Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sonka.77
21. říj 2013

@elana Eli, to vůbec nevadí, já zas cinknu. 🙂 Díky, malá je fakt kouzelná, nemůžeme se na ni vynadívat, oba jsme z ní úplně hotoví. 🙂

aktaka
21. říj 2013

Ahoj holky
Tamtamy fungují 🙂
Tak tu je ještě fotka 🙂

aktaka
21. říj 2013
sonka.77
21. říj 2013

@aktaka Akti, je nádherná, moc roztomilá, doufám, že naše slečny jednou seznámíme. 🙂

elana
21. říj 2013

@aktaka taky krásná, celá maminka řekla bych 🙂 Tak ať Vám dělá pořád samou radost a je zdravá a šťastná.

Soni jojo, někdy, až ty naše mláďata trošku naberou rozum, tak bysme fakt měly uspořádat megasraz. To bude hezký vzpomínání, když si vezmeš, že když jsme se viděly naposled dohromady, tak jsme byly všechny neplodky a jediný dítě tam byl Luky od Báry, kterej byl starej jak můj Ondra teď 😅 Je to zázrak, pár roků a tolik nových malých nádherných lidí navíc 😵

baraf
21. říj 2013

@aktaka krásná, celá po mamince🙂 co na ni říká velká ségra? 😉

ještě jednou moc gratuluju

baraf
21. říj 2013

@elana jo,jo... to už snad ani není pravda, tan sraz. a sejít se musíme, moji kluci potřebujou nevěsty a jak tak koukám, máme z čeho vybírat 😝

aktaka
21. říj 2013

@sonka.77 určitě 🙂

@baraf ještě jít neviděla, my to měli trochu s dramatem. V sobotu na pohotovosti pichat ucho a včera, když přijel M z porodnice, tak zvracela. Takže jí uvidí asi až pro nás přijedou.

baraf
21. říj 2013

@aktaka beruška... to je jak u nás, když jsme přišli z porodnice, Luky musel k babičce, jak chrchlal....
tak ať je jí brzo líp, ať se může se sestřičkou kamarádit 🙂

sonka.77
11. lis 2013

@aktaka @elana @baraf Holky, tak jen krátké hlášení jak je u nás. 🙂 Žofinka je zlatíčko, jen asi zrovna máme ten růstový spurt, dva dny se chce pořád kojit, nosit, houpat, ale zvládáme to dobře. Jizva se už hezky hojí, ale stejně mě ještě nějaké větší procházky vyčerpávají, takže ven chodím jen s manželem a malou nese on. Na kyčlích vše OK. Taky látkování jde moc dobře, je to snazší než jsem čekala. Zatím vůbec nevíme komu je Žofi podobná, hrozně se podobá na druhou manželovu dcerku a na mojí ségry syna, když byli miminka. Tak si vyberte. 🙂

Co u vás?

elana
11. lis 2013

@sonka.77 Soni, mě se zdá, že je docela na Tebe-má tu pusinku takovou hodně výraznou, jako Ty 😉 Neřekla bych, že na první pohled je to nějaká Tvá kopie, to fakt ne, ale ta markanta je tam dost zjevná. Takže jen nosíte? Kočár jsi fakt nakonec nepořídila? 😀 Jinak je super, že ses ozvala, utíká to, dvě třetiny 6N za Tebou.

sonka.77
12. lis 2013

@elana Připadá mi, že po mně má nos a pusinku, ale své oči úplně nevidím, ale je ještě moc moc malinká, za měsíc bude vypadat úplně jinak. Očička má pořád tmavá, šedá, tak myslím, že modré z nich už nebudou, i když Tomáš pořád ještě doufá. 🙂

Kočár máme od kamarádky po dvou dětech, ale víc nosíme. Dneska se chystám do města a beru šátek. Mě to s tím kočárem připadá hrozně složitý. 🙂 Utíká to strašně, zítra má malá měsíc! To je šílený.

Co ty, jak se kulatíš? 🙂 Co Ondrášek?

elana
12. lis 2013

@sonka.77 ještě je fakt brzo, i na tu barvu...neteř má oči jako pomněnky, takovéty co se fakt málokdy vidí, ale dřív jak ve 3m je neměla, pořád ty šedomodré kojenecké.

jojo, já se kulatím, dneska jsem byla na tom posledním velkém skríningovém uzv, malá je hlavičkou dole, má něco přes 1800g, je jí pěkný kousek teda. Ondrášek bříško pořád ohlazuje a všem vykládá kdo v něm bydlí a co tam dělá...ale myslím že realita pro něj bude podivuhodná 🙂 Jinak se máme fajn.

margitam
21. lis 2013

holky, přemýšlím o změně centra......chodím do Gennetu......i když tedy osobně myslím, že to třeba není centrem, ale mnou, že to nejde......jsem nějak už na dně. 36 let na krku.........prosím jaké máte zkušenosti s ISCARE Praha a ke komu chodíte? Kačka

sonka.77
21. lis 2013

@margitam Sice jsem v Iscare byla naposled v roce 2010, sice jsem nakonec otěhotněla přirozeně, ale ISCARE doporučuji. Jsou tam milí, profesionální a mají vysokou úspěšnost, i když u mě ne. 🙂 2 IVF byla neúspěšná. Držím palce. A dočkala jsem se v 36 letech. 🙂

sonka.77
21. lis 2013

@elana tak ta očka uvidíme, jsme moc zvědaví jak to dopadne, já tvrdím hnědé, Tomáš modré. 🙂

luisianna
21. lis 2013

Ahoj kočky, já mám díky Iscaru 2 moc šikovné slečny (5 a 2,5 let), všechno bez problému, napoprvé, načasované jak hodinky. Já jsem byla zdravá, manžel měl problémy, tak to všechno klaplo a ještě máme zamrazeno. To už ale potřebovat asi nebudeme, nervy na děti mám jen jedny 😉 Takže můžu jen doporučit.

