Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

seb
26. dub 2009

sonka, ano ☹
když mě pak z nemocnice předali zpátky k obvodní gyn, tak mi řekla, že prý je větší riziko, že se to mimoděložní přihodí po IUI, než po přirozeném otěhu a já byla po IUI, takže už se na další IUI bojím, tak jsme to zkoušeli sami a pět měsíců po tom mimoděložním jsem otěhu přirozeně, bohužel to nedopadlo ☹ , odešlo to někdy v 5tt s ms, (aspoň naštěstí to nebylo zas to mimoděložní!). A teď přemýšlím, jestli nemám jít radši na tu druhou laparku, aby mi zkontrolovali ten druhý vejcovod, jenže se hrozně bojím, já měla dost veliký bolesti po tý první, nemohla jsem se skoro hýbat, zcela mě ta narkoza vyřadila z provozu

sonka.77
26. dub 2009

Seb, my se snažíme skoro dva roky a za sebou toho moc nemáme, všechna základní vyšetření byla OK, takže pak následovala laparka, no a ta nás bohužel poslala jednoznačně na IVF.

Seb, asi by bylo opravdu dobře udělat znovu laparku, hlavně pro tvůj klid. Zkus najít nějakou lepší nemocnici a neboj se toho, já jsem 11 dní po operaci a zítra jdu do práce. Narkoza v pohodě, bolesti jen lehký.

sonka.77
26. dub 2009

Seb, ale na druhou stranu jsi s tím jedním otěhu, takže by to mělo být OK. Víte, kde je u vás problém?

seb
26. dub 2009

sonka: ano měla jsem hcg a pořád mi rostlo a rostlo a oni si mysleli, že to je normální těhu, jen opožděné a pak jedna hodnota nevyrostla dvakrát tolik a tak se rozhodli pro revizi, na utz pořád nic neviděli a já neměla žádný krvácení, žádný špinění, žádný bolesti, tak řekli, že půjdu na revizi
po té revizi mi sestra , která mě propouštěla řekla, že už tam chodit nemám, že mám jít k obvodačce na kontrolu, hele ta mě tam ani neposlala, poslali mě tam z iscare a ani nevěděla, že mi něco bylo, natož celý vývoj , tak mě to dostalo, zavolala jsem tam pak ještě dr., že chci zkontrolovat hcg po té revizi , jeslti mi kleslo a že moje dr. o tom nic neví a ta dr. mě tam teda ještě jednou přijala týden po revizi, ráno mi vzali hcg a udělala mi utz a řekla, že je vše v pořádku a že se můžem hned po ms začít snažit znovu
o dvě hodiny později mi volala, že mi hcg v krvi opět narostlo a že musím na laparku, a at přijedu až ve 4 na příjem, mě ale začalo už bolet břicho a začala jsem krvácet a tak jsem tam přijela už ve 2 odpoledne, přijali mě na pokoj a prý at čekám až přijde dr, dr. přišla až ve 4 a řekla mi, že musí udělat vizitu a pak že se na mě podívá, no přišla za mnou až v 6 ! táhla mě po schodech do jiný budovy na utz , aby mi řekla, že už to prasklo a že mám břicho plné krve ...

seb
26. dub 2009

sonka: nevíme, hormonální profil mám v pořádku, spermio v pořádku, ovu pravidelná a pořád se nezadařilo :(
dr. mě neposlala ale na imunologii ani na genetiku ani na hematologii, tam se dá nejvíc poznat, ale oni mě nutí jít hned na IVF a my nechcem zatím, nechcem stimulovat, protože ty hormony pak všechno co funguje přirozeně rozhodí

sonka.77
26. dub 2009

Seb, ač jsem jinak slušná, tak po dočtení tvého příběhu mě napadlo jen TY VOLE, TO SNAD NENÍ MOŽNÝ. ☹ No opravdu se o tebe "postarali", vůbec nechápu proč dělali revizi, když na UTZ nic neviděli. A nechat tě být, když přijdeš s bolestma a je v podstatě jisté, že máš mimoděložní, to už je teda hazard. Seb, držím ti palce, aby vše zlé bylo za tebou a brzo se vám zadařilo. Byla jsi před tím mimoděložkem někdy těhotná?

seb
26. dub 2009

sonka: mě moje obvod. gyn řekla, že mi tu kontrolní laparku nedoporučuje, doporučila mi buď rovnou IVF a nebo přirozeně,
má to svojí logiku, protože mě laparka zas vyřadí pár měsíců ze snažení a když zjistí, že je špatný, tak mi ho stejně odstraní a když otěhotním a zůstane to zas v něm, tak mi ho taky odstraní, takže výsledek v podstatě stejný, jen je pravda, že bych aspon věděla na čem jsem
co tobě zjistili , že ti nefungují ty řasinky co posunují vajíčko do dělohy nebo že je máš neprůchodný ?

