Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

danda78
10. led 2011

ahoj
zdravím malý je v košíku, sice nespí,ale kouká,tak mám chviličku..
koukám,kde že je tak pěkně?? u nás tedy prší a hnus...
takže my dnes ven ani nejdeme..
včera byl malý hodný, dnes má zase svůj den, alespoň v noci že spí,ale u¨síná až kolem té 23hod. a pak se budí tak po 4hod.na kojení...a zabere už docela rychle potom takže to netrvá i s kojo 1,5hod. jako dřív než znovu usne,ale třeba jen přes půl hodinky...
ale přes den to je síla, většinou nespí celý den, od těch 8-8.30 od rána vydrží až do té 23hod.
doma sice stíhám co potřebuju,ale prostě ho někdy nechám v košíku nebo v lehátku, i když řve a uklízím ,peru nebo žehlím.. kdybych ho měla pořád nosit, tak bych nezvládla nic..
známý je teď v Guatemale služebně, my jsme tam taky s přítelem byli před 10 rokama, tak jsme mu řekli,ať mi tam koupí nějakou tu klokanku nebo šátek,tak jsem zvědavá co doveze...tam s tím indiánky chodí normálně, místo kočárků.................
poradíte co na opruzený zadeček?? má to tedy jen na 1 msítě, ale skoro do krve, takový flíček, vlhčené ubrousky už nepoužívám vůbec, jen plínku namočenou v čaji z řepíku, tím to otírám a pak mažu buď bepanthenem, imazolem nebo pevarylem, to mi dala doktorka...
a střídám to, protože jsem ještě nepřišla na to,co by zabralo...
díky za tip.
nakouknu večer..
d.

mishi
12. led 2011

@danda78 na opruzeny zadecek ma muj bracha osvedceny sudocream, nepouziovali nic jineho a byl max spokojeny. my mame zatim bepanthen, az dojde, zkusim rybilku a sudpcream
bud rada, ze simon spi v noci, my mame za sebou prvni noci s hysterakem od 22h do 3, ja jsem v obyvaku s malou, stepa v loznici, aby se aspon trochu vyspal do prace, pres den o ni skoro nevime, jak je hodna. na dnesek byla super noc bez place, budila se jen na kojeni a je zivejsi ted pres den, al eto je mnohem lepsi, nez tady chodit jak namesicna se zavrenyma ocima, zkusit vsechno mozne a dite porad place....ted praktikuju kocarek doma. venku jsme zatim nebyly, cekam na vikend, ze vyjdeme do parku k rybniku na kaceny se stepou

danda78
12. led 2011

ahoj mishi,
díky za info, už jsem vyzkoušela bepanthen, rybilku používám teď tak uvidím, a pak od doktorky imazol a pevaryl..ale zatím výsledek žádný...tak pokud nezabere rybilka tak zkusím ještě ten sudocream..
jinak jsem ráda,že v noci je ok a spí,ale opravdu usíná až tak kolem té 23-půlnoci...
dnes v noci spal od 23-4 to byl zatím rekord, pak se vzbudil jen na kojení a ve 4.30 znovu usnul a spal do 8 tak jsem spokojená,tak by to mohlo být každou noc, protože tím pádem bych v noci vstávala jen 1x před tou 23 spát stejně nechodím..
přes den ale opravdu spíše kouká, ale když má dobrý den,vydrží v lehátku nebo v košíku klidně 1,5hod. být hodný.. kouká a pomalu o něm ani nevím.. tak to jde..
a co jinak,zvládáš vše???
já celkem jo, uklizeno, vyžehleno, vypráno mám... akorát si teda ještě nevařím přítel teď jezdí domů jen na víkendy,tak pro mě samotnou to nemá cenu,tak 2x týdně chodím k babičce a jinak mi nosí obědy tchýně z práce..
zítra přijedou naši kouknout na malého po 3 týdnech,tak budeme mít vzrůšo..
ukážu se tedy asi až v pátek večer..
mějte se .
d.

