Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

siki26
30. črc 2009

Katrin, znám i takové, kterým se to povedlo hned napoprvé, tak držím moc palečky 😉

katrin32
30. črc 2009

🙂 no uvidíme, dostala jsem Ovitrelle a Crinone. Nevíte jaký je rozdíl v těch ostatních lécích a jak to vybírají komu co dají? Představa, že každý večer po IUI si musím zavádět Crinone mě děsí, brrr, já to tak nerada 😒

siki26
30. črc 2009

Mně to taky štve, zavádím si ho už přes měsíc a ještě měsíc budu 😠 Nejhorší je, že během dne ze mě pořád leze, takže pocit nic moc. A o sexu vůbec nemluvím 😅 Přítel vždycky zbělá, když slyší od doktorky: "a ten crinone berte dál".

katrin32
30. črc 2009

siki26: mě povídej, vůbec se na to netěším, manžel bude asi velmi rád 😀 radši bych polykala prášky

siki26
30. črc 2009

já taky nechápu, proč někomu dají Crinone a někomu prášky...Já bych jich klidně polykala 6denně. Ale zase zatím jde vše, tak jak má, tak na něj raději nebudu tolik nadávat 😀

elana
30. črc 2009

Ahojky🙂

Tak včera jsem tu nebyla a my jsme se tu táááákhle rozmnožily😀

Siki, moc gratuluju, to je nádhera 😵 tak to šťastně dotáhněte až do března, nebo když jste dvojití, aspoň do února!

elana
30. črc 2009

Jo, jsem nezdvořák, zapomněla jsem pod návalem radosti přivítat nově příchozí.

Dando, teda Ty už jsi zasloužilá 😖

siki26
30. črc 2009

Ahoj El, děkuju moc 😵 Je to skvělý a jsem moc šťastná 🙂

elana
30. črc 2009

No to víš že jo, užívej si to 😉

siki26
30. črc 2009

užívám, užívám, už teď brouzdám po netu a koukám, co mimískům všechno koupím 😅 Jsem blázen, vím, že je to brzy, ale nemůžu si pomoct...mají tolik krásných věcí

A co ty? Jak je?

elana
30. črc 2009

Já dobrý🙂 při starým.

To máš fuk, je dobrý mít přehled a vědět, z čeho se vybírá🙂 na tohle žádná pověrčivost nefunguje, tak co.

siki26
30. črc 2009

to je pravda 🙂 myslím ale, že budu zběsilá tak měsíc a pak se uklidním, to jsou ty začátky 😀
Příští čt jdu ke své gyndařce, tak se nemůžu dočkat až drobečky zase uvidím 😵

elana
30. črc 2009

no to se Ti vůbec nedivím🙂

siki26
30. črc 2009

Tak já se loučím, začíná mi být špatně od žaludku, tak to tady dnes balím. Naštěstí mám odvoz 😀 Tak papa a krásný zbytek dne

danda78
30. črc 2009

ahoj holky,
díky za hezké přivítání. Jak většina z vás řekla, opravdu jsem už nějaký ten pátek snažilkou a tak vím co a jak a nic moc mě už nepřekvapí......
Jak jsem psala již včera, tento 5.pokus nativu jsme zkusili jen tak - než nám schválí léky na 3.IVF, takže jsem opravdu nic nebrala, jen si píchla 36 hodin před OPV Ovitrelle a to bylo vše. Od OPV si zavádím akorát na noc také ten gel - Crinone. Říkali, že ho teď dávají radši než utrogestan nebo jiné tablety, že po něm člověk není tak unavený.
Jinak testovací den mám 14 dní od ET - tj. v pondělí 10.8., ale zkusím testnout asi o něco dřív... Ležela jsem teď po ET taky jen 2 dny, dnes už normálka, akorát do práce nemůžu, pracuji jako OSVČ a máme malý bar, kde občas pomáhám, ale tam je to dost fyzicky náročné na tahání a stání, tak to musím teď těch 14 dnů oželet. Ale dělat papíry a zkontrolovat to tam už můžu 😉
Při svém 2.IVF+ICSI jsem měla náběh na hyperstimulák, musela jsem 3 dny po ET jezdit do Brna na injekce, tak Mrázek se rozhodl zkusit šetrnější metody pro mé tělo tak uvidíme. Akorát teď po zavedení mám opět večer břicho nafouklejší než ráno, asi o 3cm, dnes jsem si tam volala, prý mám hodně pít a jíst hodně bílkovin, jinak by to neměl být problém....
To jsem se ale rozepsala, musím dát prostor i ostatním, díky za vaše rady a postřehy a průběžně budu sledovat a odpovídat...
Mějte se a věřte, že to dopadne....

ringle
30. črc 2009

Ahojky holky 🙂

Vítám dandu a Katrin, já jsem taky nováček, teda na stránkách, jinak IVF máme už druhé a zase nic...kromě mrazáčků 🙂

Siki: děkuji za rady...já už vyzkoušela snad všechno, jeden ET ležela, další šla hned do práce, další byla doma, ale dělala vše co normálně.....asi je to u každý jiné a or tím, že to máme každá v tom svým osudu napsaný jinak a na jinou dobu 😀 Tak třeba příště....
Nedivím se Ti, že už koukáš na věcičky na mimísky, já těhulka ještě nejsem a už mám vybraný kočárek

😀

A co to berete místo utrogestanu? to je nějaká novinka? já vždy měla utrogestan....

danda: držím moc a moc palečkyyyy
😉

siki26
31. črc 2009

Dobré ráno holky,

Dando, tak to já naštěstí hyperstimulák neměla. ale většina holek co znám, tak si ho taky prožila 😝

ringle: Crinone je takový gel v tubičce, který si zavádíš na noc. No nic příjemného, taky bych raději ten utrogestan.

