Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

mishi
29. bře 2013

ahoj holky, dnes jsem po dalsi kontrole u jardy hulverta. valerie ma 1069g a vsechny krivky jsou normalni, uff. bohuzel se jeste neotocila hlavickou dolu, ma jeste tak 4 tydny. pikud zustane koncem panevnim kolem 32tydne, uz nebude mit misto se otocit. na nejake hmaty by me asi nedostali. tkze mozna planovany cisar. mozna by mi to ted ani nevadilo🙂
zadny hezky video obliceje nemam, pred oblicejem mela pred sebou delozni stenu a spis to byly hruzostrasne obrazky🙂 ukazovala jen krasnych 10 prstiku pred bradou.

elana
29. bře 2013

@mishi to je fajn, že vše ok 😵 , s otočením bych to vůbec nehrotila, to, že se "musí" otočit do 32.tt Ti řekl dr. na základě konkrétního vyšetření konkrétně u Tebe nebo prostě že by se tak dítě otočit mělo? JEstli jo, tak je to blbost...ONdra udělal veletoč někdy v 36.tt, ani jsem to nepoznala, jen jsem to tušila, protože ráno škytal ještě nahoře a večer už dole. A kamarádce se otočilo jedno z dvojčat!! ve 38.tt. Ale samozřejmě jestli máš nějaký malý břicho a velký mimino, tak to mohl napálit konkrétně na Tvou dělohu a pak je to něco jinýho. Ale jinak bych se nebála, na otočení času habakuk.

mishi
30. bře 2013

@elana ahoj, dik za zkusenosti. hulvert to vubec nejak nehrotil, spis me to zajimalo a ptala jsem se. pred 4 tydny byla taky hlavou nahore a divala se doprava, ted je mozna trochu pricneji, tak se mozna pomalu stehuje. ptala jsem se ho jak to bude, kdyz i priste bude nozickama dole, zda to bude na planovanyho cisare? jarda rikal, ze se jeste v klidu muze tocit, ale prave kolem 32tydne je 90% miminek v konecne poloze. jako jsem citila pred x lety, ze dite budu mit z "laborky", tak ted to vnitrne citim, ze si po spontannim porodu strihnu i druhou variantu. a on na to, ze to je i o "hlave", kdyz to tak budu mit v sobe nastavene, ze i to tak privolam🙂 spolecne jsme s etomu zasmali.
velky mimino ani male bricho nemam, mam vse standardni, navic za ebou jeden nekomplikovany(pokud nepocitam extremne dlouhy) porod.

baraf
1. dub 2013

@mishi to je fajn,že je všechno v pořádku. malá má čas se ještě otočit, tak se třeba umoudří.

tak máme po koledování. kluci přitáhli domů vajec a čokolády na dlooooouho 😀 a já teda taky neuschnu, koledníků tu bylo..

mishi
13. dub 2013

@kaijko ahoj, tak jak je? uz se nam to pomalu krati vid🙂 kdy jdes na dalsi kontrolu? ja ve stredu 17tyho. co s etyka valerie v brisku, citim ji porad nozickama dole, mozna napric, ale rozhodne ne hlavickou, kopance mi dava jen v podbrisku. ani se jednou za posledny tydny a od kontroly nedostala do te spravne polohy. zajimalo by me, zda se da na 3d utz poznat pripadne omotana pipecni snura kolem tela (to by teda mel hulvert videt a rict mi to), to by mohl byt duvod toho neotoceni. taky chci s nim rozebrat dalsi tydny a moje vyhlidky, co se muze stat a jak to resit. predpokladam, ze finalni reseni mi sdeli stejne az v tehu poradne v podoli. minule jsem se ho ptala, jak by to bylo, kdybych cla na planovanou CS, dkyz mam termin 27.6 a saly budou zavrene do 17.6, tak ze pry by me vzali hned 18.6 (tedy by to nebylo 38+0, jako se planuje). uz jsi s nim rozebirala svuj porod? vim, ze jsi o tom neco psala na zacatku tehotenstvi. zajima me, co ti rekl. tak se pomalu blizi doba seobjednat do poradny. jestli si dobre pamatuju, tak poprve se tam jde nekdy 36+0, mozna trochu poztdeji a volat si tak 2-3 tydny predem na termin.
jsme ted na sumave u pratel na penzionu - statku, proc chlapy je to pracovni dovolena, zpracovavaji ve velkem drevo a pripravuji zasoby na dalsi mesice. my maminy se starame o deti. je tu dost blaznivy pocasi, uplne aprilove, rano dest, pak slunce, zase dest, odpo i snehova krupicka a nebylo videt, celkme se to protocilo asi 8x. no jo klasicka sumava, tady je normalni nestaly pocasi. ale sumavu milujeme nejvice z ceskych hor🙂

co ostatni, jak se mate? nekdo novy na IVF cykly v iscare???

