Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

bubanek
16. črc 2009

Ahoj holky,

dekuju za vasi podporu..vzhledem k tomu,ze nejsem zadna z tech,co si mysli,ze on je jedinej na svete (i kdyz ho miluju) a mam nejaky sebevedomi, tak proste od nej odejdu,i kdyz to bude bolet..kazdopadne jsem ted u mamy dva dny a vcera volal a rikal,ze nad tim premyslel a ze teda uvidime co doktori po ty dalsi operaci a pripadnych laznich a jinak to po novym roce budem resit a pujde se mnou i do nemocnice a na vsechno se zepta..tak nevim..zabiju ho,jestli couvne..rekla jsem mu jasne,ze tohle at si rozmysli a najde si nejakou mladsi a plodnou normalni cestou..bohuzel,ja si tohle nevybrala..bylo slyset,ze mu je lito,ze jsem odesla k mamce a vidi na me,ze jsem fakt seknuta..tak snad se to zlepsi..ALE SERE ME ...RIKALA JSEM MU KDYZ JSME SE POZNALI A TO MI TAHLO NA 26 LET (TED JE MI 30 LET),ZE JSEM STARSI A AT POCIAT S TIM,ZE CHCI RODINU ATD..a vubec to nevidel jako problem,ze to vubec nevadi atd..a ted po letech ma trapny vymluvy na vsechno a pritom zas nedela jinak nic jinyho,abych si myslela,ze me nema rad..nechapu ho.proste se mu protivy nemocnice, doktori, tyhle komplikace kolem a je to sobec..(jak jsem si myslela,ze neni)..VAM VSEM DRZIM PALCE A BUDTE RADI,ZE MATE OPORU...ja doufam,ze se trochu s tim srovna a uvedomi si,ze dite se mnou chce a uz nezalezi na tom jsou cestou..

baraf
16. črc 2009

akty-tak ať to není zas takovej průšvih.... tak sem večer koukni...

bubi-co na to říct..... kdy máš jít na tu další operaci???? včera jsi psala, že další operace by mohla znamenat nemít děti vůbec, jestli jsem to teda pochopila dobře.... a řešit to až po novým roce???? já si myslím, že čím dřív, tím líp. ale je super, že se v něm možná trošku hnulo svědomí.... BUDU MOC DRŽET PALCE, aby to u vás dobře dopadlo....

siki26
16. črc 2009

Dobré ráno holky,

Soni, já jsem měla příznaky jako před ms - křeče v břiše, bolest prsou a hlavně beder, bolestivé tlaky kolem pánve, no prostě, jako kdyby měla ms každou chvíli dorazit...Naštěstí se tak nestalo a doufám, že ani nestane 😉

Eli, prosím tě, promiň jestli je ti to nepříjemné, ale po jak dlouhé době jsi zjistila, že se jedná o mimoděložní těhu? A hlavně nechápu, když ti embrijka zavedou přímo do dělohy, jak se můžou uhnízdit někde mimo? To tolik cestují? 😅

Mishi, já vitamíny neberu, v Caru mi řekli, že stačí kyselina listová. Tou už se dopuju snad půl roku 🙂

baraf
16. črc 2009

siki-mě po potratu řekli, že si mám ještě nechat sledovat hcg, že to druhý embryjko mohlo vycestovat ven(protože v děloze bylo vidět jen jedno)..... takže asi jsou to potvůrky cestovatelský... ale myslím,že už bys to poznala a bylo by ti hodně zle....

siki26
16. črc 2009

Ahoj Baruš, děkuju za uklidnění 🙂 Docela jsem se toho bála, když El popisovala, co si zažila...

Bubi - třeba potřebuje jen víc času, aby se mu to rozleželo v hlavě a v srdíčku. Holt jsou chlapi takoví, že jim všechno dýl trvá...ale když už volal a je ochotný se s tím nějak vyrovnat, tak to je přeci úspěch ne? asi musíš být trošku trpělivá, on na to přijde a nakonec se vše samo vyřeší a budete mít krásnýho mrňouska nebo mrňousky 😉 on bude nakonec moc šťastnej, že jste do toho šli, uvidíš...Drž se.

