Iscare Praha. Máte zkušenost?

nikusa
26. srp 2007

Ahoj. Viděla jsem, že tady holky diskutují o Iscaru v Bratislavě. Máte někdo zkušenosti s tím pražským? Prošla jsem témata a o Icare Praha jsem nic nanašla. Navíc nefunguje hledačka, tak se omlouvám, pokud už jste to někde řešily. Jdeme tam na konzultaci v září, tak abych věděla, na co se připravit, kolik nás bude stát případně IVF a všechno ostaní, co bychom měli vědět. Díky za názory.

aktaka
9. říj 2009

a jde si vůbec objednat jednolůžkový pokoj?

Siki, tak to jo
my teď máme v děcáku 4 skříně ještě z bývalého bytu. vyhazovat je nechceme, určitě se budou ještě hodit. i se nám barevně hodí k ostatnímu nábytku, ale taky tam teď zabírají moc místa... asi se postěhují k manželovi do pracovny

siki26
9. říj 2009

Tak to k Honzovi do pracovny se už další skříň bohužel nevejde, takže ji budeme muset nejspíš nechat v chodbě. No ještě uvidíme, času dost...ale pěkně to letí 🙂
Akty, ty jdeš příští pátek na utz? Já až to další úterý, tak doufám, že mi doktorka potvrdí páreček 😵
Jo jinak tipple testy dopadly dobře, takže ještě screening ve 20tt a snad budou genetické vady vyloučeny 🙂

aktaka
9. říj 2009

no právě, člověk si říká pořád času dost, ale ve finále to uteče hrozně rychle

jestli na utz nevím, ale jdu na první návštěvu ke své dr, ale doufám, že mi ho udělá. v nejhorším jí ukecám, právě kvůil tomu špinění, mám strach, tak budu chtít drobka vidět. a taky, že je o ten týden mladší, tak jestli to třeba nedožene 🙂

tak to je paráda, že ti dopadly tripple dobře, ale my jsme ani nic jiného nečekaly 🙂

baraf
9. říj 2009

tak,dort se chladí v lednici a večer ještě potáhnout marcipánem a ozdobit....tak snad to klapne.

jo, holky uteče to,uteče. já pořád čekala,že si vyperu věci na mimi až bude hezky, že to budu sušit venku... pořád bylo hnusně.nakonec to dopadlo tak,že to všechno vyprala a vyžehlila švagrová,já zvládla jen věci do postýlky... 😒 i manža dokoupil všechny věci a připravil všechno.

aktaka
9. říj 2009

Baruš, ale ty jsi rodila dřív, ne? tak to se nepočítá, to bys určitě za normálních okolností zvládla levou zadní 🙂

marcipán mnam. jsem se těšila na svatbě, že si dám do nosa, měli jsme marcipánový dort, ale prlajs, byla jsem ze všeho tak vystreslá, že jsem neměl ani kousek. až druhý den k snídani

aktaka
9. říj 2009

jsem se tak napráskala k obědu, že se musím jít svalit na gauč a chvíli v klidu trávit 😅

baraf
9. říj 2009

Akty.jo, jo ale jen o 4 týdny.... ale je fakt,že do špitálu jsem šla v zimní bundě a když jsem za 10 dní jela domů,tak bylo krásné jaro, všechno kvetlo. já byla jak buran nebo malý dítě, jak jsem se ze všeho divila a skoro brečela-no šestinedělka hadr... 😀 a s tou svatbou, já si na všem taky pochutnala až druhý den.

baraf
9. říj 2009

Akty-tak se hezky vyspi

aktaka
9. říj 2009

je vidět, že Luky je napřed. brzy se mu zachtělo na svět a už ve třech letech loví baby 😵

já si třeba svou svatbu vůbec neužila, pořád jsem jen lítala, jestli je všechno ok, jestli mají všichni co pít a jíst. děsné

baraf
9. říj 2009

jo,tak to já nelítala, o všechno se starali v restauraci.... ale nervy pracovaly 😠

aktaka
9. říj 2009

no u nás to hlídali jen chvíli, pak se na to nějak vykašlali 😠

elana
9. říj 2009

Siki, to víš že bylo lepší bydlet sama...jenže to bylo dalších 800Kč na týden (ke 4200 co se už tak platily) a je před svátkama, já budu mít PN, čeká nás KET...prostě jsme zvolili ten dvoulůžák. A tak mohlo by to být horší, ono mít nějakou madam nebo naopak santusku by bylo taky hrozný...ale tohle je dost šílený i tak. Dneska bych do toho nešla, to bych snad radši odložila KET, vědět to dopředu 😖

aktaka
9. říj 2009

tak snad už to tam nějak nepřiješ. na tohle je dobrý mp3, nasadíš sluchátka a ignoruješ 😀

elana
9. říj 2009

Akty, to jo😀......jenže já právě miluju ticho, jen to mě nabíjí, takže tohle by mi nepomohlo, od spolubydly jo, ale klid by mi to nedalo. Budu to muset vydržet 🙄

sonka.77
9. říj 2009

Tak už jsem zpět.

