Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

ekk
11. říj 2012

@mishi 36 let....Jake jsi mela hodnoty ty?

kaijko
11. říj 2012

@mishi Ahojky, Ty sis udělala test dřív než za doporučených 14dní? Já mám z toho trochu strach..Buď budu zbytečně zklamaná, žese tam nic neukáže nebo zbytečně natěšená :( Menses bych měla dostat v sobotu podle poslední ms, ale brala jsem synarel, tak nevím jestli to není matoucí.. Prý taky utrogestan ovlivňuje výsledek testu. Taky mi teď zavedli šampionka 🙂 a zamrazili 3embryjka..

kaijko
11. říj 2012

@ekk Ahojky, já máma taky endometriozu! Při UTZ jsem měla 9folíků, odebrali mi jich 7 a z toho 6 hezkých vajíček, nakonec byli z toho 4 embryjka.. Jedno mám v bříšku a 3 zamrazili. i když měl přítel super spermiogram, tak jsme šli do metody ICSI. Normální metodou se oplodnili 2 ze 2 a ICSI metodou 2 ze 4. Stimulace by Ti pomůže mít víc folikul.. Když Ti naordinovali stimulaci s většimi dávkami, tak to by bylo aby nebylo :D Já brala 9 dní menopur po 3dávkách a k tomu synarel.

danda78
11. říj 2012

ahoj
tak my se snažili skoro 6 let než se nám narodil náš malý..byli jsme na 2x IVF + ICSI, 4x KET
pak jsme změnili CAR, jiný přístup a já na to přestala tak myslet a každou návštěvu,kontrolu jsem po těch letech už brala nějak automaticky..možná i to pomohlo tomu,že hned 1.IVF v Iscare se nám podařilo a máme z něho krásného 22měs. kluka...a ještě 17 embryjek v mrazáčku...
@mishi - přeji,a´t vám to vyjde co nejdříve, když už si další dítko přejete...
já bych určitě taky ještě jedno chtěla, ale ne hned, až tak za rok,dva..uvidíme jak to půjde..
já podnikám,učím soukromě angličtinu - už od roku malého,ale jen 2-3dny v týdnu... a ještě máme provozovnu - bar,který předěláváme už 2 roky a v nejbližší době budeme znovu otevírat,takže práce stále dost..přítel zatím zaměstnaný a jezdí do práce takže doma je většinou jen na víkendy..
jo jsem ráda,že i malý to zvládá v pohodě a ve školce - jesličkách se mu líbí a je tam spokojený... je komunikativní,má rád děti a tak není problém,ani s dětma, tetama,spaním... on je tak asi nějak zvyklý odmalička,není to typický mamiňák a mazánek.... 🙂

danda78
11. říj 2012

@kaijko - já taky testovala už asi 8. nebo 9. den a ukázaly se slabé //, předtím nikdy nic...takže myslím,že se nemusí čekat až na ten 14.den,ale můžeš to zkusit cca.o těch 5 dnů dřív..

kaijko
11. říj 2012

@danda78 Jůů, vy máte 17 mrazáčků? To je hezký! Asi si ho udělám, jak říkáš cca ten 9. den. Pořád věřím, že se to povede, musí :D

danda78
11. říj 2012

@kaijko - přeji ať to vyjde... a když ne te´d tak určitě příště,prostě někdy se to musí povést...

mishi
11. říj 2012

@ekk netusim, jestli se ptas tedy na hodnoty FSH

mishi
11. říj 2012

@kaijko ja jsem si na Alzbetku delala test na den, kdy jsem mela dostat MS, mela jsem cykly vzdy kratsi, 24_25, a uz to tam proste bylo. nebrala jsem ohled, zda beru nejaky utrogestan ci ne...tehdy bylo OPU 14DC (tedy ovulace), to byla streda, v pondeli jsem dostala bety a za tyden od transferu uz byly videt //. ale je jasny, ze takhle to nemusi byt u ostatnich.

ted to bylo i se mnou jiny. ovitrelle az 17DC (po OVU), KET byl az 23DC (to je to 5denni embryo) a cykly mam ted 24dni!!!!! tedy uz jsem to mela dnes dostat. no samozrejme si nebudu delat testy, pockam tech 7_8 dni, tedy pristi ut a zkusim. driv by hcg nebylo videt. hulvert mi rikal, ze test muze byt pozitivni 11den po ET

mishi
11. říj 2012

@kaijko ze sampiona by mohla byt holcicka, jak mi tvrdili ted na sale🙂) nechame se prekvapit, s cim priojdes ty🙂

mishi
11. říj 2012

@danda78 hele simon je z KET nebo ET? a byl jednickovej nebo dvojkovej?

