Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
1. zář 2009

Siki, já jsem od teď a budu až do porodu. taky se toho bojím, ale vím, že v práci by mi bylo hůř, jen bych se stresovala, takže volím menší zlo

siki26
1. zář 2009

Akty, tak to je jasný, mít tvojí práci, tak chci taky zůstat doma. Doktorka mi nabízela neschopenku už 2x, takže bych ji brala všemi deseti. Ale já se opravdu nenervuju a jsem v poho. No uvidíme, třeba mi to pak pupek už nedovolí 😀

aktaka
1. zář 2009

no to je fakt, s těmi dvojkami budeš budeš trošičku kulatější asi 🙂
a co pohlaví, ještě včera nebylo poznat?

garp776
1. zář 2009

ahoj holky,
můžu se přidat? Mému příteli našli azoospermii a jsme objednáni k dr.Kočímu. Máte někdo zkušnosti s azoo nebo s dr. Kočím? díky moc

aktaka
1. zář 2009

ahoj Garp, vítej
s dr Kočím ti určitě poradí Siki, myslím, že mají jen dobré zkušenosti 😉

siki26
1. zář 2009

vítej Garp, jojo, pan doktor Kočí je fakt super a musím říct, že co u nás dokázal on, nikde jinde nedokázali. a to jsme byli před ním u dvou jiných doktorů. No a teď čekáme dvojčátka 🙂 Ptej se na co chceš, ráda ti odpovím.

aktaka
1. zář 2009

Siki určitě ví už pohlaví a schválně ty dotazy ignoruje, pže to nechce říct, přiznej seeeee!! 😀 😀

garp776
1. zář 2009

díky siki, takže pár otázek: kolik vás cca stojí 1 návštěva?(jsme schopní zaplatit vlastně cokoliv, jen chceme být připraveni), kolik návštěv jste museli absolvovat?, byli jste na tesa/mese?. Nám azoospermii zjistilili v Gennetu Praha, dozvěděli jsme se to telefonicky, takže ani nevíme, zdali se jen dívali mikroskopem, nebo dělali i centrifugu.. Přítel měl v mládí nesestouplá varlátka, ale hormonálně mu to nějak upravili. (jeho bratr též, ale ten už 2 děti má). Je fakt, že dělá pro hodně s rozvody páry, takže je možné, že bude důvodem i teplé prostředí. K Mudr. Kočímu jdeme ve čtvrtek, jsem moc ráda, že jste mi potvrdili, že je dobrý. Bere SE+ZN+E, od minulého týdnu karnitin a dnes jsem mu objednala kotvičník. Příjdu si už trochu směšná, ale snažím se dělat co jde.

siki26
1. zář 2009

jé, Akty, já jsem tvojí otázku nějak přehlídla 😅 Ne na pohlaví je ještě brzy, to se pozná až tak od 16tt do 20tt. Pokud ho teda mrňousci ukážou 😀

Garp, první návštěva nás stála 2000,- a další 500,-. Byli jsme u něj všeho všudy 3x. Dělal nám Tesa a byl úspěšný, spermie jsme měli zamraženy na 6pokusů, takže dostatečné množství. Tesa stojí 35.000,-, ale pan doktor nám dal 50% slevu. Nevím, z jakého důvodu, takže nevím, jestli ji dává jen někomu nebo všem. Ale můj přítel je na vozíčku, takže jsme jinou možnost otěhotnět a dostat z něj nějaké spermie neměli, tak možná pro to se nad námi "slitoval" 🙂 Pan doktor mu naordinoval jen kyselinu listovou a nějaké prášky na prokrvení. Jinak žádné vitamíny nic...

garp776
1. zář 2009

díky moc za zprávu Siky a držím palce ať máš za pár měsíců krásná dvojčátka! (dali ti tedy 2 embryjka?). 35000,- je dost, vlastně 3x více než v gennetu.. Dělali vám tesa i někde jinde před tím?

siki26
1. zář 2009

Děkuju 😀

jojo, jednou v Pronatalu, ale tam už nikdy víc 😠 Tam to stálo asi 18.000,- a jednou v Brně v úrazové nemocnici a tam nic (napsali to na pojišťovnu jako nějaký jiný zákrok, který pojišťovna hradí). ale jak říkám, v Pronatalu nenašli vůbec nic a v Brně jen 10 nepohyblivých spermií. ty jsme vyplácali na 1.IVF, které se nepovedlo.

aktaka
1. zář 2009

no dobrá, budu ti věřit, že před námi nic netajíš 😀

holky, já se tak nafutrovala k obědu, jen funím. a to jsem měla obyč uho s rýží 😅
a mám strašnou chuť na něco sladkého, ale nic tu nemám ☹

siki26
1. zář 2009

garp, ještě doplnění - ano, dali mi 2 embrijka. Já nějak ty otázky zanedbávám 😀

Akty, tak šup vedle do potravin 😉 Já měla plněné knedlíky masem se zelím a dala bych si klidně ještě něco. Teď jsem dofutrovala švestky 😅

aktaka
1. zář 2009

když mi tady šup vedle potraviny nemáme, tak mám smůlu. musela bych nasedout do auta a to se mi fááákt nechce
budu muset vymyslet nějakou jinou variantu 🙂

siki26
1. zář 2009

Tak to já jsem si nakoupila zásobičku, mám tady 2 pytlíky bonbónů a sušený ananas 😀 Takže mám co do pusy 😉

garp776
1. zář 2009

díky moc siky. Takže to za ty peníze stálo! Neřekl vám náhodou Dr.Kočí, řím to mohlo být, že 2 x nenašli nic a on potřetí dostatek na 6 pokusů?

