Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

mishi
2. pro 2010

@pajinkaa28 jak je dnes? menstruace zadna? ani bolesti? testila jsi??

petrala
2. pro 2010

ahoj vsem,dnes jsem mela mit v Iscare mé treti iui krasne se mi nastimulovali folikoli a dnes rano mi volali sestricky ze se to musi zrusit z duvodu snehove kalamity se doktor nemuze dostat do Prahy...Ze mame zadelat na miminko doma....
Snad to vyjde prirozene🙂) 🙂

baraf
2. pro 2010

@petrala tak snad vám to klapne, držím palce !

danda78
2. pro 2010

ahoj
tak jsme zpět z oběda..
pořád mám takový divný výtok a teď jak jsme přišly jsem si měřila tlak a měla jsem 128/97 což je dost...ten spodní..
tak zkusím ještě 1x přeměřit,zavolat doktorovi a jinak pojedeme..
tak mi držte pěsti...

pajinkaa28
2. pro 2010

Ahojky holky!
Tak mi to nedalo a zkoušela jsem testík,jeden z citlivostí 10 a druhý 20 a vubec nic.Menzes taky nic a ani bolesti,tak opravdu nevím.Uvidím co se dovím zítra a jestli to bude negativní,tak se cj´hci zeptat,jestli je nějaká šance na přirozené početí a když tak na inseminaci.Protože bych pak byla samoplátce a na to opravdu nemáme.
Ale tak je hlavní,že jednoho bobka už máme,kdyby šlo o 1 dítě,tak by to bylo horší,ale toho sourozence si pro něj moc přejeme.
@danda78 Takže brouček si to rozmyslel a ještě chvíli se bude nosit u maminky v bříšku.Komu by se chtělo do té zimy 😀
Tak číslo Ti psát nebudu,když Ti ho poskytla Mishi 😉
@mishi Ty se tedy šetři,já měla taky tašku zbalenou už asi od 34 tt a od 36tt co jsem jezdila už do porodnice na vyšetření,tak jsme ji vozily sebou.Já to tedy narvala do jedné,protože veškeré věci jsme dostaly,plenky,oblečení pujčily,kosmetiku,přebalovací podložky i vložky.Jediné co jsem měla svého,tak byly vlhčené ubrousky.Taky jsem to brala podle seznamu a pak po porodu stejně manžel plno věcí odvezl dom.No nejlépe uvidíš až tam,co potřebuješ a co ne.
Odpočívej,dej si nožky nahoru a relaxuj.
Mějte se hezky a ještě nakouknu a písnu,jestli mrcha dorazila nebo ne.Pa pa

pajinkaa28
2. pro 2010

@danda78 Myslíme na Tebe a držíme pěsti.

petrala
2. pro 2010

@baraf dekuji🙂 uz jsme zadelali na miminko,snad ty potvurky dopluli do cile🙂)) 😀

pajinkaa28
2. pro 2010

@petrala Držíme pěsti,ať doplují do cíle 😉

petrala
2. pro 2010

@pajinkaa28 moc dekuji, tobe taky drzim pesti,at je test pozitivny🙂

baraf
2. pro 2010

@danda78 tak se holka, drž!!!!

baraf
2. pro 2010

@pajinkaa28 tak uvidíš zítra na krvi.... držím palce!

mishi
2. pro 2010

no tak uz jsme na strance 300 - to to pekne jede🙂)

@petrala to je pech s tim snehem, ze neslo udelat IUI. tak drzim palce na rychle a odolne spermie 😀
@pajinkaa28 uvidis zitra, co krev v iscare. drzime ti palce s alzbetkou🙂 at ti najdou nejake hcgecko, ktere by potvrdilo tve tehotenstvi

