Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
13. črc 2009

Baruš, já bych taky byla ráda, kdyby to vyšlo, ale nedělám si velké naděje

Soni, já taky v práci tajím jak smrtelnou chorobu 🙂 a když se někdo ptá, jestli plánujeme dět, tak jen odpovím "plánujeme". většinou to nikdo už víc neřeší, protože jednoslovná odpověť ho vyvede z míry 😀

aktaka
13. črc 2009

Soni jak je, všechno v pohodě?

baraf
13. črc 2009

soni, tak odpočívej.... znám to, jen ležet se nedá.....

my tu o víkendu měli návštěvu- dostavujem zbytek domečku, tak tu byl zedník s rodinou. luky tu měl kamarádku a podle toho to tady taky vypadá.... písek všude.....

tak jdu na to, ať to mám za sebou 😀

baraf
13. črc 2009

tyhle dotazy jsou dotěrný, co? mě se zas lidi ptaj, kdy bude mít luky sourozence.... a poslouchám, že pak budou mít dost věkovej rozdíl....... už jsem taky slyšela, že když je jedináček, tak se nesmím divit,že dělá to či ono 🙄

sonka.77
13. črc 2009

Akti, jo jo, všechno je OK, cítím se moc dobře, cítím jen semtam nějaké dloubnutí v podbřišku a bolí mě prsa, což mě teda bolí od první injekce. Embroušky si hýčkám a mluvím s nima (teda ne nahlas), představuju si, jak tam plavou a hledaj si to nejlepší místo na uchycení a doufám, že už ho našli. Prostě musím říct, že tak jak jsem do ET neměla žádný pocity ohledně mimísků, tak teďka už je beru za svoje dětičky a strašně moc si přeju, aby oba a nebo aspoň jeden na mě za osm měsíců vykoukli na svět.

sonka.77
13. črc 2009

Baraf, tak to je síla! Lidi někdy fakt vůbec nedomyslí, jak takovýma řečma můžou ublížit. Holt, kdo nezažil nepochopí.

Někdy mám pocit, že bych nejradši až budu těhule vykřičela do světa, jak dlouho jsme se snažili a jak to bylo "fajn" odpovídat na všechny ty chytrý dotazy, ale myslím, že ani pak nechci moc šířit, že mimísek je po IVF, co je komu do toho ne, já jim u toho taky nesvítím. 🙂

aktaka
13. črc 2009

Baruš, písek po baráku, to musí být lahůdka 😀

Soni a jak dlouho máš dovolenou ještě?

tjo, tak to já plánuji všem "inteligentům" s inteligentními otázkami omlátit o hlavu, že jsou hovada, když se na takové věci ptají apod. já nevidím nic špatného na tom mít dítě po ivf. jasné, nebudu to nosit napsané na čele, ale v některých situacích si to užiju, až to těm lidem budu říkat 😀
jako že se někdo zeptá, na tom nevidím nic zvláštního, to je prostě normální. ale aby se mě moje švagrová ptala každý měsíc, nebo aby mi někdo vykládal, že nemáme na co čekat, že by to pak nemuselo jít, tak to mám občas se dost držet, abych neřekla pravdu. že jako a´t nejsou tak přehnaně chytrý, když vědí hovno a devítiměsíční snažení berou jako největší pohromu a známku hrozící neplodnosti. tak, jsem se nasrala zase 😀 😀

sonka.77
13. črc 2009

Akti, já se za IVF taky nestydím, moje rodina i blízké kámošky to vědí, ale nevím proč by to měli vědět ostatní lidi. Pro mě je to prostě intimní věc, stejně tak nevykládám v práci, kolikrát týdně se s přítelem milujeme nebo jakýma zdrobnělinama svýho miláčka nazývám, když jsme sami, do toho prostě nikomu nic není. A kdybych to řekla v práci jen jednomu, tak to za chvíli vědí všichni.

