Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sonka.77
3. čer 2013

@kaijko Moc gratuluji! Ať jste obě moc zdravé a šťastné. 🙂

aktaka
3. čer 2013

@kaijko moc gratuluji! Ať vám malá dělá jen radost a hlavne, at je zdravá 🙂

mishi
3. čer 2013

@kaijko ja tusila, ze se neco deje, kdyz ses neozvala po te kontrole v podoli 31.5.

strasne moc gratuluju k narozeni holcicky laurinky, preju hlavne hodne sil, energie, zdravi a at se brzy szijete a zabehnete!! no a samozrejme jsem (jako ostatni) moc zvedava na detaily kolem porodu.
vidis, to me vubec nenapadlo (a vas asi take ne), ze z planovaneho cisare nic nebude a odrodis to sama v rychlosti spontanne. hlavne, ze jsi zo zvladla ve zdravi a nebyly komplikace🙂
rehabilituj a odpocivej, v porodnici mas relativne klid🙂

mishi
3. čer 2013

@kaijko jinak dnesni cestu jsem zvladla - vyjela jsem 6,32 a byla na podolske vodarne asi 8,08, takze to byla dlouha cesta, ale pohodlna, z kobylis jsem jela tram 3 az do podoli. a sedela jsem🙂 i zpatky.
dnes jen kontrola, stre na streúptokoka (hulvert to nestihl), nic zatim nenasvedcuje blizicimu se porodu. na monitor pristi pondeli 10.6. a pak jeste vydrzet do pondeli 17.6. do 6h rano a muzu jit rodit🙂 to uz budou zase saly otevrene.
ptala jsem se te mudr, (dnes na me vysla mudr melicharova - mlada a moc prijemna), co delat, kdyby to na me prislo v dobre uzavreni - radila rovnou zachranku, ze me nasmeruji tam, kde je volno. no to jsem slyset nechtela. ale muzu si i klidne zavolat do porodnic, ktere mam na seznamujako nahradni, zda maji volno a muzu k nim prijet.
takze asi to vidim na blizkou bulovku a neratovice. jeste s emi hodne libi horovice u berouna, ale v beroune jseou ted povodne, tak nevim.
kazdopadne zatim doufam, ze to vydrzim jeste aspon 2 tydny 2v1🙂

mishi
4. čer 2013

@kaijko jeste se pridavam k @baraf - to, ze se laura narodila presne ve svuj svatek a ke vsemu na den deti, je strasne kouzelny, myslim, ze az bude mit rozum, ze to doceni a bude se ji to libit. vanoce bude mit skoro presne po pul roce.

sonka.77
5. čer 2013

Ahoj děvčátka, doufám, že vy jste přežily v pořádku, my bohužel plaveme. V domě je cca metr vody. ☹ Ach jo. ☹

baraf
5. čer 2013

@sonka.77 no to je radost teda☹ a jeste porad stoupa? Drzim palce,at to date brzo do poradku,hlavne opatrne,at si nejak neublizis nebo nechytnes nejakej hnus.myslim na vas,drzte se

sonka.77
5. čer 2013

@baraf dneska už spíš stagnuje, snad začne od zítra klesat. Máme celkem dost nabídek od přátel a rodiny na úklid, tak se do něj asi já pouštět nebudu, pro jistotu, teď by se mi žloutenka fakt nehodila. Díky.

elana
5. čer 2013

@sonka.77 Soníku ☹ , to si to teda vybralo fakt dobu. Jsi rozumná, že si necháš pomoct, nejen žloutenka, ale třeba i leptospiróza by se Ti nehodila. Dávej na sebe pozor. Snad nebudou škody nakonec tak veliké...

u nás dobrý, my nejsme v záplavové oblasti, muselo by prasknout Lipno, abychom tu měli vodu po kolena.

mishi
5. čer 2013

@sonka.77 ajajaj, povoden v dome, nikdy jsem to nezazila, ale musi to byt strasne. vyuzij tedy pratel a rodinu, kdyz jsou napomocni. a davej na sebe pozor!
my bydlime take v praze mimo zatopove oblasti, takze jsme v tomto smeru v klidu. dost je mi lito zoo, stromovky atd. jsou to nase oblibeny mista, ktere velmi casto navstevujeme.

mishi
8. čer 2013

@kaijko tak co, uz byste mely byt doma, jak vam to jde s laurinkou?

