Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

mishi
22. pro 2010

nevim, jak u vas na konci tehu, ale zhruba pres tyden mam problemy se spanim. vzbudim se trab kolem 1h, odskocim si na toaletu a pak treba 2-3hod. nemuzu usnout tvrdym spankem, az k ranu usnu. dneska jel manzel do prace, byla jsem vhzuru v 7h a pak jsem s 1 probuzenim spala do 9,15

vim, ze to je takhle na konci normalni, ze hormony a to vse kolem funguje trochu jinak.
no az se narodi, tak se nevyspim vubec 😀 😀 ale mam v planu spat s ni pres den a nepremahat se, kdyz si to telo bude zadat

pajinkaa28
22. pro 2010

Ahojky všem 🙂
Tad dárečky už jsou zabalené,ještě mě zaujalo u Rossmana dětské nářadí,tak přemýšlím že mu pro něj zítra skočím aby měl čím opravovat auto co dostane 😀
Ještě musím uvařit brambory na salát a zítra pořádně uklidit,ať máme v pátek pohodu 😉
@mishi Ono se říká,že v tom posledním měsíci těhu se tělo přizpůsobuje a připravuje na jiný režim,jako je vstávání v noci.Neboj určitě neodpadneš,taky jsem si kolikrát dáchla s malým přes den.Bych neřekla že jsme byly otroci,co by člověk pro toho malého broučka neudělal,to byly prdíky,bohužel nás braly v noci,protože přes den jsem o něm skoro nevěděla 🙂 Jakmile nám padly 3 měsíce,tak byl jak vyměněný,spal celou noc a v postýlce a to mi každý říkal že už ho to nenaučím a neměli jsme s tím žádný problém,doteď spí v postýlce a s námi jen zřídka a to vydrží spát třeba až do 10,když ho nevzbudím,je opravdu zlatý 😉 Samozřejmně Ti taky přeji tak pohodové dítko,ty první 3 měsíce jsou nejhorší a asi na tom něco bude.
@madlinka Ty Tvoji broučci jsou ale nádherní,přímo k zulíbání a fotečky jsou moc krásné a váhu mají taky ok 😉

pajinkaa28
22. pro 2010

@danda78 Přejeme Šimonkovi vše nejlepší k svátku a hlavně hodně zdravíčka 😉

madlinka
22. pro 2010

Mishi já ke konci těhu taky nespala, nemohla jsem usnout a chodila jsem čůrat každou hodinu a půl, přeci jen ty dva obrovský svišti tomu močáku dávali zabrat.......za noc jsem naspala s přestávkama tak 5 hodin maximálně. Jsem měla vztek, protože jsem si říkala že to je poslední možnost na dlouho se pořádně vyspat 😀
Tak jsem spala alespoň po obědě........no a teď toho taky moc nenaspím, oni mi sice spinkají docela dobře, ale v první půlce noci a to já večer dělám co přes den nestihnu tak jdu do pelechu před půlnocí a oni kolem druhé začínají zlobit........ale nějak jsem si za těch 5 měsíců zvykla a už mi to ani nepřijde hrozný že nejsem vyspalá 😉

petrala
22. pro 2010

@mishi Ahojky ja chodim k Prianichnikové,ale vzdy me tak odbije a je se vsim hrozne rychle hotova☹Jeste se ani jednou na me neusmala☹ Clostilbegyt mi nechtela predepsat pry to zkusime normalne...ale ted mi stejne ovu vychazi mezi svatkama a kdyz jsem se chtela objednat na iui a na 12DC cyklu tak mi bylo zdeleno ze iui se dela pacientkam pouze ktere jsou stimulovany....takze mi to neudelaji...zase prijdu o jeden mesic...a to mame schvalene ivf do 25.1 a nevim jak to je kdyz to nevyuziju,prichazim tak o prvni pokus???Nebo to nevadi??A zazada se znova treba v unoru.Porad me do toho dr,tlaci,ale my chceme zkouset jeste iui,vim ze je mala sance ale zkusit se ma vsechno ne??

pajinkaa28
22. pro 2010

@petrala Ahojky,mám stejný názor na dr Prianichnikovou.O pokus nepřicházíš,jen se to vystornuje a žádá se znovu,taky jsem se na to ptala přímo v iscare,záleží na pojišťovně,já mám Pmv.

