Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

elana
5. lis 2012

@kaijko nene, žádný pochyby v tomto ohledu neměj, je tu plno holek, co se jim narodilo miminko z 1.IVF/ET. Jen já co tu straším, tak si vybavím Baraf, Aktaka, Mishi...a co obecně straším na Koni, tak takových je plno. Nejde přece o to, kolikátý pokus to je, ale o to, aby bylo zrovna štěstí na konkrétní embryo, na človíčka, který se má (nebo bohužel někdy nemá) narodit a je jedno, jestli ho tam dají dnes nebo za dva roky. Proto se někdo holt načeká a proto potom, když to všechno skončí a v porodnici kouká na to svoje vysněný prtě, tak si říká, že to definitivně stálo za to, i za to čekání, i za ty slzy z nezdarů. Takže o tom, kolikátý pokus to byl nepřemýšlej a prckovi věř, že se má dobře a jen si tam prostě zvětšuje dutinku a proto to praská. Nemám ráda plané utěšování, kdybys tu krvácela a měla bolesti, tak Ti tohle psát nebudu, ale takhle ze svých i bohatých cizích vyčtených zkušeností věřím, že je spíš vše ok.

baraf
5. lis 2012

@kaijko snad jsem to nenapsala nějak špatně. nám vyšlo pokaždý IVF na poprvé, nevyšel mi ani jedenKET. chtěla jsem napsat, že špinění nemusí nic znamenat, že jsem to měla u všech pokusů. Poprvé se vstřebávalo druhý embryo,který se neuchytilo.... a při druhým IVF ani nevím,co to bylo 🙂 když tloukly 3 srdíčka...jak píše El, dej na svoje tělo...a jestli se Ti něco nezdá, tak jdi k dr.

mishi
7. lis 2012

@elana zdravim po par dnech, na tvuj dotaz, snehulaky nemame. z toho jedinyho IVF pred 2,5 lety (nulty pokus - studie megaset) jsme meli jen 2 embrya - 1 jednickovy (alzbetka) a druhy zamrazili (beckovy, to mam ted v sobe), zbyle 2x 5denni blastocysty "zlikvidovali", nebyly vhodne na kryo.
tak si umis predstaviut, ze se citim jak nejaky exot, co mel vlastne 2 pouzitekny embrya a mohly by z toho byt 2 deti?
kdyz to neklapne, musela bych na revizi ci buhvico, paqr mesicu voraz a sli bychom do vlastne prvniho IVF s pojistovnou.

mishi
7. lis 2012

@kaijko tak hulvert o me mluvil??? doufam, ze si drzi lekarsky tajemstvi a mluvil o me jen jako o pacientce. a treba mluvil o nejake jine s uspesnym KET. mne taky vypravi o nekterych pacientkach, ktere jdou napr prede mnou ci si vzpomene nejaky svuj "uspech". hulvertzovi se 100% da verit v tom, co dela. ja bych za nej dala ruku do ohne.

jak uz psaly holky, spineni je bezna vec v prvnim trimestru, nekdo ma, nekdo nema, v deloze se ti ted dejou veci, kitere se driv nedely a slkiznice muze reagovat.
pokud nemas extra bolesti a silnejsi krvaceni, zkus se nami uklidnit a nebo se objednej na kontrolu k hulvertovi, ci si zajed do iscare, at te prohlednou.
urcite to bude dobre, uvidis!!! ja jsem zatim v tomto pokusu nespoinila, mivam jen pozde vecer nejake mirnejsi bolesti v podbrisku, s bety jsem spinila asi 2 dny trosicku asi 8_9 den po ET (to uze jsem mela par dni poziotivni testy), taky jsem hned plasila a byla vynervovana, je to prirozene, ze mas strach, ale urcite to bude ok!!!

elana
7. lis 2012

@mishi exot ne, šťastlivec ano, ale i takové jsou, někdo i pozitivní statistiky musí naplnit, když je tolik těch smutných. A ber to tak, že je plno ženských, co mají ze 2 styků 2 děti, prostě pokaždé napoprvé, takových je plno a jistě i Ty jich pár znáš, tak proč bys nemohla Ty 2x otěhotnět ze dvou transferů, už tak to máš komplikované tím IVF 😉 Tak držím palce dál, kontrola už se blíží 😵

mishi
7. lis 2012

bety me ted dost vystavuje a ubira mi volny cas. abych ji nemusela zvedat z postylky, odstranily jsme "plot" a dali ji tam jen zabranu proti spadnuti z ikea. no jo, jenze ona si navykla, ze muze kdykoli vylezt, ted ji musim uspavat ve velke posteli, vypravet zpameti pohadky, hladit po vlasech. vyzaduje to i vecer. ve sve male uspavat nechce. je to sileny. nez jsme odstranily "plot", tak jsme ji dali spat, v poledne i vecer, pusu, pohladili a odesli a ona sama usnula. ted to je peklo.....

