Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

danda78
21. lis 2010

dvojcato - nechej to klidně až po tom 3.1. oni tě objednají docela rychle.. a i kdyby jsi chtěla přímo k primářovi,tak u něj vědí směny taky až ke konci měsíce teprve na další,takže teď by ti stejně ještě nic neřekli...
jinak jak jsem ti psala, taky jsme to tak měli, 2x IVF+ICSI - dlouhý protokol - nic, 4x KET - nic... a vždy docela pěkné embrya prý a neuchytilo se žádné, pokaždé mi vkládali 2ks...
na imunologii a genetice taky nic nenašli..
ale u nás byl od začátku problém ve spermiu...
a najednou, přechod do Iscare, přítel změnil práci, spermio o poznání lepší,ale stále nic moc.. spíš špatné..
a 3.IVF+ICSI - krátký protokol a hned jsem byla těhu + 17 mrazáčků...
určitě něco vymyslí... neboj..
mv - ten první pokus je brán opravdu spíše jako zkušební, jak zareaguje tvé tělo na léky, stimulaci.. takže na ten bych se moc neupínala a pokud vyjde, tím líp....
jsou tady i takové,kterým to vyšlo hned napoprvé,tak proč ne zrovna tobě????
mishi - tak ty máš ještě chvíli čas, já dnes dobalila tašku do porodky,nakonec to vypadá,že snad budu mít dvě, do jedné se mi vše nevejde.... - u nás skoro nic nedávají - musím si brát porodnické vložky, vložky do podprdy, jednorázové kalhotky, pleny na mimi, ubrousky na mimi, podložky, těhu košile - 2x, župan, bačkory, ponožky, a nakonec budu brát asi i pár oblečků pro mimi - pokud bude opravdu menší,tak aby v tom neplavalo..
+ přítelovi bačkory, vodu na pití..rodný list..
a to mám doma v autosedačce nachystané věci co pak vzít na cestu z porodnice pro miminko, on by asi nevěděl co přinést..
tak snad tam nebudeme za blázna.
d-

danda78
22. lis 2010

ahoj
tak koukám,že večer už tady nikdo nebyl tak ani nemám co dočítat...
jinak hlásím,že bříško mi taky už klesá,tak počítám že do týdne bude venku..
brala bych to od zítřka - začíná střelec a přítel bude poblíž do toho 2.12. kdy mám termín
mám TP 2.12. , takže už jen 10 dnů.... mazec....
včera jsme konečně udělali doma nějaké fotky s mým přítelem,chtěla jsem vyfotit bříško, abych pak měla památku, všichni říkají,jak ho mám malé,ale na těch fotkách to tak teda nevypadá.. takže jsem byla ve fotbalovém, v boxerském,pak jen v trenkách a pak pár fotek ve spodním prádle... no snad z toho alespoň 5ks vyberu které bych pak mohla dát do alba jak sem tak i malému...ale nejdříve mě to musí přítel ukázat a naučit..jsem na toto levá..
jinak hlásím že¨jsem taky ještě v pyžamu,ale mám hodně zařizování ve městě,tak budu muset vyrazit,ale asi až po obědě, přes poledne mají zavřeno tak bych toho už teď moc nevyřídila..
a snad se mi podaří přemluvit tchýni aby tady nespala.. nechce se mi tady být s ní večer..
v autosedačce mám nachystané věci pro mimi na cestu z porodnice,ale teď nevím,zda mu nebude zima, hlásí už pořádné ochlazení co myslíte?? - mám tam bodýčko dlouhý rukáv, košilku, polodupačky, kabátek, teplou kombinézku, 2x čepičku, 2x rukavičky, ponožky a deku na přikrytí...nevím co jiného dát do autosedačky abych ho mohla připásat..
asi budu muset koupit ještě ten fusak od emitexu nebo co..
pěkný ospalý a chladný den všem...

danda78
22. lis 2010

máte některá tu zavinovačku do kočárku od emitexu?? je to dobrá věc koupit??
ještě nad ní uvažuju,zda ji narychlo objednat,,... protože mám jen 1 španělskou deku, 1 tenčí deku a fusak zimní od emitexu 3v1 ale ten je jen do kočárku,ale do autosedačky ne..
díky za názor..
odpovídají barvy tak jako na internetu?? máte některá tu šedo-modrou nebo šedo-bílou??
díky
d.

pajinkaa28
22. lis 2010

@dvojcata2 Ahojky,moc držím pěstičky,musím ještě dočíst zbytek,abych věděla co se tu děje.My jsme teď na poslední pokus taky nepospíchaly.U toho druhého mi to připadalo takové uspěchané.