mishi
13. led 2011

@danda78 tak to neni sudocream, ale sudocrem🙂 mala drobnost. urcite neco zabere, dala bych kazde masti treba tyden nebo vic, abys to mohla porovnat

ja jsem byla zvykla chodit spat cely zivot do 22h, takze ted, kdyz musim byt vzhuru pres pulnoc, tak to je nezvyk a jsem jak vyvorana mys. ona usilovne breci jen v noci. vcera zacala uz po 21h y vydrzela asi do pul 1, teprve pak se uklidnila. m. je mi ji moc lito ☹ dokonce jsem i masirovala brisko gelem pupik. protoze byla napapana, prebalena, v naruci, utazena v zavinovacce, tak to muze byt jedine brisko, ktere ji zlobi v noci. az ji bude pres mesic, zacnu ji davat probioticke kapky - stoji neco kolem 600, ale kamoskam kolem se osvedcily.

a jestli zvladam? myslis asi domacnost. jo, peru, obvcas zehlim, luxuju, jen na to vareni naladu a chut s tim travit cas nemam. na dnesek jsem si dala rozmrazit kureci prsa, tak me to donuti je zpraciovat.

a jeste jsem si nebylka ani jednoiu lehnout s ni pres den, jakoze ztrata casu🙂) ale kaslu na to, dnes si behem jejiho spanku zkusim taky dachnout a neco dospat. nebo jen tak aspon zavtir oci a relaxovat.

zitra na odpo prijede moje mami, priveze mi rajskou omacku, tu jsetm strasne dlouho nemela a vecer jede zpet.

drzim palce, at te navsteva moc neunavi a uzijete si to s rodici🙂

papa

a kdepak jsou vsechny ostatni? madli, aktaka, pajinka,baraf,.....a sonka tu nebyla vecnost, coz je skoda ☹

baraf
13. led 2011

ahoj,

já vás občas čtu,ale pak už nemám sílu něco napsat. jezdím každý den za tím naším trpaslíčkem,tak jsem utahaná.
přibejvá krásně, už není v inkubátoru.... brzy bych za ním mohla nastoupit a potom hurá domů.

dvojcata2
13. led 2011

Ahoj děvčátka jsem tu opět po delší době ,přibyly tady miminka to vám závidím a moc přeju.Já byla dnes v Iscare i tam jsem záviděla protože jsi tam jedna holčina držela fotečku mimča.Už dvakráz´t jsem byla u dr Smitze asi to nepíšu dobře je to simpaták a vždy se s ním nachechtám.Veškerý výsledky imuna genetiky mám na výbornou což mně sklamalo protože vůbec nevíme proč se to ve mně nechce uchytit.Bud je to psichika nebo jsi prý nejsme souzeni a nepříjmu jeho spermíky v mým těle.Tak uvidíme v únoru kontrolní ultrazvuk a v březnu poslední pokus.

dvojcata2
13. led 2011

@baraf ještě že jsi mi minule napsala tahák metrem jinak bych opět zabloudila 😉

baraf
14. led 2011

@dvojcata2 tak držím mooooc palce!!!!!
tak hlavně,že jsi trefila, to je dobře.

pajinkaa28
15. led 2011

Ahojky holky,tak se tu po delší době hlásím,neměli jsme dočasně net ☹
Dodatečně Vám všem přejeme vše nejlepší do roku 2011,maminkám aby dítka zdravě rostla,těhulkám pohodové těhu a snažilkám co nejdříve //. 🙂
Musím si Vás dočíst a pak odepsat.