Akti, jen se pěkně naštvi, ty stejně budeš maximálně říkat, že máš mimíska po IUI. 🙂

sonka.77
13. črc 2009

Jo dovču mám ještě zítra a ve středu jdu do práce, jedu dnes odpolko na chatu, tak nebudu na Inetu.

aktaka
13. črc 2009

Soni, tak to je jasné, že to nebudu vykládat na počkání. taky si myslím, že do toho nikomu nic není,ale jestli mi někdo naštve, tak to zase klidně řeknu z plna hrdla 🙂 teď nechci, tak musím hold zatnout zuby

ty se máš, já bych se taky chtěla dovolenkovat 😖 já už právě teď řeším jak to udělám po et, jeslti si vzít pn nebo dovolenou, na co se vymluvit v práci. asi uvidím podle času, kdy to vyjde, někdy si totiž dovolenou vzít nemůžu, tak to bych pak musela mít pn

baraf
13. črc 2009

moje kamarádka mi tady kdysi skoro brečela, že se 5 měsíců snažej a nic..... chytračka. pak,když byla těhu, byla na normální kontrole a trošičku špinila (jak se později svěřila na 1 slipovou vložku) a byla úplně hotová. pořád se hlídala, co by kdyby, no vůbec si to těhu neužívala..... koukala co jí, aby jí to náhodou neublížilo, ale jak jedla když kojila, to už neřešila 😠 prostě lidi si neviděj do pusy.....

a když se mě někdo zeptá, tak mu řeknu, že je Luky po IVF.... a to fakt spousta lidí koukalo.....

a je fakt,že jsem rozhodnutá, že pokud už to nepůjde, jdu do adopce, prostě mám sourozence a je to fajn, tak chci,aby je luky měl taky

akti-jo,jo písek po baráku je lahůdka, ale už je téměř uklizeno, tak dobrý.... babička lukyho přivedal zpátky ještě s holkou od sousedů, tak si tu teď hrajou a stavěj na písku silnice..... ale do baráku mi nesměj 😀

soni, tak si to na chalupě hezky užij

sonka.77
13. črc 2009

Akti, mě to vyšlo dobře, na sobotu, ale myslím, že to nemusíš vůbec řešit po ET fakt stačí být doma ten den a ten následující a pak šup do práce. To spíš po OPU jsi víc bolavá a je fajn být dva dny doma.

Já už se musím chystat na odjezd, tak čau a doufám, že Siki bude mít super vysoký číslo hcg.
Pa pa, přeju krásný den.

aktaka
13. črc 2009

mně prostě přijde, že někdy ty lidi nepřemýšlí. to jak kdybych já někomu po třech nevydařených ivf vykládala, že to je stejně strašné jako naše dvě nevydařené iui... prostě někdo si do pusy nevidí

Baruš bydlíte s babi blízko u sebe?

baraf
13. črc 2009

jo,jo,tchýně bydlí tak 15m od nás. a luky tam chodí rád.... konečně. ona se jako babi moc nechovala, s kočárkem byla tak 5x za celou dobu....

akti, nevydařené iui ale taky není nic moc, to by mi nevadilo, kdybys mi to řekla.... 🙂

mishi
13. črc 2009

ja jsem tak rada, ze muzu cist vase radky, me to pozitivne naladuje, kdyz od vas vim, ze IUI a IVF funguje, ale nejaka ta bolest a hlavne cas se musi obetovat. ja uvidim ted jeste ty 2 mesice, jestli to nahodou nevyjde normalbni cestou, coz by bylo super

baraf
13. črc 2009

mishi, funguje, ale chce to čas...... a třeba, když se teď psych.srovnáš, tím jak chodíš k dr. tak to opravdu může přijít samo

akti-myslím na tebe.....

mishi
13. črc 2009

soni, my jsme v praci dost dobry kolektiv, takze se vi, ze chci dite, ale co jsem ochotna podstoupit, to nevedi. o umelym oplodneni se bavime jen s nasimi blizkymi kamarady, protoze nekteri znich maji deti z IVF nebo dlouho cekali. komu se sverovat nebudu, jsou nase rodiny, tem reknu, az budu tehotna 3mesice.

aktaka
13. črc 2009

Soni, hezky si to užij, závidím, v tomhle pařáku bych si chtěla taky někde válet šunky 🙂