pajinkaa28
22. lis 2010

@danda78 Ahojky,moc držím pěsti ať vydržíte.Myslíš tu zavinovačku s tím medvídkem? Jak je i do autosedačky? Jestli ano,tak tu máme a využily jsme ji jak do kočárku tak do auta,super věc.Myslím že oblečení z porodky bude stačit,aby jsi ho zas nepřehřála,pojedete autem a budete topit. 😉
Jinak ten 1 pokus jsem nechala taky tak jeko pohodový,člověk neví do čeho leze,tak jsem z toho byla taková vykulená a říkala jsem si,buď to klapne nebo ne. 🙂
Příští týden v pondělí si budu muset udělat testík,protože jsem musela dát v práci výpověd a jestli bude negativní,tak budu muset jít na pracák ☹ A když bude pozitivní,tak mi říkala dr,že mi muže až 6 týdnů zpětně vystavit neschopenku a to jsem chtěla s testem vydržet až do Iscaru 😉 Jinak čípek mám uplně zavřený,tak to snad vypadá dobře,uvidíme.
Mějte se hezky a opatrujte se.Pa pa 🙂

danda78
22. lis 2010

ahoj paji..
jo myslím tu s tím medvídkem,tak ji asi ještě objednám..
uričtě se přes zimu neztratí..
jinak ti přeji,ať je testík pozitivní a vyřešíš tím jak práci,tak i mimi...
budeme doufat,ale snad to klapne..

pajinkaa28
22. lis 2010

@danda78 Mám ji v albíčku,je to 42 fotka,je tam rozbalená a je to ta zimní verze,z venčí je tmavě modrá

danda78
22. lis 2010

tak změna plánu.....................
přítel přijede domů až ve středu večer,tak do nejmíň do středy do večera musím vydržet,nejlépe až do čtvrtku nebo pátku,až bude trošku prospaný.... 😉 😉 😉 😉

baraf
22. lis 2010

@danda78 vydržíš,neboj....

dvojcata2
22. lis 2010

@danda78 Ahojky zrovna zítra mi příjde ta zavinka od Emitexu dopráce objednala jsem i ty zavinky je to super věc ten fusak 3v1je nejlepší co znám a z něho uděláš malej fusáček do autosedačky a do kotbičky.Ale myslím že ta zavinka je super už kvůli tomu aby jsi furt nemusela ten fusak odpoutávat ze sedačky a přemístovat do kjočárku.Jinak ty barvy odpovídají.A ještě doporučuju kup jsi od emiotexu rukávník ten vlněný nestojí moc je na něj akce před 14 dny jsem jich objednala 30 a odpoledne jsem neměla ani jeden tak jsem si jich na zítra objednala 50.Stojí 199 ten vlněnej a od Teutonie stojí 1000a je to jedno a to samý

danda78
23. lis 2010

dvojčato - díky
ještě se chci zeptat,když děláš v tom obchůdku s dětským, ja¨kou barvu té zavinovačky koupit ke kočárku co máme - peg perégo gt3 barva java - přemýšlela jsem buď šedo-bílou nebo šedo-modrou..
a ten rukávník - čokoládovo-béžový by se k tomu hodil nebo čokoládovo-vlněný??
díky za tip, chci to dnes odpolko objednat..
d.

dvojcata2
23. lis 2010

@danda78 Já jsem si objednala celo béžovou zavinku tu dáš do každé barvy je moc hezká a ten rukáb=vník beru jenom černé protože ne kočárku máš všechny plasty i kola černá tak se nejvíc hodí akorát mi přišli ty flísový ta vlněný nemaj na skladu ale hřeje stejně 😉

danda78
23. lis 2010

dvojčato - a ještě se chci zeptat,zda ten rukávník se dá nasadit na kočárek, i když na něm je ruční brzda...já budu mít kočárek peg perégo gt3 a kamarádka má jané slalom a tak jestli tomu ta ruční brzda nevadí a dá se to tam nasadit i tak...
díky moc za tip.
d,

aktaka
23. lis 2010

ahoj holky
jen v letu nakukuju, vůbec vás nestíhám dočítat

@danda78 koukám ještě 2v1, ale už to máš tedy každým dnem 🙂
jinak já mám ten rukávník od teutonie, ten se dá dát na ruční brzdu. a na jiné diskuzi si ženské kupovaly emitexové i ty, které mají ruční brzy, takže s tím to jde asi taky. a je to fakt super věc