kaijko
16. dub 2013

@mishi Ahojky 🙂 Takže jste nakonec vybrali Valerii? Taky krásný jméno 🙂
Na kontrole jsem byla 9. a byli jsme u paní dr, holčičku nám taky poradila 🙂 Pořád trpím mykózou, ale té se prý nezbavím do konce těhu.. Jinak malá už měla 1550g 😀 A všechno vypadá dobře 🙂 Už jsme notopýrci 🙂 Jsem objednaná na 2. už k Jardovi. To už by mi měl vystavit MD (to pak jen odnesu zaměstnavateli?). A hned se s ním domluvím jak s tím Podolím. Nějak jsme se bavili, že bych šla na císaře k dr co mě operoval..A taky říkal tenkrát, že císař se stejnak dělá na normálním sále, tak jsem se měla normálně registrovat v Podolí nehledě na to malování..Mám TP 22.6., a císař by měl být 39tt mi teď říkala ta mudra 🙂 Tak to s ním ještě prokonzultuji 🙂 Už se nám to fakt blíží 😀 Ale nemám strach z císaře, spíš by mě rozhodili, kdyby řekli, že nakonec néé ☹ 😀 Už jsem si za ten rok co mě na to dr připravil, že jednou budu rodit císařem zvykla..Tu omotanou šňůru by tam podle mě viděl 🙂 Mám jí vidět i na videjku. A Valerii má ještě čas se otočit 🙂 Jedna holčina tady na MK říkala, že se jí prďolky otáčeli ještě na sále při sekci 🙂
Tak dej vědět jak jsi dopadla na kontrole 🙂

baraf
17. dub 2013

@mishi @kaijko holky, už se vám to teda krátí... tak držím palce, ať je všechno v pohodě 😉

baraf
17. dub 2013

Lukášek oslavil o víkendu už 7.narozeniny, hrozně to letí.... oslava se povedla, měl svůj vysněný dort s motivem FC Barcelona. dostal kolo a vozík na golfové hole (chodí hrát s tatínkem) a spoustu dalších "důležitých" věcí od rodiny a kamarádů, tak byl spokojenej.

elana
17. dub 2013

@baraf teda...to fakt hrozně letí. Když jsme se v r.2009 tady na diskuzi poznaly...byly mu-mě se to zdá nemožný, ale je to tak-tři 😕 🙂 fakt síla. Jsem ráda, že se oslava povedla a že Ti pořád dělá radost, mudrc jeden.

baraf
17. dub 2013

@elana letí to,co? teď ho čeká škola, do který se mu vůůůůůbec nechce-prej ho mám učit doma 😀 jo,jo radost mi dělá, i když je občas na přetrhnutí 😝

mishi
17. dub 2013

@kaijko tak to mam dnes za sebou. valerie ma 1477g, koncim 30.tyden. vsechny hodnoty ma poradku. stale koncem panevnim. na kontrolu me chte za 3 tydny, ale jsme zae na sumave, takze az 15.5., to je za 4 tydny, prijde mi to nerozumne, za tak dlouho, tehotne kamaradky po 30tydnu chodi uz po 2 tydnech. jarda rikal, ze jsem v poradku i mimino, tak se nemam nezpepokojovat. kdyby pry neco, at naklusu drive. ptala jsem se na toho planovaneho cisare, rekl mi to, co tobe, ze se jde na operacni sal, tudiz zavreni porodnich boxu by se me netykalo. no stale ma cas se otocit. ale uz tomu moc neverim.
dnes jsem byla na 12h, prrde mnou asi 3 pacientky. skluz aspon hodinu:((( bebe byla v kocarku, spala, doma nemohla zustat. stepan ma osklivou anginu. mne od rana spatne od zaludku po snidani. ty pani me pustily pred sebe, kdyz videli muj bily oblicej. bebe to nastesti cele prospala, vyjimecne ani nebrecela, kdyz se probrala u sestry v cekarne. odpo prijel tchan, vzal bety do parku a na hriste, tychyne mela nejaky sraz. no nastesti me strevni potize a zvraceni chytlo az nekdy navecer, ane cestou v mhd. mela jsem stesti, vubec nevim, co bych s bety delala.....