Mishi, neplodnost utužuje trpělivost 😉

jinak jsem zde, dělala mi to zase Annuš a tentokrát tedy dost bolelo, au au. má to u mě nějaké zhoršující tendence, první jsem nic necítila, druhé lehce a třetí docela bolest, takže čtvrté už asi nedám 😀

baraf
13. črc 2009

akty,se ví, že čtvrté teď nedáš,páč nebudeš mít důvod.... tohle se určo povede... držím palečky

aktaka
13. črc 2009

jj, díky. uvidíme, ale zase si moc nedělám naděje

elana
13. črc 2009

Pěkné odpoledne, takové nesmělé léto se k nám přikolíbalo v půlce července, tak si ho užívejme😀

Dneska mi volali z Iscaru (sestřička Brandani, je z nich nejmilejší, mám ji moc ráda), prý jestli už jsem byla na ultrazvuku atd. tak jsem jí chudinku zpražila, že to bylo mimoděložní a že manžel mluvil s Ančou, tak se hrozně omlouvala, že ta informace se jí nedonesla a že je jí líto, že mě teda otravovala, tak jí pak bylo líto zas mě, byla tak zkroušená😀 Tak sjem jí řekla, že máme ještě ty dva mrazáčky a že se někdy koncem srpna/zač. září půjdem domluvit na ten KETík, tak zas pookřála, řekla, že jsou ale nááádherní a mám se na ně prý těšit🙂, udělala mi radost 😵

Siki, tak jak? Doufám že na jihu-blíž sluníčku, hcg vystřelilo do nebes 😉

Jinak ad snaha, u nás to ví rodiny obě (u manžela dokonce i širší, rodina strejdy, to teda ráda nejsem, ale tchýně jim to vykecala), o mimoděložním se ví taky, ale ne, že bylo po IVF, to neví krom mých a manželových rodičů nikdo. No, aspoň nám ale dají už všichni pokoj, teď se ví, že je nějaký problém, že to může zas trvat atd...tak doufám, že rádobydobré rady přestanou.

aktaka
13. črc 2009

ahoj El
konečně je tu někdo, jsem tu chudinka sama jak kůl v plotě, pořád nakukuji, jestli se někdo neobjevil 🙂

tak to věřím, že tě potěšila. a má pravdu, jsou to borci, co vědí, kam patří a už se nebudou toulat. dneska se to tam šuškalo po celém caru 😀

baraf
13. črc 2009

eli,tak to asi půjdem na KETík stejně....

aktaka
13. črc 2009

holky, vy půjdeme na ketík a já na etík, budeme si držet pěsti 🙂

tjo, siki nás nějak napíná, snad je všechno v pohodě 😖

elana
13. črc 2009

Akty, nojo, to znám, taky tu bývám sama, Koně už prolezlého i skrz plíce 😅 a on tu kolikrát nikdo a nikdo.

Jo ták, o našich sněhulácích se drbe jó? Tak příště jim prosím řekni, že do podzima času dost a ať dají těm mejm tisknout mapu😀, ať se zas neztratí.

elana
13. črc 2009

Holky stejně ne, spíš zas uděláme šňůru...já se tam jdu jen domluvit a na kontrolu, že jsem zahojená. Kdybych neměla zálusk na ty lázně, tak určitě ano...ale rozmysleli jsme se s mým gynekologem, že zkusíme na říjen mě tam nacpat, takže KET by byl potom.

aktaka
13. črc 2009

děs, ještě ke všemu dnes se mi vůbec ani trochu nechce pracovat

už prý dostali školení, kudy cesta nevede 🙂

elana
13. črc 2009

Tak to jsem ráda🙂 No, napravo navíc mají explicitně závoru, tak doufám, že jim dojde, že ani nalevo se nesmí 🤐

aktaka
13. črc 2009

ale listopad je taky dobrý měsíc na oplodňování 😉

aktaka
13. črc 2009

to už by byla moc dlouhá štreka z prava do leva, myslím, že zůstanou někde na půl cesty, tak jak mají