@danda78 uz jsi odjela? myslim, ze ano, po tom, co jsi zmerila te tlak. drzime ti pesti, at to mas rychle a bezbolestne za sebou a simonek se ukaze zdravy a krasny na svete

mishi
2. pro 2010

nohy nahore jsem nemela🙂 nebyly jsme na prochazce, ale jeli jsme do letnan omrknout jak vypadaji hracky v realu (hraci kolotoc k postylkce, zavesne hracky lamaze, hraci deky,...), pak si stepa koupil dziny a alzbetka uz muze "oficialne" jezdit s nami v aute - koupila jsem prisacku s medvidkem pu - baby on board 🙂

mishi
2. pro 2010

paji - a tu tasku do porodnice pripravim zitra. stesti preje pripravenym se rika a tyk odvaznym🙂
mozna diky tomu vydrzi u me do 40tydne, kdyz bude vedet, ze muzu kdykoliv vyjet🙂)

danda78
2. pro 2010

ahoj
tak jsme zpátky..
dali jsme si v tomto počasí zkušební jízdu do porodnice..
jelikož tlak jsem měla stále vysoký doma,volala jsem doktorovi, tak řekl,ať jedeme a že on se tam za náma ukáže a ať mě sestřičky mezitím natočí než přijede..
cesta hrůza, máme to 20km ale jeli jsme asi půl hodiny a pěkně to klouzalo, neupravené..
na porodnici sestřička, nepříjemná, prý si mám počkat na chodbě, že tam má paní na příjmu, tak jsme čekali asi 40min. než mě vzala.. mezitím prošla doktorka,ta taky ani nepozdravila..
natočily mě, změřily tlak -tam jsem měla 143/59 což jsem neměla za celé těhu tak nízký ten druhý tak nevím.. mezitím přijel můj doktor, zkoukl mě, zkusil čípek, prý stále vzadu, na porod to nevypadá,tak mě znovu prohrábl, bolelo to ještě víc než včera a řekl,ať ztíra zajedeme ještě k němu do ordinace, tam mi znovu změří tlak, zkontroluje čípek a pak se domluvíme jak dál...
dnes tam byla jen 1 paní na příjmu, jinak nikdo nerodil, taky říkal,že je možné,že zrovna v tu sobotu budou probíhat 3-4 porody,, mají tam jen 3 sály a já jako když jsem na vyvolání tak si budu muset počkat nebo přijet jindy....
tak jsem z toho taková otrávená, zklamaná....a teď nevím co čekat...
přítel nechal tašku už v autě, prý ji nahoru už tahat nebude a že to snad dopadne do soboty, ten je naivní, já už přestávám doufat...
pořád sem si říkala,a´t vydržíme co nejdéle,ale snad je lepší když to na tebe přijde a jedeš hned než toto...
no člověk si nevybere co??
jdu vás dočíst..
d.

danda78
2. pro 2010

petralo -tak přeji aˇˇt to vyjde přirozeně...
pajinko - uvidíš zítra, z krve to je nejpřesnější....moc ti přeju aby tam něco bylo..
mishi -já měla tašku taky sbale¨nou asi od 36tt a vidíš, jak jsem dopadla..takže to tak asi funguje, pokud by jsi ji neměla,jedeš dřív, když ji máš nachyssttanou, tak si mimi dává načas..
no nic, půjdu si dát vanu a něco k jídlu, ještě večer nakouknu...
d.

mishi
2. pro 2010

@danda78 no to je teda, je mi lito, ze jsi mela dnes neprijemnou zkusenost na porodnici, nemila sestricka, doktro ti taky nepridal na klidu a milymi zpravami...tu porodnici sis vybirala ty? nebo tam budes rodit jen kvuli tvemu lekari, ze ho znas? treba druhy pokus bude prijemńejsi, oni napravi sve chyby....
a kineziolozka psala, ze dnes budes rodit....
myslim, ze je dobre, ze simonek vydrzel az dop terminu porodu, bala ses, ze prijde na svet driv, takhle bude aspon trochu obaleny tukem na tu snehovou kalamitu a bude "dopeceny v troube" 😀 kdyby se narodil v 36tt, byl by malicky.
samo sebou je ale lepsi spontanni porod a ne vyvolavany, uz jsem tady o tom psala, ze bych se mu chtela vyhnout, bez davek hormonu zilou

danda78
2. pro 2010

já vím,ale jsem z toho nějaká ko..
snad druhý pokus bude lepší...
no ale ten hamiltonův hmat byl fakt síla, a to doktor říkal, no musíme to tam nějak trošku probrat, když tamtudy má projít miminko...
a když to udělal,tak jsem myslela,že ho kopnu..
bolelo to jak kráva..