no a v pondeli jsme byli vsichni 3 v Motole na detske stomatologii, poslala nas tam zubarka, kdyz jsem si vsimla, ze ji tmavne jedna jednicka, kterou zaparkovala na beton pred cca 3 mesici. v motole to bylo desny a mam otresny zazitek a nejenom ja:((( dostali jsme se k primarce (pres 65let, dlouhe sedive vlasy v culiku), dala ji injekci na umrtveni, hodne ji tekla krev z pusy, pak i krev z nosu, mela chudacek hysterak a obrovsky sok, pak ji normalne vytrhla!!!! celou dobu ji mel na kline stepa, ja bych tam rvala s ni, jak jsem trpela jako mama. bylo to OTRESNY!!!!
kdyz jsme se ji predem ptali, nez delala zakrok, ze jsme slyseli, ze se da dychnout neceho, aby si nic nepamatovala a zvkladla to psychicky v pohode, tak ze jsme se meli objednat a ze by tam musel aby t 4 hodiny, bla bla bla....no kdybych to vedela, tak ji objednam a usetrim ji traumat ze zubarskych ordinaci......

nejhorsi je videt svoje dite trpet a byt bezmocna, ze mu nemuzu v danou chvili pomoci. pro me to bylo strasny a pro betynku jeste mnohem horsi........

no ale zvladla to uz dobre, myslim, ze si zvykla i na krater a ze ji to neboli, nmastesti nemela horecky ani neotekla

ale uz nikdy vice!!!!!!!!!!!!!§

mishi
7. lis 2012

@elana diky el🙂) reknes mi, v kolika letech jsi porodila ondraska? mimochodem, kdyz to bude kluk (radsi bych tedy holcicku), tak chci na 100% ondreje🙂)

baraf
7. lis 2012

@mishi fuj, to je teda otřesnej zážitek... Zubařka Tě měla upozornit na to,že je možnost, že jí to vytrhnou, když vás tam poslala. A tam Ti měli říct, že je možnost se objednat,aby to bylo "komfortnější". no snad malá brzo zapomene a ty taky.
My u tý primářky byli v červnu na pohotovosti s neteří, když si u nás vyrazila zoubek,ale to k nám přistupovala jako naprostej profesionál....
a jak se jinak cítíš? držím palce na utz.

baraf
7. lis 2012

@mishi s tím spaním-já vím,že líp se mluví a hůř dělá-ale co jí přečíst (povědět) pohádku a pak odejít? ano,budeš jí tam muset ze začátku asi tisíckrát vrátit a bude to náročný,ale třeba by to zabralo? U nás to taky fungovalo.... Ale nechci vypadat jako chytrá matka, která všechno ví, každý dítě je samo jiný....

kaijko
7. lis 2012

@mishi Mluvil o Tobe jako pacientce, zadny detaily nepadli! Ptala jsem se ho na uspesnost KETu a rekl, ze urcite uspesnost je, ma takove pacietky..Mluvili jsme totiz o 3 mesicich, co se muze stat ledacos.. A taky jsme mluvili o internetu a jestli ho tam nekdo nedrbe 😀 Se smal, ze urcite ano 😀 Tak jsem mu rekla, ze urcite ne 😉 Spinila jsem jeden den, pak uz v pohode..Ale clovek se lekne 😢 Ale Vy jste mi tady taky pomohli se dat do pohody 😉
Ty uz jdes za tyden na UTZ, vid? ;)
A pak maji mit deti zubare, to verim, ze jsi trpela s malou.. Chudinka, tak hlavne, ze uz je ok 🙂
Ty jsi mela Bety, tak krasne naucenou na usinani? Takhle ted aspon mas myslenky zamestnany 😉

elana
7. lis 2012

@mishi příšerný s tou zubařkou...jak může někdo dělat děti a přitom být takový necita 😒

Ondrášek se narodil, když mi bylo 32, my dvě jsme stejně staré (teda mně už bude tenhle měsíc 34). Hrozně to letí. A jinak jsi mě nepotěšila s tím usínáním, my to máme jak Betynka...položit, pusinku, pustit 1x včelího medvídka (takovýho toho plyšovýho, co se mu zmačkne ruka a zahraje písničku) a za 5 minut spinká. Tak mi neříkej, že se to třeba změní 😅

baraf
7. lis 2012

@elana Ondrášek bude usínat sám i dál,uvidíš 😀 Luky to taky dal. za to u tohodle druhýho čertíka si vůbec nejsem jistá. zatím jsem ani neměla odvahu změnit postýlku v postel 😎

kaijko
7. lis 2012

@mishi Vidíš, já hned, že má pacientku/y po úspěchu po KET a přisoudila jsem to Tobě 😀 Mívám bolesti v podbřišku taky večer🙂

evitaa
7. lis 2012

@mishi Vytrhla jí jedničku? To bude do 6 let bez předního zubu? Vím od mého synovce, že další naroste až v školním věku. On byl pizizubka od 3 let 🙂

dvojcata2
12. lis 2012

ahojky po delší době ,koukám staré známé.Pěkně to letí malýmu bude za měsíc rok ani jsem si miminko pořádně neužila hrozně to utíká.

kaijko
15. lis 2012

@mishi Drzim dneska palecky 😉

baraf
15. lis 2012

@mishi taky držím, bude to v pohodě 😉

mishi
15. lis 2012

@kaijko dik za dopis🙂 hele mudr hulvert nikdy nemluvi o urcitych pacientkach, to by si nedovolil🙂 myslim si stejne jako ty, kdyz ti povidal o pacientce s uspesnym KET, tak asi dopopravdy myslel me, prece jen jsme chvili od sebe a chodime k nemu obe do soukr ordinace. pobavila jsi me tim, ze se ptal, zda ho drbeme na netu. stejne by me zajimalo, jestli si lekari hledaji ohlasy na sebe, at uz negativ ci pozitiv.

