy jsou , je to téměř 5 let..... myslím,že doporučení nepotřebuješ, ale tuším, že někde se platí. optej se svého gyndr.on ti vše poradí, to je nejlepší.

baraf
23. kvě 2010

a k Turkové- já u ní byla jednou, UTZ bolel... byla jsem tam s Lukym,bo jsem neměla hlídání.vlezli jsme do ordinace a ona kouká do karty- "koukám, že máte jeden dobrý pokus od nás to je TOHLE TO? " a ukázala na Lukáše 😀

aja37
23. kvě 2010

Baby, je mi luto, ze ste s Mudr.Turkovou male taketo skusenosti. Ale musim aj priznat, ze som rada, ze ste mi to povedali. A ani neviete ako. Ja som od nej fakt odchadzala s placom. Jak male decko. Po tom jej ultrazvuku som mala dokonca taky ruzovy vytok. Zrejme jak ma na to "nastokla". Ona mi tu moju celu situaciu (po nazreti iba do hormonalneho profilu) vykreslila tak, ze mozem byt rada, ze som rada a ze existuju aj darovane vajicka a ze by nad nicim inym nepremyslala. Na to sono a pripadny nativ som ju musela vyslovene prehovorit. A to tam nasla 2 folikuly: Ale zase mala komentar, nooo, este su male. Len 10mm. No viac ani nemohli mat, ved som mala len 8DC. Poznamky ohladom toho, ze to chape, ze native je lacnejsi atd, atd. som si uz nevsimala.

Noo, poviem vam baby moje, ze som premyslala nad tym, ze to vzdam a naozaj pojdem na tie darovane vajicka. Ale nevzdam to este. Este budem skusat a k pani doktorke sa uz nikdy v zivote neobjednam.

Dakujem za povzbudenie. Velmi ste mi tym pomohli. Zajtra idem 12.40 na sono, tak som zvedava na Mudr.Schmitzza. Potom vam napisem, aky je.

ajscha
24. kvě 2010

Ahoj, Soni, to je mi moc líto, určitě bych si taky nechala udělat všechna vyšetření, tak držím palce, ať se to rychle vyřeší.
Já jsem MUDr.Turkovou potkala zatím jednou, když měla Anuška dovolenou - je pravda, že je to svéráz, což bych jí i odpustila, na mě nijak zvlášť nepříjemná nebyla, ale je pravda, že UTZ bez gelu mě taky nenadchnul 😒. Ale už jsme se o tom taky bavili s partnerem, že přesně o tom to je, jsem šťastná, že jsem u Anušky, protože i když, jak napsala kdysi Akty, člověk musí napínat uši jako netopýr, tak je jemná a milá za všech okolností a pro mně bylo neskutečně uklidňující, když jsem jí na OPU i na KETu uviděla na sále. Díky bohu můžu říct, že naprostá většina personálu v ISCARE je moc milá a příjemná.

aja37
24. kvě 2010

Baby a kto je to ta Anuska, o ktorej pisete? Je to Mudr. Pryanichnikova? Same dobre veci o nej citam 🙂

baraf
24. kvě 2010

ahoj všem,

Ajo-jo,jo to je Anuška. je milá, příjemná, ale musíš se na všechno ptát.....

aktaka
24. kvě 2010

ahoj ve spolek

u Turkové hodně záleží jakou má zrovna náladu. když jsem u ní byla poprvé, tak děs a hrůza, podruhé byla v pohodě, samý vtípek. víckrát jsem k ní ale nešla a upřímně i to nijak nevadilo 😅

tak my jsme, zdá se, zdárně přežili růstový spurt. bylo na čase, není nad to spát víc jak hodinu v kuse. třeba dvě 😀

baraf
24. kvě 2010

Akty-no vidíš, tak to je holčička šikovná 😉 a už je jí měsíc,co? hrozně to utíká

aja37
24. kvě 2010

Tak som sa prave vratila z Iscaru. Bola som na sono u Mudr.Daniela Schmitza. To je ten novy doktor, ktoreho som vam uz spominala. Moze mat tak 35-45 - tento vek sa strasne tazko odhaduje 😉 Ale bol prijemny. Na rozdiel od Mudr.Turkovej mi sice tiez povedal o tom FSH, co mi teraz namerali, ze je vysoke, ale zaroven povedal aj to, ze 1. to moze byt ovplyvnene tymi hormonmi, co som brala len predchadzajuci cyklus a 2. ze jedenkrat zvysene FSH este nic neznamena. Ze treba urobit opakovane odber a uvidi sa. Naopak, ked mi robil sono, tak bol prekvapeny, ze aj napriek tomu, ze nic neberiem, tak sa mi urobili 2 folikuly. Mozno som este stale nabudena z tych liektov, neviem. Tak ci onak, dnes mali 13mm a 14mm a to som 11DC. V stredu idem na dalsie sono a v piatok alebo v sobotu, by bolo OPU. Tak snad budu tie folikuly plne a vsetko bude v poriadku. Baby, ja sa tak tesim, ze to takto dobre vyzera 🙂 len dufam, ze to nezakriknem.

garp776
24. kvě 2010

Aja..tak to je prima zpráva...stačí změnit úhel pohledu(nebo doktora) 😀 ...folikuly určitě budou plný 😉
..já dnes byla taky ráno v Iscaru..vypadá to, že na posledy..už jsem dostala propouštěcí zprávu...stále jsou tam 2- 1cm a 0,8cm s blikajícíma srdíčkama, hematom sice zmizel, ale stále špiním..
😒

aktaka
24. kvě 2010

Baru nevím, jestli holčička šikovná, dnes pokaždé, co je vzhůru, tak vřeští 😅
jj, už měsíc, strašně to letí, za chvíli půjde do školky

Aji, no vida, stačí změnit doktora 🙂

Garp, špinění může být ještě následek toho hematomu. nebo to taky klidně může být od prcků, jak se zavrtávají. hlavně buď v klidu, když víš, že jsou v pořádku, netřeba stresovat 😉

baraf
24. kvě 2010

Ajo-tak vidíš, že to nebylo tak zlé.....

Garp-odpočívej a nestresuj se.... tak super,že srdíčka tlučou

Akty-no, a pak se bude vdávat 😀 třeba se jí prostě dneska něco nelíbí....

aktaka
24. kvě 2010

@baraf žádný vdávání, naší malou holčičku, že by si odnedl nějaký chlípník, to určitě 🙄 😀 😀