mishi
11. říj 2012

@danda78 aa uz to vidim, prvni IVF v iscare a vyslo to, takze simonek je z cerstve nadilky🙂

mishi
11. říj 2012

bety je uz treti tyden nemocna, nejdriv mega ryma, pak kasel, na konci vikendu horecky a posledni 2 dny ztraci hlas a desne chrapla. dlouho jsem odolavala, ale uz to na me vlezlo. boli me hlava a citim zacinajici rymu v nose. 😠 😠 nechci se ladovat celaskonem long effect a modafenem, diky kterymu prezivam velka nachlazeni a muzu fungovat s ditetem pres den. stepan ma dovo, abych nemusela brat bety do naruci (postel, autosedacka, detska zidle,....) a umoznuje mi, abych vice odpocivala ty prvni 3 dny. no pristi tyden to musim vymyslet, jak to delat, abych ji vubec nezvedala...to je asi to negativni na moznosti otehotneni, kdyz bereme do naruci 12kg deti, kdyz nam nic jineho nezbyva

kaijko
11. říj 2012

@mishi A Ty taky k Hulvertovi chodis na Florenc do soukrome ordinace?Me trochu mrzi,ze tam nebyl ani na OPU a ani na ET! I kdyz na OPU jsem sla v sobotu a rikal,ze tam bude ;( Pritele mile prekvapilo jeho vystupovani..

mishi
11. říj 2012

@kaijko jo jo chodim od 7/2009, a jsem fakt moc rada. nemenila bych.
kdyz jsem si hledala CAR v praze, kam bych chtela chodit, vybirala jsem i tak, aby to nebylo daleko od metra, abych se tam dopravila cestou do prace ci odbehla z prace. no a vybrala jsem si iscare. a naaahodou jsem mela bankovniho klienta, plastickeho chirurga, ktery drive pro iscare pracoval a s hulvertem jsou kamosi. zminila jsem se mu pri jednani a on mu hned zavolal. no a za par dni jsem mela prvni termin navstevy. radim ho neco jako "rodinny lekar" - my se spolu bavime i o soukr vecech. nejak jsme si vztajemne padli do oka🙂 muj manzel s snim stravil taky uz pekny cas, vsechny navstevy v tehotenstvi absolvoval se mnou u nej, aby si to uzil. hulvert se mu taky zamlouva, jako lekar i jako clovek.musim rict, ze pro nej byl nejemotivnejsi zazitek, kdyz jsme poprve slyseli nahlas tlukot holcicky v brisku, to jsme oba meli slzy na krajicku a byli pekne namekko.
taky ho uslysis, neboj, uz brzy za par tydnu🙂))

mishi
11. říj 2012

@kaijko hulvert byva nekdy doooost vytizen a klidne mohl na to zapomenout, ze tam v sobotu nebyl. taky mi nekdy na neco zapomnel. neber si to osobne, je to u nej normalni, musis ho brat nekdy s rezervou, jako vsechny chlapy 😀 😀

mishi
11. říj 2012

@kaijko tak jestli jsi byla ve ct, to uz mas tyden za sebou....jak dlouhe jsi mela posledni cykly? zkus treba v nedeli rano testnout🙂

mishi
11. říj 2012
kaijko
11. říj 2012

@mishi To hezké 🙂 Mě si na začátku moc nepamatoval, až od doby co mi našel velký myom a ukázali se znova problémy s endometriozou.. Všechno oledně IVF jsme řešili právě na Florenci, do Iscaru jsem vlastně jen byla na OPU a pak pro bublinku :D OPU i ET mi dělal po každé někdo jiný..No, to mi když uslyšíme srdíčko, tak budeme oba bulet :D Přítel si mimi přeje už strašně douho..

kaijko
11. říj 2012

@mishi 28dní! A znova jsem to spočítala a ms mám dostat zítra.. Zkusím to v sobotu! Tajně :D Ty jso na MD,viď? Tak to sis nemusela brát volno 🙂 Taky máš jiný myšlenky, hlavně okolo malé, tak to je super..

kaijko
11. říj 2012

@danda78 Dekuju!

mishi
11. říj 2012

@kaijko ano, jsem na rodicosvke, trilete, ani jsem nechtela jinou variantu. u nas jsou skolky precpane, zdejsi vedeni odsouhlasilo velke developerske projekty a ani 4skolka pred chvili vybudovana neresi obrvosky rust miminek, deti. atd. stejne bude muset bebe nejdriv do soukrome.

to mas teda trapeni, takovych gynekologickch problemu...

volno si brat opravdu nemusim, ani nemuzu, jenom ted do konce vikendu se o malou (a navic nemocnou) stara vic muj manzel. kdyz jsem byla tenkrat po ET, mela jsem kombinovanou dovolenou (do testu z krve) a pak jsem se hodila asi 3tydny na nemocenskou a pak zbytek tehotenstvi normalne pracovala.