sonka.77
9. čer 2013

Ahoj holky, my byli včera poprvé vyklízet, měla jsem z toho splín, když člověk vidí v domě bahno. Já nic moc neuklízela, spíš jsem v té hromadě, co máme v prvním patře hledala věci, které budem u rodičů potřebovat a vysílilo mě to tak, že jsem pak odpoledne dvě hodiny spala. Vůbec si nedovedu představit, že bych to musela vyklízet, už takhle mi bylo mdlo a pak mě i bolelo bříško. Ještěže pomáhá rodina a přátelé.
@mishi
@elana
@baraf

mishi
9. čer 2013

@sonka.77 chtela jsem ti dnes psat, jak to vypada u vas dome, kdyz voda opadla. je mi vas lito, ze jste to museli zazit. doufam, ze jste o extra cenne veci neprisli (zalohy fotek,srdecni veci,atd) a budete moci za cas obyvat i prizemi. je mi jasny, ze budete muset vyhodti nabytek, podlahy, spotrebice. stacili jste to vystehivat pred prichodem vlny?

sonka.77
9. čer 2013

@mishi ano většinu věcí jsme vynesli, ale všechno ne, sepisujeme seznam, co vše se zničilo, ale nic z těch osobních věcí

baraf
10. čer 2013

@sonka.77 no,tak hlavně, že už je voda pryč... musí to být šílený, nedovedu si to vůbec představit. využij opravdu všech nabídek a nic nedělej...

kaijko
14. čer 2013

@mishi Ahojky, vy jste pořád "pohromadě"? 😀
Nás pustili ve středu domů. Laurinka nejdřív jen spinkala, musela jsem jí na vše budit, na krmení, při krmení, ale už nemá žloutenku a začíná se projevovat.. Po týdnu jsme přibrali jen 110g a pediatrička nás pozvala za další týden na převážení, je to málo. Kojení je podle mě větší porod než porod 😕 😅 Musím mít klobouček, malá saje, ale přijde mi, že mi mlíčko ubývá.. No, není to sranda ☹ Potřebuju, aby malá přibívala..
Ještě nás zlobí očíčko, tak jsme dostali kapičky, tak doufám, že pomůžou a nebudeme muset na kanálky..
Jinak je to náš malej zvteklounek 😀 Ale jsme z ní oba pěkně vyprďánkovaný 😀

mishi
14. čer 2013

@kaijko ahoj, diky za zpravy. bety mela taky zloutenku, proto jsme zustavaly i dele v podoli a diky ni byla take velmi unavena a na jidlo a behem jidla jsme ji budili vselijak, casto zabiralo misto pod bradou. takze to mely holcicky stejne🙂 zkus vystridat vice poloh na kojeni a vzut si k tomu doma v klidu knizku, kde to je popsane s obrazky, nebo si pozvi laktacni poradkyni domu, mohla by te neo vic naucit a bez stresu si to vyzkousis. ja bety kojila vyhradne pres meduzky-kloboucky-chranice od avent hned od zacatku, bez nich to proste neslo. no a vydrzela jsem 5,5 mesice, stejne jsem chtela kojit 6 mesicu. nezapomen, ze existuji rustove "spurty" - 3tyden, 6tyden, 3 mesic,6 mesic, v tech obdobich s eti muze zdat, ze ti ubyva mleka, ze mimco hladovi, my jsme zacali dokrmovat nejdrive strikackou kolem 10tydne a od 3,5 mesice se naucila i z lahve. a na to pribyvani ti doporucji si pujcit kojeneckou vahu, je to uzasna vec, budes mit fakt prehled, kolik toho vypije behem dne, budes si to psat a eventuelne to resit s mudr. my ji meli nejdriv na 14dni (asi od jejich 2 meiscu) a prodlouzili jsme to na cely mesic. a byla jsem moc rada, ze jsme ji vyuzili.

mishi
14. čer 2013

@kaijko no a co ten fofr porod, jak uvadis? zajimaji me podrobnosti. pokud to nechces psat sem, tam mi posli zpravu!