aktaka
1. zář 2009

díky Siki, že mi neděláš chutě 😀
já snad sednu to auta

siki26
1. zář 2009

garp,to neříkal, ale pokud se dostanete až k té nejzašší možnosti, tj.Mesa/Tesa, tak tam je vždycky risk, jestli se něco najde. Jeden den tam může být hafo spermoušků a druhý den žádný. On byl sám taky překvapený, že toho našli tolik. Jelikož přítel je ještě po zánětu varlat, takže další mínus...No měli jsme to složitý, ale riskli jsme to a vyplatilo se 😉 Ale třeba vůbec k těmto operacím nebudete muset přistoupit. Existuje určitě víc možností, jak získat spermie. Zkus se podívat na stránku dr.Kočího - www.andromeda.cz

Akty, počkej až budeš těhu, to budou teprve chutě 😀

aktaka
1. zář 2009

vzhledem k tomu jaké mám chutě teď, tak věřím, že v těhu budu trpět na nechutě, protože větší chutě už mít nejde 😀
a jak ti je? cítíš se dobře?

siki26
1. zář 2009

cítím se dobře, sem tam mě někde píchne, ale to už od začátku těhu, takže se ani nestresuju 🙂 ale začíná mi překážet bříško, takže se cítím při ohýbání dost nešikovně. Teda včera při holení nohou to byl děs 😝 A to je ještě malinký, nevím, co budu dělat až budu mít fakt pupek 😀

A co ty, jseš nervózní?

aktaka
1. zář 2009

no zrovna si říkám, co jsem tě viděla, že nevím na co si stěžuješ, ty máš břicho jako já když se najím 😀

nervozní ani ne, spíš zvědavá, kolik jich vlastně je. a trochu se bojím jak dopadne ta kontrola kvůli ohss, ale snad to bude dobré, když se cítím lépe
nervní jsem spíš ze schůze vlastníků bytových jednotek, kterou máme dnes večer, se mi tam vůůůůbec nechce 🙄

siki26
1. zář 2009

tak to mě naštěstí žádná taková schůze nehrozí, to ti vážně nezávidím 😝

já si myslím, že se bojíš zbytečně. Oni nebudou vědět, který ti zavést dřív, protože všechny budou špičkové kvality uvidíš... 😉
Jestliže se cítíš líp, tak kontrola dopadne určitě dobře. Hlavně i krev byla v pořádku, tak to bude určitě v poho. Já to prostě vím 😉

aktaka
1. zář 2009

no dobrá, když to víš, tka to už jsem v klidu 🙂
ale ne, musím říct, že to beru v pohodě, těším se a jsem tak celkem pozitivně naladěná, že tomu fakt věřím. to špatné si zatím netřeba připouštět 🙂

siki26
1. zář 2009

to bude krásný až budou srazíky i s mimčama 😵 Samozřejmě všechny s mimčama 🙂 Hned to bude veselejší.

už bych šla domů 🙄 začíná na mě padat únava. Jeslti to takhle půjde dál, tak budu za tu neschopenku vděčná.

aktaka
1. zář 2009

jj, to bude paráda, budou křičet, házet po sobě jídlem, my je budeme pořád okřikovat... už se na to těším 😀

no vidíš, nakonec si to možná sama rozmyslíš 🙂

siki26
1. zář 2009

Doufám, že zítra až dorazíš domů, tak dáš vědět, jak to vypadá...? Budeme netrpělivě čekat 😀

třeba jo, třeba řeknu, že na všechno dlabu a budu doma. Kdo ví, co bude za 2 měsíce 😉

ta moje kolegyně, co čeká dvojčátka přirozenou cestou, už je v nemocnici a holky půjdou nejspíš o měsíc dřív ven. Nemají ani 2kg ☹ budou to mrňouskové. Ale zvládnou to.

aktaka
1. zář 2009

určitě dám vědět, to je jasnačka

jejda, a proč tak brzy?

siki26
1. zář 2009

protože už moc nerostou a u té jedné už průtok pupečníkem není úplně v pořádku. ale ono to bude v poho, doktoři přeci ví, co dělají ne?

Zatím co se tady s tebou vybavuju, tak jsem zdlábla nektarinku a pytlík sušeného ananasu 😅 Ježííš, bobísci jsou tak nenažraní 😀

aktaka
1. zář 2009

aha, tak to jo. určitě, ono zase není nic neobvyklého u dvojčat, že jdou i měsíc dopředu. spíš je divné, když se dočkají termínu. a pokud nejsou správně vyživovaní, tak tohle jim jen pomůže

bobísci, jo? 😀
já mám jíst te´d kvůli tomu ohss hodně bílkovit, tzn. hlavně mléčných výrobků. jenže já je moc nemám ráda. tak abych do sebe aspoń něco dostala, nastrouhala jsem is teď tvrdý tvaroh, posypala cukrem a skořicí a zalila rozehřátým máslem. jako na ovocné knedlíky. a celé jsem to sežrala, dobytek jeden 😀

siki26
1. zář 2009

😀 😀 Ty dobytku 😀 Já to na sladkých knedlíkách zbožňuju, ale nevím, jeslti bych to samotné dala. No i když teď je všechno možné 🙂 Jen si dej, až mají bobísci připravenou pěknou peřinku...