mishi
2. pro 2010

@danda78 brrrr, mam z tebe husi kuzi, to muselo byt neprijemny a bolestivy.brrrr jeste jednou
dando neboj, vsechno dobre dopadne a urcite ten dalsi pokus v porodnici bude prijemnejsi na zazitky!
mysli na to, ze bude brzy maly simon na svete a budes se s nim mazlit a hyckat si ho. ono to nejak dopadne!!! a kdyz ne uplne prirozene, tak ti trosku pomuzou leky, aby mu pomohli ven.
bude to dobry, uvidis! drzikm pesticky, co to da a posilam ti silu na dalku 😎

pajinkaa28
2. pro 2010

@danda78 teda,Ty tu píšeš takové drasťáky 😀 To je opravdu nemilá zkušenost s tim příjmem,snad příště chytneš lepší partu,ale všude se najde někdo,.kdo Ti nesedne a tomu se bohužel nevyhneme.Taky mám ošklivé zkušenosti z porodnice,když jsem ležela na vyšetřovně na monitoru a zrovna se měnila služba,tak jak přišla sestra na noční a ta z denní jí řekla,že mám plánovaného císaře,tak ta co přišla řekla,no,ještě že tu nebudu a dál nevím,protože zavřely dveře a určitě to nebylo jediné.To by Ti ještě chybělo jet jinam,snad to příde přirozeně a nebudou to muset vyvolávat.
@mishi No u mě to s tou taškou nevyšlo,mě zavřeli do porodky na konci 36 a 37+0 jsem rodila,ale snad Tě to nepostihne,jen ať se hezky princeznička donosí 😉
Jinak u mě beze změny,pořád to samé,akorát prsa mám nateklá,ale nebolí tak jsem na to zítra zvědavá.
Mějte se hezky a dobrou noc

pajinkaa28
3. pro 2010

Ahojky holky!
Takže testík negativní a na krev si mám zavolat po pul4,ale počítám ze stejným výsledkem.
Když to bude negativní,tak to budem tak rok,rok a pul zkoušet přirozeně a když to nepůjde,tak zkusíme nativ.
Sestřičky jsem se ptala a říkala že to tak bude nejlepší,abych si dala alespoň rok pauzu a taky na to musíme našetřit.
Zatím se mějte.Pa pa

baraf
3. pro 2010

@danda78 tak snad na podruhé to bude v porodnici lepší,myslím na Tebe...
@pajinkaa28 tak uvidíš co krev, držím palce

mishi
3. pro 2010

@pajinkaa28 dej pak vedet po pul 4, co krev. tfuj tfuj drzim pesti!!
hele a nelam si s tim moc hlavu, jsi z nas tady nejmladsi a klidne bys treba mohla otehotnet prirozene.
vim, ze toiuzite po druhem diteti, ale kdyz se srovnas treba se mnou, tak mne bude v breznu 32 a to se mi teprve narodi 1.takze minimalne ve veku jsi na tom mnohem lepe nez ja 😉
a stepanovi bude v breznu 35! takze taky to nebude nejmladsi tatka a az bude bethy v puberte kolem 15, tak stepovi bude 50 a co ja si pamatuju, tak muj tatka pres 6 lety mel 50tiny a nevim, zda by rozdejchal 15letou dceru🙂))

mishi
3. pro 2010

danda je asi uz v porodnici, ze se dnes neprihlasila.....
budeme ji drzet spolecne palce, ze jo holkky?

ani nevim, zda registrovala to moje tlf cislo a napise pak aspon kratkou zpravu.
kdyby se ozvala, hned to sem soupnu!!