danda78
15. led 2011

ahoj
tak dnes mám nějakou divnou náladu..
vlastně už od včerejška, to jsem začala špinit, dnes končím 6nedělí a normuálně krvácím,sice slabě,ale jo..břicho mě bolí jako před menzes a nálada tomu taky odpovídá...
je možné,že už by mi dorazila menzes??? hned po skončení šestinedělí??
v úterý mám jít na kontrolu na gyndu,tak nevím zda to nezrušit nebo jít...
uvidím jak moc budu krvácet,ale myslela jsem,že si od toho ještě chvíli odpočnu.
jinak u nás vše ok,malý je celkem hodný, dnes v noci se budil po 3-4hodinách, přes den dokonce chce mít pomalu co 2hod. takže jsem si dnes jen uvařila, uklidila, vyprala 2 pračky a udělala chlebíčky a puding, za chvilku k nám ¨dorazí návštěva...
co vy?? jak je??
jinak ten pityol jsem včera začala mazat a vypadá to,že zabírá...nechci to zakřiknout,ale asi jo.
a ty kapičky jsme začali kapat včera,tak uvidíme,ale prdí dnes víc bych řekla,ale moc u toho nebrečí,tak ho to assi tolik netlačí..
nakouknu ještě večer
díky za vše rady...
d.

baraf
15. led 2011

@danda78 já začala menstruovat u Lukyho 5 týdnů po porodu...ale je fakt, že to jsem nekojila. je to individuální,někdo začne hned, někdo až když přestane kojit....

danda78
18. led 2011

ahoj
tak mám dočteno..............
my máme dnes oba po 6nedělních kontrolách..
takže malý má 3570g a 55cm.. přibral 410g za 12 dnů takže doktorka byla spokojená, a od porodu už má nahoře 1,2kg a 8cm navíc...
řekla nám,a´t se do příště taky rozhodneme kvůli tomu očkování na toho pneumokoka, zda vůbec a jakou vakcínu - prevenar 13 nebo synflorix.
ještě se chci zeptat nemá některá z vás která má chlapečka problém u něj s pindíkem,respektive močovou trubicí?? už v porodnici po zkouknutí nám řekli,že to bude asi na operaci, má nějakou zúženou močovou trubici, nebo jinak vyústění, nevím přesně, jmenuje se to hypospadie, a musela jsem nás objednat do Hradce.. jedeme tam v květnu, kouknou na něj a budou to asi operovat, prý se to dělá tak v 1-2 letech věku dítěte.. včera na internetu jsem četla že je to docela náročná operace,která trvá 3-6 hodin, pak musí být přivázaní aby si to nedrápali a v nemocnici se zůstává 10 dnů až 30dnů.. mám z toho hrůzu už teď..nemáte s tím někdo zkušenosti nebo někdo blízký??
jinak já na kontrole ok, prý vše vypadá v pohodě, na menzes to nevypadá, sliznice asi jen 3mm vysoká ale říkal,že máme používat lubrikační gel,že milování asi nebude nic moc pro mě teďka..taky se mě ptal na antikoncepci,tak jsem mu připomněla,že jsme po umělém oplodnění a tak jsem si ji nenechala napsat.. na kontrolu za rok. bral mi nějaký stěr a pokud bude vše ok,tak mi nebudou ani volat.. ptal se na malého, dal mi pro něj dáreček, bylo to milé, můj gynekolog ho rodil, zároveň se narodil ve stejný den jako on, 4.12.tak byl spokojený..
stavila jsem se v dm drogerce pro plíny a pak jela rychle domů, tchýně hlídala,tak jsem to stihla akorát, malý už začínal řvát že má zase hlad...
já si doma taky moc neodpočinu od mladého, přítel jezdí většinou jen na víkendy nebo když někdy přijede v týdnu,tak stejně až tak kolem 8-9 večer, takže to je na mně.. včera jsem byla ráda,že jsem si vlezla do vany a stihla se vykoupat..
dnes poprvé to vypadá že usnul dřív než v 23hod. tak toho musím využít a něco udělat a jít si dřív lehnout,snad...
pěkný večer všem.
nakouknu zítra.