sonka.77
26. dub 2009

Seb, my uvidíme, zkusíme teďka 1.IVF a když nic, budem chtít to imuno, genetiku a hematologii. Navíc teprve máme první návštěvu v iscare před sebou, takže taky uvidíme co nám doporučí.

sonka.77
26. dub 2009

No asi má dr. pravdu, vyjde to nastejno s tím, že třeba v pohodě otěhotníš a laparce se úplně vyhneš. Jinak paní v iscare mi řekla, že holky chodí na IVF i klidně hned další cyklus po laparce, což už si teď klidně dovedu představit. Stačí měsíc a půl a vše je v pohodě.
Mám naprosto neprůchodné vejcovody. ☹

seb
26. dub 2009

a to se nedá už zprůchodnit ? 😕

seb
26. dub 2009

a řekli ti, z čeho to máš ?

sonka.77
26. dub 2009

Dr. říkal, že ne, že by je spíš pravděpodobně poškodil a že i kdyby se mu to zázrakem povedlo, je velká pravděpodobnost, že se zas slepí a nebo riziko mimoděložního, že pro tyto případy je IVF nejlepší volbou. Oni zprůchodňujou, pokud tam jsou jen nějaké menší srůsty.

sonka.77
26. dub 2009

Seb, to nikdo neví, mohlo to vzniknout kdykoliv běhěm života, těžko říct. Nikdy jsem neměla žádné gyn záněty, nikdy nebyla moc nemocná. Nevím.

seb
26. dub 2009

aha, tak to jo, no já bych taky už asi šla nejradši na ivf, ale přítel moc nechce ☹ prý ty hormony, který ti před tím dají na stimulaci , podporují růst buněk a že není jisté, jestli nepodpoří třeba růst rakovinových buněk (cos si já osobně teda nemyslím), že to dr. nikde neřeknou, protože je to IVF pro ně obrovský byznys (počeštěno) a je úplně jedno v jakým CAR jsi,
vem si už jenom to, proč tě na genetiku nikde nepošlou před IVF, všude na to posílají až po 3 potratu ! Takže ty si vyčerpáš 3 pojištovnou hrazené IVF zbytečně a pak tě teprve pošlou na genetiku, ale to už musíš za další IVF platit, kdyby na ženskou poslali hned, tak by se povedlo třeba hned první IVF, ale to by přišli CARY o spousty milionů a z toho mají dr. odměny, provize od farmac. společností atd atd
Já si třeba požádala o imunologii a dr. v iscare mě na ní neposlala a já si říkám PROČ ?! Můžeš totiž mít protilátky proti embryju a stačí to vyléčit a pak už by se nemělo IVF nepovést ...
Nechci být negativistická, ale bohužel, to co zažívám a kolem sebe vidím, mě optimismus bere ☹ ale naději neztrácím, jednou se nám určitě zadaří mimísek at už za pomoci nebo bez doktorů

sonka.77
26. dub 2009

Seb, no o těch rakovinových buňkách jsem nikdy neslyšela a tomu opravdu nevěřím. Tomu, že je umělé oplodnění velký byznys samozřejmě jo, ale taky chápu, že posílat každou hned na VEŠKERÁ vyšetření není moc ekonomické a že naše zdravotnictví prostě má nějak omezený rozpočet. Mě říkali, že imuno a genetiku dělají po 2. IVF, ale já mám v plánu jít na to po prvním, když se nepovede i kdybych si to měla sama zaplatit. Pořád to vyjde levněji, než pak platit nehrazené IVF.
Seb ber CAR prostě jako šanci, holt si to člověk zaplatí, ale v naprosté většině se mimíska taky dočká. My bysme před dvaceti lety byli úplně odkecaní.

