Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

sonka.77
25. črc 2009

Siky, nepochybuj, UTZ bude v pořádku! 🙂 Doufám, že to s pantoflíčkama dopadlo dobře! 🙂

Eli, tak už mrška, to je dobře, že se tělo vrací do normálu. Až půjdu k dr. tak se jí zeptám na ty lázně.

Baraf, hlavně, že je to jen pár tašek, to krásně opravíte. V posledních letech je často velký vítr.

Akti, už je ti fajn? To je moc dobře. 🙂

Já jsem stále bez MS, ale jsem si jistá, že je to pouze tím Utroušem, je mi naprosto normálně, ani náznak jakéhokoliv příznaku. No v srdíčku naději ještě mám, ale rozum říká, že je naprosto marná. Zítra zkusím ještě ráno testík a v pondělí si půjdu pro poslední ránu. Pak začnu plánovat co dál.

elana
25. črc 2009

soni, ahoj🙂 na chvilku tu jsem, než se mi dodělá jídlo a pojedem na nákup.

Tak MS pořád nic...to je velká naděje. Příznaky být nemusí, vždyť víš...spíš kdyby ji držel jen Utrouš, musela bys mít už parádní PMS 😉 tak zítra budu moc držet palce, ať to vyjde. I když je už rozhodnuto a nic se na tom nezmění, přesto s Tebou pořád doufám.

sonka.77
25. črc 2009

A copak vaříš dobrého?

No občas mě bolí jako na MS, ale jen lehce, tak jednou za den, pak zas nic. Jinak, já normálně PMS nemívám, jak se rozjede krev, tak mě cca 3-4 hoďky bolí břicho, ale většinou to zvládám bez prášku. Díky za doufání, snažím si to nepřipouštět, ale s každým dnem doufám víc. Na druhou stranu je spousta holek, co jim MS fakt držel jen Utrouš.

elana
25. črc 2009

No, je dobře, že flintu do žita neházíš, protože to, co popisuješ, je víc než nadějný (všetně toho břicha).

Něco jinýho je absence PMS při normoš cyklu, kdy tělo začne menstruovat kdy se mu zlíbí a něco jinýho, když by teoreticky mohlo a chtělo...ale přes Utroš mu to nejde🙂 Tyjo, to bude skvělý, jestli tam zítra budou koleje 😉

elana
25. črc 2009

Jo, SOni, žádný vellký vaření🙂, grilovala jsem nám hermelíny 😝

sonka.77
25. črc 2009

Já mám na zítra připravený malý kuřecí stehýnka ke grilování. ž jsme to v troubě zkoušela a byly jak z ohně. Mňam, těším se. 🙂

Eli, ty mě namlsáš a já pak budu zítra zase zklamaná. 🙂 Ne nemyslím to tak, já sama doufám a jestli tam fakt nic nebude, tak mám aspoň kus toho zklamání odbrečený. Ale skvělý by to bylo, to jo. 🙂

elana
25. črc 2009

Já taky griluju v troubě, maso jsem tam ještě nedělala, ale ty hermelínky milujem 😝

Né, já Tě nechci namlsávat, obě víme, že jestli byla krev negativní 9 dnů po transferu, tak to zrovna nejlepší světlo nevrhá, ale naděje umírá poslední a dokud neuvidíš zítra /, tak prostě doufat budem, jasný? To už vydržíme😀 a pak buď jak říkáš, už je odsmutněno, nebo vypukne obrovská radost.

sonka.77
25. črc 2009

A jak ty hermelínky děláš? To musí být mňamka. 🙂

Provedu šéfe! Do zítra/pondělka doufám. 🙂 🙂

elana
25. črc 2009

Jenom je obalím v oleji s kořením na grilovaný hermelíny, zabalím do alobalu a mrsknu na 20min pod gril.

sonka.77
25. črc 2009

No tak to bych zvládla. 🙂 Až se mi vrátí miláček, tak si uděláme mňamku. Už je pryč týden a ještě jeden bude.

