Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

mishi
10. pro 2010

mam dalsi sms od dandy z porodnice, snad ji nebude vadit, ze to sem hodim...

"ahoj, coje na konikovi noveho? my sjme stale v nemocnici, mne praskly stehy dole, tak mi delaji nejake oplachy a maly stavkuje s kojenim, z prsu moc nechce a tak to zkousime a taky dnes ubyl oproti vcerejsku 80gcoz je dost, ale bylo to tim, ze v noci nepil a rano sice dost, ale zase to mel v pline. D"

pajinkaa28
10. pro 2010

@mishi Ahojky,dík za info a to určo bude v pohodě a rozkojí se 🙂
Koukám že to pěkně poskakuje,ty týdny a kdy máš další kontrolu?

baraf
10. pro 2010

ahoj,

mimi stále v bříšku, ale tlak zlobí a zlobí...
tak snad se umoudří.

petrala
10. pro 2010

@pajinkaa28 tak po 8 dnech od zadelani na miminko🙂 mám slabeho ducha druhe carky!!!!!!!🙂))Ze by se opravdu zadarilo prirozene🙂))
uvidime,dalsi testovani bude v nedeli to budu 10...jinak Ms je ocekavana 14.12 tak uvidime....

pajinkaa28
10. pro 2010

@baraf Ahojky,držíme pěsti ať se drží

pajinkaa28
10. pro 2010

@petrala Ahojky,tak to tiše gratuluji a ať jen sílí,co by jsme za to daly,kdyby se zadařilo přirozeně.Držím pěsti a písni.

petrala
10. pro 2010

@pajinkaa28 no uvidime...nechci nic zakriknout🙂Kazdopadne byl by to u nas zazrak po 3 letech otehotnet prirozene.....

mishi
11. pro 2010

@baraf ahoooj, ve mne uplne hrklo, kdyz jsem elana napsala, ze jsi v motole. pises z nemocnice nebo z domova??
predpokladam, ze u rizika preklampsie je vysoky tlak, kolik mivas?

mishi
11. pro 2010

@petrala to by bylo krasny, otehotnet prirozene🙂 moc drzim pesti, at to neni duch, ale po part dnech opravdu dalnice!!! dejn nam urco vedet!!

mishi
11. pro 2010

@pajinkaa28 ty tydny silene leti, k hulvertovi jdu ve strdu 15.12. na 13,30, uz naposled. jelikoz utz v 32t delala jina lekarka a on po ni nehcce tahat data z PC, tak mi hobude delat znova, pak stery na sterptokoka a nejaka finalni zprav pro podoli. tam jdu v 21.12.

zkusene holky, jak y je vas nazor, co si myslite:
asi 3 dny pozoruji na taolet.papire vazkou tahnouci se hmotu, pruhlednou, velmi jemne zbarvenou do svetle hneda, zadna primes krve. trochu mi to primelo dobu ovulace, akorat tehdy byl hlen uplne bezbarvy.
muze to byt postupny odchod hlenove zatky? uz jsem se ptala kamaradek co rodily (asi 4 pri vcerejsim babinci🙂) a rekly mi, ze hlenova zatka muze 2-3 tydny pred porodem odchazet a podle toho, co popisuji, to je ono!!!. coz by znamenalo, ze za 3 tydny bude uz alzbetka na svete???? behem celeho tehu jsem nikdy nic podobneho nemela, jen normalni, klasicky bile zbarveny vytok.

prosim, kdo k tomu muze neco napsat, necht napise, budu moc rada za vase zkusenosti.

nechci lovit nekde na netu nebo v knizkach a pridelavat si starosti.
info od vas je mi mnohem milejsi a lepe ho vezmu.

stejne nejpozdeji ve stredu u hulvertu budu vedet verdikt, ale to je jeste 5 dni.....

madlinka
11. pro 2010

Mishi teda to fakt letí neuvěřitelně, mi přijde nedávno kdys mezi nás přišla a už skoro rodíš 😀 ...... přijde mi že to bylo včera co jsem rodila já a už budem mít pomalu 5 měsíců 😕

Barů jsi v nemocnici nebo už doma????

Petralo držím palc ať to sílí a koukej rychle podat info po dalším testíku 😀

baraf
11. pro 2010

ahoj-píšu z nemocnice....

mishi-jo,jo vysoký tlak, měla jsem 160/100 a dnes 140/90.

petralo-tak potichu držím palce, ať tam ta čárka sílí!!!!

pajinkaa28
11. pro 2010

Ahojkly holky!
Taky jsem tenkrát ležela s tlakem v 16tt a to mi dělali veškerá předoperační vyšetření,to byly nervíky,když mi pak došlo proč.
Jsem ho měla taky dost vysoký a nasadily mi Dopegit a ještě jeden,ale ten si nepamatuji.
Barů,myslíme na Tebe a držíme pěsti,ať se tlak sníží a jste v pohodě 😉
@mishi S tímto zkušenosti nemám,rodila jsem cs,ale si to možné bude,když tak si o tom ve středu promluv s dr,určitě Ti poradí nejlépe.
Mějte se a užijte adventní neděli.Pa pa

madlinka
11. pro 2010

Mishi s tím výtokem taky neporadím, já rodila 36+0 a to se ještě nic takového nedělo

mishi
13. pro 2010

holky diky za vase radky

petralo - tak co testik, jak to vypada?