@baraf gratuluju k narozeninam a podarene oslave!!!

aktaka
18. dub 2013

@baraf tjo si každý rok říkám, že nesmím zapomenout a zapomenu vždycky 🙄 tak dodatečně všechno nej!! Hlavně, ať ho v té škole moc nezlobí 🙂

aktaka
18. dub 2013

@kaijko @mishi vám to tedy holky fakt nějak moc letí 🙂 tak ať je dál všechno ok

sonka.77
18. dub 2013

Ahoj holky, tak už se i tady přidávám k těhulkám, i když prcek není z Iscare. 🙂
@mishi
@kaijko

@baraf Vše nej Lukáškovi!

baraf
18. dub 2013

@sonka.77 mam z tebe (vas) fakt velkou radost!

baraf
18. dub 2013

@sonka.77 @aktaka diky za prani,vyridim🙂

kaijko
25. dub 2013

@mishi Je dobře, že jste obě v pořádku 🙂 A malá se určo otočí a když ne, tak si myslím, že budeš ráda, že bude venku a jakýmkoliv způsobem 🙂 Hlavně, že bude zdravoučká! 🙂 Na tyhle skluzy jsem u Jardy zvyklá, už víckrát jsem čekala i přes hoďku půl..ale zase si říkám, že i my jsme tam občas hodně dlouho, tak se nedivím 🙂 A to máš štěstí, že Tě to přepadlo až doma, docela prekerka 🙂
Jsem si teď vzpomněla, půjdeš na ten koncert Alicie Keys? 🙂
Já jsem objednaná na 2. po třech týdnech.. 🙂

mishi
29. dub 2013

@aktaka koukam, ze uz jsi po vsech rizikovych tydnech. to je super. jak se citis? mas pocit jako jsem mela ja, ze ti jen roste bricho a ani to tehonetsvi nijak nevnimas, ani pozitivne ani negativne? proste je to uplne jine nez prvni teho?

mishi
29. dub 2013

@sonka.77 toje uzasny, ze jsi taky tehotna. tak konecne? napises nam neco blizsiho? jak to pribihalo, co jsi brala za hormony, vysledek OPU atd. a odkud je uhnizdene miminko? zda to neni tajne🙂) myslim, ze se ted v kvetnu mas vdavat🙂 pripravy podle planu, vse bezi jak ma? my jdeme ted v sobotu na tu svatbu, rezidnece libechov u melnika. vdava se ta kamoska, co si bere muzskyho se 3 klukama z prvniho manzelstvi a moc touzi po mimcu s nim. uvidim, jak to dopadne. tak bych ji to prala. je to jedine, co v zivote nema....a po cem uz asi od 20let prahne

mishi
29. dub 2013

@kaijko ted bych mozna radsi CS, aby se to dalo naplanovat s bebe, nebyl by takovy stres a honicka, az zacnou kontrakce. uz mi vyleza z krateru pupik nahoru a valerie ma hlavu vlevo nad pupikem. snazim se vyuzivat lavicky a moznost sezeni, pri chuzi me tlaci a poboliva bricho, do tho jeji pohyby tam dole, asi nezaziju kopance do zeber🙂) je to uz neprijemny.
v televizi me ted provokujou s reklamou na alicii keys, listkx jsme v predstihu nekoupili, prevadl rozum, ze 14 dni pred terminem by to bylo narocny. no kdybych mela planovano CS, tak bych mozna na posledni chvili listky splasila. ale nejspis to necvhape uplne plavat. budu doufat, ze prijede i napotreti a bude dal zpivat a venovat se skladani....
jak se citis, trapi te neco? a uz jsi poslala tu druhou pulku oenez jardovi? my jeste ne.
ted jsem i volala sestre, at mi posle postou formular k nastupu na MD, u jardy mi to nedoslo, ze se uvidime pozde. jelikoz jsem objednana na 35+6 a 36+0 chci nastiuzpit na MD, tak at to mam predem. stepa to vezme na centralu do prace, pracuje u stejne banky jako ja🙂 a pak jeste naskenovat na UP, nez mi prijde papir od zamesztnavatwle s vymerovacim dennim zakladem. nastesti to bude stejne jako s bebe, tak si zvladnu vytvorit snad hezkou rezervu behem 28tydnu🙂

uz ses objedvavala do podoli do poradny? ja jeste ne. tak 2-3tdny pred prvni kontrolou u nich. uz si to ani nepamatuju, myslim, ze k nim tak 36+0.
tak se ozvi, az budes mit cas. pa.
ps. kolik mas kg nahore?ja 10,5

sonka.77
30. dub 2013

@mishi naše miminko se uhnízdilo pěkně doma pod peřinou 🙂 už jsme byli objednaní do Iscare a týden před tím jsem zjistila, že jsem těhotná. Je to zázrak, nová láska, nová vášeň, asi to tak mělo být, že s bývalým to nešlo ani přes dvě IVF a teď úplně samo. 🙂

Svatba teď v květnu nebude, protože přítel pořád ještě není rozvedený, no čekali jsme, že to bude hotové tak do konce března. Teď vůbec nevíme, kdy ten soud konečně rozhodne. Takže čekáme na potvrzení rozvodu a pak pořešíme jak se svatbou. Ráda bych jí do porodu stihla, ale uvidíme až podle toho, kdy přijde ten papír.