baraf
16. črc 2009

siki- mě to aspoň říkal brácha (je zdravotník),když jsem se ho na to ptala,tak řiíkal,že to musí bolet jako hrom..... a že bych to dávno poznala.ale nezažila jsem to, takže "odbornějsí"informace ti dá určitě eli

siki26
16. črc 2009

já si taky myslím, že by se to mělo projevit bolestma a že už by se to projevilo...ale dokud nepůjdu na utz, tak asi úplně v klidu nebudu 😅 Dneska je mi pěkně špatně od žaludku. Zatím nezvracím a doufám, že ani nebudu, ale není to ok 😝 No raději tohle než nějaké špatné zprávy že? 🙂

baraf
16. črc 2009

siki-jen si ty nevolnosti hezky užívej. na utz jdeš kdy,př.týden?

siki26
16. črc 2009

až 29.7. už aby to bylo 🙂 Budu pěkně nervózní, dokud mi doktorka neřekne, že tam srdíčko/a krásně tluče 🙂 doufám, že Prjamičnikové (už zase nevím, jestli to píšu dobře 😅 ) budu rozumět 🙂 Abych se pořád neptala jak trdlo: cože, co jste říkala? 😅

baraf
16. črc 2009

siki-tomu budeš rozumět..... 🙂 to je něco tak krááááááááásnýho!

siki26
16. črc 2009

až mi řekne, že je vše tak, jak má být, tak budu neskutečně šťasnáááááááááá 😵

baraf
16. črc 2009

siki-to ti ráda věřím.. neboj bude to O.K.

siki26
16. črc 2009

Baruš, a co Lukyn?Copak vyvádíte, když je venku tak hezky?

baraf
16. črc 2009

teď momentálně mu napouštím bazének, už se těší. máme tu na hlídání psa od manžové sestřenky( zítra už si pro něj přijedou po 12 dnech) takže jsme doma, jinak bychom byli naložení někde na koupáku. ve svý podstatě jsme celý den na zahradě.... má tu pískoviště, houpačku,klouzačku, dřev.domeček (to vše vyráběl můj táta,páe ty hříšný prachy,co za to chtěj se mi dát nechtělo)ráno ho vypustím a večer zaženu.. 😀 venku i jí a po obědě už dlouho (bohužel) nespí. takže klídek mám až večer. ale už si vyhraje sám,takže já si udělám i něco přes den...

siki26
16. črc 2009

Jé, já bych taky raději ležela někde na zahradě a vyvalovala ti tělo. to je výhoda, mít zahrádku. Já musím dřepět v práci a hodit se s uzávěrkou 😠 Tak že Lukáška pozdravuju 😵

baraf
16. črc 2009

já mu to vyřídím a děkuju 🙂 no jo, uzávěrka a př.týden DPH a mzdy a já nevím co ještě, jsem ráda,že mám tohle léto fakt klid

siki26
16. črc 2009

Tak si ho užívej dokud můžeš 🙂 Mě čeká týdenní dovolená zase až v září. jedeme na Šumavu do chatičky do jednoho kempu. Jezdím tam od malička a mám to tam strašně ráda. Je to u Klatov - kemp Valcha. nemluvily jste tady už o Šumavě? neznáš to?

baraf
16. črc 2009

mluvili jsme tu o šumavě, my jedem v pátek na víkend do novejch hutí. tohle neznám, ale na šumavě je mooooc hezky,to je fakt. ještě jezdíme do alp a tam to teda taky miluju

siki26
16. črc 2009

V Alpách jsem ještě nebyla a to moc ráda lyžuju. Zatím ale jen po Čechách.
Na Šumavě přímo v Klatovech jsem se narodila, takže je to vlastně takovej můj druhý domov 🙂

baraf
16. črc 2009

my jezdíme do alp hlavně pro to, že manža pracuje pro rakouskou firmu-je v rakousku víc jak doma 😀

siki26
16. črc 2009

tak to je paráda. Já bych taky s Honzou ráda takhle někam jela, ale jelikož je na vozíku, tak tyhle destinace jsou pro nás trošku složitější. Ale na té Šumavě si to každý rok pěkně užijeme 🙂 Jednou jsme vyzkoušeli i termály v Maďarsku, tam je to taky skvělý 🙂

baraf
16. črc 2009

jej,promiň,to jsem netušila..... to chápu,že tyhle destinace jsou složitější. v maďarsku jsem byla akorát u balatonu,ale taky super..... a na termály máme zálusk v zimě...