mishi
19. led 2011

ahoj holky,

nejdriv neco napisu a pak si poctu🙂
vcera jsme byli na kontrole, v 17dnech ma 3220, to jsem ani necekala, z porodky nas pousteli 2850. ani tam nebrecela, jen kdyz jsem ji oblekala. o vikendu jsme s ni byli v sobotu i v nedeli venku, bylo hezky, pondeli inverze jak prase, takze nic, pak vcera venku a dnes hodinu. ma se zase zacit ochlazovat, tak jsem toho chtela vyuztiz. a ted behem pul hodiny ve spanku 2x zakaslala, snad se ji nic nerozjede.

pred den je moc hodna, jen obcas knikne a chce do naruce se pomazlit v zavinovacce, vetsi place jen vecer, nekdy v 20h, nekdy 21 ci pozdeji. nekdy je noc fajn bez place a budim ji jen na krmeni, nekdy se nam tu projevujei pre dpulnoci, ale pak uz je klid.

snazim se ji naucit rezim den a noc, skoro kazdy den koupeme se stepanem, pokud neni pryc.
na brisko bere infacol, bila sladka medicinka, nevim, jestli pomaha, mozna ano, hlidam si i dost tol co jim. dudliky jeste neumi udrzet v pusince, vydrzi jen chvili, kojim jen pres chranice avent, jsem s nimi moooc sapokojena, bez nich bych asi nemohla kojit, nezkousela jsem to, stacilo mi to v porodnici. jsem rada, ze to jde aspon timto zpusobem a nemuism treba odsavat

stepa se domu vraci az po 18h, do 23h jsme nejak pospolku, pak ho posilam do loznice, ktera je nepruchozi a muze aspon trochu spat, pokud alzbetka v noci nema hystericky plac. my zustavama s bebe v obyvaku do rana, prebalovat chodim do detskeho pokoje, kde mame 2 komody, 1 z nioch je prebalovaci. uz jsem si zvykla. nekdy se presouvame do loznice za stepoiu, kdyz jsem si jista, ze bude hodna.
stepúa rika, ze nechape, jak muzu usnout, i kdyz bebe nahlas breci🙂 to jeho vzbudi i jeji nadech.
doufam, ze si stepovo telo casem zvykne a budeme moci spat vsichni 3 spolu v loznici, je to takovy smutny byt oddelena, ale ja to delam kvuli nemu, aby mohl nacerpat aspon nejakou energii a odpocinout si pres noc. kdybych zustavalv loznici ja, tak bych chodila pres obyvak do chodby a pak detskeho pokoje a to bychom ho ucro vzbudili.

mishi
19. led 2011

mam pocit, ze pres den nic nestiham, a to se nedivam na zadny filmy. ani obed jsem si dnes neuvaerila. mela jsem v planu zase luxovat, vytirat , trocha zehleni, ale zacala odpo vriskat, tak jsem s ni radsi vyrazila ven a byl klid. venku jsme byli hodinu, cestou jsem si koupila neco k jidlu, prisly domu v pul 5, nakojit, aden zase fuc.

mishi
19. led 2011

a extra perlicka pro vas!!!

alzbetka touzi po publicite, proto se narodila 1.1. a uvidi se s panem primatorem v jeho rezidenci!! je to nae celebrita🙂)
uz dostala ofiko dopis s vlastnorucnim podpisem, trachtace se bude konat 22.2. odpo a dostane 15tis. takze sice jsme prisli o 16h o porodne, ale dostaneme jinou odmenu.
strasne nas to pobavilo, nejdriv jsme se to dozvedeli od kamose v patek a pak jsme si to nasli o viukendu mezi tiskovymi zpravami z magistratu
http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/tisko...