MYSLITE SI, ZE NAS TREBA CTOU TADY??? az ted mi dochazi, co by se tu od nas dozvedeli a jak se po tom k nam chovali.

mishi
15. lis 2012

dekuju tem, co mi psaly s drzenim palcu. jdu dnes na 16,40, jsem uz znacne nervozni. ale pocitam s obema variantama, bud to bude dobry nebo spatny. jsem pripravena na cokoliv. jak uz jsem psala, nijak ten zacatek tehotetsvi neprozivam, tedy tech poslednich 14dni, je mi to nejak jedno, beru to spis, ze embryo neni v poradku a bude revize. nebojim se toho. radsi s tim pocitam. az tam budu cekat a divat se na monitor, tak mi bude srdce busit jako o zavod, navic, kdyz tam bude i stepan a alzbetka. no uvidime, stejne to neovblivnim....

mishi
15. lis 2012

@evitaa primarka v motole rikala, ze se mame ve 3 letech prihlasit o detskou zubni nahradu, pochopila jsem,ze to funguje jako nasazovaci rovnatko, ze s tim deti chodi i do skolky. no to radsi zacvakam fixni rovnatka, az bude starsi, ja je taky mela, v 17ti a musela se s nimi naucit i libat🙂)) tekdy jsem byla rarita, teprve se ortodoncie rozhjizdela.

mishi
15. lis 2012

@dvojcata2 peknej klucina

mishi
15. lis 2012

@kaijko kdy jdes na dalsi kontrolu? jak jsi minule psala o tom, ze prvni polivna teho stoji 3D jen 1500, tak jsi me zaskocila, ale zkusim s tim operovat (samo, kdyz bude dnesni kontrola v poradku, jinak zadny 3DE priste uz nebudou), samozrejme nebudu rikat - ona kaijko rikala na netu 😎 😎 necham si ukazaz ofiko cenik. nam se nijak nezminil, ze by zlevnil, nas to stalo 2500 pred 2,5 lety - jak uz jsem psala drive - a pokud tobe rekl, ze prvni polovina je jen za 1500, tak mu o 1000 vic nehodlam posilat🙂

kaijko
15. lis 2012

Ahojky, jak jsi dopadla??? 😉
Ja jsem objednana za tyden..Porad myslim na ty 3kriticky mesice a cekam jak to dopadne, pocitam se vsim...

mishi
15. lis 2012

holky je to dobry🙂 srdecni akce, dnes jsem dle UTZ 8+0, takze nejaky 4dny rozdil oproti PM. meri 1,55cm a tlukot srdce nahlas byl zase zazitek. kontrola za 3 tydny. pak jeste nt screening u brestaka a registrace v podoli me vychazi tesne po svatcich 27.12. termin porodu 27.6. a predstavte si - horka novinka - mudr hulvert ceka se svou partnerkou dalsi, uz trei, miminko!!! termin ma stejne jako ja🙂 takze bude tedy petinasobnym tatinkem, no vypada porad vyborne i na svuj vek🙂)

mishi
15. lis 2012

dalsi metu mam za sebou, ale dokud nebudu mit vsechny vysledky za par tydnu a neucitim pohyby, tak nebudu vedet, ze jsem tehpotna, vubc mi to nepripada, necitim se tak, i kdyz mam jasny priznaky, jeste ze mi neni blbe a mam chute k jidlu🙂)

medvedinka
15. lis 2012

@mishi moc gratuluju!

medvedinka
15. lis 2012

holky, můžu se zeptat - už od IUI mě pobolívá podbřišek, je to normální? v letáku Utrogestanu o tom nic není. normálně mívám bolesti jen první den MS, jinak ne, tak nevím, co si o tom mám myslet. Díky.

baraf
15. lis 2012

@mishi super! tak držím palce,ať to dotáhnete do zdárného konce.

kaijko
15. lis 2012

@mishi Gratuluju 😉 Super 😀
Nam nepustil srdicko nahlas ☹ Ja bych mela mit dnes 8+1tt, takze jsme na stejno 😉 To se musis do Podoli takhle brzy registrovat? Byla jsem tam pred pul rokem na laparo a chtela bych tam taky rodit, kdyz se bude darit..

elana
15. lis 2012

@mishi super, gratuluju 😵 , tak ať to dobře dopadne 😉