katrin32
31. črc 2009

siki: ahoj, a ten utrogestan je lepší v čem?

siki26
31. črc 2009

Katrin, no myslím, že je výhodný v tom, že je to tableta, která se polyká. Ten crinone celý den leze ven, takže je to dost nepříjemný. A co teprve sex 😀
Danda ale psala, že je po něm člověk víc unavený, tak nevím...Už takhle usínám ve 20h večer 😒

sonka.77
31. črc 2009

Ahojky! Já měla taky Utrouš a pouze jsem zaváděla, protože jsem ho asi dvakrát spolkla a úplně jsem asi na dvě hodiny zmalátněla. Fakt spící panna. Takže já určo nebudu polykat, ale při zavádění je prý ten Utrouš taky lepší než Crinone, protože nedělá cucky, co nejdou ven. 🙂 Co se týká účinnosti, nevím, asi to bude stejný.

Jinak moje MS je pořád slaboučká až by člověk brečel. Myslela jsem, že se to povalí jak lavina a ono nic. No tělíčko to asi moc nezkouslo, tak mu musím nechat trochu času na vytrávení hormonů. 🙂

Dando, bříško hlídej, mě bolelo jen dva dny, kdy jsem se bála OHSS, ale pak to úplně přešlo.

siki26
31. črc 2009

Ahoj Soni,
vidíš, já úplně zapomměla, že se ten utrouš může i zavádět...
Tak co je lepší, slabší a bezbolestivá ms nebo silná a bolestivá? Myslím, že je to jasný...Já opravdu trpěla a nikomu bych to nepřála 😝

sonka.77
31. črc 2009

No Siki, jo je lepší slabá a bezbolestná, ale u mě to není obvyklé a tak bych radši tu svojí starou známou, která je normálně silná a taky v podstatě bezbolestná. 🙂 Mám pocit, že se to tam nějak zaseklo a že třeba bude MS slabá, ale o to delší. No uvidím. Fakt by mě zajímalo, co rozhoduje o síle MS, když teď jsem měla kór maxi sliznici. 🙂

Já měla asi nejhnusnější MS po laparce, to jsem si musela vzít dva ibuprofeny. Jinak neberu nic, někdy výjimečně vezmu jeden. 🙂

siki26
31. črc 2009

tak to já mám normální a bezbolestnou taky, ale po tom nepovedeném IVF to opravdu byl děs.
Vůbec netuším, na čem všem to záleží...ale ze mě šly i docela velký sraženiny, což obvykle nemívám. No fuj, jen na to myslím a je mi šoufl 😝 Nerada se dopuju práškama, ale při této jsem si musela taky ten prášek vzít.

elana
31. črc 2009

Ahoj kočky, asi už všechny víkendujete? 😕

Soni, výška sliznice o MS opravdu nerozhoduje (ač je to nelogické), když jsem si stěžovala kdysi doktorce, že mám slabou, tak mi řekla, že to ale nevadí a mám být ráda...no, moc jsem jí nevěřila (to jsme se dávno ještě nesnažili), ale teď jsem samý ultrazvuk, tak vím, že sliznice mi roste dobře a bývá pěkná...a krvácím opravdu pořád stejně, celkem slabě. Resp. ta slíza ze mě vyleze, ale je málo toho balastu tekutýho kolem🙂 Fuj, to je téma. Ale náhodou užitečný, tak co. Jinak boleníčko mívám co jsem začala menstruovat taky jen první den (a to pouze je-li cyklus ovulační), ale v pohodě to zvládne pár Nurofenů (dvoustovkových, malých), který si vezmu víceméně preventivně jak se MS ohlásí...a pak už se bolest nerozjede.

elana
31. črc 2009

Jo, bavily jste se Crinone vs. Utrouš, výhody nevýhody už tu padly, ale já špekuluju nad jinou věcí: Crinone se jednorázově aplikuje 90mg progesteronu, zatímco Utrouše se láduje 4xtableta, tj. 100mg, takže dohromady se u Utrouše užije víc jak 4x větší množství hormonu.

Chápete to? 😅 😕 no, ale děcka z toho jsou, tak co...ale zvláštní to je.

sonka.77
31. črc 2009

Je tu někdo v tuto pozdní hodinu? 🙂

sonka.77
31. črc 2009

Eli, krásný popis. 😀 No já teda ani moc tý sliznice neviděla, skoro žádnou, tak nevím, snad se rozpustila. 🙂

No to je fakt zvláštní. Třeba se to z Crinone líp vstřebá, tak stačí míň.

elana
1. srp 2009

Soni, to je zvláštní🙂 že z Tebe nešla. No, možná se fakt rozpustila😀

danda78
1. srp 2009

ahoj holky, zdravím po 2 dnech.... asi všechny někde výletujete nebo odpočíváte u bazénu, že tu teď nikdo není 😉
já jsem už včera začala pomalu dělat základní práce - praní, věci do myčky a z ní ven...s pejskem ven chodím už od začátku, ale teď trošku na delší procházky...
jinak u mě nic nového, ráno se mi zatočila hlava, že jsem si musela opět lehnout 😝 , břicho mám navečer opět zvětšené o 3-4cm oproti ránu, každé ráno kolem 6 se budím, protože nemůžu vydržet a musím na záchod, během dne chodím taky snad 10x, ale asi to je tím, že teď víc piju.,.......nebo už z toho blbnu, nechci si nic namlouvat a dávat tomu naděje, protože to zklamání potom je o mnoho horší, ..............za týden budu moudřejší. 🙂
přeji vám všem krásný večer a sluníčkovou neděli. D. 😉

ringle
2. srp 2009

Dandi: držím palečkýýýýýý 😉