Tobě už se to hezky blíží, jak se cítíš? Proč bys měla mít CS?

aktaka
1. kvě 2013

@mishi jo, je to úplně jiné, cítím se permanentně blbě 😀 snáším to teď daleko hůř jak se Sárou, takže na třetí už asi nedojde 😅 jinak ale to mám asi pocitove stejné, jen nemám tolik čas to vnímat.
Tobě už se to pěkně krátí, utíká ti to tentokrát rychleji? Mně o dost jak se Sárou. Za chvíli už budu taky rodit 🙂

kaijko
3. kvě 2013

@mishi Ahojky, ve čtvrtek jsme byli u Jardy. Čekali jsme hodinu a třičtvtě. Jako v té čekárně bez oken pecka, nebylo mi moc dobře.. Laurince pořád nenarostl pindík a váží 2500g..v 39tt odhad 3500g 🙂 Je to naše velký mimčo 😀 CS mám 2. Pořád mi tvrdne bříško, ale to si teď prý ještě děloha zacvičí. Video zase o ničem. Taky jsme ještě penízky nezaplatili. Příště bych asi těch 5tis ušetřila na něco praktičtějšího se přiznám! Na MD nástup 11.5., tak snad už mi žádná kontrola nepřijde. Do Podolí si mám zavolat do 2týdnů a objednat se na cca 37tt. K Jardovi jdu ještě asi naposledy 15.5. Ty taky koukám 😀 Na kolikátou jsi objednaná? Chtěla jsem, aby mi císaře udělal dr co mě operoval naposledy, ale mám se k němu dostat nějak sama, tak snad se mi to povede.. Jinak i když nemám takový pupek, tak jsem hned ko, natýkám, ... Už to nějak nedávám 😀 No, samotného císaře se nebojím, ale začínám plašit pak jak doma s malou, no první mimčo 😀 A nahoře mám 14kg, ale okolí tvrdí, že si mysleli, že to půjde vidět víc, nějak se mi to rozložilo všude a není to tak vidět 😀
Za chvíli budeme mít ty naše holčičky venku 🙂

baraf
4. kvě 2013

@kaijko však to s mimčem zvládneš 😉 je jasný,že máš obavy, to asi každá z nás. malá má teda pěknou váhu 🙂
ty konce těhotenství jsou náročný, já jsem byla oteklá příšerně,ale já teda měla preeklampsii a to byl mazec.
tak držím palce, ať to v pohodě dotáhnete až do konce. 🙂

baraf
4. kvě 2013

@sonka.77 a jak ty se cítíš? všechno v pořádku?

sonka.77
4. kvě 2013

@baraf Teď se cítím úplně báječně, nevolnosti přešly, únava je taky menší, nic mě nebolí, teď si to užívám. 🙂 Začíná být i hezky, tak mi to taky hned přidává na náladě. 🙂 Teď mě čeká v pondělí echokardio a za 10 dní UTZ ve 20TT, tak moc doufám, že bude vše v pořádku.

Co u vás, něco nového?

kaijko
4. kvě 2013

@baraf Jee, dekuji za povzbuzeni 😉 To sis musela uzit ☹

baraf
6. kvě 2013

@kaijko no jo, užila...ale za ty dva raubíře to stálo 🙂

baraf
6. kvě 2013

@sonka.77 tak držím moc palce.bude to v pořádku, uvidíš. 😉

u nás novýho nic, Luky jde v září do školy, vůbec se,chudák, netěší. ale já myslím,že je to snad i lepší, než aby byl natěšenej a potom zklamanej. takhle bude třeba mile překvapenej... no a Trpaslíček roste, řádí a je hrozně ukecanej. to teba oba kluci, ráno tu pusu otevřou a zavřou až když jdou spát 😀

mishi
6. kvě 2013

@sonka.77 to je neuveritelny, jak ta priroda umi carovat! jste urcite moc stastni, ze to nemusite resit pres doktory. drzim palce, at je tehotenstvi bezproblemove a pekne si to uzijes🙂
CS by mohlo ty kvuli poloze ditete, uz 2 mesice je koncem panevnim a v teto poloze ho dopravdy rodit nebudu🙂 mozna se mi behem dneska pretocila do jine polohy, citim nejakou zmenu, ale hlavou dolu to nebude. na dalsi kontrolu k hulvertovi jdu az prosti stredu 15.5.