ano, zatim 2v1, s betkou jsem presne v tento den byla uz v podoli, zacinajici kontrakce a postupne odtekani plodove vody. uz mi vickrat za den trvdne bricho, do toho miva casto skytavku, kope nekdy dost do boku, chuze je mi neprijemna a jakykoliv pohyb vstavani, nic moc. jeste musim vydrzet do pondelniho rana, na otevreni tech salu v podoli. a atejne mam v pondeli kontrolu na 9h, tak se uvidi. toto pondeli mi mudr rekla, ze tam jsou male zmeny, ale nic dramatcikejho. musela jsem i na 2.monitor, mezitim meli lekari obed, musela jsme cekat, az se vrati a vyhodnoti ten druhy pokus. takze jsme tam trcela 9,15-12,45. byla jsem 6hod na ceste mimo domov. ale to je klasika, to je proste tovarna na mimina a hodne maminek

kaijko
17. čer 2013

@mishi muj fofr porod mam ve fotoblogu 😉
Taky Ti nebude chybet brisko? 😀
Uff, tak to ja byla rychle vzdy z poradny. Byla jsem 2x 😉

mishi
17. čer 2013

@kaijko tak to jsi mela opravdu luxusni a rychly porod. j je co zavidet! umim si predstavit, jak jsi musela byt prekvapena avyjukana, ze cisare nestihnes a rodis spontanne.

dnes dalsi kontrola 38+4, zase jsem musela i na 2.monitor, dnes sly skoro vsechny vicekrat. a to jsme poctive jedla a pila. zase se prerusovalo snimani, hrozil mi dokonce 3.monitor, ale nakonec me pustila. jenze si musim udelat extra vylet jeste ve ctvrtek na 14,30 pouze na monitor a nechat vyhodnit na porodnim sale u doktoru. no treba do te doby porodim, pri tom vedru. jsme s bebe doma, racha se na balkone ve stinu ve vode. ven me nikdo nedostane, jeste bych dostala kontrakce nebo mi odtekla plodovka🙂

dnes porodila ma kamaradka druhe dite - ted chlapecka - planovany cisar v neratovivich - tak ji zavidim, ze to ma za sebou a ja jsem nervozni a cekam, kdy to na me prijde🙂

mishi
21. čer 2013

ahoj holky, stale nic, uz jsem z toho nervozni, kdy t o prijde. ta nejistota, ze nevim, kdy to zacne, mi neni vubec prijemna. vcera jsem byla na kontrolnim monitoru v podoli, v tech prisernych vedrech odpoledne. pri bource kolem ůulnoci se valeri dost vrtela, ale nic dalsiho. stepan rikal, ze se me drzi zuby nehty 😀 😀 😀
dnes prijedou nasi cca 15h a odvezou si bebe na vikend mimo prahu.
pro me idelani prilezitost porodit, navic zitra zacina rak (nechtela jsem moc blizence) a ochlazuje se.

boli trochu v krizi a citim, ze uz je umistena dole. az bude bety pryc, budu vic v klidu bez stresu nejake logistiky a jejiho hlidani.

premyslim o tom, ze bych si nekdy navecer dala tajne (stepan mi to zakazal🙂 teplou koupel 37-38st, ze bych ji dala impuls (jako tehdy betynce ). ze by mozna zareagovala.

kaijko
23. čer 2013

@mishi Pořád 2v1? 🙂

danda78
24. čer 2013

@mishi -tak co ??? pořád 2v1?? už se ochladilo,prší,bouřky taky byly,tak myslím,že už by to šlo ne?????
myslíme na tebe

kaijko
24. čer 2013

@danda78 Já bych řekla, že už to má možná Míša a Vali za sebou 🙂

mishi
25. čer 2013

@kaijko
@danda78

ahoj! kdepak, vali jeste neni na svete a nic na ni nezabira:(
tricitky, bourky, nalozeni se do vany (to zabralo na nedelni poslicky - teda myslim, ze to neco takoveho bylo), luxovani, vytirani koupelny,sklenky vina, dokonce i uplnek, pri kterem chteji deti na svet. proste ji je asi uvnitr dobre a ja si to pekne vyziram. uz me to dole tlaci, do toho tvrdne deloha, fakt mi to je dost neprijemny.
vcera v podoli jsem stravila 8,30-12,45 - fakt sileny, zase 2x monitor, pak mi zase utekla dokgtorka na obed a musela jsem cekat, az se vrati a vyhodnoti ten druhy monitor. potvrdila mi, ze ja valerie uz dole a je to tam pripraveny, jen mi nedokaze rict, jak jeste dlouho. rekla jsem si o rozmery hlavicky a pribliznou hmotnost - takze 9,5cm a 3kg, to myslim, ze ma pres 3kg, jenze to jeji rychle mereni a primitivni utz (oproti tomu u hulverta) asi nebude moc presne