mishi
3. pro 2010

jinak u me dnes lepsi nez vcera, spineni je svetlejsi a slabounke, tak to bylo asi z vysetreni....
no jeste bych ji rada mela v sobe par tydnu a uzila si vanoce doma s pohadkami a ne nekde v porodnici

danda78
3. pro 2010

ahoj
tak píšu ještě z domu..
omlouvám se,že jsem se nenahlásila dřív,ale byla jsem opět na kkontrole a te´d jsme byli na posledním obědě ve 2.
takže, přes noc nic, vše ok...
ráno jsem si volala sestřičce tak jsme tam na 9 jeli, tlak 141/88 což je prý ok..
monitor taky dobrý,pak mě vzal opět do ordinace, prohmátl, udělal další hmat, bolest jak prase a říkal, já vím,že vás takhle trápím už 3.den za sebou,ale alespoň se líp připravíte na tu bolest u porodu..
čípek je prý měkčí a kratší, ale branka stále vzadu.. ale od středy a i od včerejšího odpoledne se to prý posunulo..CS mám dnes 5,včera 4
takže jsme se domluvili tak,že ráno zavolá do porodnice,kolik tam je normálních porodů, pokud by bylo volno,tak pojedeme ztíra dopoledne do porodnice, pokud ne,tak se domluvíme buď na odpoledne nebo na neděli..
ale ráda bych to měla už za sebou, toto je nejhorší..
přítel taky musí v pondělí do Prahy do práce min.do středy...takže by tady už pak ani nebyl..
kdybychom to věděli,tak mohl klidně tento týden ještě být v práci,tak pracoval z domu a příští týden to bude dohánět..
naši jedou ztíra na nějaký muzikál do Prahy, tak počítám že cestou zpět - asi v neděli by se za mnou už mohli stavit v porodnici..
no pokud tam pojedu,tak domů už se znovu pustit nenechám...
je to opruz.....
přítel dnes zrušil zapíjení,které myslel,že už dnes bude a zamluvil to tedy až na příští víkend, to už musí být určitě.. to už asi budu i doma z porodnice,tak bude veselo..
takže tak, jdu si dát vanu, chvíli číst a odpočívat..
břicho mě zase bolí jak kráva, tlačí, a dost po tom hmatu zase špiním...
dočtu si vás a nakouknu navečer.
d.

danda78
3. pro 2010

paji -tak odpolko dej vědět..ale pokud to nevyšlo,tak je lepší opravdu si dát oraz a počkat zase chvíli..
my jsme mezi jednotlivýma pokusama taky dávali delší pauzu,aby se z toho vzpamatovala jak tělo tak i psychika...
a taky je rozdíl čekat na 1.dítě a nebo už mít nějaké doma..
a mně bude za pár dnů taky 32, přítel oslaví příští týden 33.narozeniny,takže taky už nebudeme nejmladší rodiče 1.dítěte...
mishi -díky za číslo,dala jsem si ho do mobilu,tak pak hned napíšu jak budu moct nebo se bude něco dít..

danda78
3. pro 2010

ahoj
potřebuju poradit..
teď už asi hodinu mám tvrdnutí břicha a bolesti, nejprve po 10-8min. pak už po 5min.... vždy mi brutálně ztvrdne břicho dole a pak začnou stahy.. myslíte že už to jsou ty pravé kontrakce??
teď jsem si dala vanu,tak uvidím zda to poleví nebo ne..
kdyby ne,tak za jak dlouho se má jet??
a počítám to správně když to počítám od začátku 1.stahu k začátku 2.stahu tu dobu že???
díky za info.
d.

aktaka
3. pro 2010

dandi, jestli je to pravidelné a zkracují se ty intervaly, tak to budeš rodit 🙂 jinak počítáš správně. Jet se má, když je to na 5min

baraf
3. pro 2010

@danda78 já teda rodila císařem-bez bolestí... ale pokud ti nepomůže vana, tak bych jela,zvlášť, jestli jsou ty kontrakce pravidelný.
Myslím na Tebe (vás)!!!!