petrala
23. pro 2010

@pajinkaa28 Ahojky...Takze bude asi nejlepsi abych vymenila doktora..super,tak se to vystornuje a ja zkusim jeste par iui🙂)))

pajinkaa28
23. pro 2010

Ahojky holky 🙂
Tak už nám plave kapr ve vaně,manžovy to nedalo a šel ho koupit kvuli Jiřikovy a ten je z něj uplně paf 😀
Dneska si pořádně poklidíme,ještě něco pokoupíme,uděláme salátek a zítra budem čučet na pohádky 😉 se těším jak malé dítě 😀 A co u Vás?
@petrala Jasně,záleží na domluvě a určitě Ti vyjdou vstříc,přeci jenom si za to platíš. 😉

mishi
27. pro 2010

tak snad mate vsechny za sebou krasne vanocni svatky....

jakpak se maji ti nejmensi broucci - filipek a simon?

danda78
27. pro 2010

ahoj nějak nestíhám,tak dodatečně přeju všem krásné vánoce a hlavně zdravíčko do roku 2011 + ať se každému splní to co si přeje nejvíce......
u nás celkem ok, malý teda moc nespí, dost nás trápí prdíky a je jedno co sním, takže noci jsou krušné a přes den spí nejlépe jen pokud je venku v kočárku nebo alespoň na balkóně..
taťka nám už zase odjel do práce,tak tady válčíme sami..
kdyby nebylo těch návštěv, každý den někdo, hlavně k nám,ale i my k nim,tak by se to dalo,ale takto mě to zmáhá...
mám tady 3 pračky na vyžehlení,tak se do toho budu muset dnes pustit..
co vy???
jak je???
d.

baraf
27. pro 2010

ahoj,

doufám,že máte za sebou krásné vánoční svátky
přeju všem všechno nej.... do nového roku, hlavně zdraví a taky štěstí, pohodu,klídek

mishi
30. pro 2010

ahoj holky,

doufam, ze se mate fajn ke konci roku a miminka vam rostou a jsou zdrava.

@danda78 - jsi v sestinedeli, mas narok na klid, sblizovani se s miminkem a zvykani si na sebe. navic pro kojeni se doporucuje pohoda a ne stres z navstev. zrus je, na tom neni nic spatneho. potrebujes odpocivat.

@baraf jak se ti dari, a hlavne co maly filipek? kolik ted vazi, jak se ma na svete?
myslim na vas, zcela urcite jste jeste v motole.

preji vsem stastny vstup do noveho roku, hlavne to zdravi. a tem, co si preji miminko, at brzy najdou // 😉

mishi
30. pro 2010

v utery jsem byla podruhe v poradne v podoli. byla jsem zase u jineho mudr, ale zase sympatak. ani me nevysetroval, jen se me ptal, jak se citim atd.
poslal me na monitor, tam mi ho sestricky odsouhlasily, ze to vypada ok, ale mudr to nestacilo a poslal me jeste jednou...podotykam, ze jsem pred 1. vypila nestea a coko tycinku a pred 2. jsem si jeste koupila pepsi a dalsi coko tycinku. na tech grafech byly vykyvy a citila jsem , ze se tam obcas pohnula a oba dva monitory mi prisly skoro totozne.
nikdo mi je zatim nevysvtelovcal. priste jdu zase v utery, to uz bude 9 dni do terminu, nejdriv monitor a pak lekar. tak tam ho vyzpovidam, at mi popovida o vypovidajicich hodnotach z grafu.

jinak se citim fajn, obcas boli brisko, nebo se napne, v noci se budim, ale uz jsem si zvykla.

ted jen cekat na den D, snad to poznam🙂)

madlinka
30. pro 2010

Kdo budete mít chviličku, prosím o hlasy ~;), děkujeme!!!!!

http://prozeny.blesk.cz/zlaticka2010/profil/144...

baraf
31. pro 2010

@madlinka hlasováno...

baraf
31. pro 2010

@mishi já jsem doma,za Filípkem jezdíme. Přibírá, dýchá sám, má se dobře. A mě se taky daří dobře.

danda78
31. pro 2010

ahoj
jen v letu..
chci popřát všem vše nej do nového roku 2011,hlavně zdravíčko, ať vám rostou miminka a jsou hodná a šikovná a těm,které teprve čekají,ať je v roce 2011 ty vytoužené // neminou....
a hlavně ať se máte rádi a jste spolu šťastni...
čekám návštěvu, další..
přijede ségra s dětma a manželem..už tady měli být v 1 ale jako tradičně nestíhají,ráno byli bobovat, bruslit...takže přijedou až tak za půl hodiny...
včera tady taky byla návštěva 2hod. jinak se máme ok,jen mě občas ty davy lidí co sem chodí vysilují, každý řekne na chvilečku a je tady min. 2-3hod. a to skoro každý den někdo..
no snad už to pak bude lepší..
a co vy ostatní, co děláte???