ocekavam, ze druhy porod bude asi neco uplne jineho nez prvni...ze to probehne zcela jinak

ve ctvrtzek uz mam termin a v patek odpo na 14,30 me chteji zase videt na monitoru. to uz jsem rekla stepanovi, ze tam pojede se mnou, doted jsem byla vzdy sama a oj byl doma s bebe na home office. uz budu mit obavy cestovat sama po praze, ono to mhd neni moc, kdyz jezdim busem prej zpomalovaci pruhy a ruzne to drnca, jak musim hodne pit pri monitorech, tak se ceetsou vzdy modlim, abych dojela a vali me moc netlacila...

tak asi tak...

mate nejake rady, jak prirode pomoci? ale nejak prirozene. jo a sex mi neradte🙂)

baraf
28. čer 2013

tak máme za sebou poslední školkový den....
měla jsem slzy v očích, knedlík v krku-Luky se rozplakal až doma....
měli jsme ještě rozloučení s grilováním, jakou dobu seděl venku s holčičkou a že se mají hrozně rádi (doufám,že na takovýhle lásky bude jenou v hezkém vzpomínat), bylo to teda fakt dojemný 🙂

mishi
30. čer 2013

@baraf jeee, to jsou dojemny radky🙂 tak v zari nastup do skoly a zacnu prvni povinnosti, leti to vid? co podniknete o prazdninach?

baraf
30. čer 2013

@mishi no jo uteklo to.a to mel jeste rok k dobru,mel odklad.chudak,vubec se do ty skoly netesi...☹
O prazdninach- ted jsme u pribuznych na Morave,v patek jedem do Rakouska k manzel.kamaradovi,pak ke svagrovcum,potom tyden s klukama a kamaradkama s detma do Jizerek,14 dni dovca v chorvatsku,Luky tabor a posl.tyden v srpnu jeste takove "soustredeni" na golfu,co chodi hrat a pak uz skola....

baraf
30. čer 2013

@mishi a co ty? Jak se citis?

mishi
1. črc 2013

@baraf tak to budou pestre prazdniny. moc lukymu preju, at ho skola "chytne" a zmeni nazor, at ma stesti na ucitelky a nove kamarady!

dnes kontrola v podoli - 40+4 - maly krucek dopredu, ale nic porodu nenasvedcuje. uz jsem krome sexu s manzelem (bohuzel jsem ho k tomu nedokazala presvedcit a pritom mi to dnes radil i mlady mudr v podoli, jelikoz spermie obsahuji prostaglandiny, ktere se aplikuji pri preindukci) zkusila vse, dokonce i koktejl, co se tady doporucuje na konikovi po terminu. proste nechce ven a musime dal cekat. ani se necitim uz rodit, citim se dobre, jen v noci to je neprijemny. vubec jsme s tim nepocitali, ze budu prenaset, jedny rodice v zahranici, druzi zastupuji misto kolegu na dovolene par hodin denne, manzel si naplanoval 14dni dovo a podle toho i projekty v praci. ted ho na 2dny posilam zase pracovat. mysleli jsme, ze prijde vali na svet pred terminem nebo kolem nej a ono prdlajs, dost nam to zkomplikovalo vse kolem betynky. az budu potrebovat stepana doma, aby mi pomohl se adaptovat na 2 deti doma, tak bude muset zase zept do prace - a to je uz pristi patek. v planu bylo cca tyden s bety doma, co ja budu v porodce a tyden pak hromadne vsichni doma, abychom se trochu zajeli
dalsi monitor mam ve ct odpo a kdyz do nedele neporodim, musim v pondeli rano nastoupit do porodnice na vyvolavanai. a takoveho konce jsem se bala, jak termin se blizil, pak bylo po terminu a zacalo me to strasit. mam z vyvolavani hruzu, ze to bude trvat dlouho, ja budu trpet, valerie taky a nakonec to skonci jeste cisarem....
tajne doufam, ze se pletu a ze si dajeste rict do nedele a prijde to prirozene....