Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

jani1982
5. zář 2016

Ahoj holky, já byla v Iscare na IVF letos v březnu. Jsem s nimi moc spokojená. Měli jsme ICSI, kvuli špatnému spermiu manžela. Zbylo nám jen jedno embryo a zadařilo se. Jen škoda, že nejsou mrazáčky. Bohužel naše těhulkování skončilo úmrtím miminka minulý týden, byla jsem v 6 měsíci. Hrozně to bolí, pád na samé dno... Ale rozhodli jsme se to celé podstoupit znovu a to znovu v Iscare. Takže počkáme na konec šestinedělí a hned budu volat, kdy můžeme přijít na konzultaci. Řekli nám čekat aspoň půl roku, ale to nebudeme, myslím, že bych do té doby zcvokla. Psychika dělá opravdu hrozně moc. Takhle mám teď vidinu, že se zase začne něco dít... a budu doufat, že to tentokrát vyjde lépe :( Všem moc držím palečky!!!!

monrougemerise
5. zář 2016

@jani1982 Ahoj Jani, to je strašně smutné 😢 😢 😢 Je mi to moc líto. Nechci se vyptávat, ale co se stalo? 😲 😢 Jestli je ti to nepříjemné, tak na to zapomeň a nic nerozváděj. Držím palečky, aby jste se dočkali co nejdřív a všechno se zahojilo.

jani1982
5. zář 2016

@monrougemerise Děkuju moc......V pohodě, spíš se mi vždy uleví, když to někomu můžu napsat..., tyhle diskuzní fóra mi moc pomáhají, protože mluvit o tom na živo je o mnohem horší a těžší... My to ještě přesně nevíme, co se stalo. Vlastně než se to stalo, tak tomu předcházelo spoustu kontrol a vyšetření. Plodová voda, tam bylo vše ok, geneticky tam nebylo tedy nic. Doktorka nám říkala, že jsme hrozně zapeklitý případ. Malej byl cca o tři týdny menší než měl být, takže nás strašili nějakou kostní vadou, ale vlastně nic nevěděli. Nakonec se zjistilo, že rapidně ubyla plodová voda a že má větší srdíčko. Nevím, jestli se doktoři sichrovali, ale dali nám týden na rozmyšlenou, jestli si ho necháme, či ne. Jeli jsme tam ve čtvrtek a byli rozhodnutí, že pokud jen o malinko poporoste, tak že si ho necháme. Šli jsme na ultrazvuk na změření a tam už bohužel nebyla žádná akce srdeční, absolutně bez plodové vody a vyrostl jen o maličko...takže konstatovali Fetus Mortus :( Bohužel už jsem ho musela klasicky porodit :( měl jen 320g a 25cm...takže malinkej.... Bojím se, že tohle celé budeme muset absolvovat znovu, už teď vím, že to budou velké nervy, ale zase si říkám...co kdyby se nám zadařilo ☹

monrougemerise
5. zář 2016

@jani1982 To je opravdu strašné. Obzvlášť když vlastně ani nevíte, co se pořádně stalo. Já velmi dobře vím, jak ti je. Mám dvě holky 7 a 9 let, ale před tím jsem 3x potratila kolem 11 týdnu. Ty jsi byla ještě o dost dál, takže je to mnohem horší. Ale 3x mi to stačilo. 😢 Člověk je psychicky fakt úplně na dně. Ale holky mám a naproto zdravé. Teď se snažíme ještě o mimčo s novým přítelem, ale zatím to nějak nejde. Myslela jsem, že když už mám holky, na všechno zapomenu, ale když to teď znova řeším, strašně se všechno probudilo. ☹ Nejdůležitější je nenechat se srazit na zem. A zkoušet to pořád i kdyby tě to mělo zabít. Stejně tvůj andílek na tebe čeká a on si vybere správný čas a vrátí se ti. 😵

monrougemerise
7. zář 2016

Ahoj holky, dnes test nic. Takže zase vše znova. 😒

jani1982
7. zář 2016

@monrougemerise A ty jsi po IVF? Promin, ze se ptam, ja neprocitala zbytek :( Po jake dobe testujes?

lussinka88
7. zář 2016

@monrougemerise to je teda debilni obdobi...ja mam od nedele zpozdeni, test negativni, hcg 0, deloha klidna... Fakt nechapu. Kdyz uz mam zacit stimulovat tak nic.... Zitra jdu na kontrolu a v patek na krev, asi mi vyletel prolaktin... Jo a nasli mi myom, nastesti malej. Asi to prej mam ze stimulace... Kolikatej den jsi po ovu?

jani1982
8. zář 2016

Tak dneska kontrola u gynekologa a prý se hezky hojím. Dnes jsem volala do Iscare a jsem objednaná na konzultaci na 6.10. Tak mám alespoň vidinu prvního termínu... ale čekání bude asi dlouhé :(

lussinka88
8. zář 2016

@jani1982 jeee, to je mi lito! ☹ neboj ono to utece!!! Uvidis 🙂

karlos12
8. zář 2016

@monrougemerise ahoj , to je mi líto , tak vyjde druhý pokus , no 😉

monrougemerise
9. zář 2016

@jani1982 Ne, zatím po IUI.