madlinka
31. pro 2010

Barů kolik přesně tt jsi byla když si rodila? Nebyl nějak malinkatej na tu dobu? Ale to je fuk, hlavně že prospívá. Přeju vám aby byl co nejdřív s váma doma kočko!!!!!!!!! Držím všechny palečky!!!!!!!

baraf
31. pro 2010

@madlinka děkuju moc. narodil se přesně 33+0, měl 1445g . je fakt,že byl malinkej... placenta nefungovala jak měla,venku je mu líp.

danda78
1. led 2011

ahoj
chci vás jen pozdravit v novém roce,....
tak jak jste si užili silvestrovské juchání?? my jsme byli poprvé doma a stálo to teda za to...přítel vytuhl u tv asi v 21.30, malej vřískal a nechtěl spát tak jsem ho do 23hod. nosila a snažila se ukonejšit,pak konečně usnul,tak jsem si lehla s ním a probudila se ve 3 ráno když začal řvát na další kojo..
přítel vstal někdy po půlnoci, musel jet zatopit do provozovny, pak byl se psem venku,takže si taky nic nedal a ani jsme si nepřiťukli...fakt divnej silvestr...a v tv vůbec nic nedávali,takže to bylo o ničem..
dnes máme pohodu,ráno jsem byla 1,5hod. s malým a se psem venku, pak přijela tchyně, dovezla oběd a vzala si malého zase ven tak na 2hod.takže mám teď klid.... ale není to pravidlem, to je dnes poprvé..
přeji všem vše nej do toho nového roku 2011,hla¨vně zdravíčko, hodná miminka i manžele doma a ať se všem splní to co si nejvíce přejí....
d.

danda78
1. led 2011

ahoj přeposílám zprávu od mishi......
moooc jí gratuluju ještě jednou.
dnes 1.1.2011 v 15.57 se nám po dlouhém porodním maratonu narodila krásná Alžbětka. Měří 47cm a váží 2990g. Jsme vyčerpaní,ale stálo to za to - míša a štěpán
tak to je nejlepší zpráva dnešního dne.....
mooc na vás myslíme..
d.

baraf
1. led 2011

Mishi-velkáááá gratulace!! ať jste obě hlavně zdravé,šťastné a spokojené.

petrala
3. led 2011

Mishi-pridavam se ke gratulacim.. jen at se mala Alzbetka ma cile k svetu a krasne vam roste...a prinasi samou radost!!!

danda78
7. led 2011

ahoj holky,
tak co nového??
mishi už jste doma?? asi ano,ale nestíháte co?? dovedu si to živě představit..
my po včerejší kontrole už máme 3090g takže rosteme a papáme ok, za týden jsme přibrali 210g takže doktorka byla spokojená...
jinak je to teda akční dítě, moc toho nenaspí...
vydrží koukat celý den, brečet, krmit..a pořád dokola až klidně do půlnoci.
včera nespal od 8.30-23 do večera, jen když je venku v kočárku...masakr.
ale i tak jsem si dnes uklidila celý byt, vytřela, vyprala + pověsila... ještě mě čeká nákup,ale nemám auto,tak budu muset pěšky, pěkně to tam ale klouže....
dnes nám taky přijede taťka po celém týdnu,tak už se na něj těšíme..
všem přeji pěkný víkend.
d.