seb
26. dub 2009

Já tomu taky nevěřím, ale pravda je těhotenské hormony můžou rakovinu rozjet, osobně znám kluka, který po porodu ovdověl, jeho žena v těhotenství dostala rakovinu prsu a metastázovalo jí to, ale donosila zdravé mimi
Je to samozřejmě jedna z milionu, píšu to jen proto, abys viděla, že jen tak neplácám nesmysli, stává se to taky, bohužel 🙄
Jinak myslím, že stojí pojištovnu víc nezdrařený pokusy IVF než ta genetická vyšetření,
To máš dobrý nápad s tím, že si to po 1. IVF zaplatíš, to by ti udělat pak mohli a asi se to fakt vyplatí, máš pravdu, že se to CAR tak musí brát, že dr. se na tom napakují, ale pro nás to je šance a naděje, kterou bysme před lety nedostali 😎
Sonky, jdu něco dělat, tak zatím papá a nezlob se na mě za ty moje trochu pesimisticky laděný myšlenky
🤐

aktaka
26. dub 2009

ahoj holky
jen nakukuju 😵 , balím se do nem ☹
a vítám Seb 🙂 a musím ti říct, že to je tedy mazec, co s tebou prováděli 😠

jinak my se snažíme cca 2,5 roku, máme za sebou akorát spermio a krev, všechno v pohodě, takže jdu na laparku, zítra už

aannggiie
26. dub 2009

Ahoj holky.Seb-je to děs co sis teda zažila.Já měla laparku v Krči.
Ale jak tady čtu co si myslíte o hormonech a co a jak dělaj v caru,když jste tam ještě nebyly a nevíte jak to funguje me teda docela udivuje.Až budete chodit do caru a uvidíte kolik tam je pokaždý ženských a měly dostávat rakoviny co to je za debillitu.A přeci do caru vás nikdo nenutí to je vaše rozhodnutí.

aannggiie
26. dub 2009

aktaka-jinak ti držim palce,všechno bude v poho a hned jak budeš v klídku tak napiš 😉

seb
26. dub 2009

aktaka: a kam jdeš na tu laparku, držím palce at je vše ok 😉

seb
26. dub 2009

aanggiie: ale já do caru chodím už dlouho 🙄

sonka.77
26. dub 2009

Akti, tak už si užíváš předoperační hladovku. 🙂 Na zítra držím palce, určitě to proběhne v pohodě a už se těším až se ozveš. 🙂

sonka.77
26. dub 2009

Holky, škoda, že tu nejste, ráda bych pokecala, tak bohužel.

Zítra už jdu do práce, takže přes den se sem nedostanu, maximálně na chvilku nakouknout. Tak se tady snad potkáme večer.

aannggiie
26. dub 2009

seb-a jak tam chodíš dlouho?

aktaka
27. dub 2009

Ahoj holky,zdravim vas z nemocnicniho luzka. Mam to za sebou,vsechno probehlo v pohode,nic me ani neboli,pokud se nejak vehementne nehybu. A to nejdulezitejsi - nic zavazneho,co by branilo otehotneni,nenasli 🙂 Coz tedy nevyresilo problem,proc nejsem tehotna...

seb
28. dub 2009

aktaka: tak to jsou dobré zprávy, tak teď už jen pořádně snažílkovat a musí to vyjít 😎

aktaka
28. dub 2009

Babky,kde se poflakujete? Clovek se tu nudi v nemocnici a vy se klido nekde courate 😀
jinak jsem se dnes dozvedela doplnujici info,ze mi nasli v dutine brisni pravdepodobne male zarodky endometriozy,ale s jistotou se to bude vedet az po testech.
Jinak me strasi s odchodem domu az v sobotu,to jako nechapu proc,ja jsem ochotna pockat do ctvrtka max 🙂

elana
28. dub 2009

Ahoj🙂

Aktaka, to je fajn, že to máš za sebou, nic to není🙂 taky nechápu, proč Tě tam chtějí tak držet, já šla domů v neděli, v pátek mě operovali...

Soni, já taky chodím až po příchodu z práce 😉 tak budem holt večerní směna, no 😎

sonka.77
28. dub 2009

Aktako! Tak už to máš za sebou! To je fajn, že vše proběhlo hladce. 🙂 No tu příčinu budete muset pohledat jinde. Aha, tak ta endoška není jistá? Mě dr. řekl, že tam byla, takže je ještě možné, že z testů se dozvím, že to nebyla? K dr. jdu v pondělí, tak tam bude mít celou mojí zprávu z nemocnice.
Akti, ať tě koukají pustit dřív! Vždyť se tam unudíš. 😖

Elano, tak jo, večerní směna. 😎

aktaka
28. dub 2009

Nudaaaaa!
Holky ja uz tu nechci byt,ja fakt nechapu,proc me tu chteji drzet tak dlouho,dnes uz jsem docela dobre mobilni. Lezet muzu i doma. Hlavne z nemocnicni postele jsem cela rozlamana. Jim asi fakt budu muset utect.
S tou endo je to tak,ze neco nasli,pravdepodobne je to ona,ale definitivne to potvrdi az hystologie.