elana
25. črc 2009

A to budeš baštit stehýnka sama nebo budeš mít návštěvu? Já když jsem doma sama, tak vrcholem kuchařování je mražená pizza🙂

sonka.77
25. črc 2009

Pěkně si je zbaštím sama. 😀 Pro sebe si většinou nic moc nevařím, ale jak jsem je minule zkusila, tak jsem se namlsala a pak jsem je viděla v krámě a šup, už byly v košíku. 🙂 Naložím je do oleje a koření a pak jen dám na pekáček a peču až jsou, už si teda nepamatju, jak dlouho jsem je posledně pekla.

elana
25. črc 2009

Hmm, tak to bude ňamka. Já mám na zítra taky v plánu kurčáka, ale prsa, na kostičky a smíchat s hotovou omáčkou, to MM kdysi přinesl z Holandska takový pytlíky, k tomu rýže, je to za půl hodiny sakumprásk a parády se s tím udělá až hanba😀

Dneska jsem ale dělala dobrotu: filety z pangase, ocitronovat, osolit, okořenit (to nemuselo být, já tam nasypala směs Grilované ryby s citronem), nechat marinovat, pak protáhnout těstíčkem z vajíčka, trošky světlého piva, hl. mouky a provensálských bylinek, hodit na pánev a hotovo. Nakonec mi toho těstíčka zbylo hodně, tak jsem ho fikla k tomu taky, tak z toho byla taková omeleta😀, ale bylo to fakt parádní.

sonka.77
25. črc 2009

Eli, to zní moc mňamkovně. Já většinou dělám tresku, pangase jsem ještě nezkoušela. Dneska jsem si dělala žampiony, původně měly být se sýrovou omáčkou, kuřecím masem a bramborem, ale to se mi nakonec nechtělo a tak jsem je udělala jako smaženici, což se jí teda dalece nevyrovná, ale já houby miluju na všechny způsoby, tak jsem si pochutnala i tak.

Dnes jsem byla v Praze (od včera), byla jsem i nakupovat, všude velký slevy, ale mě se fakt nic nelíbilo. Nakonec jsem si koupila jen sůl do koupele s příměsí růže. Ještě nikdy jsem sůl nezkoušela, voní to krásně.

Už jste z nákupu?

elana
25. črc 2009

My jsme nikam nešli🙂, manžel už téměř 24h sedí u Heroesů V. 😀😀 asi bych se měla zlobit, ale mě to těší, on skoro nic nehraje (no, ví proč🙂) a poslední dva týdny chodil hrozně pozdě z práce a unavený, tak jsem ráda, že si vyčistí hlavu. Ale asi ho půjdu vytáhnout aspoň na zdravotní procházku, ať vysmrádnem.

Jé, já jsem TAKY houbová (ale že se divím, viď🙂) nechápu lidi, co nejí houby. I ty ryby, já toho pangase dělala jen asi podruhý, je to moc dobrá ryba, říká se, že ji jí i hodně lidí, co obecně odmítají ryby a plody moře...já nevím, rybu tam cítím...ale dobrá je.

Slevy jsou, to je fakt, já min. týden koupila dvě sukně a tričko...ale teď jsem taková nijaká, nic moc mě nebaví, tak to spíš byly koupě z rozumu, že už jsem ty věci potřebovala.

Sůl do koupele nepoužívám, ale já ani pěny. Já vlastně ani vanu🙂...jen se sprchuju.

sonka.77
25. črc 2009

Jo, tak Heroes jsme taky hráli, oba! 🙂 Přítel sem tam přijde s novou hrou a pak u toho sedí do noci několik dní a pak zas několik měsíců klid. Já už nic moc nehraju, nejvíc mě bavil Transport Tycoon, stará verze snad z 91. roku. Vozila jsem vláčkama, loděma, letadlama...... 🙂

No jo, to se nedivím, že ZASE máme něco společného. 😀

Eli chápu, že jsi taková bez chuti, vůbec se tomu nedivím. Ale uvidíš, budem bojovat my si to miminko vybojujem! Pěkně se vylázňuješ, četla jsem teď k Františkám diskusi a holky si to moc moc chválili. A já tě tam určitě navštívím, to je tutovka.