a vcera dorazil inten dopis, tak to je prece pravda🙂

danda78
19. led 2011

ahoj mishi
tak to je alžbětka šikovná a pěkně vám roste..
jen tak dále..
no tak u nás v noci bývá ok,ale usíná opravdu pozdě a i když ho koupu častěji,zatím to nemá vliv...prostě jeho hodinka je kolem 23hod.
ale už je určitě hodnější a lepší než dříve, nebrečí tolik, halvně přes den a v noci vůbec, to se vzbudí jen na kojení,pak ho chvíli nosím dám do postýlky a spí znovu..
a přes den i když toho moc nenaspí tak je hodný, kouká, usmívá se, leží..
ze začátku jsme taky spali s mladým v pokojíčku,kde mám přebalovák a vše potřebné, protože přítel se potřeboval vyspat do práce a i v noci dost brečel,tak by to bylo náročné..
ale teď co už je hodnější a máme postýlku v ložnici pokud není zrovna nějaký super blbý den,tak spíme dohromady..
většinou to jsou stejně jen tak 3-4 noci z týdne, jinak je přítel mimo,tak se to dá..
taky je u nás každý den jiný,někdy toho stihnu docela dost, jindy skoro nic..
tak si z toho nic nedělej.. vy jste ještě v 6nedělí tak na to máte 100% nárok..
pěkný večer.
d.

chersi
21. led 2011

Ahojky chci se zepta zda bych se k Vám mohla přidat? Taktez jsme vedená v ISCARE v Praze. 18.1 jsem podstoupila své 1 IUI.

jaké máte s tímto centrem zkušenosti. Převážně jsem chodila k Mudr. Turkové která IUI prováděla

eimmy
23. led 2011

@chersi Ahoj,
já do centra hodím cca rok a půl. mám za sebou IUI a 1. IVF která nevyšla.... a můj názor: sestry jsou na jedničku!!! ochotné, vstřícné, dá se s nima bavit o všem a nemusíš se stydět že na teb budou koutat přes prsty.
MUDR. Mrázek - primář velice šarmantní pán, v něj mám 100% důvěru. je pozorný, má na mě vždy čas, a bere mě jako lidskou bytost
MUDR: Anna Pryainichnikova : s touto dámou jsem se několikrát setkala při mé první i druhé stimulaci. působí na mě povrchně a mám z ní pocit že jsme (nebo aspon já se tak vždy cítila ) pro ní pouze práce .... její vyšetřování mě vždy bolelo a ona si neodpustila poznámky typu že jsem nějaká přecitlivělá. Nejvíc mě tato "lékařka" odrovnala na sále před ET kdy jsme se měli rozhodnout o počtu trasferovaných embryi. Jelikož mi nikdo neřekl před vstupem na sál kolik jich máme a co doporučují a já žiji v ČR sama tak jsem zavolala manželovi ze sálu, kdyby mi to žekli na pokoji kde jsem před zákrokem hodinu ležela tak si myslím že by bylo dost času se domluvit... no ale zavolala jsem na sale... to co paní "lékařka" na mě hodila za ksicht a směrem k personálu za hlášku jako že tohle snad není možný že jí zdržuju tak tím mi dokázala že jí na pacietkách, které si chodí do jejich centra pro pomoc a porozumnění a platí desítky tisíc nezaleží jako na lidech ale pouze jako na zdroji peněz. Můžu s čistým srdcem říct že takhle špatně mi nikdy nebylo.... celá jsem se třásla ...ovlivněna hormony, tou situací a ještě paní "lékařkou...".... a i při samotném ET byla protivná. kdyby nebylo přítomnosti jiného personálu ani nevím co právě prováděla za výkon.
po této zkušenosti jsme nuceni odejít do jiného centra , už se nikdy nechce s takovou lhostejností , povrchností a totální ztrátou nějakého lidského porozumnění sejít.
Jediné co mě bude mrzet bude to že už se nebudu moci setkávat s opravdovým profrsionálem v podání Mudr. Mrázka a jeho týmu sester. Tomu velice děkuji..