dando - uz jsi zpet z porodnice?

pajinkaa28
13. pro 2010

Ahojky holky!
To počasí si s námi pěkně zahrává,včera +5 dneska -5 a už to skolilo Jiříčka,rozjíždí se mu rýma a kašlík,snad budem do vánoc v pohodě.
@mishi A jak u Tebe? Pořád stejné,nebo nějaké změny?
@petrala Co testík? Snad čárečka jen sílí

petrala
13. pro 2010

@pajinkaa28 ahojky tak test je negativni☹ ☹

mishi
13. pro 2010

@petrala to je skoda....dostala jsi uz MS? jestli to chapu spravne, tak tam byl nejaky duch,ktery naznacoval carku a ted uz tam neni...?
nezoufej, muzes jit na IUI, kdyz ta nakonec nebyla a zkouseli jste to doma. posila ti aspon trochu optimismu.
uzijte si vanoce a silvestra a trba v lednu bez na pokus

mishi
13. pro 2010

@pajinkaa28 no dnes jen klasicky bily vytok typicky pro tehotetsnvti. ale musim uz pocotat se vsim, jsem fakt napnuta, co mi rekne hulvetrt ve stredu na posledni kontrole.
vcera me vice bolelo bricho, tak jsme byli jen doma. dnes mi je lip, jsem luxovala cely byt + prach (nastesti nemam zande "vystavky, tak to jde rychle), vyzehlila lozni pradlo a dala nove, mrkla jsem na "dabel nosi pradu", dala 2 pracky. jeste jsem si chtela jit nechat overit kipii oddaciho listu, ale nechce se mi, necham to na zitra. potrebuji to do porodnice. uz jsme doma vyplnili i dotaznik pro dite🙂

mishi
13. pro 2010

a jedna prijemna zprava - manzel nastoupil v patek na pozici k memu zamestnavateli🙂 bude mit na starosti vystvabu novych pobocek, tajkze neco jako projektovy manazer. blby je, ze do 10.1. musi nejak "checknout" cele ty procesy, jelikoz ten, koho nahrazuje a byl odejit, konci 10.1. a to je tesne u meho terminu porodu (i kdyz si myslim, ze to bude tak 2-3 tydny predem). a nebude jen v praze, treba pristi pondeli jedou vecer do frydku mistku vlakem, nechteji ridit a vraci se v utery vecer domu.
tak trosku mi to pripomina dnadu, jejiz pritel byt taky casto mimo domov.
ja jen aby stihnul porod a byl mi nablizku, jsme tak domluveni, ze tam bude se mnou....
no kdyby slo do tuhyho a byl nekde daleko a nestihl jet domu, tak si holt musim volat sanitku.

takze idelani by bylo rodit o vikendu🙂) teda ne tento, to je jeste brzy🙂

mishi
13. pro 2010

co darky, uz mate nakoupeno?

petrala
13. pro 2010

@mishi ahojky Ms jeste nedorazila cekam ji az kolem 15.12 na iui jdeme v lednu tak snad to vyjde...jinak moc dekuji.

pajinkaa28
14. pro 2010

@petrala Tak to je mi opravdu moc líto,tento konec roku se opravdu moc nevydařil. 😠
Moc držím pěsti ať máš na testu brzy //

pajinkaa28
14. pro 2010

@mishi Tak to je fajn,že je to v pohodě,jen ať je beruška ještě u maminky 🙂
Taky jsem zvědavá,jaké podáš ve středu zprávičky.
Moc gratuluji manželovy k nové práci a snad s Tebou bude u porodu.
Dárky už mám z krku,huráááá,jen čekám na poslední,až dorazí poštou a je to komplet.Cukroví je taky hotové a pak jen dokoupit věci na salát,poklidit a ozdobit stromeček a je to komplet. 🙂

mishi
15. pro 2010

ahoj, hlasim se po dnesni kontrole. kamaradky me zbytecne vyplasily, o odchod hlenove zatky neslo, pry jsem v poradku, nic nenasvedcuje tomu, ze bych mela brzy rodit. to jsem si oddychla.
Hulvert dnes Bebe nameril 2796g, vsechny hodnoty v norme, a porad plati, ze pokud bvydrzi do 40tydne,mela by mit kolem 3,5kg, tedy podle jeho odhadu, jsem zvedava, o kolik se sekne, myslim ze o moc ne🙂
dalsi kontrola v utery 21.12., ale uz v podoli, to si to tam "uziju", slysela jsem, ze tam clovek trci i nekolik hodin:(