Á, tak přece jen něco, já se moc ráda koupu, bez vany bych asi nepřežila. Teď jsem zvědavá na tu sůl.

aktaka
25. črc 2009

achooooj

já rozhodně nejím houby a nechápu, že někdo může 😀 😀

jen na vás mrkám v rychlosti
měli jsme dnes na návštěvě babi s dědou, tak mám takový dobrý pocit, že jsme udělali dobrý skutek, snad se jim u nás líbilo 🙂

Soni, tak podej určitě zprávu jak jsi s tím testem dopadla, budu nakukovat a úplně tajně (abych to nezakřikla 🙂 ) držím pěsti

na nákupy se chystáme zítra, douám, že něco pořídím, mám opět pocit, že nemám co na sebe. jak jinak, že 🙂

tak se tu mějte kočky, já jdu věšet prádlo a žehlit 🙄

papa

sonka.77
25. črc 2009

Akti, tak si užij věšení 😀

Neboj, zítra sem 100% zprávu dám, to je jasný.

Já už žádnýho dědu ani babičku nemám. ☹

elana
25. črc 2009

No, tak Akty, ta je teda jak vítr😀

Tak čáu, nó....... 😅 a zítra dobře pořiď.

Soni, mě se do těch lázní vlastně moc nechce, jsem takový pecivál domácí, budu tam měsíc sama...(muž určitě přijede, jistě i naši, ale i tak)...ale vždycky si říkám, že to dělám pro sebe, pro nás, pro mimi. A že mi to určitě neuškodí, jestli už neprospěje.

Já vanu právě vůbec, v novém bytě jsme 3 roky a já se koupala jednou, abych vanu, když už jsme ji koupili🙂, aspoň zkusila. To manžel je vorvaň, ten je tam pořád a jak dlouho

😎

sonka.77
25. črc 2009

Určitě tam bude spoustu holek s podobnými problémy, prý dávají na pokoje podle diagnóz a věku, aby se holky dobře motivovaly. Vůbec neboj, že tam budeš sama.

Jo a koupání ve vaně si tam asi užiješ dost. 😀

Kdy budeš vědět přesný termín?

elana
25. črc 2009

Ještě nevím. Když to schválí (to snad do konce srpna), tak by mi měli volat a domluvíme se. Budu to tlačit na říjen...nebo to nechám osudu, co mi nabídnou, v nejhorším se šoupne KET.

Já už taky nemám babi ani dědu☹ poslední babi umřela půl roku předtím, než jsem se vdala. Ta mi byla hrozně blízká, tak mi to bylo moc líto. Byla to báječná ženská. I teď se mi o ní často zdá...jen mě mrzí, že pořád nějak nevychází ty moje prosby, ať už nám pošle dolů to mrně.

sonka.77
25. črc 2009

Mě poslední děda umřel před sedmi roky, půl roku předtím, že jsem se seznámila s přítelem. Moc mě mrzí, že se s dědou nikdy nepoznali. Děda byl super koumes. Měl mobil, když ho ještě rozhodně neměl každý a dělal s internetem. Když mi pak poslal sms z internetu, tak jsem to každýmu ukazovala, jak je děda in. To bylo v roce 2000, já měla mobil snad půl roku. 🙂 Umřel když mu bylo 78 let.

Je škoda, že když ještě člověk prarodiče má, tak si toho zas tolik neváží a pak už je pozdě. Ostatní tři prarodiče umřeli do mých 18 let. Strašně brzo.

elana
25. črc 2009

Tyjo, Tvůj děda a moje babi by si rozuměli 😉 ona byla taky hrozně moderní (i když jí taky bylo skoro 80), zařídila nám s tehdy ještě přítelem společný bydlení 😉 , často vyprávěla, jak se musela rozhodnout mezi dědou, kterýho milovala, ale kterej byl v kláštěře a nějakým rakouským diplomatem...prostě skvělá ženská. Akorát otěhotněla o svatební noci😀 a ze srandy to dědovi pořád vyčítala, že si nic neužila. Co já bych za její plodnost dala 😝

Tos napsala přesně...člověk prarodiče ocení, až když jsou pryč. A vlastně všechno...