margitam
21. lis 2013

@luisianna děkuju, půjdu tam. A doporučuješ konkrétního doktora? já už dvakrát potratila, takže se bojím, no......špatně se to vyvíjelo

luisianna
21. lis 2013

@margitam Já teda nevím, jestli Ti vůbec dovolí vybrat si lékaře. Oni se tam hodně střídají, když chodíš do ambulance, po každé jdeš k někomu jinému. Objednáš se na termín a někdo tam je. Aspoň tak tomu bylo, co já si pamatuji. A nějaké vymýšlení si že chceš k tomu nebo onomu, ani moc nešlo. Měli dost nastřískáno, a když se Ti to nelíbí, tak můžeš jít jinak. Jestli se to nějak změnilo a dovolují už dnes vybrat, to nevím. Spíš bych si ale tipla, že ne, protože ono se to hodně řídí Tvým cyklem a jak se to u Tebe bude všechno vyvíjet. Doktoři maj různě směny a nejde to moc ovlivnit, kdy už budeš mít dorostlé folikuly a jestli má zrovna službu Tvůj doktor. Ale osobně jsem názoru, že to tam asi umí všichni stejně. Transport mi dělala doktorka s takový ruským jménem. Já vím, že je to dnes zcela běžné, nicméně ve "službách" nemám ráda, když mě "obsluhuje" někdo jiný než Čech a povedlo se jí taky. Takže z toho usuzuji, že to tam asi fakt umí všichni 🙂

margitam
21. lis 2013

@luisianna děkuju, nejde mi o to abych chodila k jednomu, chápu, že cyklus si nevybírá. Mám za sebou už jedno IVF...uvidíme, no. Děkuji, uvidíme

pavlinka83
21. lis 2013

@margitam Já taky můžu jen doporučit, povedlo se napoprvé a máme i zamraženo a to jsem měla pouze 4 vajíčka. Dr. si po domluvě můžeš vybrat pokud bude mít volno, ale samozřejmě ho nemusíš mít třeba u všech procedur, přeci jenom pracují na šichty a nemusí to vždy vyjít. Jinak já byla spokojená s dr.Jaržembovskou.

luisianna
21. lis 2013

@margitam Držím moc palce, jsem ráda, že jsem nemusela zažít to psycho, když už jsem natěšená a nevýjde to. Jedna kamarádka poprvé všechno úplně bez problému, IVF se hned povedlo a podruhé si myslela, že to bude podobné a povedlo se pak až za 2 roky, co se rozhodli, že chtějí další dítě... Ale to bylo jinde, ne v Iscaru. Já měla prostě "zprdele kliku" - slova mého gynekologa, ne moje 😀

margitam
21. lis 2013

@luisianna jo, je to na palici.......a tlačí mě věk, mno

kacatko1986
30. lis 2013

Holky, kdy se platí v ISCARE ta záloha? Hned a nebo až po všech vyšetřeních, až když je jasné, že to pojišťovna schválila a jde se na stimulaci a samotný cyklus?

pavlinka83
1. pro 2013

@kacatko1986 Záloha se platí až po vyšetřeních, až když probíhá cyklus před odběrem vajíček. Jo když to schválí pojišťovna schválí tak se okamžitě může jít na to.

brsh
1. pro 2013

@margitam ja jsem taky na prvni dobrou po IVF otehotnela v Iscare a to jsme meli jen jednovajicko. Ale pisu si tady od kvetna s vice holcinama a hodne se jim osvedcil Cube. Jinak ja proti Iscare nemuzu rict pul slova, ale myslim, ze zrovna moje tehotenstvi je spis malej zazrak 😉 hodne stesti!!!

margitam
2. pro 2013

@brsh to je dobře, držím pěsti

peanutczt
25. pro 2013

Ahoj holky, v lednu jdu na první IVF do ISCARE. Doktorka mi nabídla zařazení do studie. Bohužel na webu jsem o to nic bližšího nenašla. Nevíte o tom něco, nebo ještě lépe nebyla jsem také některá v programu?

elana
26. pro 2013

@peanutczt ve studii byla Mishi, ale asi sem už nechodí...má dvě dětičky z Iscaru a vlastně obě z té studie, protože 1. holčička se narodila po ET jednoho embrya a druhá je z KETu dva roky nato. Tak jí můžeš zkusit napsat (vyhledej si přesně nick, i když myslím že jsem ho nespletla), ale podle mě tu fakt byla naposled v červnu-červenci, kdy se malá narodila.

elana
26. pro 2013

@peanutczt ještě jestli se tu budeš chtít probrat pár stránkama a najít Mishi...tak ta holčička první se jí narodila tuším leden 2011, takže to IVF v rámci studie absolvovala tak nějak duben/květen 2010, tak si to zkus najít, co tu kolem toho psala 😉 Já si pamatuju právě jen to, že "musela" transferovat jen jedno embryo, ale jestli tam byly i nějaký další podmínky atd., to už nevím.