monrougemerise
9. zář 2016

@lussinka88 Jejda, samé komplikace. Už aby si začala s tou stimulací 😵

@karlos12 Díky 😵 No musíme bojovat 😉 🙂

lussinka88
9. zář 2016

Holky, tak dneska prvni injekce! 🙂 kontrola ve ctvrtek a odber pristi sobotu nebo v pondeli 19.9. 🙂 prijde mi to docela zachvilku a pak nastane to predlouhe cekani🙂 jsem ted nejaka pretazena, tak snad to zvladneme! Nervy uz asi zacinaj pracovat ikdyz me prijde, ze vlastne o nic nejde...

lussinka88
9. zář 2016

@monrougemerise dneska prvni injekce 🙂)viz prispevek vyse 🙂)

karlos12
10. zář 2016

@lussinka88 tfuj , tfuj , tfuj , jak zvládáš injekce ? Držím pěsti a ber to jak bereš 😉

karlos12
10. zář 2016

@monrougemerise přesně tak , bez boje to nejde , někomu 😉

lussinka88
11. zář 2016

@karlos12 injekce zatim v pohode. Myslela jsem si ze na to budu potrebovat klid, ale nakonec jsem to si zvladla pichnout prvni injekci v aute (pac jsem stala asi hodku v kolone) 🙂). Jen od stredy budu k tomu pichat druhou a ta ma tlustci jehlu, tak uvidime. Uz to tak dobre nesnasim. Doma mame nejakou napjatou atmosferu... ☹ tak doufam, ze se to brzy uklidni. Co ty? Cekas na IUI?

karlos12
11. zář 2016

@lussinka88 jé, doma se to srovná, určitě. To se těším, injekce mi teda nevadí, ale nesmí toho být moc. Na další IUI nejdu, počkám na výsledky imuna a pak uvidím. Dnes je mi poslední den 33,byla jsem trochu mimo, ale řekla sem si že to budou poslední narozeniny bez miminka a basta. Příští už budu čekat 😉 hodně štěstí a ať se to doma rychle uklidní

lussinka88
11. zář 2016

@karlos12 diky, asi za to muzou i ty hormony... Jsem proste hrozna, ale zacina me strasne vadit, ze jsem na vsechno sama ☹. Pristi tyden mam mit dovolenou a jeste nemame nic naplanovanyho (bude v tom tydnu ET takze je to komplikovanejsi), mrzi me, ze nema ani cas se nad tim zamyslet. Pro me je to jedina dovolena tenhle rok, takze by me fakt hodne mrzelo kdybychom zustali doma.

lussinka88
11. zář 2016

@karlos12 a uz jsi na tom imunu byla? A genetiku uz mas hotovou?

salenas
11. zář 2016

@lussinka88 dovču si naplánuj až po odběru, nevíš, jak ti bude atd 🙂 a posílám sílu na další píchance !

karlos12
11. zář 2016

@lussinka88 aha , tomu rozumím . Na imunol. jsem byla sepsat anamnézu , 20.9. jdem na odběry a kolem 10.10. budou výsledky . Genetiku nemám , tu prý dělaj až po nevydařených pokusech IVF . Ale už jsem zvědavá na výsledky .

monrougemerise
13. zář 2016

@lussinka88 Držím moc palečky! 😵 Za tu psychiku můžou určitě hodně hormony, na mě to působí strašně, věčně jsem brečela. 🙄 🙂 A kam chcete na dovču? Já bych tak jela! 😵

monrougemerise
13. zář 2016

Já jsem se konečně objednala na měření vajíčka před IUI, dostala jsem to až 34 den, to asi progesteron, ale k Hulvertovi to nešlo, takže jdu k nějaké paní doktorce Jarcembovské (tak nějak 😀 ). A jsem zvědavá, co mi řekne dál. Jinak od 1. 9. jsem v nové práci. Většinu času dělám z domu, takže to jde. Ale mám z toho takový smíšený pocity. Snad se to všechno co nejdřív podaří a nebudu to muset už nějak řešit. 😉 V neděli jedu na 3 dny do Budapešti do sídla firmy a ve středu mám tu kontrolu vajíčka a předpokládám, že IUI v pátek. Jo a ještě ke všemu se teď stěhujeme do novýho bytu, tento rok pátý stěhování! 🙄 😀 A jako poslední!!!!! 🙄 😀

lussinka88
13. zář 2016

@monrougemerise jooo hormony 🙂) je to peklo, uz potreti jsme presunuli termin dovoleny, protoze muzi nevyhovoval. Naplanovany nic nemame, meli jsme jet na Sardinii a ta asi padne, pac kupujem baracek a nezbydou penizky... Vcera jsem to nase planovani orvala ( vubec nechapu co to do me vjelo, takova normalne nejsem 🙂) doufam, ze pujdu na OPU v sobotu 🙂

lussinka88
13. zář 2016

@monrougemerise ja chodim k Dr. Jarzembovsky!! Je skvela, m

lussinka88
13. zář 2016

@monrougemerise mozna trosku razna, ale vse vysvetli a prijde mi, ze je i takova rozumna. Muj gynekolog rika, ze je po primari nejlepsi na koho jsem mohla narazit... 🙂

jani1982
13. zář 2016

Za me muzu rict, ze jsou tam vsichni perfektni a profesionalni, ale Jarzembovskanje asi nej!

lussinka88
14. zář 2016

@monrougemerise a kdy tam jdes? Ja jdu zitra na utz a naplanovat odber 😉

monrougemerise
14. zář 2016

Mám radost, že paní doktorku hodnotíte skvěle! 😵 Já jsem z toho byla nervozní. 🙂

@lussinka88 Já jdu až 13. den, takže příští středu 21. Hodně štěstí na utz! 😵 Ať je jich tam moc a krásných! 😵 😀