mishi
8. led 2011

ahoj holky v roce 2011!! dekuji vsem za gratulace. mala si nejak pospisila na svet🙂)) hlavne ze jsem vam psala 30.12, ze na porod se jeste necitim.
alzbetka se narodila 1.1. v sobotu v 15, 57 odpo, vazila 2990g a merila 47cm, byla 38+2, tedy trochu driv. a jak jsem sem psala ve ct 30.12, ze se na porod necitim, tak hned rano na silvetsra v 5h mi odtekla hlenova zatka (mysleli jsme podle barvy a mnozstvi, ze to byla plodova voda, ale zmylili jsme se), tak jsme vyjeli smer podoli.tam mi rekli, ze gynekolgicky se tam jieste nic nedeje, ale vzali mi krev a testy na infekci, kdyby to byala nahodou plodovka a nechali si me tam na sale, stepa byl se mnou.zadne bolesti, tak jel na chvili domu a vratil se, propustili nas ve 14h, ze po odchodu ztky muzu porodit kdykolii za par dni...a dali nam s sebou kontrastni latku, ktera by mela zbarvit plodovku do modrozelena.doma jsme si dali veceri, stepa mi pripomnel, ze v utery jede do frydku mistku
to byl pro me impuls, abych si dala vanu, abych vyvolala nejakou akci a stihla porodit idelane o vikendu. no as i to pomohlo, stzihla jsem si jeste vyzehlit vlasy, abych vypadala u porodu dobre povesila pradlo z pracky a pri tom zacalo zase neco vytekat, tak jsem udelala test a byla to plodovka, stepa si dal jeste v klidu kavu a jeli jsme podruhe smer podoli. vysetrrili me, potvrdili odtok plodovky a nechalio si nas tam, nastesti meli nadstandard, tak jsme byli poirad spolu.na sal to jeste nebylo, tak jsme byli na pokoji, povolili mi jen sprchu a horky pytlik s ryzi z mikrovlnky na brisko, kontrakce byly nepravidelne, ale uz to bolelo, nejak jsem pretrpela noc a raano kolem 9h mi lekar rekl, ze uz tam je nalez 2-3cm, ze muzu na sal. trpela jsem na monitoru jak pes....no na sale klystry, kolem 12,30 epidural, pak jueste jedna davka, byla jsem uz strasrne unavena ahladova

dostala jsem i nejake infuze...jsem strasne rada, ze byl stepa cely prubeh s emnou a povzbuzoval me a drzel se mnou, mohla jsem se tak aspon trochu soustredit dychat. kdyz to cele skoncilo, oddechla jsem si. siti nic moc, to bylo dost neprijemne, dali mi asi malo anestetika a trvalo to...betku jsme meli u sebe asi hodoku a pul, odevzdali jsme ji sestrickam,byla jsem vyrizena, byla jsem 36h vzhuru dlouho bez jidla. pak me prevezli na normal pokoj, byla jsem tam nastesti sama a druhy den v nwedeli se uvolnil nadstandartd za 2100/noc, takze trochu drazsi hotel.ve stredu eli potvrdili zloutenku a byla v inkubatoru pod svetlem 48h, jen na 30min.kojeni mi ji nosili.pobyt se nam protahl do patku, kolem poeldne nas pustili. vyslo to tedy uplne super s vikendem, v pa byl srtepa odpo s nami, mel home office,ted jsme s euz zabydleli, vybalili,dali vse dokupy.v pondeli jede zase frydek a ja mam kontrolu u pediatra, mozna prijede on k nam

mishi
8. led 2011

ted jsem sama doma, stepa sel s kamosem na pivko, mel taky narocny tyden, samy stres, prace za mnou do podoli, pak domu, jsem rada, ze mohl si jit ted pokecat a provcetrat hlavu.
ani nebyla jeste akce zapijeni eli, rikal, ze to necha na konec ledna, az bude vic casu a trochu si sedne prace

mishi
8. led 2011

@baraf to jsou ktasne zpravy, ze se ma filipek dobre , ze sili a prospiva ...kolik tydnu mu jeste chybi do radneho terminu narozeni? myslim, ze jsi mela termin nekdy konec ledna?

mishi
8. led 2011

@danda78 diky ze jsi sem hodila info z sms.

kdyz nas pousteli v patek, mela bebe 2850 (dostala se po porodu na 2720 a mliko s emi udelalo 4den po porodu, museli ji trosku prikrmovat, ze me dostala ty prvni dny jen par kapek, ale uz plne kojime, jsem strasne rada, ze to jde a jsem fakt stastna)

simonek krasne pribyva🙂 myslim, ze se nekde pise, ze denne 30g cca v prvnich tydnech

baraf
9. led 2011

@mishi vítej doma!!! tak se hezky navzájem užívejte....

termín jsme měli 4.února... dnes je Filípek 36+2....

danda78
9. led 2011

ahoj
tak mishi,mám dočteno, porod asi ok ale nechtěla bych tedy aby to trvalo tak dlouho...ale zvládly jste to dobře s bebe i se štěpánem...
moooc gratuluju ještě jednou..
užívejte si spolu.