kuc
24. led 2011

@eimmy Já chodila do centra před cca 11 lety ( mám 10letého syna ) byla jsem tehdy moc spokojená a to co píše eimmy o dr.Mrázkovi mohu jenom potvrdit moc příjemný pán s lidským vystupováním výborný byl také dr.Maier a
přímo úžasný dr. Robert Středa ale ten už bohužel pár let v Iscare nepracuje. Sestřičky také moc fajn pamatuji se
jak se radovali z mého pozitivního testu i jak mi přáli hodně štěstí když mi předávali zprávu pro mého gynekologa.
A za rok když jsme jim byli ukázat našeho syna ( bydlíme cca 200 km od Prahy) tak sním oběhli snad celý zámeček
( bývalé sídlo Iscare ) . Dnešní poměry neznám ale každým rokem jezdíme na setkání a pokud se dostaneme k dr,
Mrázkovi vždy se zajímá co náš syn jak se máme a tak i když pochybuju že při tom množství pacientek si může konkrétně nás pamatovat.

chersi
24. led 2011

@eimmy O této paní doktorce tomu i věřím, vždy když jí vidím jen projít po chodbě přijde mi nepříjemná a jak říkáš povrchn, já byla u vstupního pohovoru s Dr. Hulvertem a ten se s námi bavil jako sobě rovnými. a pak už jsem chodila jen k Dr, Turkové, musím říct že prvně jsem u ní měla strach a respekt, ale pak když se s námi začala bavit jsem si jí oblíbila a výdy jsem na recepci řekla že chci k ní, naštětstí se povedlo, i IUI mi dělala ona. jsem s ní spokojená.

eimmy
24. led 2011

@kuc
@chersi vždy je to o lidech.... ti dělají to prostředí....

baraf
24. led 2011

ahoj, já mám z iscare skoro pětiletého rošťáka a od předvánoc dalšího.

poměry se tam za tu dobu dost změnily, sestřičky dole super, na sále jsem párkrát narazila na "kyselej obličej"
dr.Mrázek je bezvadnej, a hlavně "džentlmen" každým coulem. dostala jsem se k němu ale jen díky zákroku, který dělá jen on, jinak je u něj dost narváno.
když jsme se začali snažit o druhé, podstoupila jsem dvakrát ket a pak znova celý ivf. poprvé jsem byla u dr. Turkové a k ní už bych teda nešla... pak jsem chodila k "Anušce", jak jí tady říkáme 😀 (ano tady v posl.příspěvcích diskutovaná dr. Pryamnichnikova) já s ní byla docela spokojená, mě naopak všechno vysvětlila,akorát jí nebylo moc rozumět, tak jsem se musela pořád ptát. dokonce po prvním ketu,kdy se embryjko uchytilo a začala jsem krvácet, tak se hrozně snažila,aby mi pomohla mimi zachránit a pak byla dost zklamaná,že to neklaplo. .. tím ji určitě nechci hájit,jen píšu, jak působila na mě.
ale jinak se opravdu s vámi radujou z každého úspěchu a mají radost ze všech "svých" dětí.
přeju vám všem hodně,hodně štěstí

aktaka
25. led 2011

ahoj ve spolek
jsem se tu chvíli neukázala, takže:

@mishi velká gratulace k Alžbětce, ať je zdravá jak řípa, krásně prospívá a dělá vám jen radost! 🙂

a k poměrům v iscare, dost mě překvapuje, co píšete o anušce, já jsem s ní absolvovala prakticky všechna vyšetření, dvakrát IUI, odběr vajíček i ET a nikdy jsem si nemohla stěžovat na nepříjemnost, nebo dokonce bolest u vyšetření, to naopak. je pravda, že se nehrne do nijakého extra vysvětlování a je jí špatně rozumět, ale když jsem se zeptala, všechno vysvětlila. asi jí něco stouplo do hlavy 😒