danda78
15. pro 2010

ahoj
tak se konečně hlásím..
děkuju všem za gratulace..
jsme doma od soboty, malý nechtěl moc přibývat, já měla problémy se spodkem..a tak jsme šli domů až o 3 dny déle než se chodí normálně..
teď najíždíme na nový režim, zatím celkem ok.. včera jsme byli poprvé v poradně u doktorky,ale malý přibyl od soboty jen 10g tak v pátek musíme znovu na převážení.. snad bude mít víc..takže aktuální váha je 2390g
říkala,že je to drobítek, než bude mít 3kg,tak ho mám budit co 3 hod.,kojit, moc nekoupat, aby neprochladl, teple oblékat, protože toho podkožního tuku opravdu moc nemá...
jinak je to ale zlatíčko, brečí jen když se probudí a má hlad, nebo když ho před kojením přebaluju...pak už je hodný, pokud dostane svou dávku, pokud ne,tak mu dodám ještě odstříkaného mléka injekční stříkačkou a je zase spokojený...
co tady nového???
budu vás postupně dočítat, snad to zvládnu,ale klidně napište nějaký výcuc toho, co se událo za posledních 11 dnů co jsem tady nebyla..

danda78
15. pro 2010

jinak k porodu...
v pátek 3.12. jak jsem tady psala,tak to byli opravdu kontrakce, i když mi nepřišli nijak hrozné, celou noc mě to ale budilo po 10min. ráno v 8 jsem si dala vanu a čekala na telefon od svého gyndaře..
ten mi vo¨lal,že tam mají na sobotu i neděli hodně porodů naplánovaných,tak že uděláme to vyvolání až vpondělí..
když jsem mu řekla,že už celou noc mám bolesti,tak říkal,ať tedy přijedeme na 11 a že na mě koukne..
zavezli jsme psa k rodičům a jeli..
natočili mě na monitor, uděllali příjem a v 11.30 přišel doktor, to už jsem měla stahy po 5min. dal mi tabletku na rychlejší vyvolání a řekl,že si půjde domů na oběd a přijde kolem 13hod. že dnes užbudeme rodit,ale až tak navečer,protože jsem byla otevřená jen na 2prsty..
když přijel ve 13 hod. tak už jsem byla na 8cm, bolesti jak kráva....dali mi klystýr, epidurál říkal,že už nestihneme a šla jsem si do sprchy...
to bylo pro mě nejhorší období.. klystýr a sprcha,která mi už vůbec nedělala dobře,takže jsem po 2min. vylezla, vlezla si na kozu a on na mě koukl a prý -ježiši my už budeme rodit...tak rychle připravovali sál...to bylo asi 13.30
no a pak už jsem jen tlačila, ale pořád to nějak nešlo, 1 porodní asistentka asi 90kg na mě skákala po břiše mi hupala a nic..tak zavolal další, pořád nic...
a pak říká,to není možné, tam něco musí být..najednou začaly blbnout ozvy...a kolem mě se objevilo asi 7 lidí, pediatr..a říká,že musí jít co nejrychleji ven,tak mě nastřihl, vzal zvon a pak už byl malý na 1velké zatlačení s pomocí zvonu venku ve 14.12,měl omotanou 2x pupeční šňůru kolem krku,takže sám by se chudák nedostal..
nebrečel,až když ho brali na váhu...
přítel byl nakonec celou dobu na sále - cca. 45min. se mnou.. ochlazoval mi čelo studenou minerálkou kterou jsme den předem nechali omylem v autě, teď se hodila...a pak si to i točil a fotil...
na sále jsem pak ležela ještě 2 hodiny, malého mi přinesli, ale nepřisál se hned, asi až po 12hod. ode mně poprvé pil...
oba dva jsme nakonec usoudili,že to skoro nic nebylo.. pro mě snad až na těch posledních 5 hektických minut to bylo lepší než návštěva zubaře...opravdu..
přítel taky říkal,že to bylo nějaké rychlé,že myslel,že tam budeme několik hodin..
jinak jsem teď už celkem ok, akorát to nastřižení dole bolí, rozjely se mi stehy,takže si teď dělám oplachy z dubové kůry a mažu mastí,aby se rána zacelila a stáhla...jinak jsem úplně ok...
nahoře mám asi +3kg takže to půjde asi taky rychle dolů....

danda78
15. pro 2010

v papírech mám napsané,že se malý narodil 40+0 tak že by přesně na termín nakonec??? ten termín 4.12. jsem měla dle velkého ultrazvuku z Prahy,tak by to asi sedělo..
rodný list zatím nemáme,paní na matrice je nemocná, takže snad příští týden,pak ho musím přihlásit na pojiš´tovnu a kdy se žádá o porodné a kde???
díky za info.

pajinkaa28
15. pro 2010

@mishi Ahojky,no to je krásná váha a je dobře že jste v pořádku 🙂 To bude tedy kus ženské.Snad Ti to bude v podolí utíkat a nebude to tak hrozné 😉

pajinkaa28
15. pro 2010

@danda78 Ahojky,tak Tě vítám zpět mamino 😉 Jdu si přečíst ten Tvuj románek 🙂