mishi
11. říj 2012

jinak me dnes vecer zacaly takovy ty krece podbrisku jako na zacatku MS 😖 no dnes jsem to za normalnich okolnosti mela dostat. tak nevim, zda to patri k uhnizdovani nebo to mam brat jako ze se telo brani utrogestanu a chtelo by menstruovat.....ach jo, to cekani je nejhorsi.....

mishi
12. říj 2012

!!!! velka otazka pro vsechny!!!

jak to probihalo u vas, kdyz jste cekaly 14dni po ET - a nebylo uspesne? co muzu cekat? kolikaty den po ET se dostavila MS (i pres to, ze jste braly treba utrogestan)? nebo se dostavila, az jste uplne vysadily leky?

cim vic o tom napisete, tim lepe samozrejme🙂

DEKUJI

mishi
12. říj 2012

mmchd - az ted mi blesklo hlavou, ze se uz nechodi po 14dnech automaticky na test/moc/krev do iscare.
to jsem znacne nespokojena a zklamana....minule bylo jasne asi z 8 testu znat, ze jsem tehu, ale potvrdila mi to i krev, rano ji braly a odpo kolem 15h jsem si volala na vysledky - a ta hodnota byla velmi povzbudiva......
to jako mam cekat 4 tydny, nez se uvidim s hulvertem???? no to teda neee🙂)) chci mit nejakou info o prvnich tydnech, zda se uchyti v deloze a ne nikde jinde a vyviji se

prvni utz s malinkatou bebe mam 6w2d (0,66 cm) -
a dalsi o tyden pozdeji 7w3d (11,7cm)
a 8w6d (2,17cm)

takze jsem mela prehlůed, co se uvniztr delohy deje a jak roste.

teda, abych mela jeste kontrolu o rostoucim hcg, zajela jsem si do gennetu na letnou, stalo me to neco kolem 200kc a bylo

kaijko
12. říj 2012

@mishi Mě právě taky překvapilo, že když mi 14tý den nevyjde test, tak mám vysadit Utroš a jít do práce? Vždyť domácí testy nejsou 100%ní.. Holčina co tam se mnou byla i na OPU a ET, byla včera u svého doktora, ten jí udělal sono a ještě tam bublinku má. To já bych taky chtěla vědět.. Přijde mi to divný, vysadit a jít do práce, hlavně mě to vychází, že musím tedy hned 15tý den..Dělám servírku a mám náročnou práci, i proto jsem doma 14dní po ET.. Ty ses objednala přímo v Iscare? Já ano, ale napadlo mě pak, že tam zase dr Hulvert nemusí být a já bych to chtěla konzultovat přímo s ním..

mishi
12. říj 2012

@kaijko jelikoz chodis k hulvertovi do soukr ordinace jako ja, musime se objednat k nemu, ne do iscare. jeste mi to pripominal - ze za 4 tydny me chce mit tehotnou u sebe v ordinaci.
ja byt tebou a delat servirku, tak pokud budes mit i za 14dni pozitiv test, zeptej se sester v iscare predem (staci urcite telefonicky), ze chces neschopenku. urcite na ni bez a bud na ni do te doby, nez ti potvrdi embryo pak na UTZ, at uz hulvert nebo iscare. kdyz nechces cekat 4tydny na hulverta, zahraj to na nejake komplikace a oni te prohlidnou UTZ v iscare a zjistis to drive 😀 😀 clovek musi byt trochu fikany🙂

mishi
12. říj 2012

@kaijko jinak jak se dnes citis??? me ty lehke krece prestaly....zato se mi pekne rozjela ryma, ale mela jsem i horsi. no alzbetka dnes na konci 3tydne nachlazeni zacina mit opet rymu:( takze smrkame, odsavame, noc prokaslala, proste vyyyyborny ☹ uz bych ji ztak prala, aby nemela rymu ani kasel, nastesti ji skoncily teploty, tak aspon neco

kaijko
12. říj 2012

@mishi Objednala jsem se do Iscare, ale přeobjednám se na Florenc! Jak je to moje 1.IVF, tak občas zmatkuju a nevím.. Já jsem špatná herečka :D Zítra si udělám test a uvidím, snad tam najdu // Já měla těsně před stimulací angínu, ATB.. Tak hlavně ať Ty nemáš horečky! Trochu mě pořád pobolívá bříško, občas křeč, záda cítím, ale jinak nic.. Ani nešpiním.Holčina co se mnou byla na OPU i ET, tak šla se špiněním ke svému gynekologovy a udělal jí sono a má tam pořád bublinku..To já nevím a to mě štve!!!!

mishi
12. říj 2012

podle me muzes byt klido pido tehotna 😎 😎 , dulezite je, ze nemenstruujes. ja jsem tehdy trochu spinila asi 3_4 den, co mi vysly prvni // a hned jsem panikarila, ale prestalo to. spinit muzes i nemusis. s tou spolubojovnici se moc nesrovnsvej, kazdy to ma jinak, i jine poriznaky tehotenstvi. na ty je stejne jeste hodne brzy