danda78
25. led 2011

ahoj
tak já mám s iscare taky jen ty nejlepší zkušenosti.... předtím jsme se léčili přës 2 roky v Brně a tam jsme oproti iscare nebyli spokojení,takže jsme nakonec odešli..............a dobře jsme udělali v Iscare nám vyšlo hned první IVF a máme teď 7 týdenního chlapečka...
chodila jsem tedy převážně k primářovi, mooooooc hodný, vstřícný, obětavý a profesionální muž, mám s ním jen ty nejlpeší zkušenosti..
ale Anušku jsem taky párkrát zažila a ok..Turkovou jen 1x ale taky byla celkem ok.
jinak u nás se noci o dost lepší, poslední 4 dny ukázkové,tedy noci..........spal tak od 23-5 nebo 6 a dnes jsme trhli rekord , od 23-8 v kuse.......... já jsem už v 6 nemohla vydržet s prsama, měla jsem i přes prsní vložky celé mokré pyžamo tak jsem si musela jít odstříkat...
ale dny zase naopak byly hysterické. když byl v kočárku venku, ok. to spí i 2,5hod. ale v kočárku na balkóně se mu nelíbí...
a doma usne jen tak na půl hodinky maximálně...a to jen asi 1-2 x denně a předtím ještě absolvujeme hysterický křik...
nechávám ho teď vybrečet tak 15min.bez dudlíku a pak mu ho dám a dám ho do kolíbky, zabírá to, i když spí jen tu půlhodinu,tak alespoň něco.. protože důvod brečet nemá, je najedený, přebalený, kouká a najednou to začne, hysterák...
jinak snad vše ok, přibýváme pěkně, už pomalu vyřazuju věci, které nám jsou malé..
3.2. jdeme na další kontrolu kyčlí a k doktorce až 15.2. tak to už budeme mít snad 4,5kg.....
vážím ho doma na váze,ale není přesná,tak nevím přesně kolik má teď,ale tipuju tak kolem 3,8kg
u nás chumelí, dnes nesvítí sluníčko,ale ven určitě půjdeme,ale spíše až po obědě..
mějte se fajn
d.

fori
26. led 2011

Holky nevíte náhodou jak se staví v ISCARU k BI?? já slyšela, že to moc neuznávejí. A něměla jste některá problém s tím, že máte malou dělohu?? Nemohu tu nikde nikoho najít kdo s tím má potíže, přece nejsem jidinááá......

danda78
26. led 2011

ahoj
tak na to,že včera spal malý skoro celý den tak noc byla ok.
usnul jako tradičně kolem 22.30 a probudil se ve 2.30, nakrmili jsme a pak spal do 7.30
za chvíli razíme ven, potřebuju do města něco vyřídit a do obchodu..
zjistila jsem,že nám jsou malé skoro všechny bodýčka - rukávky a overálky na spaní - kvůli délce,tak kouknu někde v bazárku po nových..
tady je taky plno sněhu, snad to bude trošku prohrnuté ať se s kočárkem dostanu..
pěkný den všem
kouknu navečer
d.

rezi78
26. led 2011

Ahoj, snad se nebudete zlobit, když napíšu i já své zkušenosti z Iscare. Setkala jsem se se všemi lékaři, kromě primáře.
První pohovor a 1 inseminaci jsme absolvovali u dr. Turkové, přišla mi dost od rány, nic moc nevysvětlovala, ale vyloženě špatný pocit jsem z ní neměla. Před prvním IVF jsem "přesídlila" k Anušce, ta tedy je skoupá na slovo, navíc jsem jí špatně rozuměla, ale hned mě poslala na imuno (o tom se Turková ani nezmínila) a pak jsme se pustili do akce. První IVF nevyšlo. Poté jsem udělala další změnu a zvolila dr. Hulverta. Ten se mi zamlouval nejvíc. Přišlo mi, že nad vším přemýšlí a snaží se skutečně pomoci. Když jsem šla pro rozpis injekcí na 2. cyklus, zdržel se Hulvert na sále a pacientky přebral dr. Schmitz. Ten se s tím tedy vůbec nemazal, naflákal mi jednotky podle prvního cyklu (ač neúspěšného a pouze s 3 vajíčky). Naštestí mi to nedalo a vymohla jsem si, že ještě radši počkám 2h na Hulverta. Hulvert mi samozřejmě dal dávky úplně jinak, to co napsal Schmitz, by bylo prý naprd a další pokus v p....S Anuškou jsem se pak ještě setkala po ET, kdy se mi po 10 dnech rozjel pořádný OHSS. Poslala mě do špitálu, tam jsem pobyla na kapačkách 3 dny. Poté si mě brala každé 3 dny na kontrolu, bez objednání. Viděla mě v čekárně a šla jsem přednostně. Zachovala se parádně, bylo vidět, že fakt má zájem o mě jako pacientku.
Teď jsem po tomto druhém pokusu v 23. tt a čekám dvojčata.
Já osobně jsem tam tedy byla spokojená, určitě jsem si nepřišla jen jako finanční zdroj, ale především jako pacient, kterému se snaží pomoci.