siki26
16. črc 2009

Stojí to za to, ale pokud trpíš na mykózy jako já, tak nic moc. Všichni se tam rochní v tom "syrnatým" bazénu (ten je na pohled pěkně špinavý), takže jsem si pěknou mykózku přivezla až do Prahy 😝 Ale já tam byla naložena každý den min. 2x. Takže všeho s mírou 😉

baraf
16. črc 2009

vítej do klubu.... 😒 já jak vlezu do bazénu, tak si většinou něco takovýho odnesu domů.proto jsem ani s lukym nechodila pravidelně plavat do ´kursu,ale sama s ním chodim jak to jde. mykoza je můj veeeelký nepřítel,ale často mě navštěvuje

siki26
16. črc 2009

já na to nikdy netrpěla, ale pak jsem ji z bazénu jednou dostala a nějak se jí asi u mě líbí 😠 Takže se bazénům taky raději vyhýbám.

elana
16. črc 2009

Ahoj, otvírám odpoledně-večerní směnu😀

Siki, mimoděložního se vůbec neobávej, na to máš moc vysoký hcg. Já teda nevím, kolik jsem měla v době kdy mi to prasklo (6+1), ale Tobě to vyskočilo přes ten týden nádherně. U GEU kolísá nebo roste pomalu. Ale je to ošemetný, mě fakt nic nebolelo (a když, tak zásadně píchalo pouze v podbřišku v děloze), takže jsem vůbec netušila, že je to mimo (kor když hcg bylo 14dpET naprosto tabulkový takže nebyl důvod ho opakovat-to už by se to asi zjistilo, páč by to šlo nahoru pomalu nebo to houplo nějak nelogicky). Mně začaly bolesti až pár hodin před tím, než to ruplo. A stejně nebyly v podbřišku, ale jakoby v konečníku, jak to těhotenství tlačilo zezadu z Douglasova prostoru a vyklenovalo ho.

Jinak jsem fakt nic zlýho netušila. Špatně mi nebylo, jenže s tím jsem i počítala, mamce taky nebylo ani jednou blbě, na bolavý prsa netrpím...takže jsem si na jedné straně gratulovala a myslela, že je to ok a na druhý straně (asi jak je ženská intuitivní), jsem pořád měla takový podvědomý pocit, že jsem "nějak málo těhotná". No a přesně to jsem byla.

Ad mykózy, už jsem to tu psala, já na ně netrpím, měla jsem ji asi 3x...ale se svým přemnoženým laktobacilem zažívám pocity téměř stejné (akorát místo svědění to pálí 😒 ) a hlavně: nedá se s tím nic dělat😀

elana
16. črc 2009

Jo Siki a pár podivuhodných čísel: po IVF je mimoděložní častější, než po přirozeném početí. Udává se 1% u přirozených a 2-5% u IVF gravidit. Docela dost, co? Hlavně je důvod asi ve skupině těch těhotných, že na IVF jdou mj. ženy, které mají tubární sterilitu (ale vejcovody ponechané) a ty ponechané vejcovody údajně produkují látky, které embrya buď hubí, nebo naopak přitahujou.

siki26
16. črc 2009

Ahoj El, já za chvilku pádím domů, tak už tu moc dlouho nepobudu ☹
No uvidíme, na utz jdu až za 14dní, tak tam už pak budu klidnější. když mluvíš o tom konečníku, včera mě celý den, cca 10min intervaly, v konečníku vždy trochu píchlo. Dneska nic, tak snad dobrý...

elana
16. črc 2009

Sikinko, jak Tě vůbec mimoň napadl? To je blbost, máš krásný hcg, příznaky těhotenství, hoď se do pohody a těš se na uzv, bude srdíčko/ka a budete šťastníííí 😵

Máte vůbec mrazáčky?

Píchlo v konečníku nic není. Tohle byla hrozná bolest, nesnesitelná, úplně mě to prohybalo.

siki26
16. črc 2009

Tak to jo. Já nevím, jak mě to napadlo, prostě jsem ráda, že to zatím jde dobře a přemýšlím, co by se všechno mohlo přihodit. Ale už na to myslet nebudu, co se má stát se stane a já to stejně neovlivním viď?
mrazáčky nemáme, ty 3 byly pomalejší, tak je ani nezamrazili.
el, děkuju moc. Já pádím, tak zítra papa