Teď jsem si uvědomila, že už jste s přítelem pěknou řádku let. Neplánujete se vzít? Nemusíš odpovídat, jen mě to tak trklo, že 7 let je fakt hodně.

elana
25. črc 2009

Jinak...mimochodem🙂....děda umřel taky půl roku předtím, než jsem se seznámila s budoucím mužem. Naštěstí aspoň babička ho zažila, tuším 6 let nebo tak nějak a měla ho ráda. I on jí, teda🙂 se spolu bavili jak vrstevníci, to jsem někdy až koukala. Na to, že babi měla sotva základku, páč dál jít nemohla (tatík zakázal, musela makat, vdát se a rodit)...tak jsem žasla, jaký měla přehled.

sonka.77
25. črc 2009

Teda, to jsou příběhy, ty já mám moc ráda, vím třeba jak se seznámil právě ten děda s babičkou a taky jak se seznámili naši. Je to hezký. Jo naše babičky a mamky byly plodný, jenže ony těhotněly kolem dvaceti. 🙂

No víš, on přítel se už jednou málem ženil. Zrušil svatbu měsíc před termínem, bylo to v době, kdy jsme se dali dohromady, ale vyloženě kvůli mě to nebylo, udělal by to i tak. Takže má ze svateb tak trochu strach a já se navíc rozhodla, že ho rozhodně nebudu do ničeho nutit. Pak jsme se rozhodli, že svatba bude až budeme chtít dítě. No a poslední verze, že prý až budu těhule, tak si mě vezme. No to už bude jeho poslední možnost, protože jinak se bude dítko jmenovat po mě. 😀

Jak vy jste se seznámili?

sonka.77
25. črc 2009

Jo děda měl taky velký přehled, věděl toho o světě hodně. Byl moc prima.

elana
25. črc 2009

😀 to je dobrý s tím jménem🙂 to je právě to, já bych nechtěla, aby se dítko jmenovalo jinak než já...proto ten dnešní trend mít děti s přítelema nechápu.

Ale tak jeho chápu, to je jasný, že je opatrnej, když má špatnou zkušenost. O to lepší to bude, až se pro to rozhodne, určitě Tě čeká krásný požádání o ruku 😉

My se seznámili zcela neromanticky a trapně: na chodbě na koleji, kde jsme oba bydleli😀...mmch. jsme sice z jednoho města, ale pro sebe jsme si museli zajet 300km 😉

A co Vy?

sonka.77
25. črc 2009

Jo, přesně tak, dítko se musí jmenovat jako já, jiná varianta není. 🙂

Tak to jsem teda zvědavá, jak mě bude žádat o ruku, jak ho znám, tak to nic romantickýho nebude, ale třeba překvapí, je fakt, že mě občas umí překvapit.

My se seznámili v práci. Mě se líbil od první chvíle, kdy jsem ho viděla (přesně si to i pamatuju), ale pak jsem zjistila, že se bude ženit. No takže třičtvrtě roku jsme se na sebe jen usmívali a pak při jednom firemním bowlingu se šlo i tančit no a při tanci ta jiskra přeskočila. Pořád jsem nechápala, co dělá, protože měl před svatbou, ale pak přišel a řekl, že se s přítelkyní rozešel a že chce být se mnou. Vlastně to byla romantika, která měla jen jeden, zato zásadní háček. Ta jeho bývalá, taky pracuje u nás ve firmě. Takže to byl dost hukot. 😀

To je hezký, z jednoho města, ale potkali jste se až daleko od domova. 🙂

elana
25. črc 2009

Jééé, ale váš příběh je nádherná romantika🙂...i s tou zavrženou sokyní, tím spíš je to jak z filmu🙂

Já si taky přesně pamatuju, kdy jsem toho svýho viděla prvně, ale nějak jsem si ho vlastně ani nevšimla, až spolubydlící mě na něj upozornila...jenže já byla takováta ledová královna, co se přece nebude dívat na chodbách po chlapech😀...až později jsme spolu začali kamarádit a pak i chodit. Já vlastně měla trochu máslo na hlavě, měla jsem tak trošičku rozchozený jeden vztah, ale myslím že oba (já i ten bývalý) jsme tušili, že to nikam nepovede...každopádně výčitky jsem měla sice dlouho, ale už dávno si říkám, že jsme prosstě k sobě patřili, tak je dobře, že jsme chytli příležitost za pačesy a šli do toho🙂

sonka.77
25. črc 2009

Eli, no hlavně, že když se objevil pan Pravý, tak jsi se rozhodla správně! Asi každý, co se týká vztahů, někdy v životě někomu ublížil. To asi nejde jinak. Jak jste teda spolu dlouho?

Jo ledová královna, poznávám se. 🙂

Jo a teda ty máš vejšku? Já taky. 🙂