ajscha
27. led 2011

Ahoj holky,
dlouho jsem se nezapojovala, ale čtu Vás denně, ale teď mi to nedá, abych nepřidala svou zkušenost s personálem Iscare: sestřičky jsou milionové, vždy milé, usměvavé, až jsem se občas divila, že jsem v sesterně opravdu nic jiného než úsměv nikdy nepotkala. Z lékařů jsem mimo Prim. Mrázka alespoň jednou byla u všech - MUDr. Hulvert, u něj jsem byla asi jenom 3x, je moc příjemný, hodně se zajímá, není co mu vytknout - asi je to maličkost, ale už to, že vám vyjde vstříc a podá vám ruku při každé návštěvě - hned se necítíte jako nejistý pacient odkázaný na povýšeného lékaře. MUDr. Turková mě překvapila, vzdor prvnímu dojmu byla příjemná, povídaly jsme si, jen můj dojem byl, že byla relativně rychle hotová, jediné, co mi opravdu vadí, je to, že při usg nepoužívá gel, takže je to hodně nepříjemné - přitom to nic nestojí, je to škoda. Ale jednou jsem ji měla i u KETu a v pohodě, i když tam je pravda, že všechno říkají spíš sestřičky. U "Anušky" jsem byla z 90% a musím říct, že pokud člověk není líný se zeptat a má uši jako netopýr, tak jinak byla vždycky neskutečně příjemná, po každém neúspěchu zkouší jiný způsob stimulace, poslala mne na genetiku i imunologii, opravdu jsem s ní neměla nikdy problém - naopak - při náběhu na OHSS při KETu jsem k ní obden jezdila na kontroly, ze sálu za mnou chodila i na pokoj, opravdu se starala maximálně a vždycky byla moc příjemná - spíš mě její mírnost vždycky uklidňovala.
Ale chápu, že kolik lidí, tolik názorů.

glumbi
28. led 2011

Ahoj holky, můžu se přidat? už zhruba půl roku víme, že máme problém( jak u manžela tak ted už i u mě) a chodíme do iscaru k panu doktorovi Kočímu. je to externí androlog. bohužel ale léžba moc nepomáhá a začíná se řešit IVF+ICSI. Můžu se vás zeptat, za zhruba za jak dlouho po první konzultaci jste začaly stimulovat a byl transfer?
Jinak gratuluju všem maminám, které mají díky iscaru krásné děti 🙂

fori
3. únor 2011

@ajscha prosimtě tu doktorku Anušku myslíš tu Annu Prjaničkovou nebo tak nějak se jmenuje, je to asi ukrajinka.??
Já jsem z ní moc dobrý pocit něměla, dneska jsem tam byla na vstupní konzultaci, hned příští týden mi chce udělat IUI, to je teda fofr, a můj nejvetší problém což je buněčná imunita vůbec ale vůbec neřešila což mě teda mrzí. A když jsem se jí na to zeptala tak mi jen řekla, jeztě dál prednison, tak já fakt nevíím. Koho by jste mi doporučili z lékařů?? Ke komu se objednávat??