Eli, já taky myslím, že bys jí to normálně mohla říct. Přece tam spolu budete bydlet ještě 14 dní. No a kdyby se proto naštvala, tak výsledek bude stejný - bude mlčet! 😀

Holky, já furt nevím, jestli nenechat to IVF až na únor, březen. Když jsem se teď podívala do kalendáře, tak jako obvykle mám v příštím cyklu (což by mohl být IVF cyklus) předpokládaný 11 a 12 DC školení v Praze, které nutně potřebuju absolvovat. Já to fakt nechápu, něco co opravdu musím mám jen sem tam, ale vždycky to padne na předpokládané OPU. No a ten další cyklus bych se výsledek dozvěděla dva dny před štědrým dnem a to asi taky není úplně OK v případě negativního výsledku. Ach jo, mě to prostě normálně nevyjde a nevyjde.

sonka.77
9. říj 2009

Jo a Len znám jen letmo, ale asi dvakrát jsem se s ním po IP o něčem radila, tak si možná vzpomene kdo jsem. Ale ráda jí poznám. To má teda fakt naknap za tři dny odjezd. 😀

Jinak, jak cvičím to uvolňovací cvičení, tak to asi fakt funguje, protože normálně před MS dva až tři dny špiním, což mi paní od Mojžíšky řekla, že když je vše správně v těle, tak by se špinit moc nemělo, no a ve středu přišla MS a špinila jsem asi půl dne! Takže super, vypadá to dobře. Uvidíme tu další, jestli to nebyla náhoda.

elana
9. říj 2009

Soni, asi bych jí to říct měla, ale já to nějak neumím...jsem hrozná. Stěžuju si, ale aktivně nic nedělám 😝 Kdyby aspoň bylo venku teplo, vzala bych si knížku a chodila si číst ven, jenže ono ani tak to neni jednoduchý, sotva je člověk chvilku sám, už je tam nějaký ometák 😒 je to dost nepříjemný.

Ad IVF...já se poslední dobou učím dešifrovat takovýty "náhody", co se mi dějou (viz. potkání sestry z býv. Iscaru, když jsem na ni nikdy nenarazila a nabídka převozu embryí do Pronatalu) atd...takže jestli máš takovýhle pocit, tak na něj zkus dát. Vždyť já jsem na tom podobně, pokud mi KET vyjde do toho týdnu, co se v práci stěhujem, tak do toho prostě nejdu..a tímpádem asi ani v prosinci, právě kvůli tomu případně negativnímu výsledku.

baraf
9. říj 2009

El-je fakt,že ty ceny jsou šílený v těch lázních. manža jak byl vloni, tak měl jednolůžkový pokoj právě z toho,že má rád svůj klid-teda on se s lidma jako normálně baví i seznamuje /ne jako já/,ale jak říká, když chce spát,tak chce spát 😀 takže platil ten jednolůžák,parkovný, pak ještě ten poplatek jako v nemocnici a pak jsme za ním přijeli na 14 dní my, takže ve finále nás to vyšlo jako docela slušná dovolená.ale je fakt, že jsem si tam odpočala,tak to stálo za to. Byl v Karlově studánce v březnu,napadla spousta sněhu a bylo tam krásně.
A normálně jí řekni,že si čteš a že bys ráda klid.

Soni - nenervuj se, myslím,že pokud na to škoení fakt musíš, tak asi nemá cenu to hnát na doraz, tak to posuň ať jsi v klídku a v pohodě.

sonka.77
9. říj 2009

Eli a netušíš jak je to s pojišťovnou? Léky už mám schválený a je teda limit do kdy to musím absolvovat?
Jinak mě teda stejně napadá řešení, kdyby byl krátký limit. Léky si teď koupím, pokus nebude, tudíž mi ho pojišťovna nebude počítat, jen ty léky (což je jakoby čtvrtý pokus) a léky si budu vždy posouvat na další pokusy (pokud budou třeba), takže nakonec to vyjde na stejno.