@pajinkaa28 kolik jsi dní po ET? držím moc pěsti!!

dvojcata2
23. lis 2010

@danda78 jasný jde to

dvojcata2
23. lis 2010

@danda78 jinak výborný výběr kočárku je to technicky výborný kočárek teleskopický skládání,regulovatelný odpružení když přehodíš boudu na sportáku můžeš koukat na mimčo sice jenom v lehu ale neva.Akorát je to pro velká auta má metr ve složení jinak můj favorit 😉

danda78
23. lis 2010

dvojcato - díky..
tak si objednám i ten rukávník, myslíš tedy, že černý by byl k tomu nejlepší?? nebo ten tmavě hnědý by asi taky šel ne??
to je jediné co mi na tom kočárku trošku vadí ješřtě předtím než jsem ho začala používat...nevejde se mi do výtahu,takže podvozek budu muset nechávat dole ve sklepě nebo ve společných prostorách a do mého auta se vejde jen když složím půlku zadní sedačky..ale přítel má focuse combika služebního a tam ho tedy dá,ale zabere opravdu celý kufr..ale zase jsem chtěla větší aby mimi mělo pěkně prostorný kočár..
takže díky za pochvalu výběru...
snad s ním budu spokojená,už se těším až poprvé vyjedeme..
zítra se ozvu odpolko..
dobrou
d.

pajinkaa28
24. lis 2010

Ahojky holky!
Tak nevím,včera mě bolelo břicho,jako před mrchou,dneska nic a jsem pořád víc unavená.
Jsem 5 den po et,když počítám i den transferu,protože to zaváděli ráno.Budu Vás muset dočíst.
Zatím pa pa

danda78
24. lis 2010

ahoj holky...
tak se hlásím z kontroly.
byla jsem i na monitoru i na utz
takže čípek je zavřený, nic porodu nenasvědčuje...
placenta ok, plodová voda pomalu ubývá,ale stále je to v pořádku.
mimi má dle dnešních odhadů cca. 2580g
takže říkal,že se nejspíš uvidíme ještě příští týden, to bychom se pak domluvili jak dál...
tak další kontrola 1.12. v 9hodin.
jdu si vás dočíst..
d.

danda78
24. lis 2010

pajinko - budu držet pěsti... ale pocity na mrchu klidně u toho můžou být.. je to normální,tak odpočívej, pokud to jde, když jsi unavená..
den ET se nepočítá,takže dnes jsi teprve 4.den od ET tak testuj tak nejdřív za 6-7 dnů...
přeju ti moc ať tam najdeš vytoužené //
pěkné odpolko všem
půjdu si chvíli číst, pak na plavčo a večer budu odpočívat..
dnes přijede přítel tak pak už by to šlo..
d.

baraf
24. lis 2010

@pajinkaa28 držím palce,ať to vyjde!!!!
@danda78 mimčo má pěknou váhu, vidíš.... ty snad budeš ještě přenášet....

danda78
24. lis 2010

baraf - přenášet mě nenechají kvůli těhu cukrovce co jsem měla a kvůli které jsem chodila na diabetologii..
a taky dnes gyndař říkal,že to ani pro mimčo není moc dobré,že už je stejně dopečené tak pokud to jde,tak nenechávají přenášet..
takže nejdýl kolem toho 2.-4.12. budu rodit..
příští týden na kontrole - 1.12. pokud bude vše při starém tak se domluvíme jak dál..
d.

mishi
24. lis 2010

@pajinkaa28 pripojuji se k nazoru, ze jemne bolesti v pobrisku jsou ok a muzou nasvedcovat uhniodzovani embrya. ja jsem byla na ET 5.den kultivace a 3 dny po ET jsem ty jemne bolesti citila, ovulacni bolesti to nemohly byt a PMS to bylo brzo, no vidis a bylo to tam🙂) tak jsi na tom treba stejne jako ja na konci dubna🙂)
moc drzim pesti!! at tam najdes // a zacnou ti silit a tmavnout
prvni pozitivni test jsem nasla 12dni po OPU, u me 26den cyklu, ale ja mela cykly kratsi. opravdu v den ocekavaneho prichodu MS, driv tam nic nebylo.

jetsli to neni moc osobni - proc jsi musela dat v praci vypoved? jsio preci s jirikem na rodicovske,ne?nebo jsi mela 2letou a mela sji nastoupit do prace?