Eli, zkus to nějak tý holčině říct. A ptá se tě při tom mluvení na něco? přece musí vidět, že na ní neregauješ, nebo jen hm, jo...

elana
9. říj 2009

Baruš to jo, ceny jsou to hrozný...a to já si pískám, ale Len platí 9000 a kdyby nebyla v depandanci, ale v té hlavní budově hotelu, kde je, tak platí 14 000 😕

Já už bych dneska na dvoulůžák taky nešla...na intru, ještě na koleji, je to jiný, to se člověk vyvíjí, dejme tomu, ale ve třiceti už jsme prostě obě hotový ženský a na nějaký sžívání já už nemám náladu. A vím, že jí taky štvu, tím, že nemluvím (ona má manžu pořád na cestách, takže je 3/4 roku sama a nemá se s kým bavit 😔 ), tím, že nesnáším v noci puštěnou TV (pročeš jí se blbě spí, páč je na to zvyklá) atd...prostě tohle se vůbec nemělo stát 😅 a basta😀

elana
9. říj 2009

Soni vůbec nevím, myslím že schválený léky platí 3m. Ale třeba Len Ti to zrovna poví přesně, protože to dost řešila, když schvalovali léky, tak ještě nevěděla, kdy do těch lázní pojede. Má VZP, ale ono to bude asi podobný. Jinak ten Tvůj vymyšlený způsob mi taky nepřijde nic proti ničemu, takže myslím, že je to opravdu o domluvě.

Právěže se mě ani moc neptá, spíš tak konstatuje různý blbiny, předčítá mi procedury co má atd...víceméně o ničem. Ale nějak jí vůbec nedochází, že když sedím na netu a chatuju nebo jsem k ní zády a mám knížku, tak že si prostě povídat nechci 🙄

sonka.77
9. říj 2009

Baruš, jenže mě do toho leze něco pořád. I při prvním pokuse to bylo jen tak tak, a to byl odložený o měsíc, protože zas bylo něco jinýho. Mám prostě celý měsíc volno, ale jak mám kolem 10DC, tak tam zaručeně něco vleze. 😖 😖 😖 Stejný to bylo i laparkou, do poslední chvíle jsem se klepala, jestli budu mít včas menzes. 😒

Eli, ona potřebuje ke spaní zapnutou televizi????? A to pak hraje až do rána, nebo jak jí vypne? No třeba se od tebe naučí spát normálně. 😀

Jakto, že to má Len tak drahý?

aktaka
9. říj 2009

co já vím, tak to schválení platí tři měsíce, ale nic se neděje, když to necháš propadnout, zažádáš si znovu, až to budeš potřebovat

sonka.77
9. říj 2009

Akti, jakože teda i kdybych si teďka léky nevyzvedla, tak to celé propadne, ale pokus mi neodečtou?

Akti, kdy půjdeš na další kontrolu? Je ti líp a nebo pořád blivno?

elana
9. říj 2009

Soni, s TV je to ústupek od ní...já jí na rovinu řekla, že tohle prostě NE! Já i když si chci schrupnout odpoledne, tak mi TV vadí, je to takový spánek nespánek...a v noci, to bych byla vzhůru za dvě hodiny a už neusla. Tak ale prostě jsem to myslela tak, že ani pro ní to neni lehký být s takovouhle nudkou🙂 že ji chápu...ale prostě mi vadí, že nerespektuje, že si chci číst odpoledne (kdy ona může mít TV puštěnou, taková hydra, abych jí vypínala jen proto, že si chci číst a ruší mě to-a pořádně 😉 tak taková nejsem😀) nebo že chci tady s Váma plkat a ne si povídat.

baraf
9. říj 2009

Soni-ad. léky. já jsem tenkrát měla schválený léky, ale prostě jsem 1.IVF nemohla z rod.důvodů absolvovat. tak mi tenkrát v lékárně řekli,že když to nestihnu do doby,než ty léky projdou, tak měsíc před projdením si je můžu přijít vyměnit....

aktaka
9. říj 2009

no mně to říkala Turková, když jsem se tenkrát domlouvala, kdy jít, kolidovalo mi to s dovolenou. tak povídala, že se nic neděje, když se to nevyzvedne, tak se pak zažádá znovu. takže jsem to pochopila tak, že ti propadne akorát ta žádost a musí se žádat znovu, ale ne žádný jeden pokus

na ko jdu příští pátek
dneska mi blivno ani nebylo, ale nesmím mít hlad, to je mi pak blbě hned 😖

elana
9. říj 2009

Soni, pokus Ti určitě neodečtou, když ani nezačneš stimulovat. To se nemusíš bát. Přece důvody jsou různé (nemoc, služebka, peníze, rodinné), cokoli, co Ti může zabránit cyklus absolvovat, Ti nesmí ukrást pokus.

Jo a Len to má tak ddrahý, protože v mém hotelu (ani ve vedlejším, který se taky specializuje na gynekologické indikace) neni až do konce roku místo, tak šla do jiného. Ale na procedury se stejně chodí do lázní, tak tam se budem potkávat.

baraf
9. říj 2009

tak se tu holky mějte, musím to tu dát trošku do pořádku.... bouchla mi v kuchyni asi bomba nebo co 😀 a pak jedu pro Lukyho. dnes jde spát k babičce, včera si to u ní vydyndal. tak budu mít večer klídek na dodělání toho dortu a připravím si ještě něco na oslavu.
tak hezký víkend všem!

aktaka
9. říj 2009

Baruš, hezký víkend a hezkou oslavu
a pošli kus dortu 🙂