mishi
24. lis 2010

@danda78 tak ymam dalsi kontrolu 1.12, ale az v 10,40. treba v tu dobu budes uz v porodnici🙂)
podle vahy miminka by to mel byt lehci porod a snad rychly, jak predpovida kineziolozka.

vlastne to pozname, az se jeden den neprihlsis, protoze jsi preavdielka pisatelka. a vsechny to tady s tebou proziovame, tedy ja urco!!

s tou vybavou do porodky jsem na tom stejne, urcite za blazna nebudes, spis dobre pripravena. budu mite stejne veci jako ty, do podoli taktez jednoraz kalhotky, poporodni vlozky, plenky pro mimi, kojici kosile,...dokonce i obleceni pro mimi, stava se tam, ze dojde a nemaji ho dostatek, beru si i chranice bradavek od aventu, kamoskam pekne rozkousaly prsa a rekly mi, at si je koupim predem

mishi
24. lis 2010

v pondeli jsem byla na info schuzku v podoli, byly jsme tam 3 a moc prijemna PA, dokonce to vyslo i s prohlidkou a popisem jednoho z porodnich salu, maji jich tam celkme 8 a na ne 6 asistentek. a pry se ted v zime nestava, ze by mely preplneno a neposilaji regiostrovane pryc, to se mohlo stat v ote pri malovani prazskych porodnic.

dnes jsem byla u zubarky, vse ok, dokonce vezme do pece i alzbetku!! a to je super, pac sehnat v praze dobreho zubare je umeni. a navic zubaru je fakt nedostatek, nevim, jak jinde v CR. takze cela rodina bude chodit k 1 lekarce🙂
horsi to bylo na kotrole marestkych znamenek, chodim kazdy rok na prevenci a dnes mi tam 2 zakrouzkovala a musela jsem se objednat hned po sestindeli na "likvidaci" - a to jsou takovy obycejny, nevytsouply, nevelky.
zitra me ceka EKG a pak az pristio tyden ten UTZ s alzbetkou

mishi
24. lis 2010

@danda78 a kocarek budes parkovat kde - v byte? my jsme koupili navleky na kola, slysela jsi o nich? jsou prakticka, hlavne v zime, pri desti a blate, spinavem snehu. navleces na kola a nenadelas si bordel do bytu🙂)

danda78
24. lis 2010

ahoj mishi..
tak to máš taky fajn a jak koukám,stále se u tebe taky něco děje..
kočárek budu parkovat asi dole v chodbě, buď ve společných prostorách nebo ve sklepě, do výtahu se mi totiž nevejde takže nahoru bych hho musela brát leda složený..
takže nahoru povezu asi jen korbu a ta špinavá nebude..
no ještě uvidím jak to bude fungovat v praxi..
jinak se zase uričtě ozvu...
a pokud ne,tak víte, že se něco děje..
dobrou
d.

pajinkaa28
24. lis 2010

Ahojky,je to tak,měla jsem jen 2letou a bohužel jsme to nestihly navázat.
Dneska už zas pro změnu skoro nic necítím,jen chvílema.Nedalo mi to a byly jsme na prochajdě,nejsem z těch,co by se jen povalovali
@mishi Tak to máš pravdu s tou Dandou,až se nepřihlásí,tak rodí.
Já si to právě už nepamatuji,jak to bylo po tom 1.ivf vubec nepamatuji,jestli jsem něco cítila,nebo ne.
Dneska jsem už zkusila být trochu aktivnější,jak jsem psala,byla tam odpolko prochajda a dopolko,jsem trochu uklízela,ale dávám pozor,abych netahala těžké věci a neohýbala se.Sestřička doporučila si spíše dřepnout.
Mějte se hezky,zas písnu.Pa pa pa

danda78
25. lis 2010

ahoj holky...
tak dnes jsem se snažila dělat vše pro to,aby se malý trošku pohnul a nejdýl do té středy to vyšlo..
ráno jsem prala 3 pračky, svlíkkla postele, pak jsem byla na nákupu, na provozovně, po obědě s pesanem na dlou¨hé procházce, odpoledne jsem utírala prach, čistila klec ptákovi, vysávala, vytírala zem, převlíkla povlečení...
a te´d jsem se vrátila z města, už i do schodů a ze schodů chodím pěšky,ale zatím se nic moc neděje...
tak uvidíme.
jdu si vás dočíst...
d.

danda78
25. lis 2010

tak dočítat nemám co kde jste dneska všechny??????
koukám,že už mi dnes naskočil 40tt to jsem ani nečekala,že tak dlouho vydržíme a teď to vypadá,že nakonec budu skoro ještě přenášet..